35
Brian Élete (Life of Brian)
  • Christiansen
    #35
    egyik kedvenc részeem :D
    nincs fenn youtube-on?
  • fifi
    #34
    ja... az is jó film volt...
  • htr93
    #33
    XDXDXD
  • Calver
    #32
    ja hogy egybe írják a címét, így már világos na erre majd ránézek, Cleese iszonyatos dolgokat tud alkotni egyedül is. (lásd Fészkes Fenevadak, és az ott végbemenő 5 dörrenés. aki látta tudja miről beszélek )
  • fifi
    #31
    nem Mp csak John Cleese, de kib@szott jó film, egy tanárról szól, meg egy diákjáról.
    anno véletlenül találtam a Tesco 299ft-os dvd turkálóban.
  • The Protector
    #30
    Óramű pontossággal.At is python?Mert nem ismerem.Mennyire jó.A gyalog galopp kegyetlen agyromboló.Aki látta imádja.
  • fifi
    #29
    - mi a neved zsidó?
    - Brájen
    -hmmm Blájen?
    - nem uram, Brájen!
    - ehhh önélzetesz a kisz latol... üsszétek meg de nagyon dulván...

    bár nekem a Gyaloggalopp a kedvencem, meg az Óramű pontossággal, ez is nagy favorit...
  • Csabesz6
    #28
    :DDDDDDDDDDDD a legjobbb!!!!!!!!!!!!!
    Hol van Walaki?XD
  • Pipör
    #27
    eszméletlen ez a film (Y) best
  • tugyiti
    #26
    Legjobb film ki az a Lóbelt és ki az a Ledfold?
    EGY LABLÓ :DDDDDDDd
  • Calver
    #25
    na ja, Élet Értelme volt szerintem is a legütősebb filmjük (Every Sperm is Sacred, valaki?), de Brain Élete sem maradt le sokkal
    na meg ugye a Repülő Cirkuszból a Pirahna testvérek (2. rész)... ez egyszerűen egy verhetetlen jelenet.
  • kastil
    #24
    Valamelyik nap néztem meg ujra, jo kis film...
  • CattiBrie
    #23
    - Nos... - kezdett bele Brájen - mindnyájan tévedtek! Nem kell követnetek engem. Nektek nem kell követni senkit sem. Nektek önállóan kell gondolkoznotok. Ti mind egyéniségek vagytok.
    - IGEN. MI MIND EGYÉNISÉGEK VAGYUNK - mondták egyszerre.
    - Ti mind különbözőek vagytok.
    - IGEN. MI MIND KÜLÖNBÖZŐEK VAGYUNK.
    - Én nem - mondta valaki.
  • CattiBrie
    #22
    - Brájen.
    - Blájen?
    - Nem! Nem! Brájen!
  • gfreak
    #21
    nálam az Élet értelme ami nagyot szólt a sorozat mellett, de a többit is szeretem :DDD
  • Lacee
    #20
    nagyon jó film, bár szerintem nem a legjobb Monty Python-darab. Személy szerint a Gyalog Galopp jobban tetszett, de leginkább a Repülő Cirkusz-sorozat, na aaaz beteg :)
  • Hayni
    #19
    doblátok a padlóla...
    tessék?
    hát doblátok a padlóla le :D
    mi a neved zsidó?
    Brian.
    Blájen..?
  • Sephi
    #18
    - Keresztre fesztijuk.
    - Na, hat az nem is olyan rossz.
    - Tessek? Maga megorult?
    - Hat nem, de legalabb levegon van az ember.


    na ez nem epp igy volt de ezen lefordulatam a szekrol.
  • ruffirant
    #17
    sztem is nagyon beteg film.a legjobb amikor a két beszédhibás rómainak mondják hogy kiket engedjenek szabadon:P
  • cherubim06
    #16
    Alapfilm!
  • htr93
    #15
    oké, régen láttam..annyira nem is rossz:D sőt..
  • gfreak
    #14
    mirhát? az megharapja a kicsit!!!!
  • htr93
    #13
    REMEK FILM?????pff
  • n3whous3
    #12
    Tiszta új film és gondolom mindenki tolongani fog, hogy írjon ide
  • papi08
    #11
    "Volt egy felesége is, és tudjátok hogy hívják?
    Fohtiszima, Fohtiszima Fingusz"XD
  • davidka003
    #10
    Azt valaki felrakhatná youtube-ra, mert az hatalmas jelenet. :D
  • Cat 02 #9
    Kereszt ?
    Áh nem, szabadon engedtek és mehetek egy Trópusi szigetre
    Jó akkor erre
    Csak vicc volt, kereszt...

    Nem szószerint van, de üt :D
  • papi08
    #8
    milyen faszságokat?
  • edios
    #7
    Alapfilm:) Romanes eunt domus!
  • bakvarnyu
    #6
    szegény filmet inkább békén kéne hagyni, nem faszságokat irogatni rola forumokba
  • papi08
    #5
    Pár jelenet a filmből:

    Fikusz Kukisz

    Kövezés

    Nagyorrú

    A keresztre feszítés sima ügy...

    Menjetek a pi**ába...
  • davidka003
    #4
    "Jól van, de eltekintve a csatornától, gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól, vízvezeték-hálózattól, mit tettek a rómaiak értünk?"

    link
  • Cat 02 #3
    Nagyon beteg film :D
  • papi08
    #2
    Kivágott jelenetek:

    http://www.youtube.com/watch?v=qttro8y4RPs
    http://www.youtube.com/watch?v=KIZyTk_sQf0
    http://www.youtube.com/watch?v=MSBmZ1ijKyk
    http://www.youtube.com/watch?v=m5cWPOKEAtM
  • papi08
    #1
    Most láttam hogy ennek a remek filmnek még nincs topikja!

    rendező: Terry Jones
    forgatókönyvíró: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin
    zeneszerző: Geoffrey Burgon
    operatőr: Peter Biziou
    díszlettervező: Roger Christian
    jelmeztervező: Charles Knode, Hazel Pethig
    producer: John Goldstone
    executive producer: George Harrison, Denis O'Brien
    vágó: Julián Doyle


    szereplő(k):
    Graham Chapman (Brian)
    Terry Gilliam (Frank)
    John Cleese (Arthur)
    Eric Idle (Otto)
    Terry Jones (Bob Hoskins)
    Michael Palin (Ben)


    A Monthy Python csoport tagjai ezúttal visszavisznek minket a bibliai időkbe. Júdeában vagyunk, ott és akkor, amikor Jézus született. Vele szinte egy időben és egészen a közelében megszületik egy másik gyermek is, Brian. Róla a napkeleti bölcsek tévedésből azt hiszik, hogy ő a megváltó. Brian élete ettől a perctől kezdve tévedések és félreértések sorozata. Júdea ekkoriban forrong: zsidók harcolnak a szabadságért, a rómaiak és egymás ellen is. Brian közelebbi kapcsolatba kerül az egyik elvakult, ám annál ambiciózusabb lázadó csapattal, méghozzá Judith, a szépséges, ám elhivatottan feminista forradalmárlány révén. Brian, hogy rátermettségét bebizonyítsa, Róma ellenes jelszavakat pingál Pilátus palotájának falára. A forradalmi tett végrehajtása közben azonban egy római katona rajtakapja, kijavítja a helyesírási hibákat, és arra kényszeríti, hogy százszor leírja a helyes mondatokat. A forradalmároknak annyira imponál Brian elszántsága, hogy soraikba fogadják és bevonják legközelebbi akciójukba. Az a tervük, hogy elrabolják Pilátus feleségét. Ám ez a nagyszabású plánum egy másik csapatnak is az eszébe jut. A két csoport egymást akadályozva először csak heves szópárbajt vív egymással, majd a csodálkozástól elámult rómaiak szeme láttára végez egymással. Brian az egyedüli túlélő, őt azonban a rómaiak elfogják. Nem ő lenne azonban, ha nem tudna megszökni a fogságból. Innentől kezdve azonban szinte pokol az élete, hívők egyre népesebb csoportja követi minden lépését. Követői meg vannak győződve arról, hogy ő az oly régen várt Messiás. Szinte megváltás, amikor a rómaiak újból elfogják. Ám Pilátus most már arra készül, hogy keresztre feszíti őt...