4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Lammer
    #2473
    wtf! most nezem voltak p80 meg p90-bo" 4WD verziok is! hopsz!
  • Lammer
    #2472
    Az azert nem gyenge :DDDD

    elkepzellek titetek, mint majmok a koszorukovon (no offense)
  • Lammer
    #2471
    fwd

    starletbo" csakis rwd, ha mar korabban gyartottak olyat iZS ^^
  • Lammer
    #2470
    "kardánkereszt"

    ahhh ezt de jo olvasni! :] En tobbet nem akarok bohockodni FWDvel... minimum rwd de inkabb 4wd-t (<- tudom unalmas vagyok, de visszasirom) fogok venni legkozelebb ^^
  • Palinko
    #2469
    hát azért annyi cm el már nem árt kipróbálni szerintem, főleg a japánokat. de akármilyen gyártmány nem is az a baj hogy nem fér el a fejed, hanem pl lehet hogy kilátni problémás stb.
  • fifi
    #2468
    én 186 körül vagyok és gyenge 120kiló
    tesóm pont két méter és 108kiló

    mégis elkarcoltunk a 4T trabantban is...
    nem haltunk bele

    na erről ennyit
  • CharrDen
    #2467
    Az rendben van, hogy én beleférek, de ha bári más be akar ülni akkor már adódhatnak gondok :)
  • fifi
    #2466
    jajj nem vagy akkora nagy állat azzal a 192 centivel nyugi...
    ha nem Trabantot vagy Kispókot veszel, akkor kb. el fogsz férni nyugi... :)
  • CharrDen
    #2465
    Értem, köszi. Akkor hasonlítunk is egymásra, kb ugyanolyan magasok vagyunk, és én se vagyok az a könyök ki az ablakon, másik kéz 12 óránál a kormányon, balra bedől és üvölt a zene típus. Ráadásul próbálok takarékosan is vezetni, főleg mostanában mert jó drága a benzin. Amúgy köszi a linket, egyenlőre még gyűjtök, mivel nincs meg rá a pénz, de nézegetek és mentek le linkeket
  • Csabesz6
    #2464
    Igen, ha kinyalják a motorteret az nem túl kellemes.Esély sincs nyomokat keresni, bár tökmindegy ezen rágódni egy kereskedésben:D
  • thoomas
    #2463
    Ez tényleg így van sajnos:S A legtöbb autókereskedésben iszonyatosan hülyének nézik az embert. És sajnos aki nem elég körültekintő, azt szemrebbenés nélkül lehúzzák fél millióval.
    DE, pl. multkor voltunk egy kereskedésben, hihetetlen, de teljesen egyben volt minden autó. Lepucolva minden(sajnos a motorok is kinyalva...). Ami miatt úgy gondolom, h normális kuereskedő lehetett, hogy egyik autó sem volt visszatekerve(pl. volt egy 2004-es G Astra, 1,2 M-ért, és volt benne 394e km., de mondták h tuti benzint csaltak vele, és hihető volt, mert teljesen szalon állapotú volt), a legtöbbhöz lepecsételt, végig márkaszervizelt papírok vannak. De persze lehet én vagyok a naív... és már ezeket a papírokat is hamisítják:(
  • Csabesz6
    #2462
    Egy próbát megérne.
    Nemrég került fel.
  • Csabesz6
    #2461
    Igen, korrekt típusok.Ha találsz egyben lévőt, hasznodra válhat.Bár ahogy olvastam magas vagy, nem biztos hogy kényelmes lesz.Én elvagyok a 188 centimmel, de tudni kell hogy amúgy sem vagyok a "fekszekavasban, könyökkiazablakon" stílusú drájvör:)
  • CharrDen
    #2460
    Az a link amit én küldtem az szerinted megbízható? Mert tetszik nekem is, de nem tudom hogy megvehetném-e :)
  • Csabesz6
    #2459
    Csak ajánlani tudom, bár az enyém nem ilyen;)
  • CharrDen
    #2458
    Na olyat nézett ki nekem thoomas is. Mégpedig ezt.
  • Csabesz6
    #2457
    atya ég, félre írtam szeretett autóm nevét:D
    *STARLET
  • Csabesz6
    #2456
    300, akkor az azt jelenti hogy max 200ért nézzél autót, szerintem.De ha a 300 után marad még pénz a tarsolyban, akkor nem szóltam.Ugye így néz ki kb egy autó vásárálás:
    -autó ára+
    -átírás(+nyalánkságok ami beletartozik)
    -biztosítás kötés
    és akkor a kopó alkatrészek cseréje, meg a váratlan meghibásodások kiküszöbölése.Szóval nem akarom az ördögöt rajzolni, de nem árt ha van egy kis tartalék vásárlás után. Persze ki lehet fogni egy tuti darabot is, csak kicsi az esély:)
    Nekem pl a Starelt makuláltan darab, főleg hogy maholnap 30 éves.Svájci import volt, 94ig egy apácáé volt kint, majd hazahozta egy idős bácsi.Csapatós ökröt valszeg sosem látott, mégis kuplungtárcsa cserélvel kezdődött a nász.Szilentekre is ráfér a csere, csattog a kardánkereszt is.Kipufogó omladozik, meg ugye kapott olajakat, szűrőket.Július eleje óta van meg, azóta beletettem 9 ezer kilométert.
    Ja és még kell rá hátsó ablak törlő, meg szarakodik a fűtőszál:)
    Ismétlem, egy abszolút megkímélt autóról van szó, mondjuk itt képbe jön az is, hogy koros a szentem:)
    Szóval mindig a fenntartás a szopó.Majd keresgélek neked referenciákat.
  • CharrDen
    #2455
    Skoda Felicia jó is lenne, de sajnos úgy tudom nagyon rozsdásodik.. Ha nem lenne vele ilyen már döntöttem is volna.
  • CharrDen
    #2454
    300ezernél nem szeretnék többet költeni rá. Lényeg hogy beleférjek (192cm magas vagyok:D), ne legyen kombi, és ne legyen túl nagy (Lancer még pont jó, az tetszik is). Inkább benzineset szeretnék, és legyen manuális. A többi szinte mindegy :D Ja és legyen sötét színe, de ez a legkisebb probléma.
  • Csabesz6
    #2453
    Igen, az esetek 99%ban nem szabad kerben venni, de a Corolla Clubon belül van egy tag, aki ott talált rá egy mama által bevitt, full gyári E9 GTi Corollára:)
    Szóval még vannak csodák:D
  • Lammer
    #2452
    1 a lenyeg!

    KERESKEDOTOL SOSEM VESZUNK AUTOT!

    Ha a kepeken nem 1ertelmu(bar legtobbnel az!) es felhivod a kiszemeltet -> rakerdezel, hogy csokolom kereskedes? ha a valasz igen-> megkoszonod es lerakod!

    Remelem legalabb segitettem :]

    Mi lenne az a max a'r amit szannal ra? Mi szamit nalad?
    -benzin vs dizel ?
    -elsokerek vs hatso hajtas vs 4wd ?
    -manualis valtos vs automata?
    -kombi vs sedan, limuzin, hothecccs?
    stbstb :)
    -
  • CharrDen
    #2451
    Nézem én, de nem tudom mi lenne jó. Corollából melyik év, stb, ezért kérlek tudnál 1-2 linket mutatni példának?
  • Csabesz6
    #2450
    Szerintem nézelődj japán placcon is. Corolla, Colt, Lancer, 323, ilyesmik;)
  • CharrDen
    #2449
    Amúgy a 3 autó amit néztem az a Skoda Felicia, Volkswagen Polo és Fiat Bravo. Ezek jók? Túl régit nem szeretnék (amit thoomas linkelt) mert sok rosszat hallottam azokról.
  • CharrDen
    #2448
    Nemigazán értek hozzá, de az miért baj? És honnan tudhatom hogy ki van taposva a lelke? (Bocsi a sok kérdésért, de használt autókhoz nem értek.)
  • thoomas
    #2447
    A Cordobának meg a Bravónak jó eséllyel kivan taposva a lelke:( A Polo a legjobb a 3 közül én szerintem. (sőt az sem, mert az meg külföldi papíros, azért ilyen olcsó)
  • CharrDen
    #2446
    És ez jó is? Én is nézegettem közbe, csak úgy gyorsan átfutva néhányat lementettem. Ezek azok:
    Első. Seat Cordoba.
    Második. Volkswagen Polo.
    Harmadik. Fiat Bravo.
  • thoomas
    #2445
    http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/starlet/toyota_starlet_1.0_dx-4205509
    Szerintem beleférsz:)
  • Csabesz6
    #2444
    :)
  • thoomas
    #2443
    A szemfüles fórumozó...:D:D amúgy tudom én, hogy egy "l":D csak véletlenül rajta maradt az újjam, és úgy lett kettő:D
  • Csabesz6
    #2442
    :)
  • pszihopata
    #2441
    pláne hogy egy sdi-t még a süket is hallja:)
  • Csabesz6
    #2440
    Hallhatatlannak pont hogy nem hallhatatlan, a "halhatatlanság" meg előfordulhat:)
  • fifi
    #2439
    ezek fényre rohadnak!

    vegyél egy Ibizát, vagy Cordobát, esetleg Polot...
  • CharrDen
    #2438
    És a fordról mi a vélemény? Hármat kinéztem, de nem értek hozzá annyira, erről mondanátok véleményt?
    Első.
    Második.
    Harmadik.
  • thoomas
    #2437
    Szerintem valami japán autót keress. Corollát pl.
  • CharrDen
    #2436
    Ti milyen kocsit ajánlanátok, ha 192 cm magas vagyok (tehát bele kéne férnem), megbízható, jó a fogyasztása, nem esik/rohad szét és kb negyed millió körül van? Felicia jó lenne, de sajnos sok helyen olvastam hogy nagyon rozsdásodik.
  • fifi
    #2435
    úgy, hogy ha figyelnek rá, gond nélkül megy 6-700ezret...
  • thoomas
    #2434
    http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo/volkswagen_polo_variant_64_sdi_comfortline_verhetetlen_aron_5l_100_km-4179593

    Ehhez mit szóltok?:) Tudom, hogy ez az SDI motor nagyon durván darálós:D de kevés ismereteim szerint hallhatatlanok. Kérdés, hogy a 183e mennyit vesz ki egy ilyen gépből.