4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • RS
    #153
    Nekem ezek eléggé bejöttek Főleg a Skoda :P

  • whiskeyman
    #152
    "Csak azoknak nincs, akik mozgáskorlátozottak..:)"

    édesfiam, miért vagy ilyen ostoba?
  • Benel
    #151
    Vegyetek F astrát :D most lett 330.000 benne (92-es 1.6i), eddig motorelektronika csere, hengerfejtömités csere, gyertya+ kábelek voltak nagyobb javítások, többi kopó alkatrészek. Jó kis igásló csak nem szereti már a pörgést, kicsit szelepcsattogások jönnek elő olyankor :D
    A kaszni viszont szar főleg küszöb meg a felétől hátrafelé az egész :D rozsda simán előjön a semmiből egy tél alatt... Bontóba bagóért vannak a cuccok hozzá, vagy fórumokon is lehet bizniszelni jókat.
    Üdv:B
  • desigo
    #150

    simán ilyet vennék ha kellene kocsi és 1 millám lenne rá...
  • kemszi2
    #149
    ráadásul alfából sokkal könnyebb találni jó állapotút mert az alfa tulajok többsége szereti is az alfát nem csak azért vesz olyat hogy A-B -be jusson...
  • bakvarnyu
    #148
    Az egyértelmű de valamit azért csak sugall, nem csak úgy odahányják ezeket az adatokat.
  • kemszi2
    #147
    ettől függetlenül nem mondhatod azt hogy mind szar.itt már úgy is az számít hogy ki hogyan mire használta az autót
  • bakvarnyu
    #146
    most nem azért de pont az végzett az utolsó helyen a megbízhatósági táblázatban 10-11 évesek között Amúgy biztosan szép kocsi.
  • DeerHunter01
    #145
    nekünk egy VW Vento-nk van ,93-as évjáratú , 1.9-es TDI motorral, 4 éve vettük.
    2 vagy 3 éve voltunk vele olaszba hajszálpontosan 1000 KM volt az út a szállásig :D

    kibirta tehát.
    nagyobb gondok nem voltak vele idáig de valamit általában ki kell cserélni olyan 1-2 évente ami már nem müködik megfelelően
  • Zsolti9014
    #144
    értem én, nyugi. ;)
    Csak kissé makacs vagy azt hiszem. Nem mondom hogy nincs igazság abban amiket eddig írtál, de azért eléggé elfogult voltál, az is igaz.
  • spy803
    #143
    Alfa 146 fél millától már nagyon jókat lehet kapni. Ritka autó, gyönyörű autó és megy mint a golyó. A boxer motorosnak pedig a hangja gyönyörű, jó a twin sparkos motor is szépen muzsikál. :)
  • dragon11
    #142
    Jól van.:) értsd a viccet;-)
  • bakvarnyu
    #141
    itt vannak meghibásodási statisztikák 2008
    http://www.vdtuev.de/presse/tuevnachrichten/weitere-informationen-und-downloads-zum-tuv-report-2008
  • Zsolti9014
    #140
    Nem. Nem hiszem el, hogy nem bírod te sem befejezni, én hülye meg még bocsánatot is kértem tőled.
    Nem veszek Suzukit, jó nekem a 16 éves Unóm is. Menni megy, néha szivat, ha csattanok és rámhajlik, akkor így jártam. Ez nem változtat azon a tényen, hogy a topik elment abba az irányba, hogy már majdnem mindenki a saját elvakult véleményét csépeli, ahelyett hogy segítene a topikindítónak.

    Nekem jó az a "szar olasz", ha meg másik autóm lesz, az is "szar olasz" vagy "szar Suzuki" lesz. Ha meg majd nagyobb autóra vágyom, és meglesz rá a pénzem, elsősorban a fenntartására, akkor nagyobbat veszek. Biztonságosabbat. Erősebbet. Jobbat.


    De mostmár tényleg arra kérek mindenkit, hogy fejezzük be a vitát, és segítsünk annak aki igényli.
  • kemszi2
    #139
    vegyél tata nano-t azt most még úgy se szidta senki...
  • spy803
    #138
    The best
  • dragon11
    #137
    hagyjuk, vegyetek suzukit.:D
  • Zsolti9014
    #136
    Bármennyire is szívesen beleszólnék megint a vitába, és a learoló-csakanagy-csakanémet-csakapasszát tartalmú hozzászólásokra Totalcar-népítéletekkel válaszolnék, inkább megint felhívnám a figyelmet erre:

    Szépen megkérek mindenkit, hogy innentől kezdve csakis az autóvásárlást segítő, építő jellegű tapasztalatok, ötletek és tippek szerepeljenek a hozzászólásokban. És ne gyalázzuk már a másikat a véleményével együtt.

    Nem vagyok moderátor, nincs bannolási jogom, ... ez csak egy kérés.
  • 12346
    #135
    ...és megbízhatóság^^
  • autoszimulator
    #134
    valójában hasonló feltételek mellett érdemes vizsgálni, úgy valóban jobb egy nagy gép, mint pl egy suzuki. bár az új suzukikban mintha anyag is lenne, árán is látszik.

    persze, nem egy nagy bömöst, audit, mercit látunk, amint meghal mindenki, aki benne ül, de az suzukiban is ugyan így elérne, azonban egy "kisebb" mértékű ütközés, kicsúszás, borulás esetén jobban védenek a nagy dögök.
    Meg ez az egész olyan, mint a márkák iránti szeretet (bár itt az emberek nem márkákat szeretnek, hanem országokat, vagy inkább földrészeket), valaki a kis autókat szereti, valaki a bálnákat, valaki a kombikat. hadd döntse már el a kedves autóvásárló, mi kell neki, ha ő SUV-ot akar, megtudja venni, vegye.
  • 12346
    #133
    benyalhattok egymásnak a városi tereppel, nagytestű józságokkal, meg ratyi széthajtott hülyegyerek bmw-kkel, hondákkal, de még mindig vmi kicsi, fiatalos occsó gép kéne neki. amit ilyen árfekvésben inkább az adott autó fog eldönteni, hogy viszi-e vagy sem. mer ha abszolúte olcsóság és igénytelenség lenne a szempont, akkor zsuzsa^^
  • somdav95
    #132
    Legalább bírja, punktum :)A Suzuki egy jó kis autó, jól van összerakva, oké hogy a kasztni az nem a legjobb, de megy és kész.
  • autoszimulator
    #131
    jaok, akkor igényelem az igazolványomat, végre parkolhatok mindenhol a bejárat előtt.
  • Csabesz6
    #130
    Pontosan.
  • Csabesz6
    #129
    Előbb még korodból adódóan nem is vezettél semmit...
  • 12346
    #128
    azér a retro nagytestűek is simán rádhajlanak;)
  • Csabesz6
    #127
    Megint egy szempont, de ne hogy azt hidd hogy ami tele van vassal, feltétlen biztonságot jelent...
    Az hogy kinek mi mennyit ér meg, körbenézhetsz az országban.Szóval szerintem ez nem így működik.
  • Zsolti9014
    #126
    Nem oltogatás, nem kötekedés, csak egy tény: súlyadó helyett már teljesítményadó van.
  • dragon11
    #125
    Ott a pont.:) Suzukikban ez is hátrány. Pl. egy Passatnál lehet hogy túléled, Suzukinál nem biztos.. ha még biztosabbra akarsz menni, akkor előjöhetnek a városi terepjárók.:D
  • dragon11
    #124
    Csak azoknak nincs, akik mozgáskorlátozottak..:)
    #116: Igen, nem is egyet..:) húz, meg minden.. mert kicsi az egész autó súlya és 1.3as motor volt benne. Vezettem már olyat is, ami 900ccmes motorral volt, az is ment még, de már annyira nem érezted az erőt.
    Amúgy igen.. városi kocsikázásra jó, ha cuccot kell vinni, ami tegyük fel nem fér el egy robogóra. Amúgy egyetértek most Veled az A és B pontból való eljutásban.. csak kérdéses, hogy hány km távolság van a két pont között.. mert egy Horvát utat mondjuk B-A-Z megyéből.. hagyjuk.
  • COOLancs
    #123
    Mivel válság van, ezért a lovaskocsit javaslom. Gyakorlatilag nulla alkatrészköltség ( najó azért a lószerszámokat is időközönként cserélni kell), és nem is eszik olyan sokat (néhány kiló zabrak naponta). Idősebb tulajoktól már 1 liter borért kapsz egy üzemképes darabot.
  • Sir Quno Jedi
    #122
    Csakis a nagy, erős, nehéz (vassal telipakolt) autó a jó, mivel a kicsikben úgy meghalsz mint a pinty. EZ megér némi plusz fogyasztást, esetleges plusz teljesítményadót, vagy átírási költséget.

    Akinek meg nem, annak úgysem kedves az élete és kispolgári gazdasági megfontolásból minden nap szívesen vásárra viszi a maga és családja bőrét...
  • Willi Betz
    #121
    Én egy Opel Astra H-t használok 2007-est. De nem is ez a lényeg,hanem az,hogy olasz dízel van benne. Eddig - lekopogom - nem volt vele baj,ne is legyen még legalább 2 évig:DDD Szóval azaz elmélet amit mondassz teljesen igaz. Van ami jó,van ami rossz,még azonos márka/típuson belül is.
  • Csabesz6
    #120
    Honnan tudod, hogy itthon lakik?
  • Csabesz6
    #119
    Az már az ő dolga.Én nem azt mondtam hogy a Suzuki biztonságos.Csak az egyik legjózanabb kompromisszum.
  • Ronny
    #118
    mióta számolunk itthon euroban?
  • LaciMaci
    #117
    Azért az sem mind1, hogy, ha esetleg vmi oknál fogva balesetbe kerülsz vele, akkor ott maradsz vagy esetleg túléled...
  • Csabesz6
    #116
    Nem fogok Suzukit venni, mert nem izgat:).Tökre hidegen hagy.
    De ha valakinek egy autó azt jelenti, hogy A-ból B-be jussak el, van rajta kormány, négy kerék, tudja milyen a színe akkor annak tökéletes.Pláne sok városi használattal.Nem eszik lófaszt se, olcsó mint a húgy.
    Nem érted miről beszélek?
    Nekem nem téma a Suzuki, max a Samurai, mert az buli.
    Vezettél már Suzukit?Ha már ilyen idióta csapongásnál tartunk.
  • Zsolti9014
    #115
    Emberek-emberek! Elmegy a topik egy olyan irányba, ami a témaindítónak egyáltalán nem hasznos!!!
    Az általánosítást, személyeskedést jó lenne befejezni.

    Az is igaz továbbá, hogy Csabesz is és én is egy egyszerű kérdést tettünk fel a fikázóknak, indokot várva, amire nem jött válasz, illetve hogy rögtön meg lettem gyanúsítva az oltogatással, de mikor tisztáztam ezt, arra már választ nem kaptam, de ezt most hagyjuk.

    Szépen megkérek mindenkit, hogy innentől kezdve csakis az autóvásárlást segítő, építő jellegű tapasztalatok, ötletek és tippek szerepeljenek a hozzászólásokban. És ne gyalázzuk már a másikat a véleményével együtt.
  • autoszimulator
    #114
    nincs is már súlyadó manóka