4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Kepek
    #4035
    Használtautók között jött szembe, Renault Wind, targa tetős, Twingo kilincses, jópofa


  • Kepek
    #4034
    Most szembejött egy ritkábban látható autó:

    Nissan Cube
  • saca79
    #4033
    Sziasztok! Tudna valaki esetleg véleményt mondani AUDI A4 1.8 TFSI (160Le) vagy 2.0 TFSi 2008 as évj. vagy újabb -ról? Családi autónak szeretném, dízelt semmiképp nem akarok főleg nem 2.0 PDTDI-t. Illetve annyira sokat azért nem járok hogy megérje dízelt vennem. Ugyanakkor fontos hogy dinamikus legyen ,ezért ezeket a típusokat szemeltem ki.Elég eltérő vélemények vannak róla .
  • matyi0323
    #4032
    Sziasztok. Tervben van, hogy par honapon belul, ha minden jol megy vennek egy autot. Neztem kulfoldit ( vagy epp ha nem is az, de ugy irjak kulfokdi okmannyal) milyen arban van annak a papirozasa? 1.9 tdi-ben gondolkozok. 4-es golf vagy hasonlo. Peldaul egy kb 400 ezres autonak, mennyibe lenne a papirja nevreirassal mindennel egyutt?
    Illetve ki mit ajanl ilyen arban?
  • G18XM8
    #4031
    Jobb szeretem hozzá értő véleményének a megkérdezését is.:) Köszi a választ!
  • karajjj
    #4030
    Óóó ha csak beírtad volna a gugliba...
    Egyből ez lett volna az első találat!
  • G18XM8
    #4029
    Na megvan az autó! Jó állapotban van nagyon, egy két nagyon pici esztétikai hiva van csak, de ez nyilván korából adódóan. Köszönöm szépen a segítséget! Annyit kérdeznék még, hogy milyen motorolaj való bele?
  • karajjj
    #4028
    Akkor jól kezdődik, hajrá!
  • G18XM8
    #4027
    Beszéltem a szerelővel próbautat is engedi, oda vihetem ahova akarom átvizsgáltatni, alvázszámot is megadta informálni...
  • G18XM8
    #4026
    Viszek is szerelőt, meg próbautat is kérek.
  • karajjj
    #4025
    Abban mi az aggasztó? Annak inkább örülni kell.
    Bár vásárlás előtt azért javasolt lenne becsattogni egy márkaszervizbe és tizenezerért átvizsgálják az egészet, hogy van-e valami baja.
    Ha ebbe nem akar belemenni a kereskedő, akkor nem is érdemes megvenni.
  • G18XM8
    #4024
    Igen én is azon gondolkodom hogy le..arom, hogy nincs benne kamera, mert amúgy tetszik a kocsi, meg az ára is jó. Csak a többi p12höz képest nagyon alap a felszereltsége. Meg az aggaszt még, hogy komplett motorfelújításon esett át (szelep, tömítés csere stb.).
  • karajjj
    #4023
    Vagy a váltórúdnál van kapcsoló, vagy a váltóban lévő tolatólámpa kapcsolóra szokták rákötni, nem tudom, hogy ennél a modellnél éppen hogyan működik. Azért egy tolatókamera nem egy akkora megoldhatatlan probléma, hogy emiatt ne venne meg az ember egy autót.
  • G18XM8
    #4022
    Kijelző az van benne, csak nem tudom hogy másik kéne e bele. Meg úgy olvastam, hogy ha hátramenetbe kapcsolsz, akkor automatikusan kamerára kapcsol középen a kijelző. Gondolom akkor a váltónál is lehet egy érzékelő akkor. Meg a konzoltól a végig kábelezni kell e... Lehet elég bonyolult.
  • karajjj
    #4021
    Ezt attól is függ, hogy gyáriról beszélünk-e, vagy utángyártottról.
    Van-e benne kijelzős fejegység, vagy külön kijelző kell bele. Stb...
  • G18XM8
    #4020
    Köszönöm a választ! Beépíteni mennyire bonyolult? Meg van a helye, csak hátul be kell szerelni a kamerát, vagy elég körülményes lenne?
  • karajjj
    #4019
    Láncot 250-300 ezer km után szokás cserélni, de ha betelefonálsz egy márkaszervizbe, szépen elmondják neked a gyári értékeket.
    A tolatókamera pedig nem alap benne, lehet beépíteni, minden csak pénz kérdése.
  • G18XM8
    #4018
    Üdv! Remélem tud valaki segíteni. Kérdezni szeretnék a Primera p12-vel kapcsolatban. Ugye az 1.6 benzines láncos? Milyen gyakran kell vezérlést cserélni, vagy akinek ilyen van az cserélte már egyáltalán? Úgy tudom láncost nem nagyon kell cserélni. Továbbá találtam egy Primerát ami tetszik, de a kereskedő azt mondja, hogy nincs benne tolatókamera, meg az amúgy is csak extra felszereltség. De ez nem alap felszereltség a Primerákhoz, csak rossz a kamerája és nem mondja meg a kereskedő? Vagy ha igazat mond és tényleg nincs benne gyárilag, akkor lehet bele tenni?
    Köszönöm a válaszokat előre is!
  • karajjj
    #4017
    Nézd meg az Ibizát is, olcsóbban kapod ugyanazt, csak más a logója. Fabiánál nekem csak annyi a bajom, hogy hátul szerintem nagyon kicsi, de úgyse fogsz hátul ülni, ha te vezetsz.
    Az 1.2-es motor meg elég hozzá, városban jó kis pörgős vele, de azért országúton ne számíts rá, hogy mindenkit előzgetni fogsz, mert hamar elfogy az ereje. De ha újat szeretnél, elmész egy szalonba, lehet a tesztautót vezetni, kipróbálod, hogy megfelel-e neked.
  • attiGT
    #4016
    Aham.. na jó, ma megyek megnézek egy Polot az Auto-boxban aztán eldöntöm, kezd már a faszom tele lenni az egész autó vásárlással :D 3 hete baszom az időt és semmire nem jutottam még... Ja és köszi a tanácsokat. A Fabia nagyon tetszik, lehet az lesz. Néztem most reggel (mert már aludni sem tudok) Hyundai i20at, még elvileg az is beleférne a keretbe csak ugye nem tudok róluk semmit..
    szerk.: Ami azt illeti beleférne szerintem egy új Polo is csak 90LE 1.2es motorral, az megfelelő napi szintű városi kocsikázásra meg évente pár alkalommal kisebb-nagyobb útra? (azt sem tudom mi a különbség az 1.2 1.4 1.6 között szal hja... totál hülye vagyok az autókhoz de vezetni imádok!)
    Utoljára szerkesztette: attiGT, 2015.09.01. 09:01:49
  • karajjj
    #4015
    4-tól indul most a Nissan Pulsar, ez kb a japán Golf.
    Az új ibiza is kikúrt jó autó VW technológiával SEAT logóval. (de itt megnézheted a Leont is.)
    Kia Rio, vagy esetleg ugyanitt egyel nagyobb a Cee'd.
    Kicsit kisebb méretben az új Fabia.
    Hosszabb 5 ajtósként van pl Lancer is.

    De sorolhatnám még bőven. Ha logikusan akarsz gondolkodni és maradni a VW minőségnél, akkor SEAT.
  • attiGT
    #4014
    Nem de ránézek az új Polora és álmaim autóját látom, egyszerűen oda vagyok azért, ahogy kinéz. Az ilyen szép vonalvezetésű kompakt autókat csípem úgy tűnik, de pl egy Astra H is nagyon tetszik külsőleg. Egyáltalán lehet venni ILYESFÉLE új autót 3.5-4M forintig, ha igen milyet?
  • karajjj
    #4013
    De miért polo vagy golf? Más miért nem lehet? Azért, mert valaki azt mondta?
    Egyébként azt hiszem, a polo 4-től indul.
  • attiGT
    #4012
    a magánszemélyest 1 órával ezelőtt foglalózta le valaki... :D na újra csak azt mondhatom, hogy ilyen az én szerencsém...
    Új Polot vagy Golfot lehet kapni 3.5-4M forintig?
  • karajjj
    #4011
    képek és leírás alapján jónak tűnnek, ha van vezetett szervizkönyv és megengedik a szervizes átnézést, akkor hajrá
  • attiGT
    #4010
    http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo/volkswagen_polo_1.4_80_16v_comfortline-9235276
    http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo_iv/volkswagen_polo_iv_1.4_80_16v_comfortline_1_ev_garanciaval-9148006

    erről a kettőről mi a véleményetek? előbbi magánszemélytől van de még nem vettem fel a kapcsolatot vele, ha megengedné, hogy szervizben találkozzunk akkor csak jó lehet az autó.
  • mike01010101
    #4009
    És így is csak a pillanatnyi állapotot tudják megmondani. Mi lesz 5000 km múlva azt senki nem tudja sajnos. Ma írattam át az "új" autómat, úgyhogy csak bizakodni tudok.
  • karajjj
    #4008
    Márkától, szerviztől is függ ez az ár természetesen, de egyetértünk, enélkül hozzá nem értőként nem szabad autót venni.
  • mike01010101
    #4007
    15e Ft teljes átvizsgálás és számítógépes diagnosztika, legalábbis én ennyiért csináltattam pár napja. Anélkül lutri (így is sajnos) a használt autó.
  • mike01010101
    #4006
    Pont a múlt héten hívtam őket egy autó miatt, de nem akarták Erzsébetre átvinni a kinézett autót az általam választott szervízbe, átvizsgálásra. Hagytam az autót.
  • attiGT
    #4005
    Úllői út 738on található Auto-box kereskedésről van bármilyen tapasztalatotok?
  • attiGT
    #4004
    Kezd felmenni a pumpa bennem, nem bírom ezt a tökölést, 3 hete nézelődöm és még nem találtam megfelelőt. Milyen új autót ajánlanátok 3-4 millió forintig? Golf meg Polo formája tetszik a legjobban.
  • karajjj
    #4003
    B terv: kinézel egy autót és a legközelebbi szervizben csináltatsz rajta egy teljes átvizsgálást, ha belemegy a kereskedő, akkor már nem lehet rossz autó, ha nem akarja, akkor nem érdemes vele foglalkozni. 10 körül meg lehet úszni egy ilyet még márkaszervizben is, annyit bőven megér, hogy ne verjenek át.
  • bakkerman
    #4002
    szerintem érdemes megvárnod egy olyan alkalmat,amikor veled tud menni egy hozzáértő személy,én is sok autóról lecsúsztam azért mert nem mertem egyedül elmenni fater nélkül,de ő ért hozzá,és inkább megvártam amíg velem eltudott jönni,és ki is fogtunk együtt egy fasza almerát. Szóval szerintem nem szabad kapkodni vagy ilyesmi
  • attiGT
    #4001
    Rokonom óva int attól, hogy szervizes vagy valamilyen hozzáértő nélkül menjek autót vásárolni, de az egyetlen szervizes ismerősöm nem tud munkaidőben eljönni velem, mást meg nem ismerek, erre van más megoldás?
  • karajjj
    #4000
    Mást nem nagyon érdemes nézni, max jófogást.
  • attiGT
    #3999
    hasznaltauto.hu-n kívül ha pest megyében illetve esetleg még debrecenben tudnék vásárolni autót melyik oldalakat böngésszem?
  • karajjj
    #3998
    Ez nem a te szerencséd, hanem a jó kocsit hamar elviszik, legyen az bármilyen messze...
  • attiGT
    #3997
    debrecenben találtam egy gyönyörű türkiz kék színű Golfot minden paramétere megfelelt nekem, este 9kor találtam, akkor már nem tudtam elérni nyilván a kereskedést, reggel meg közölték velem, hogy elkelt :( ilyen a szerencsém...
    Utoljára szerkesztette: attiGT, 2015.08.29. 13:31:48
  • karajjj
    #3996
    Első körben a Hyundai i30-at ajánlanám figyelmedbe, nagyon jó autók és nagyjából Golf kategória, de vadászok még neked párat, ha lesz időm.