4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • 12346
    #113
    vegyen mindenki kedileket, mer az jó nekem-.-
  • dragon11
    #112
    Hány Suzukiban ültél eddig hosszú távon? Hagyjuk inkább. Te vegyél Suzukit és pont.
  • Csabesz6
    #111
    Erről beszélek.
  • a.carkey
    #110
    Dízel Mondeoval szoptam már nagyot ... Mondjuk azt elvileg Genkben gyártják, tehát belga, a balga. :)
  • ktomi22
    #109
    ezt kár volt ide beraknod... kedvenc autóm..legkedvencebb... :)..most ujra vágyik utána a szívem :D
  • Csabesz6
    #108
    Ja, mert a többi autó nem ilyen, igaz?lol
    Dragon: német autó nem hagy ott...megint vicces:)
  • Tinman #107
    Dízellel még jó :-DDD
    Nézzünk megy egy benzinest u.e. futott km-el, VW-ba, hogy mennyit eszik.
  • Tinman #106
    Használt autónál alap dolog cserélni, ha nem megbízható az eladó.
    Mert állítja, hogy nem rég cserélte, de amikor elszakad és szétver 1-2 dolgot, akkor hirtelen majd mindig ki lesz kapcsolva a telefonja.

    Amúgy 80 ezrenként erősen ajánlott magadtól is cserélni a szíjakat/láncot... attól függ milyen kell bele.
  • Csabesz6
    #105
    Te eléggé általánosítasz.
    Várom a választ: mitől SZAR egy swift?Már ha tisztában vagy a "szar" mint jelző jelentésével.Az ezresre azt mondom én is, hogy elég hoki.
    Na de egy 1.3, ha csak KÖZLEKEDNI akar, simán jó.Ilyen árban kevés hasonló, átlagon felüli megbízhatósággal rendelkező autót találsz.És olcsó mint a dög.
  • a.carkey
    #104
    Az Alfa jó, de ennyi pénzért jó Alfát nem kap. :)
  • dragon11
    #103
    #88: Megint egyetértek.:D Amikor Én autó vásárláshoz oda érek, akkor valszeg Én is a Passatot fogom erőltetni. Tuti, hogy nagy súlyadó lesz rá.. hatalmas kasztnija miatt, de az nem papír.:) Nah meg Német, nem hagy ott az úton.. mellesleg gyönyörű^^

    #93: Az autó arra alkalmas az én véleményem szerint, hogy rövid távra menj vele. Nem vagyok biztos benne, hogy a családdal elmennél mondjuk kocsival Horvátba nyaralni és kibírná-e..^_^
  • LaciMaci
    #102
    Napi átlagfogyasztásom 5.8, 6 körül szokott lenni, ebbe benne van az egész napi belvárosi közlekedésem...
  • Tinman #101
    Igen, 1 milla használtan, átnézeted és rájössz, hogy nem véletlenül adták ilyen olcsón... további 1 milla.
  • Csabesz6
    #100
    L-es rendszámú Ford Focus, nincs egy éves, és elfosta magát a vízpumpa.És hót szopás szétszedni.
    Na most miről beszélünk?És nem vagyok németautó-ellenes.Mindenből foghatsz ki jót, avagy rosszat is mint mondtam.
  • Tinman #99
    Nekem meg 99-es 1.6-os OLASZ Fiat Maream van 363.000 KM-el és soha semmi komolyabb baja nem volt.

    Eredeti, gyári kipufogóját 300k körül lett cserélve ^^
    Lengéscsillapítókat sem kellett volna cserélni, de egész jó áron voltak gázrugós Monroe lengéscsillapítók így az is lett cserélve.

    Egy ismerősöm a Lancia-ját /OLASZ autó...khm/ 500.000km után kicsivel adta el és még évekkel később is látta vele az új tulajt közlekedni.

    A Passat drága és SOKAT eszik. Ha elromlik valami benne, az sem egy olcsó mulatság lesz cserélni...
  • kuci06
    #98
    Mazda MX5 :D
  • kuci06
    #97
    Csajozós verdának is jó, legendás kezelhetőség, nem eszik túl sokat, talán az egyik legjobb a kategóriájában
    1 milla használtan

  • Tinman #96
    Ja, zsigulit is vehetne ennyi erővel.
    Hagyjuk a régi swiftet... szar, úgy ahogy van. Ráadásul esetleges balesetnél kicsi a túlélési esély abban a szemetben.

    Az ÚJ SWIFT EGÉSZ MÁS ÜGY!

    Az új Swift az már döfi... k. jó kis autó lett, jó áron, de borzasztó ronda szegény.
  • Tinman #95
    Kia?
    Muhahahahahaha.
  • bakvarnyu
    #94
    a francia, olasz , spanyol autókat kerüljed
  • Zsolti9014
    #93
    Egyáltalán nem szántam oltogatásnak, megsérteni sem akartalak. Csak nem igazán értem, miért kellene az embert lebeszélni egy olyan autóról ami igazán ideális lenne.
    Aztán mitől "lol eleve az autó"?

    A kasznit azt én is említettem a hátrányai között, ez tény. Egészen véletlenül nem egy autón láttam már karosszéria-munkálatokat.

    Nem érdekem nekem hogy megvédjem a Swiftet, nekem sem az van.
    De volt a családban régi Swift, kb. semmi baja nem volt. A kasznija olyan amilyen. Csak szeretem ha egy autót objektívan ítélnek meg, annak előnyeit és hátrányait is megemlítve.

    És a korodat nem vettem figyelembe a hozzászólás elküldésénél, nem néztem hány éves vagy, fogalmam nincs róla. Mégegyszer, nem volt bennem semmi rosszindulat!
  • Tinman #92
    STAY ON TOPIC ;-)
    Kinek nem?
    A gond az, hogy 6-700k körül max. egy alig életképes civic-et tudna venni, amire még egyszer annyit elkölthetne.
  • a.carkey
    #91
    1. Először is gondold át, hogy mire kell majd!

    -menőzni
    -száguldozni
    -csajozni
    -közlekedni A és B között
    -utazni
    -csak úgy, hogy ilyenem is legyen és használhassam ha valahová el akarok menni

    2. Ha ez megvan, akkor mérd fel, hogy szerinted kb. mikor fogod megvenni a következő autód.

    -már jövőre, mert bár idén még suli/főiskola/egyetem és csak ennyi pénzem van, de utána havi 500 nettós fizuval egy menő cég
    -évek múlva, mert nem keresel olyan jól és nagy előrelépés előre láthatólag egy ideig nem lesz
    -három éven belül biztos eladom és veszek egy újat

    Ha jövőre, akkor TÖK MINDEGY, de persze ott is vannak kategóriák. A lényeg, hogy ha ezzel idén még nyaralni akarsz menni, mondjuk horvátba, olaszba, akárhová itthon, máshol, világkörüli út, akkor olyat vegyél, ami nem robban le indulás napján.) Ha három éven belül, akkor olyan autót vegyél, ami nem túl lestrapált, 1.4 feletti motorja van, és elég nagy a csomagtere, nehogy - ha úgy alakulna - ne férjen bele egy babakocsi és még utazni is akarjál, mondjuk spanyolba ... :D

    Aztán ugye ha menőzni akarsz, akkor pl. ne feltétlenül Suzukit vegyél ...
    Ha csajozni, akkor se nagyon ....
    Ha száguldozni, akkor "talán" jöhet ...
    Minden egyébnél ls. 2. pont! :D

    3. Sose elsőre, és ne a színe alapján dönts! Nézd meg, hogy ne legyen rajta semmi eldugott hitel, rendben legyenek a papírok. Ha valami túl olcsónak tűnik, akkor nagyon nézd meg, hogy oké legyen, mert simán bukhatod az árát. Csak jó műszaki állapotban lévő autót vegyél! Ha kell (attól függően, hogy hol veszed), vidd el egy ismerősöd, aki TÉNYLEG ÉRT az autókhoz, és a lényeg, hogy ne legyen beszari, ha alkudni/lecseszni/hibát felkutatni kell.

    +1
    Szerintem most szar a piac. Az euró sem a legjobb, stb, stb, válság van. Ha ez tompul, akkor ennyi pénzért sokkal jobbakat is lehet majd venni. Az egész piac szarban van, sokan egyelőre még tudják a hiteleket fizetni, de ha többezren nem fogják tudni, mégtöbb, viszonylag jó állapotban lévő olcsóbb autó lesz a piacon. Úgyhogy - mivel olvastam a profilodban, hogy bicajozol - szerintem várj. Ha csak nyárra kéne, számolj tízig és hagyd a fenébe ...

    Jövőre talán több pénzed lesz, és mégjobbat vehetsz majd. Én ennyiért használt autót biztos nem vennék.

    Egy biztos: francia autót ENNYI PÉNZÉRT, ITTHON, NE vegyél! Az olasz autóknál 2500 euróért elgondolkoznék, bár ennek utána kéne nézni, de talán még azt se. Német gyártású, vagy ázsiai eredetü autókat céloznám meg a helyedben, kérdés, hogy van-e ennyiért igazán megbízható.
  • kemszi2
    #90
    jha mostnézem hogy 99 -es..azt hittem a malacorrú korszakból,mert azoknak van még megölhetetlen motorja állítólag.szerették is erre felénk ukránozásra:D
  • REPS0L
    #89
    nekem a civic a best :o
  • LaciMaci
    #88
    Legalább vki egyetért :)

    Mondjuk mostmár tervezem a kocsicserét, de sztem a kövi is Passat lesz.

    Merci nekem drága, Audinak meg a fenntartása drágább...
  • Prince of Máté
    #87
    Calibra ftw
  • LaciMaci
    #86
    110
  • dragon11
    #85
    Szerintem is.^^ Passat rulz.
  • Willi Betz
    #84
    Jaa értem.
  • kemszi2
    #83
    a 90 lovas?
  • LaciMaci
    #82
    Nem láncos... és nem PDTDI sima TDI
  • ktomi22
    #81
    pontosan... aztse tudom mégannyira se mitvegyek.. ne altalanosítsatok kérlek....
  • Csabesz6
    #80
    "Ebből is van jó, abból is van rossz."
    Mi lenne ha nem szelektálva olvasnál?
    Az hogy az autókat egy ideje csak pár évre tervezik, TÉNY.Mert ez benne az üzlet.
  • Willi Betz
    #79
    Ez a PDTDI nem vezérmű láncos volt még? Csak azért kérdem,mert nekem is volt Passatom csak 2003-as és abban vezérműlánc volt.
  • Csabesz6
    #78
    Pont az a lényeg.Tudod mit jelent az igénytelen?LOL
  • LaciMaci
    #77
    Azért szerintem egy Suzukinál azt nem csínálja meg az ember, hogy a gyári vezérműszíjat 240 ezernél cseréli ki...
  • tommygear
    #76
    trabant 601s
  • Darukezelő
    #75
    Jaja, mindenki jön majd az előítéletekkel, általánosításokkal. Ez ezért szar, az meg azért. Inkább ezt vedd, mert... És lesz majd 40 különböző vélemény, aztán abból rakja össze, hogy mi lenne neki a jó.
  • kemszi2
    #74
    az túlzás hogy mindent kibír:D mármint ha törésről van szó