17
  • cooliq
    #17
    Abu mindenhol ott van. Mondjuk ennek orulok mert vegre olyan is hozza szol aki benne van a temaban.
  • Abu85
    #16
    Szerintem ilyen szintű teljesítménynövekedés a teljesen programozhatóságot szem előtt tartva nem következett volna be. Gyakorlatilag a szftver renderről tettünk egy pár éves kötött futószalagos kitérőt. Majd lassan visszatérünk a szoftver renderhez.
  • kvp
    #15
    "A DX11 teljesen más, mind az eddigi DX-ek. Kicsit több a fejlődés, mint egy egyszerű SM váltás. Bejönnek a hardveres tesszalátorok, amikkel a VGA már nem csak mint VGA fog üzemelni"

    Csak azt nem ertem miert tartott ennyi ideig visszaterni az eredeti megoldashoz. Anno az elso pc-s 3d gyorsito kartya pont igy mukodott (1984 IBM PGA), bar az meg csak 1 magos volt, de teljes erteku programozhato egysegrol volt szo (ami x86 kompatibilis volt) es kepes volt elerni a 640x480xRGB332-es minoseget, amihez kepes tudasban nem sok fejlodes tortent (csak a teljesitmeny nott).
  • fade2black
    #14
    Csak egy idén: Dirt2
  • Sanyix
    #13
    Hülyeség, egészben...
  • Vanek úr
    #12
    A DX11 teljesen más, mind az eddigi DX-ek. Kicsit több a fejlődés, mint egy egyszerű SM váltás. Bejönnek a hardveres tesszalátorok, amikkel a VGA már nem csak mint VGA fog üzemelni (pl. átveheti a játékokban a CPU-tól az MI számítását is); és bejönnek a játékoktól független program-támogatások (ehhez segítségnek ott lesz maga a DX-nek lesz egy külön leírónyelve, lesz az OpenCL, és ha az NVIDIA végre nyílt szabvánnyá tenné a CUDA-t, akkor az is).
    Vagyis a DX11-es VGA már a megjelenésekor kihasználható (az NVIDIA féle CUDA-t már most használja sok progi).
  • Vorpal
    #11
    A hőség megtette a hatását a kommentekben is;DD
  • TomFace
    #10
    Igen, elolvasta, te nem értetted meg, mire próbált célozni. Teljesen igaza van, idén úgyse jön semmi olyan dx11es játék, ami széleskörűen használná a dx11-et. Talán jövő év végére már lesznek ilyenek, addigra viszont az első generációs vga-k teljesítménye nem feltétlen lesz elég. Mellesleg teljesen egyetértek ezzel.
  • Julius Caesar
    #9
    Igen, szerintem is így a jó. Megnézzük majd mit hoz fel az intel (larrabbee) meg az NV (gt300)és csak utánna ígérem el a gyártónak fele királyságom. A tendencia alapján azonban jó lesz.
  • Sanyix
    #8
    Te elolvastad amit írtál?
  • Sanyix
    #7
    arra várhatsz :D
  • Abu85
    #6
    Mármint a GT300-at? Akkor sose fogsz fejleszteni.
  • zola2000
    #5
    Ez pc játékhoz kell csak, mert akkor szerintem nem fog gyorsan elterjedni...
  • Sir Ny
    #4
    szerintem nem érdemes mostmég dx11-es kártyát venni. az olyan játékok, amik kihasználják, azoknak már úgyis sokkal magasabb követelményeik lesznek.
  • grebber
    #3
    Megvárom az nvidi dx11-es vgait is aztán a tesztek alapján döntök melyiket veszem!
  • Szemjuel
    #2
    ha az AMD-nek van esze(és az utóbbi évek alapján van), akkor ugyan ezek az árak lesznek mint a mostani kártyáknál! akkor rengetegen fognak váltani!
  • BenceYCE
    #1
    Gyüjjön csak, majd jól megvárjuk míg emberi áron kaphatóak lesznek!