4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • LaciMaci
    #73
    "Azt vedd amelyik tetszik.5+ idős autóknál bármi tönkre mehet, mert direkt így vannak konstruálva"

    420 ezer kilóméteres TDI Passat-om van '99 es évjáratú, semmi komolyabb baja nem volt mióta nálam van (2002 óta), sztem a német autók a legmegbíhzatóbbak és nem elsősorban olcsó a javításuk is...
  • dragon11
    #72
    #61: A fogyasztás nem csak a motor nagyságtól függ, hanem a kasztni súlyától, autó súlyától.:) de inkább nem szólok semmit.. Zsolti egyből oltogat.:-D

    #65: Télleg.. köszi:) nincs nagy különbség.:D csak a gyártás helye, de kb ugyan azok rakják össze.:D:D

    #66: 0a, korom miatt.. de nagyon sokban ültem már és szereltem is, ha hiszed, ha nem.;-) Elég lol kasztnija meg eleve lol az autó.:) papír kb.:D azért is olyan a fogyasztása, amilyen.:-D

  • kemszi2
    #71
    jó de az nem igazán lesz az 7-800 ezerért.
  • REPS0L
    #70
    én most egy 1.6os kia ceedel tanulok, dízel, nekem bejön
  • kuci06
    #69
    Suzuki Swift >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    Mindent kibír, és ha mégis kell hozzá alkatrész, talán még a sarki zöldségesnél is kapsz hozzá.
  • jhetedikj
    #68
    Azt,pont nem miért kellett volna?:)
  • somdav95
    #67
    mégis bír 500 ezer kilométert:)
  • Zsolti9014
    #66
    hány Suzukid volt már? :)
  • Willi Betz
    #65
    Mercedest nem törökországban gyártják,hanem németországban,csak török vendégmunkások szerelik össze:DDD Ne keverd a kettőt.
  • Zsolti9014
    #64
    EZT az oldalt különösen ajánlanám. A Népítéletekben többnyire igazat írnak a tulajok, de itt is vigyázni kell. A nagyon istenítős és a porig gyalázós ítéleteket nem érdemes elhinni, ezek is egy-egy jó vagy rossz tapasztalat alapján született erősen túlzó dolgok.
    EZ pedig egy használtteszt a Bravóról.
  • kemszi2
    #63
    na jó de a forma az relatív.kinek ez kinek az
  • ktomi22
    #62
    el ablakemelő.. legyen formája kivul belül.. szal egy jo,l öszerrakott auto :P:)
  • ktomi22
    #61
    2000 eur...motor.. hát .. huzzon.. mennyen..de ne zabaljon nagyon sokat... 7lityi kb a max...
  • dragon11
    #60
    Suzukit felejtse el. Igénytelen vacak.:)
  • Csabesz6
    #59
    figyelj, szerintem felejtsd el ezt hogy olasz, francia, német, japán
    Java részét úgy se ott rakják össze, hanem valamelyik droidszalagon...
    Ebből is van jó, abból is van rossz.
    Most nyáron a szervízben olyan dolgokat látok, hogy beszarok.Azt vedd amelyik tetszik.5+ idős autóknál bármi tönkre mehet, mert direkt így vannak konstruálva.Ha régit veszel, arra pláne költhetsz.
    Szóval dönts.
    Vagy még mindig ott a Swift.Az "egyhármas" nem rossz szerintem.
  • dragon11
    #58
    Német autó még a Ford is..
  • dragon11
    #57
    Üdv!

    Először is, milyen a maximum ár?
    Milyen elvárásaid vannak? Milyen extrák?
    A motor hány ccmig mehet el Neked?(Fogyasztás miatt)

    Alkatrészileg a Német autók(VW;Skoda;Audi;Opel;Mercedes) olcsóbbak.. kivéve az Audi, hiszen azok megerősített futóművel vannak, ami azt eredeményezi, hogy tovább bírja.:) de ha az tönkre megy, nagyon sokba tud fájni.;-) Továbbá a Mercedest sem ajánlom, mert az is hasonlóan van. Meg török országban gyártják, csak Német lincenszelt, mint a BMW. Nem venném semelyiket.:)

    Viszont a Japán autókat is nagyon ajánlom a figyelmedbe. Motorikusan talán jobbak is, mint a Németek.. a Honda, Mitsubishi nagyon jó.

    Ilyen keverék autókat nagyon ne vegyél, mint pl. A Hyundai.:)

    Jah és szerintem a Francia(Peugeot, Renault), Olasz (Alfa Romeo, Fiat), mert nem a legjobb. Igaz, nekünk Peugeotunk van, nem kellett hozzányúlni egy jó ideig, meg jól is megy.. de van jobb is...;-) Viszont nagyon-nagyon kényelmes.:D

    Nagyon nehéz így ajánlani, ha nem mondasz árat, meg a fenn említett kérdéseimre nincsen válasz.:) Ha adsz választ, segítek.
  • Zsolti9014
    #56
    Nem akarlak én rábeszélni semmire sem :D
    Fiatod volt neked is, az van nekem is, Bravo szaladgál itt a környéken jópár. Egy-egy használt gépnél elsősorban már nem a nemzetiségét kell nézni, hanem az állapotát, lehetőleg hozzáértővel. Fontos a próbaút is. És érdemesebb magánszemélytől venni mint kereskedőtől. Ugyanúgy lehet szar egy agyondicsért német/japán, akármi autó, ahogyan lehet jó egy porig gyalázott olasz is.
    Persze nem örülnék annak sem ha rábeszélnék valakit egy olaszra, aztán hetente kellene javíttatni.

    Mindenesetre ha el kell adnom az Unómat (ami most esélyes sajnos), akkor lehet megsiratom. És a következő vasam lehet hogy egy Bravo lesz.


    Mondjuk most jut még eszembe a Skoda Octavia. 97-98 körüliek mennek 700-ért.
    És amit a Jedi is írt, a Lantrák, Mondeók.
  • Sir Quno Jedi
    #55
    7-800000HUF

    8-9 éves Hyundai Lantra fullos 1.6 négyajtós
    8-9 éves Ford Mondeo fullos STakárhányas négyajtós

    Ezek beváltak.
    Én mondjuk leginkább az 1991-es Ford Scorpiommal szeretek járni, de szemezk a 80'-as Ford Granadákkal is hamár (pláne Consul).
  • ktomi22
    #54
    nem rossz 5let :).... ez nagyon teccik.. csak mikor gyártoptták azt hallottam róla, hogy "romlósak"..és hát ezis fiat, ami ugye olasz? :P
  • ktomi22
    #53
    ennel ujabb asztra teccik..ez nem annyira.. ..csak hát..az meg már nem ilyen áron van.. akk má inkabb punto megint..valami jobb motorral..cask hát az fiat.. és .. nem nagyon kell olasz... mint ti is írjátok....
  • Zsolti9014
    #52
    Ezeknek a Bravoknak a formavilága nem tudom mennyire jönne be neked, mert nekem bizony nagyon. Sportos, csinosítható. Mondjuk egy 1.4-es 80 lóerős, vagy az 1.2-es 16 szelepes 82 lóerős. De akad belőle 1.6-os, 1.8-as, és van a 2.0 HGT amely valahol 154 ló körül van.

  • Willi Betz
    #51
    Ez mondjuk egy ésszerű választás lenne. Képek alapján szép állapotban van nagyon a korához képest. Csak nem tudom...1.8 16V...ez lehet,hogy még az olajevős korszakból való.
  • Tinman #50
    Én is és itt más más is írta itt a Fiat Bravo-t, de ha igazán szépet akarsz ennyiért, akkor vegyél Fiat Mareát.

    Nem sok szaladgál belőle az úton és ha odafigyelsz rá /alap dolgok/, nem fogod megbánni.

    5-600.000 körül már nagyon jól felszerelteket adnak, relatív kevés kilóméterrel. És nem kell vele szégyenkezned, szép autó ;-)

  • kemszi2
    #49
    206nak mentségére legyen írva hogy gyorsan felkapott autó lett,és rengeteget gyártottak belőle...mint tudjuk a gyors munka ritkán jó
  • kemszi2
    #48
    nem hiszem hogy kombira pályázik punto után és hasonlót akar megint
  • Norbi1990
    #47
    F Astra?
  • Tinman #46
    Vezérmű láncot cseréltettél volna...
  • Csabesz6
    #45
    ezer éves szar autó...lol:D
    Akkor vegyél Flybo Electricet.Azt lehet matricázni.
  • Tinman #44
    Az, hogy szarok.
    Az az érdekes, hogy egy bizonyos kategória felett /lsd. Laguna, Peugeot 407, Picasso/, vagyis nagyjából 4 millától már szava sem lehet az embernek rájuk, de alatta?

    Thalia? Megane? 206-os Peugeot? C3? No meg az elődeik? Szarok.
    Egy külön fórumon lehetne sorolni a negatív tapasztalatokat ezekről az autókról, főleg a 206-ról...
  • Willi Betz
    #43
    Seathoz viszonylag sok "tuning" alkatrész van. Kamei,MS Design pl....
  • redbull0304
    #42
    Punto 1.4 GT turbo? :D Azok már lépnek rendesen! :D
  • ktomi22
    #41
    tudjátok..valami olyan autó kell, amit csinaosíthatok.. jol nez ki..de nem egy ezer éves szar autó.... ha már veszek, akkor olyat akarok ami teccik is amugy :)...
  • ktomi22
    #40
    valami fasz nem női kisautó kéne, ami jó..puntommal csak a motor volt a bajopm.... oclsón elx verzt is elfogadnák belőle..seat teccik, nemrossz :)... csak minel oclsobb kell jelenleg...
  • Zsolti9014
    #39
    értem, nos, ha erősebbre vágysz, akkor az általam linkelt 1.2-es nem feltétlenül jó választás, hiszen csupán 5 lóerő a különbség. az 1.3 Swift viszont már kellemesebb ebből a szempontból.

    És bizony azok az Ibizák sem tűnnek rossz választásnak (szerintem).
  • ktomi22
    #38
    1.1..elnézést
  • Willi Betz
    #37
    Nos ezen információk alapján neked valami kényelmes,de kisautó kell.
    Talán ez a Seat Ibiza. 1.9-es SDI motorral nem fogyaszt sokat és eléggé egyszerű is. Mondjuk nem pont ez az Seat,de ilyen:)
  • Zsolti9014
    #36
    Az Unómban egyébként a vezérlő computer Bosch, de vannak benne szép számmal Marelli cuccok, hálisten csak kevés gondom volt az elektronikával. :)
    És ez viszont ezres létére lép rendesen. Nem egy alázós gép, de körültekintően lehet vele még előzgetni is, kedvencei a Kalos meg a Samara. :D
  • jhetedikj
    #35
    Ja most nézem,hogy neked puntód volt,az kb. ugyanaz a kategória,ha ennél jobbra vágysz akkor valaki más biztos segít,én meg vok elégedve ezzel is.:)
  • kemszi2
    #34
    szerintem válasz ki 2-3 típust ami tetszik és nézzél meg minél többet belőlük(egy szakértővel ahogy már említették).úgy is az számít legjobban hogy ki és hogyan használta