11
  • JeD
    #11
    Értem én ezt, de:
    1. Valóban, de végrehajtási ág felderítés, stb. azért létező dolgok. Másrészt mivel rendszerfüggvényeket kell, hogy hívjon (oprendszer közvetlen hozzáférést úgysem enged semmihez), ezért gondolom elég jól lehet "C-síteni". Harmadrészt, egy C forráskód is általában végtelenül ocsmány :) Sokszor inkább olvasnám a végeredményt, akár assemblyben, mint, hogy a ki tudja honnan jövő makrókat bogózzam ki :D
    2. Persze. És lásd azt, hogy ezeket, meg a mindenféle védelmeket hogyan szokták feltörni órák / napok alatt.
    3. Igen, de akkor az már nem "hiba". Aztán lehet tényleg bugos, de nem mondják, hogy ezt nem tudják eldönteni ennyi idő alatt...

    Profi programozókról meg annyit, hogy az elemzők szerinted nem azok? Ugyanúgy hekkerek mint a másik oldalon, nyilván ilyen kódot olvasni nehezebb, mint írni, de ez még így is elég sovány magyarázat.
  • firstman
    #10
    Nem kell leírni őket, mert a társadalom egy része szegény. Anno mi sem tudtuk, mi az a banán meg kiwi, a vezérek meg abban fürödtek.
    Bár az is lehet, hogy a Kínai hackerek ültek a gép előtt és támadták az usánka államokat a Észak-Koreaiak meg másolták és küldték Dél-Korea ellen :)
  • Hamed
    #9
    Nem vagyok tul jaratos, de a "kokorszaki" Eszak-Koreaban ilyen szinten all a hackertudomany? Vagy csak fogjuk rajuk, egyel tobb urugy...
    En inkabb oroszokra vagy kinara tippelnek. Vagy a vegen kiderul vmi unatkozo amcsi kocka volt megint:))
  • hiftu
    #8
    Több szempontot is figyelembe kell venni:
    1, C/C++-ban megírt kódot elemezd assemblyben. Sok sikert hozzá, nem lesz olyan egyszerű, mintha a C forráskódot néznéd.
    2, Nem hiszem, hogy egy trójai mindenféle védelem nélkül lenne kiküldve. Lásd a témában az anti-debug/decompile nehezítő témával foglalkozó fórumokat.
    3, Egy normális trójai nyugodtan kaphat késöbb kiegészítő infókat, esetleg kódrészleteket.
    Lehet, hogy benne van a törlésre utaló kód, azonban a trójaiban nincs "útvonal" a végrehajtásához. Ha kap egy új programrészletet, akkor lehet, hogy aktíválodik ez a funkció.

    Szóval az elemzés sokkal nehezebb, mint kivülről látszik. Egy jó trójai esetén pedig profi programozókkal áll szembe az elemző gárda, ami komoly kihivás lehet.
  • Molnibalage
    #7
    Bugos? :)
  • Mcsiv
    #6
    A forráskód egy visszafejtett kód, valamilyen alacsonyabb szintű nyelvre, így a kód egyes részeinek értelmezése várat magára és nem is olyan egyszerű megtalálni, mivel az eredeti elnevezések (pl.: mackosajt) nem visszafordítható.
  • Csirke4
    #5
    Amiket én írtam programozásból házifeladatnak csak én láttam át. Et a jegy szempontjából nem mindig jó dolog...
  • Bijesz
    #4
    Valójában ahhoz kell nagyobb tudás, hogy úgy írj programot, hogy azt ne csak te lásd át hanem mások is.
    Valószínűleg nem az eredeti forrás kód van meg nekik hanem visszafejtették és azt elmezgetik.
  • Slim Rick
    #3
    Az igazi programozó úgy is megtudja írni a programot, hogy csak ő látja át. Persze idővel biztos kilehet elemezni darabokra, de időbe telik
  • alcotb
    #2
    csak várnak a hekkerek mire szépen neten keresztül átászik az összes adat hozzájuk...csak utánna törlik az adatokat a gazdagépekről...
  • JeD
    #1
    Ez némileg zavarosnak tűnik... a forráskód ismeretében hogy a fenébe nem tudják eldönteni, hogy miért nem törölt?! Most akkor vagy nincs meg nekik, vagy a trójai valami parancsra vár. Egyik esetben sem értem, hol jön be a "vagy valami hiba van a kódban".