4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Pepsi Twist
    #473
    impreza vagy lancer sport autónak számít? mert ha igen akkor ez is :)
  • Csabesz6
    #472
    Amúgy a Vento igazi sport gép szerinted?Hiába 240+ ló, szerintem nem az.
    Max sportos, mondjuk ez a Charade turbora is igaz.
  • Csabesz6
    #471
    Egy fasza szerpentinre (Tarján-Tát pl) inkább kéne egy Charade 1.0 GTti, mint egy nagy böszme 7es.Pláne egy Li, jesszus...szerinted nem volt kicsit abszurd összehasonlítani a kettőt?Az egyik egy végig kommunikáló, közvetlen kis élménygyösz, a másik egy luxuscsatahajó, amivel jókat lehet cirkálni, úgy hogy hogy meg se érzed a kilómétereket.Én az 1. csopoortba tartozom, ide a könnyű élménygyöszökkel:)
    Nem véletlenül a Hacsi a kedvenc autóm.
  • Pepsi Twist
    #470
    am jedi kollégának igaza van 1000es motorra turbót rakni baromság :D szarra várat építeni effekt attól az még nem lesz igazi sport gép :D jó jó persze "150" kiló az autó :D de baszod elszállsz vele a gecibe :D meg akkor is kis autó marad és a 760Li akkor is megtapos :D
  • Csabesz6
    #469
    :)
  • Csabesz6
    #468
    Figyelj, szerintem nem tudod mit beszélsz:)
  • Lammer
    #467
    (vigyazat erosen szubjektiv->) az utolso szerias galant eleje a vilag legdogosebb(kulturaltan morc) kocsi nozi amit kitalaltak! :D (uj lancer is onnan csippantott)
  • Lammer
    #466
    azert az oltas amikor az a "csettego" 1.0T bealazza a nagy mamlasz Skorpidat :D
  • Sir Quno Jedi
    #465
    Tényleg lényeges, hogy egy 1.0-ás csettegőre raktak-e turbót, avagy senem... Úristen emberek! :D Gondolom racingfelnit is pakoltok rá?!
  • Csabesz6
    #464
    Imádom ezt a Galantot, bebaszott szép.
    Még jó hogy nem olyan nagyon kiforrott autó, mert akkor kénytelen lennék venni egyet egyszer.Bár így is könnyen előfordulhat, az az orr:)...
  • Csabesz6
    #463
    :-)
  • Lammer
    #462
    "Egy VW az VW a másikat már nem is említem......"
    mitol is kell terdre borulni? hogy nepauto??? vagy hogy a modelljeik csoppet tularazottak a tudasukhoz kepest(most linkeljem a tesztek garmadait ahol feketen-feheren le van irva nem egyszer, hogy azert a fauve az utobbi idoben egy kicsit elkanaszkodott ar ugyben, tessek nezni arlistakat)? vagy mitol b*sszam magam hanyatt? vagy, hogy egy Suzuki joval megbizhatobb a szervizelesi listan? (top5ban csak japo van) ;) Veled ellentetben en nem vagyok elfogult, total le is irtam, hogy a Mazdam egy penztemeto, ha tehetem mindenkit lebeszelnek rola, mert oreg es haklis meg minden... A fiestam sem egy nagy vassziszdasz, egy(tobb) dologert vettem meg... a kategoriajaban(ero) gyari futomu, valto precizitasa es jatekossag tekinteteben lemos mindent... mindegyiknel egy kicsit kraftra gyengebb(clio rs, saxo vts stb) de palyan, szerpentinen meg forditva :) (a korabeli teszteket erdemes elolvasni rola, mindenhol agyon dicserik... mondjuk Ford mindig is tudott futomut csinalni) te meg ellenben olyan szinten szemellenzos vagy, hogy az fajdalmas... jossz a baromsag Suzuki fikaddal meg a fauve(csoport) imadatoddal... gaaaz :|

    "De te hiteles vagy:)"

    miert is kell ironizalni? figyelj gyere fel Pestre a belvarosba hetkoznap delelott(forgalom a legnagyobb) es kezdjunk el szamolni hany fócvágen(golfod volt igaz?), hany ódi a6 rohan el mellettunk... ellenben hany Fiesta ST es hany osszkerekes 323 turbos Madzag fog elmenni... lehet tenyleg en nyernek? ;)

    "De ha nem érted a viccet és az iróniát sajnálom."
    LOL! te mondod? akinek magyarazni kell minden Xedik hszt ;)

    Nem, nem es nem... sajnos Jaszy ez megint nem jott be... ;)

    "Nem tegnaptól ismerjük egymást, nem vagyunk ellenségek......."
    evvel viszont 1etertek, eskuszom tenyleg nem akarlak csesztetni csak csipi a szemem ami nem igaz :DD
  • jaszy
    #461
    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    Gyerünk és számoljunk................
    Egy VW az VW a másikat már nem is említem......

    De te hiteles vagy:)

    Egyébként nem kell minden esetben tuningolni , chippelni nem mindenki szereti, én sem vagyok a pártján . Van akinek a 200 paci is kevés és van akinek a 60 is sok :)

    De ha nem érted a viccet és az iróniát sajnálom.
    Nem tegnaptól ismerjük egymást, nem vagyunk ellenségek.......
  • KAMIONOS KOGYO
    #460
    Az lesz!Van egy autószerelő barátom,nagyon vágja a kocsikat,az Opeleket meg főleg!
  • Lammer
    #459
    mar leirtam a velemenyem az autorol korabban! ha mindene popec allapotban leledzik, akkor vegulis megeri! csak egy szerelovel nezesd at, jol(asszem ezek Isuzu dizelek... no, azoknal foggggalmam sincs mit kell nezni, mi az ami beszaros rajt... majd az okosok megmondjak!)! :)
    (ha ennyit kiadsz erte, akkor a chiptuningra meg ne sajnald azt a ~~80 rongyot) :)
  • KAMIONOS KOGYO
    #458
    Csak azért kérdeztem,mert erről lenne szó!
    erről
  • desigo
    #457
    alap,hogy én is
    kormoló tádéikat csak teherautókba...
  • Lammer
    #456
    mondja ezt az, akinek az elozo autoja NEPAUTO volt es a mostani is olyan, hogy egy forgalmas pesti utcan perceken belul tobbet latok elhuzni belole(A6 ugye?) :DDDDDDDDdd

    no offense, de ez inkabb az en szambol hangzott volna hitelesebben :) csak en nem nezem le a Suzukisokat ;)
  • jaszy
    #455
    Suzukit csak az vegyen akinek nincs stílusa......
  • jaszy
    #454
    Mert egy 530D ennyit ér!
  • Lammer
    #453
    ha naponta mesz vele 50km-t meloba, akkor... egy evben meg legyen 20000(mert a munkan kivul elmesz mondjuk kirandulni, nyaralni, haverokkal diszkoba stb) oda boven benzines... amennyit pluszba rakoltenel egy dizelre, nem beszelve mondjuk egy dizelnel felmerulo sokkal dragabb szerelesi koltsegeket(attol fugg mennyire modern ugye... lehet turbo problema, adagolo... de ha mondjuk modern common-rail es bibi van, akkor az tenyleg horror)... ilyenkor mindig merlegelj es kicsit ulj le szamolni, hogy mondjuk tegyuk fel, neked kell egy 320as bömi! de ugye jon a kerdes, hogy "i" vagy "d"??? szamold ki mennyi kilometert mennel egy evben, szamolj hozza fogyasztas+tankolas kombot(mikor hozna be a dragabb dizel ugye)... es szamolj hozza mondjuk szervizkoltsegeket :) nem lesz 5 perc de megeri!

    nekem egy dolog szimpi a tádékban... a fogyasztas (azonos loeron moncca) meg az alulrol jovo boseges nyomatek(->legkondi, tobb utas, csomagokat nem annyira erzed meg)...

    amugy ram ne hallgass konkretan ha ajanlani kell, mert ugyis rabeszelnelek egy osszkerekes turbos benzinesre*(penztemeto rulez) :D

    *galant vr4, Audi regebbi RS quattrok, mazda 323 turbo 4wd, impreza GT-rwx-sti stb :D
    Annyira gyonyoru az utolso szerias Galant es anynira megy, es annyira csaladi kompatibilis is :D
    jelentem elelveztem xD
  • Csabesz6
    #452
    Mert én elvakult, beteg ember vagyok:)
  • KAMIONOS KOGYO
    #451
    Miért???
  • Csabesz6
    #450
    én biztos benzinest vennék
  • KAMIONOS KOGYO
    #449
    falura
  • Pepsi Twist
    #448
    városba?
  • KAMIONOS KOGYO
    #447
    Hát nem nagy útakat mennék vele,naponta 0-50 km kb.
  • KAMIONOS KOGYO
    #446
    Mi igen???
    Benzin????
    Vagy dízel????
  • Tinka123
    #445
    nekünk is swift van én is tudom ajánlani 12 mult és a morháztetö még nem volt felnyitva és sztem nem száguldozni kell vele hanem nyugodt tempóba (120-130) el lehet kocsikázni ugy hogy nem zörög semmi .
  • Pepsi Twist
    #444
    attól függ mire
  • stp4trick
    #443
    igen
  • KAMIONOS KOGYO
    #442
    Melyik a jobb dízel vagy benzin?
  • Voyager88
    #441
    Nekünk a régi Swift van, most 11 éves és a féltengelycserén kívül (ez a régi Swiftek sajátossága hogy egy idő után kopog..) nem kellett még hozzányúlni, szóval tényleg igénytelen autó :) Az 1.3-as motorral szerelt verzió már nagyobb távolságra is tökéletes és még előzni is viszonylag jól lehet vele (kategóriájához képest). Autópályához már nem ajánlott, de szerintem akik ott autókáznak azoknak nem jelent akadályt a drágább autó sem :)
    Szóval csak ajánlani tudom 3-400 ezer Ft-ért szerintem best buy, bár tény hogy nem biztonságos. De az is tény hogy ha kamionnal ütközöl akkor teljesen mindegy hogy milyen autó van alattad mert láttam én már Audist is aki ott helyben halt meg.
    Amit nem ajánlok az a hasonló életkorú Opel Astrák, pár ismerősömnek az van, és a motorhoz már mindegyiküknek hozzá kellett nyúlni, ami nem olcsó mulatság...És a francia kocsikkal is sok baj van ilyen idősen (pl. Renault Clio), egyik ismerősöm havonta viszi csináltatni a Clióját, múltkor olyan volt pl hogy menet közben fogta magát és megállt alatt a kocsi, motornál dugattyúcsere volt legutóbb és a fékmunkahenger is elkopott..már mondta hogy soha többet francia kocsi :)
  • Pepsi Twist
    #440
    Azt nem értem hogy EZ miért ilyen drága? talán a felni miatt? o.O
  • Zsolti9014
    #439
    örülök, hogy van még aki egyetért :)
  • Csabesz6
    #438
    Tetszetős lista, és tetszik az ízlésed, illetve a meglátásaid:D.Rokonlélek:D
    Alfa 75 (Nord vagy V6 America)
    UNO Turbo i.e.
    és persze a Ladák:)
    Mind-mind kívánatos jószágok.
  • KAMIONOS KOGYO
    #437
    Persze lehet úgyis,csak akkor annyival kevesebbet fizess az autóért,amennyi az átírás!
    Vagy ők intézik a papírokat,de akkor nem engednek az árból 1 forintot sem!
  • mardal
    #436
    Sziasztok.
    Nekem olyan kérdésem volna ha én egy kereskedésből akarok venni egy használt autót akkor azt úgy is lehet hogy én intézem az átírást és nem a cég mert vácon van az autó és én gyömrői vagyok.
  • Zsolti9014
    #435
    Részben igazad van. Viszont azért a 130 ma hazánkban nem tötymörgésnek, hanem a megengedett legmagasabb sebességnek számít. ;)

    Egyébként 90%-ban városban használom az Unót. Oda bőséggel megfelel.
    A lakott területen kívüli megengedett 90-nél is tudnék vele gyorshajtani.
    Autópályán a 130-hoz idő kell, de véleményem szerint tartani vígan lehet vele, a vége valahol 145-150 körül lehet, nem próbáltam.
    Egyébként biztonsági szempontból sem ajánlatos ilyen autóval nagy tempóval veretni.

    A Vento azért nem egy kategóriával van feljebb az Unótól ezt lássuk be. Amire készült, arra megfelel, és második autóként ettől nagyobbat nem is tudnánk most fenntartani. Persze a másik gépünk, a Swift II sem erőmű, de azért azzal már szépen el lehet lenni. Bár gondolom Te azt is gyengének tartod.
    Node #427-ben leírtam egy pár gépet, ami azért már lép is (nem a Ladára gondolok).

    Persze mit vár az ember olyan valakitől akinek még a Babetta is feeling.
    Más az értékrendem, többre tartok egy szép veteránt mint egy új, csili-vili 300-400 lovas szörnyet, és noha imádom a száguldást is, elsősorban nem közútra való ez a fajta csapatás, továbbá bírságokra sem lenne sok pénzem. Ebből a szempontból is az Uno a megfelelő nekem. A hajlam meglenne. :D

    És itt jegyezném meg: a Golf II 1.3 az ezres Unónál is lomhább, gyengébb.
  • Pepsi Twist
    #434
    ventoval én még (országúton) 5.-be is halál lazán előzök :D 90, padló hipp hopp 140-en van :D am én 2esbe viszem a 110et :D nem tom nem menőzni akarok meg ilyesmi de sztem 1000es unoval nem sokat lehet kezdeni, városba tökéletes de hosszútávra nem ajánlatos, persze akkor nem ajánlatos ha haladni akarsz mert ha nem és 110-130al tötymörögni akkor tökéletes