4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Effe88
    #2953
    ezek után kíváncsi vagyok milyen kocsit veszel!
    majd írd meg!
  • Suntoucher
    #2952
    Átírással tisztában vagyok :) 1300as Puntora volt 50körül. Hyundait nem szeretnék mert van ismerősömnek és elég sok gond van velük. 300ért meg csak széthajtott Golfokat kapni. Mindenképp benzinnel guruljon. Régi dieselek nem bejövősek (hengerfejrepedés, injektor gondok), meg drága őket fenn tartani és azonos kategórián belül sokkal lomhábbak, annyival meg nem eszik többet egy benzines. Egyébként meg gondolkodtam a suzuki baleno-n is, de azok messze vannak és töröttek :D Azért köszönöm a tippeket, még átgondolom. Corsától csak azért félek, hogy el férek e benne? 190cm vagyok, ha esetleg valaki beül mögém akkor nem túl korrekt neki :) (kispolákban mondjuk nagyjából elfértem XD ).
  • Benel
    #2951
    azért kalkuláld bele az átírást rendesen, eléggé lehúznak még azzal.
    Én majdnem ott buktam el :D utsó nap délutánján irattam át, kapják be a pezsó 1905ccm, és 1890 felett drágább köbcentinként

    itt kiszámolhatod miután kinéztél valamit:
    http://gyorshajtaskalkulator.co.cc/atirasi_koltseg_kalkulator.html

    Póckit hagyjad szerintem meg az öreg olaszokat is. De így ajánlgatni felesleges, kénetudni
    - hány ajtós legyen
    - ferdehátú pakolható vagy mindegy sedan is jó, esetleg cipelős kombi
    - benzin vagy D
    - kinézet-jó teljesítmény vagy az olcsó fenntarthatóság mindenekelőtt

    de amiket írtál én az opelt venném, jóaz, elég olcsó hozzá minden, nagy a fórumközössége-nagy bajba nem kerülhetsz vele.
  • matthias92
    #2950
    Corsa B-t csak ajánlani tudom. Főleg a '97 utániakat (ha jól emlékszem akkor volt modellfrissítés). Nekünk egy ezredfordulós 1.2-es van, és így 370ezer kilóméterrel (órában 270, visszapörgetve kb. 100e) még csak ilyen alapvető dolgokat kellett 6 év alatt cserélni, mint gumi, lengéscsillapító, olajszűrő. Most szeretnék gyertyát is és termosztátot cseréltetni benne, megelőzvén az esetleges bajokat. Fogyasztása lábtól függ, nekem nyáron 4,8 volt 90%-ban külterületen, de igazából olyan 5.2-5.6 között vegyesben elmegy, sztem. Télen nem gond neki a 6,5 lityi sem. És sztem a 65 lóerő is bőven elég. Nekem legalábbis igen, előzni is bírok vele, mielőtt még leszóltok, hogy "azzal csak totyogni lehet". Akinek van esze, az legalábbis tud vele előzni. :)
  • Effe88
    #2949
    jaja 20-30 litert benyeli a v12es accent motor

    7liter kb amúgy
  • Ronny
    #2948
    Én úgy tudom, hogy ezek az 1.5-ös motorok mocskosul sokat zabálnak.
  • Effe88
    #2947
    én nem suzukit ajánlanék neked (mert minek)
    inkább pl. egy hyundai accentet nagyon megbízható autók
    fogyasztása 6-7 liter városban
    pl.itt van egy friss műszakis ráadásul (nem én árulom :D:Dnem akarom rád tukmálni nem is valami ismerősömé csak egy tipp) hyundai accent

    itt egy ki tapasztalat észrevétel az autóval kapcsolatban
    népítélet
  • Zsolti9014
    #2946
    olaj, olajcsere. :D na, mindegy, szóval olaj + szűrők, stb.

    amúgy még ami eszembe jutott, az a VW Golf II, de abból az 1.3 - legalábbis amit eddig vezettem - lomhább a Swifttől és egy picivel többet eszik. a kaszni is szerintem nehezebb.
  • Zsolti9014
    #2945
    Lehet, hogy nem fog tetszeni, amit írok, mert általában ezt nem szokták szeretni:
    én első autónak, főleg ha városban használnád, Suzuki Swiftet ajánlanék ebben az árban. 1.0 vagy 1.3 is lehet, végülis biztosításban számít talán, fogyasztásban nem olyan nagy a különbség. Annyi, hogy azért a 4 hengeres 1.3-as szerintem strapabíróbb, de az 1.0-lal sincs probléma.

    Tapasztalatom szerint 180 centi körüli magassággal kényelmesen el lehet férni benne, nekem nyáron 6-6,5 télen 7-7,3 volt a városi fogyasztása.

    Alkatrészt olcsón kapsz hozzá, ha kell, bár nekem eddig gyakorlatilag olaj, olajcsere, szűrők, stb. ilyesmin kívül nem kellett hozzá más.

    A kaszni nem egy Volvo az igaz.

    Viszont ami még pozitívum, az az, hogy hatalmas a választék belőle.

    A BMW-t nagyon nem ajánlom ebben az árban, meg amúgy is, ha annak baja van, az nem annyiba kerül általában, mint egy Suzukiba.

    Az első autóm nekem Fiat Uno volt, abból az 1.0 és 1.1 az elég jó, tartós a motorja, és keveset eszik (legalábbis kéne neki, az enyémnek baja volt, 13 liter!, amúgy 5-7 közt eljár). Ezeknél vigyázni kell a rozsdára, ami előszeretettel támadja a tornyokat, márpedig sajnos ott van az alvázszáma is. De azon kívül is nagyon tud rohadni.
    Ezt leszámítva szerintem első autónak jó, bár 180 centi körül/felett már kicsi lesz.

    Polskit nem hiszem, hogy érdemes lenne, bár ha autóbuzi is vagy meg szerelni is szeretsz, és tetszik a kocsi, akkor oké, én szívesen tartanék egyet, de csak hobbiautónak).

    Fiestáról meg Corsáról nincs tapasztalatom.
  • Suntoucher
    #2944
    Sziasztok! Látom kicsit kihalt a fórum, de azért megkérdem. Lenne kb 300 000em egy autóra (átírás nem tudom mennyibe kerül, de annak is bele kéne férnie), nézegettem már Fiestákat meg Corsa B- ket, ezek tűntek eddig ésszerű választásnak. De 316os BMW -t is néztem 300 000ért full fapados, persze azt mondják hogy jó állapotban van, de azért ezt necces választásnak érzem. Tudtok még esetleg valami olyan autót mondani amit nem csak széthajtottan lehet venni? Első autó lenne. Gondoltam Polski Fiatra is, mert első sorban városban használnám, de drágállom a 150-200 000et egy normális állapotban lévő gyufásdobozért.
  • ktomi22
    #2943
    ilyen 500 euroert elintezik .. mindenestul.. szoval dragabb kocsiknal megéri szerintem..
  • Lammer
    #2942
    Nalatok kb mennyi szivassal jar venni egy kulfoldi rendszamos autot? Mert azt tudjuk, hogy itthon nalunk van eleg sarc :(
  • ktomi22
    #2941
    sajnos ha átalakittatod, akkor meg árilag nem jarsz jobban .. mar ha jol gondolom.. hogy angliaban olcsoak a kocsik.. es azert kerdezted :) .. amugy itt szlovákiában van 1-2 ilyesmi kisebb cég aki megcsinalja.. sőt..szerintem jobb autoszerelo megcsinalja.. ha adod az alkatreszt
  • ktomi22
    #2940
    ugy vagyok vele, hogy ha ennyiert valaki felhiv ..es elviszi, akkor eladó :D .. de szptemberben legkesobb el akarom adni, .. akkor leviszem az árat, ..de amugy ahogy elnéztem.. masok is hasonlo aron kinalják a hasonlo allapotban lévő ilyen tipusu kocsit, .. mondjuk elso kocsi amit sajnalok eladni.. meg vagyok vele teljes mertekben elégedve.. neve is van (Gotti), .. szoval majd ha eljon az idő, akkor megsiratom :( .. :D
  • milk4
    #2939
    Hát,a legtöbb műhely biztos,hogy megcsinálja ha készűlt balkormányos verzió is az autóból és adod hozzá a műszerfalat és az egyéb dolgokat.
  • MR SUGAR
    #2938
    Van olyan cég, vagy vállalkozás ami angol autókat alakít át normálisan bal kormányossá?
  • Lammer
    #2937
    vegul is nem verte ki a szemeteket, hogy az elado emailcime ktomi meg Tamas Koszegi :D enyjeee :DDDD

    Ktomi: amugy irigykedek, hogy nalatok nincs regado :P (szvsz kicsit draga az autod, vagy arrafele ez normalis ar?)
  • Effe88
    #2936
    jaaa:D:D
  • ktomi22
    #2935
    en kinalom :)
  • Effe88
    #2934
    igen 1500 euro(400ezer Ft) teljesen jó érte
    (persze nem tudom milyen állapotban van nyílván:)nézd meg próbáldk ki:) )
  • milk4
    #2933
    1000-1400euro
  • ktomi22
    #2932
    1500 euro akkor realis erte?
  • Effe88
    #2931
    500 ezer Ft
  • Pepsi Twist
    #2930
    adnék érte 990 eurót
  • ktomi22
    #2929
    Árat ne nézzétek
    ..szerintetek ezért mi a max amit el lehet kérni?
  • Pepsi Twist
    #2928
    #2906
  • Effe88
    #2927
    nem mondtam hogy nem lehet:D:D
    csak én magánszemélybe autóvásárlás terén jobban megbízok úgy általában:)
    amúgy mi ez a vento story??:)
  • Pepsi Twist
    #2926
    szted nem lett lepapírozva? :O
  • TomSolberg
    #2925
    jó, csak elképzelhetetlennek tartom, hogy a rendőrök egy igazoltatás alkalmából nem jöttek rá, hogy nem egy dízel kerreg a motortérben.
    nagy mákod volt, nagy bajod lehetett volna belőle.
  • jaszy
    #2924
    Csak egy twingo az asszonynak, azért nem megyek ki,
    Az Audi németből van az be is vált.
  • jaszy
    #2923
    Magánszemély, persze átláttam a szitán hogy nepper, de ezt nem mondta.

    A többi az magán, vagy kereskedés.
  • Pepsi Twist
    #2922
    neppertől is lehet jó gépet venni :D én a vento-t anno 100eFT-ért vettem mozgásképtelenül azt milyen jó autó lett belőle? :D
  • Effe88
    #2921
    neppernél vagy magánszemélynél próbálkoztál???
  • Pepsi Twist
    #2920
    régen nem jó üzlet már ez a kintről hozok be magamnak autót dolog :)
  • gyikka
    #2919
    jah csak az a baj, hogy arra rájön még a reg adó, és az ember még rosszabbul jön ki belőle, mert a hazai bankok nem lízingelnek külföldi autót. egy ilyen 2literesre lenne kb 600 a reg adó..:S
  • TomSolberg
    #2918
    legjobb ha rendelsz egyet németből, ismerőstől.
    Bár csak akkor érdemes, ha valami minőségit akarsz, ha mondjuk Suzuki kell, akkor mind1.
  • jaszy
    #2917
    Ma 3 autót néztem meg és egyik sem felelt meg az eladó állításaink.
    Sok a kupec, vigyázni kell :)
    Roncs, sz*rokat állítanak be újszerű, makulátlannak.
    Tiszta vicc....
  • Effe88
    #2916
    néha összeomlik a mozilla:S:S
  • TurboX
    #2915
    másnál nem okoz gondot a ff4 hasznaltauto.hu alatt?
  • gyikka
    #2914
    hogy lehet az hogy a 2 literes kevesebbet eszik? :O