19753
  • Alexease
    #201
    Akkor mire csinaltak, szerinted, az rFactor1-et, ha nem arra, hogy eladjak?!?!:) Jotekony celokra? Nem hinnem, hogy nyertek a Lotton, es evekig dolgoznak, csak ugy:)))

    Es az, hogy sokan hasznaljak, es nem vettek meg, az meg mar az embereket minositi... Es legtobbszor azoknak jar a szajuk, hogy ezt meg azt szeretnenek, es ez meg az nem jo. Kapjak be, szart sem er a velemenyuk:)
  • SirAlo
    #202
    Hat nem tudom de az is lehet hogy ugy vannak vele hogy aki szereti a szimeket az ugy is ki fogja probalni aki meg nem az ugy se fogja meg torrentrol se letolteni :D
  • Alexease
    #203
    Szerintem, egyszerubb a helyzet: eladni szeretnenek, minnel tobbet, mert tobbek kozott, ebbol elnenek;)

    De a jelenlegi promo cuccokkal es hozzaallassal, nehezen fognak megnyerni uj vasarlokat maguknak;)
  • symbol
    #204
    jaja ezt a promot, marketinget én sem értem. pedig ahhoz hogy pr jó minőségű képet, jól belőve kilopjanak a gammából irjanak hozzá egy frappáns kis ismertetőt, és időközönként egy kis videó is kerüljön mellé, szóval az nem nagy szám, ilyen játékoknál nagyon sokat számitana pedig a hadjárat ugye... az hogy néha kiraknak ilyen olyan képeket. hát kurvakevés.
  • symbol
    #205

    azért elég kurvajól néz ki :) hangulatos lett a pálya, a grafika mozgás közben abszolút nyerő, szvsz szebb az iracingnél is.
  • Alexease
    #206
    A GPL ota nem mentem ezen a palyan:) Majd most;)
    Amugy illik, hogy jol nezzen ki, mivel az ISI elsosorban a grafikara gyur, abban eros. Alapbol az rF engine eleg eros lenne latvanyra, cak hat jol ossze kell rakni. Ami a modok nagyreszere nem jellemzo, mert egyszeruen idoigenyes.
    Az iR-hez felesleges hasonlitani, az messze van grafikaban, technikailag, az inkabb nagyon pontos es reszletes. Es persze, amit tud, azt nagyon, legalabbis nagyon leteszteltek, optimalizaltak, foleg net-re. Az iR-ben nagyreszt meg 2 lapbol allo fak vannak;) Egyszeruen azert nez ki jol, mert sok van belole, ott ahol kell, es olyan amilyen kell.
  • symbol
    #207
    Nyilván, de vezetési élményre szvsz az rfactor ha még elég korán kijön jobb lesz. az ir statikusságát állítanám szembe a rF2 dinamikusságával. Ez utóbbi pedig egyszerűen életszerűbb, mert változnak a körülmények. az ir az olyan mintha egy mesterséges burokban versenyeznék, állandóan ugyanakkor, sőt egy idő után előjön az ezt már pontosan átéltem effekt, mert az ég világon semmi nem változik a pályán. a teljesítménye a pilótáknak egy idő után beáll egy szintre, onnantól kezdve pedig már veszett az egész ügy, szvsz az rFactor inkább teljesebb szimulátor, mint az ir, mert több mindent próbál lemodellezni. és gondolom nem szarul teszik ezt.

    mellesleg nyugodtan össze lehet hasonlítani, mert igen és a sok irbe fektetett pénz ellenére is lemondanék arról a gammáról, ha az rFactor tényleg olyan jó lesz mint amilyennek kinéz. Plusz itt lesznek régi pályák, régi járgányok, meg a már fent említett dolgok.

    Azt meg eléggé letojom, hogy milyen motorra épül az iR, annyiért amennyit mi fizetünk elvárható lenne azért egy szint, és ezt a szintet még nagyon nem hozzák.

    ha az rFactor is véghez tudna vinni valami hasonlo online rendszerű versenyeztetést, akkor én most még tuti mellettük döntenék. De persze nem fognak, tudnak. a hétvégi futamokkal egy bajom van, meló időközönként szombat/vasárnapra esik, nappalra vagy éjjelre, szal ezért is lenne jó, ha majdnem bármikor mehetnék futamok, akár rövidebbet is.
  • lac coo
    #208
    Hát ez a grafika nekem nagyon nem tetszik..:(
    Olyan igazi bóvli kategória, harsány színekkel, majd jól megmutatjuk mi mindent bele tudunk rakni elven készült ....

    Meg ez még mindig a kutyát nem érdekli, autót tessék mutogatni, fizikát! :DDD
  • Alexease
    #209
    Ezert kell mindkettot (mindent:P) beszerezni, hasznalni, mert szerencsere (?!) nincs ket egyforma program, mindegyiknek vannak elonyei, hatranyai.

    Ott van pl. az LFS. Full bombasztik program lehetne, melyik masikban van olyan lathato, latvanyos gumideformalodas, szamitas?! De hat, az meg ugy (nem) keszul, ahogy (nem) keszul... :)

    Az iR-nek a profi rendszer, a szerverek, a fizika, a rengeteg liszensz es scan, es a naprakesz, folyamatos fejlesztesek az elonyei.

    Az rF-nak elsosorban a grafikai engien, a modolasi, szabadon alakithatosagi lehetosegek, es a dinamizmus (bar nem egy Codies latvanyorgia:P Szerencsere?!).

    Sajnos nem varhato el az iR-tol, hogy ilyen rendszerfenntartas mellett, extra bator engine-faragasba kezdjenek. Valszeg Ok is meg tudnak csinalni, ha atcsoportositanak az eroforrasokat, hogy telenyomjak "extrakkal": napszak, dinamizmus, shader-orgia, animaciok stb. De sajnos, ezek a dolgok, csak nehany napig jelent ujdonsagot, extrat, kesobb alap lesz, gyorsan megszokjak, megunjak a felhasznalok...
    Az iR-nel a rendszer, a mukodes fentartasa az elsodleges, hogy minden hiba nelkul menjen, stabil es/vagy folyamatos elofizetesek legyenek (allando, megbizhato, kiszamithato fejlesztesek, folyamatos uj tartalom, szolgaltatas).

    Az rF2 (ISI) keptelen lenne ilyen rendszert letrehozni, fenttartani, mukodtetni (penz). Naluk a minnel extrabb engine fejlesztese a letfontossagu, hogy a modolasi lehetoseg miatt minnel tobbet eladjanak, es lehetoleg minnel tobbet tudjanak liszenszeltetni.
  • Alexease
    #210
    Szerinted, miert nincs benne hang?!:) Meg nagyon szar (mint az elozo videoban) vagy valami olyan autonak a hangja volt alatta, amirol jo ha meg nem tudunk?:)
  • symbol
    #211
    nem tudom mi a bajod a színekkel, szerintem totál korrektek. a fű oldalt néha alig látszik, ilyenkor barnás foltok jelennek meg ugye, az aszfalt zsír, a fák sem harsány színűek. mellesleg az ég meg simán nézhet ki így ilyen napszakban, arról nem beszélve, hogy nézz már meg egy naplemente közeli állapotot az életben, a nap fénye ilyenkor elég szépen átfest dolgokat. néha az is tud kurvára irreális lenni. :D még a nap közepén is is, amikor úgy szűri a napfényt egy-két felhő.

    ilyen grafikát szimulátor alatt még nem láttunk, ez szerintem nem vita tárgya. Az, hogy esetleg neked nem jönnek be a szinei, hát istenem, az lesz szerintem a legkevesebb, majd lesznek pár tuti "javítások".

    szóval grafika ez mellett szól, hangok megint csak tuti nagyon jók lesznek, vagy ugye lehetnek, időjárásban megint nyerő lesz, AI-n elvileg csiszoltak (mondjuk van hova), arról nem beszélve, hogy hát pályák, lehet nem lézeresek, de kurva részletesek lehetnek igy is, és lehet egy csomó pálya egymás mellett, régi SPA, új SPA, etc. Ilyen iRacingben (még) ugye nincs, valszeg nem is lesz.

    Egy tuti, én vevő leszek rá, ha az AI komoly lesz akkor tuti sokat tolom majd, még lehet az ir-t is szüneteltetem egy ideig, amíg nem ér el egy bizonyos szintet.
  • lac coo
    #212
    Szokásos ,nyálas rajzfilm szerű ... :)

    De ízlés dolga, nekem nem jön be , ennyi .
    Modderek majd összedobnak szebbet is alá . egyébként semmi olyant nem látok benne ami eddig nem lehetett volna RF-ben :D

    Nálam FVA NKP az etalon .
  • samsung123
    #213
    Durva képek! most tényleg látni normálisan a grafot és végre értelmes autó!
  • samsung123
    #214



    na képek lemaradtak!
  • samsung123
    #215
    Három új kép érkezett az rFactor 2-ből, amelyek a tükröződéseket hivatottak bemutatni.
    emellett dinamikus napszakok árnyékokkal..változó időjárás..beszarás lesz.
  • pointer4
    #216
    Mondjuk a hátsó szárny alatt, az a 8 pixelcsík, az nem túl szép árnyék :D
  • samsung123
    #217
    ja hát simán növelehtő az árnyék részletessége késöbb (bár igy elég kaka)...a lényeg, hogy van egyáltalán.
  • samsung123
    #218
    meg hogy 3D-s fák lesznek! mert idáig mindegyik játékban(kivéve az ego motorosakat) pcn 2D..még NfsShift-ben is:( pedig az tényleg csak grafikárol szól
  • lac coo
    #219
    3D fa legfeljebb néhány darab lesz benne :))))))
    Értelmetlen pazarlás lenne ....

    Lehet én vagyok már öreg ehhez az etetéshez, de ez még nekem mindig egyenlő a nullával... Letojom , hogy bekerül néhány darab 10 éves shader, fizikára gyúrjanak rá !!!!
  • Alexease
    #220
    Igen, ez latvanyos es szep, de mar ezer eves:) Mar nagyon regen alapnak kellett volna hogy legyen.
    Az onarnyek OK, bar a felbontasa meg szar, de azt majd lehet allitani (elvileg).
    De legalabb van liszenszelt autokep:)
  • Alexease
    #221
    Inkabb a valodi ujdonsagokat kellene tolni, pl. az eso es megoldasai (bar az sem uj, ha mar a SimBin is meg tudta csinalni a regi engine-re, es eleg jol). A multkori esos video az kifejezetten gagyi volt. OK, hogy volt benne ujdonsag, fenytores a vizcseppeken, de statikus, de csak 5 kepkockabol allo animacio volt;)
  • lac coo
    #222
    Azt is letojom ! :DDDD
  • lac coo
    #223
    Az esőt is letojom !


    A gumit azt nem tojom le ! :DDDDD
  • pointer4
    #224
    Esőgumit? :D
  • Alexease
    #225
    A gumit nem is kellene letojni, mert ha eppen forog, akkor nyakig sz*r*s leszel;DDD
  • lac coo
    #226
    Mondjuk ma már látni ön-tükröződést is, és ez a játék vígan futkos P4-en is, szóval a játékkészítők lassan visszatérhetnének a programozáshoz a foltozgatás helyett ! :DDD

  • samsung123
    #227
    akkor számodra már rég vannak más játékok....nyomd azokat
  • samsung123
    #228
    egyik kedvenc játékom:)
  • pointer4
    #229
    Nagyon öregszel vaze :D
    Az elmúlt pár évben nagyon elkényeztettek :D
  • Dietrich
    #230
    GP3-ba még felszáradó ideális ív is volt nemhogy eső vagy monszun..'99-ben?
  • symbol
    #231
    ezzel szerintem mindenki tisztában van itt :)
    GP3 nagyon jó volt anno. Mai napig szerintem nincs olyan AI, mint abban vagy a GP4-ben. :/ Pedig azóta eltelt már 10 év, nemhogy hozni kéne a dinamikus időjárás szintjét, de sokkal jobbnak is kellene lennie (grafika, esőfüggönyök még durvábbak (vakság valaki mögött, szakadó esőben...), az AI-ról nem is beszélve. Én sokat várok az rFactortól. Egyébként olvastam valami olyasmi hirt, hogy az NFS Shift 2-vel a GT5 és a FM3 ellen menne a cég. Ez azért jó hir, a Shift egész jó gamma lenne, ha szimesebb lenne a hangvétele (kerékcserék etc), mert a fizikai alap jó (gmotor ugye), szóval ha a Shift 2-ben esetleg az új rFactor motor egyes részeit használják (esőt is raknak majd bele, normális kerékcseréket meg minden), akkor még az is lehet, hogy az rFactor kettőnek befellegzik, mert élményre sokkal többet adhat egy gyönyörű és brutális hangokkal operáló Shift (egy modderek által szépen kipofozott fizikával), mint egy középszerű grafikával és hangokkal megáldott rFactor.

    nerkarPRO-t bár megvettem, de szerintem nem fogom használni, túl fapados, túl kevés a pálya.

    ami biztos, hogy én az iRacing és a Shift 22 vagy az rFactor mellett teszem le a voksom. a codi meg bekaphatja az össze autós marhaságát. :D
  • Alexease
    #232
    A GT5-tel versenyezni, maximum csak reklamfogas, ertelmetlen es teljesen eselytelen;D
  • Alexease
    #233
    Eso latvanynak, egy ilyennel kibekulnek;) Bar ettol, valoszinuleg, nagyon-nagyon messze lesz az rF2:)

  • pointer4
    #234
    GT5 az only single lesz kb :D
    Rajtad fékező vérpistikék, megoldották :D GT5P-nél már.
  • Alexease
    #235
    rFactor: rF2 progress report by Scott Juliano [Quote]
  • Alexease
    #236
  • Alexease
    #237
    Ha valaki nem latna, a HeatFX-et kelle nezni, az auto mogott ahogy hullamzik a levego;) Ettol most sokkal jobb lett, hogy a 6-8 eves efekteket belepakoljak;) De kipufogo fust az nincs;)
  • mcmoha
    #238
    Reggel ota megneztem vagy 50-szer, de en nem latok semmit. Mondjuk a lobogok animacioja nagyon tetszik.
  • Alexease
    #239
    Ja, a zaszlo poen, de valszeg statikus;) Ha lehetne allitani, es nullara venned a szelet, valszeg ugyanigy mozogna:)

    Azert kicsit gaz, hogy itt tartunk, mert a 10 eves Insane-ben mar tokeletes felfuggesztes fizka volt, tuti 3D-s fizikas zaszlo effektekkel, leszakado, lehullo alkatreszekkel, jo FFB-vel, dinamikus cockpitnezettel, dinamikusan koszolodo es kopo autofestessel stb.:)
  • mcmoha
    #240
    A kiadasig remelem sokat fog meg javulni. A forumukon mintha valahol irtak volna, hogy a zaszlok a szel iranyatol es erossegetol fuggoen lobognak majd.
    NR2003-ban nagyon tetszett, hogy csak raneztem a zaszlora es tudtam milyen eros szelre szamithatok.