17
  • Kiralykalap
    #17
    Hát én azért részben igazat adnék a topik elején hozzászólóknak. Nekem már három pendrájvom halt meg, ebből egy golyóálló volt... :D
    Szóval csak pendrájvra bízni az adataimat soha nem merném.
  • Adamul
    #16
    Huu ez a pendrive nagyobb kapacitású, mint a winyóm a gépbe...
    (#15: 256Gbos winyó nem létezik, ott csak 250es lehet, de ami abból használható csak 232Gb körül alakul asszem)
  • torcipepe
    #15
    csak az a baj, hogy egy nagyságrenddel nagyobb sebességet is tudnia kellene.

    akkor már inkább 2,5' SSD külső házban, azok is 256GB-osak. plusz ha kell, közvetlenül rá lehet kötni sata-ra.
  • toyotakacsa01
    #14
    A sebességére nagyon kíváncsi lennék.
    Mennyi ideig tarthat telecuccolni?
    A 4Gb-os Kingstonomra 10000Kbyte/s tempóval másolok, de van olyan 2Gb-osom (nem kingston) amire 3000Kb/s-el.
  • Tinman #13
    Külön történet, nagy enterrel, amit nem láttál... majd legközelebb.
  • CyrSyS
    #12
    A HDD-d úgy esett le hogy közben a gépházba 4 csavarral volt felfogatva?
  • Tinman #11
    Tőlem már esett le véletlenül HDD és pendrive is... előbbi értelemszerűen remek eredménnyel.

    Van amikor a 4 csavar is mintha kevés lenne neki, mert rezonál a gagyi ház... sok lúzer meg nulla vagy 1-2 csavarral rögzíti a HDD-t.

    A-Data pendrive-om ment már tönkre, pedig azt használtam a legkevesebbet.
    Kingston, Corsairt nagyon nyúzom évek óta, de semmi bajuk.
    HDD-ből viszont láttam én már IBM, Seagate, WD, Samsung /főleg ezt/, Matrox, Quantum vinyókat is 100 feletti bad block hibával.

    A WD-t azért kiemelném. Lassan 15 éve vagyok a szakmában és a WD azt mondom jó választás. Nem életbiztosítás az sem, de ennyi év után a gépemben csakis WD lehet, lehetőleg RE.
  • Molnibalage
    #10
    Az átlagember számára olyan horror áron, hogy nem opció. Vinyót sem láttam még javítani. (Nem légmentesen van lezárva?)
  • torcipepe
    #9
    kíváncsiságból kérdezem, mekkora kapacitásúak most az ssd-k?? 3,5' és 2,5'??
  • AnarchoiD
    #8
    szerintem arrol lehet szo hogy a hdd-k sok apro reszbol allnak, es ha valami elromlik, jo esetben lehet potolni a hibat, vissanyerni az adatot, egy pendrivenel ez 1db chip amire keresztet vethetsz ha elromlik (nekem eddig 3 pendrive ment tonkre, mind mas gyartotol ... igaz kingston meg sohasem (mostis van 3 kingstone-om)
  • Tinman #7
    "hol van egy pendrive megbizhatosagban egy kulso merevlemeztol?"

    Az ilyen hülyeségeket honnan veszitek?

    Egy külső HDD tartalmaz forgó/mozgó alkatrészeket ergo SOKKAL nagyobb a meghibásodás esélye, mint egy flash alapú tárolónál, ami vegytiszta elektronika mechanika nélkül!

    Elég csak azt megnéznem, hogy az elmúlt 5 évben eladott azonos mennyiségű pendrive-ból hányat hoztak vissza garba, meg hány hdd-t... főleg a xarfos samsungból.
  • Molnibalage
    #6
    Előrébb, legalábbis nekem Soha nem szállt még el pendriveom, de vinyóm már vagy 3... Az CD, DVD megbízhatósága meg egy rossz vicc még a vinyóhoz képest is.
  • zola2000
    #5
    Vagy: a legfontosabb dolgaidat írd ki dvdre, aztán ha netán elszáll a pendrive, akkor meglesznek a fiók alján dvdn, egy dvd 60 forint, ami 5 giga.
  • szcsongor
    #4
    Szoval HA en .... (kimaradt egy ha)
  • szcsongor
    #3
    Hat nem tudom, en azert nem biznam a potolhatatlan fenykepeim, dokumentumaim kizarolagos tarolasara ezt... hol van egy pendrive megbizhatosagban egy kulso merevlemeztol?
    Szoval en a laptopom kapacitasat akarnam boviteni, inkabb vennek egy kulso vincsit. Igaz hogy sokkal nagyobb meg nehezebb mint ez, de megbizhatobb.
  • zola2000
    #2
    Én meg még emlékszem az első 32 megás pendriveomra, micsoda megkönnyebbülés volt, hogy nem egy doboz floppyval kellett szenvedni amikor 10 megányi dokumentumokat hurcolásztam haza, aztán sokszor még úgy sem sikerült a sok "szektorhiba" miatt...
  • artschiatwork
    #1
    Egyelőre elég a 16 G-s kis pendrive-om :)