6493
MechWarrior Online
  • xblades
    #452
    Na akkor nyomjuk megint hajnalig.
  • xblades
    #451
    Nem enged regisztrálni a fórumon ezt dobja ki:

  • xblades
    #450
    Ez nálam is volt, ilyenkor azt látom hogy a mech lába bele van süllyedve a talajba.
    Én ki szoktam lépni az adott szerverből majd vissza.(és a rangodat is megtartja)
  • Fenrir
    #449
    Néztem is az előbb a szerverkeresőben, hogy vannak olyan szerverek amik más verziósak mint az én játékom.
  • Fenrir
    #448
    Cifu gyere ts-re és menjünk osztani a klánosokat :)
  • Bucser
    #447
    btw:

    Új Patch
  • Bucser
    #446
    Melyik pályán?

    szvsz ez annyira minimális probléma, hogy nem is foglalkozom vele. Hangárajtóba még soha nem akadtam bele, falon meg nem szándékoztam kimenni:)

    De valóban idegesítő bug lehet:)
  • [NST]Cifu
    #445
    Engem inkább az zavar, hogy átsétálok a hangár falán, de a hangárajtón nem tudok kimenni... :S
  • Fenrir
    #444
    Jaja, ahhoz képest, hogy béta1 eléggé össze van rakva a mod. Mondjuk szorulni már szorultam be pár helyre ahonnan kijönni nem tudtam.
  • Bucser
    #443
    Szerintem a bugok száma is erősen minimális.
  • xblades
    #442
    Szerintem nagyon jól el van találva a gyalogos mod is és a tankok is. Egyedül a fegyver effekt hangok zavarnak egy kicsit.
    Bug valóban van böven dehát még csak egy béta verzió.
  • Fenrir
    #441
    Tudom, de ha már egy Mechwarrior játékkal játszom akkor inkább a Mech-eket erőltetem :)
  • Bucser
    #440
    van aerospace és vtol is:)

    És érdemesebb a tankokkal is próbálkozni:)

    Nálam a wtf akkor jött amikor a heavy gaussos Hollanderrel egymás után 2 Vulture-t és egy Madcatet nyírtam ki :)

    Aztán jött egy Sulla thunderboltokkal és végem is volt:)
  • Fenrir
    #439
    Nah, most délután sikerült játszanom jó sokat (úgy néz ki, hogy a Nod32 ideiglenes leállítása megszüntette a crash-eket) és azt kell, hogy mondjam tetszik a mod.

    Mikor már sikerült annyi pénzt összelőnőm, hogy bele tudjak ülni egy Awesome-ba (talán C variáns volt) akkor már jött az ellenféltől a sok "wtf?" amikor megkínáltam őket 6 nehézlézerrel :D
    Mondjuk kétszer is megszívtam amikor túlhevült a mechem és leállt, nah akkor letiportak :) Próbálgattam egy Warhammer-t is, de az annyira nem tetszett.

    Kicsit még csiszolnának az effekteken, lenne több mech, pálya meg mechlab akkor egyáltalán nem bánnám ezt az 1990 Ft-ot a Crysis-ért.
  • Bucser
    #438
    punkbustert frissíts a crysison belül + gamespy accot kreálj újat mert lehet, hogy az dobál le.

    Én is csak az új accountal tudok játszani és úgy ha be van állítva autoconnectre.

    Így már mikor elindítom a játékot a jobb felső sarokban ott van a profile info.
  • Fenrir
    #437
    Nah már jobb a helyzet, most már kb 30 másodperc rohangálás után crash-el a játék folyamatosan.
  • Fenrir
    #436
    Hmm, már másodszor rúg ki a szerver úgy, hogy még csinálni sem tudtam semmit. 1 másodpercet nem ültem még mech-ben, már a team selection részen kapok egy kick-et.

    Tudja valaki, hogy miért van ez?
  • Bucser
    #435
    regisztrálni kell a forumban.

    Egyébként a joystick még nem tökéletes én maradtam az egér + billentyűnél.

    A actionmaps.xml-t a default és a saját nevedre kreált mappába is ki kell cserélni.

    A My documents\My games\Crysis\Profile mappában.
  • Fenrir
    #434
    Nah már telepítem a 2 játékot :)
  • xblades
    #433
    Kösz az egyik fájlt nem cseréltem le.

    Viszont a Joystickal kisegithetnél, amit adtál linket oda külön regisztálni kell ?
    Máshol nincs fent? És ha letöltötem hova kell másolni?
  • Bucser
    #432
    A hotfixet is tedd fel.
  • xblades
    #431
    Hali srácok nekem azt írja hogy az enyém 0.02 verzió a többieké meg 0.03-as és nem enged csatlakozni.
    Újabb patch kéne?
  • xblades
    #430
    Na közben összedobtam egy oldalt ezzel a témában: link

    Cifu és Bucser leírásának segítségével.
  • JohnnySmith
    #429
    576-ba bementem és megvettem....vasárnap (2K-ért)
  • Fenrir
    #428
    VÁRHATÓ ÉRKEZÉS*: 2010.01.15. - PÉNTEK (8-17H KÖZÖTT)

    CSOMAG TÉTELEK:
    -------------------------------------------------------------------
    Termék típusa: PC játék
    Termék neve: Crysis
    Sorozatbeliség: Electronic Arts Classics
    Termék ára: 1 990 Ft

    Termék típusa: PC játék
    Termék neve: Crysis Warhead
    Sorozatbeliség: Electronic Arts Classics
    Termék ára: 1 990 Ft

    Termék típusa: Csomagküldés
    Termék neve: Szállítási költség
    Sorozatbeliség:
    Termék ára: 990 Ft
  • xblades
    #427
    Nekem is ők hozzák:
    Megrendelésének megfelelően a következő csomagot küldjük el Önnek:
    Termék típusa: PC játék
    Termék neve: Crysis Maximum Edition
    VÁRHATÓ ÉRKEZÉS*: 2010.01.14. - CSÜTÖRTÖK (8-17H KÖZÖTT)
  • Fenrir
    #426
    Nekem pénteken hozzá a cdgalaxistól a futár :)
  • xblades
    #425
    Na megrendeltem a Crysis-t elvileg csütörtökön megjön aztán én is kiprobálom.
  • Bucser
    #424
    Ez a slotrendszer miatt van, hogy megkülönböztethető legyen:)

    Egyébként Mikor benne ülök a épben nem nagyon érdekel Hogyan néz ki. Az aléyneg, hogy mi jön a csőből:)

    Én már beletoltam olyan 15 óra körül és eddig nagyon élvezem:)

    És az ArrowIV igenis kurva jó móka:) Pláne ha van elementál aki taggeljen hozzá:)
  • xblades
    #423
    Engem nem az érdekelt hogy melyik játék kell a mod futatásához.
    Hanem az hogy az eredeti Crysis Warhead játékban benne van-e a Crysis Wars?
    Mivel nekem nincs meg a játék sehogyan sem így nem tudom, és azon az oldalon ahol meg lehet rendelni nem részletezték, de most már megtaláltam.
    Így azt nem értem hogy miért ennyivel drágább az Edition mint a két játék külön külön. Érdekesen akcióznak.
  • [NST]Cifu
    #422
    A Színek ugyanezek már a Mechwarrior II óta. Ezen nem tudom mit vártál. AC sárga Large laser piros PPC kék. Ez már úgymond canon:) sőt a PPC-t kék villanásnak írták le a könyvekben is.

    Félreértted, én arra gondoltam, hogy a PPC fegyver kéken világít, az UAC sárgán, az Medium laser zölden és így tovább, nem a lövés, maga a fegyver!

    Hangok: Szintén Mechwarrior II-es és IV-es hangokat vettek át.

    Most olvastam a hiv. fórumban, hogy a Crysis autoexec.cfg-be kell beírni a s_MaxChannels=128 sort, ha elvésznek a hangok.
  • Bucser
    #421
    "Csak az erdős pályán voltam, és bár elsőre jól néz ki, a pálya inkább zavaró játékelem, a fákat nem lehet kidönteni, így a 80 tonnás Demolisher is könnyedén beszorul a fák közé, Harrasser-el még rosszabb, sikerült gyakorlatilag felmásznom egy fára vele, és ott ragadtam, amíg le nem lőttek onnan..."

    Tévedés:) Megfelelő tempóval rongyolsz neki akkor biza kidől az:) Közben lassít. (Ahogy a CBT-ben is woods hex)

    A Színek ugyanezek már a Mechwarrior II óta. Ezen nem tudom mit vártál. AC sárga Large laser piros PPC kék. Ez már úgymond canon:) sőt a PPC-t kék villanásnak írták le a könyvekben is.

    Hangok: Szintén Mechwarrior II-es és IV-es hangokat vettek át.

    Az épület bugokról tudnak. a második hotfixben elvileg javításra kerülnek.

    A Lag a netcode szintén optimalizálásra kerül hotfix2-ben jelenleg a probléma az, hogy a 32 főre indított szerverek játszhatatlanul lagosak még ha nincs is annyi user rajta. 24 főtől már jó mókákat lehet rendezni:)

    Ja és az Extremity pályát ki kell próbálnia mindenkinek:) alacsony G-ben mókás a JumpJet és az elementál ugrálás:)
  • [NST]Cifu
    #420
    Rohadt fáradt voltam tegnap, de egy fél óra ökörködés belefért, első tapasztalatok:

    +A robbanások, lövések, rakéták nagyon jól néznek ki.
    +A HUD, a kezelőfelületek és hasonlók teljesen rendben vannak.
    +A fegyverek balance, a Mech-ek fittje, és egyebek nagyon jól vannak összehozva. Beültem a 4x LRM-20-as Vulture-ban (talán Vulture D?), és brutálisakat irtottam vele addig, amíg egy Partisan oda nem robogott mellém, és körülöttem keringve fél perc alatt ripityára nem lőtt. Közelre az LRM nem is fogja be a célt... A PPC / LPL kombókkal a gond túlmelegedés, mókás volt látni a sok Awesome-ot, amelyek minden második lövés után shutdown-ba roskadtak, miután elfogyott a hűtőfolyadék. A ballisztikai fegyverek pedig az erősen korlátozott lőszerkészlet miatt nem lettek ultimate fegyverek. Nagyon ügyesen hozták össze. Csak egy mínusz van itt, az Arrow IV. effektje miatt volt, hogy "poénból" ilyesmivel lövöldöztek sorozatban...

    /A mech-ek kinézete annyira nem ütős, mint vártam, nem néznek ki rosszul, de olyan "Mechwarriorosan" se. Zavaró nekem, hogy pl. a PPC-k kéken világítanak, a AUC-k sárgán és így tovább - bazári érzés, nem BT-s...
    /Csak az erdős pályán voltam, és bár elsőre jól néz ki, a pálya inkább zavaró játékelem, a fákat nem lehet kidönteni, így a 80 tonnás Demolisher is könnyedén beszorul a fák közé, Harrasser-el még rosszabb, sikerült gyakorlatilag felmásznom egy fára vele, és ott ragadtam, amíg le nem lőttek onnan...

    -A Crysisben nem tudom beállítani az 1920x1080-as felbontást, ez nem az MWLL hibája, de akkor is nevetséges (1024x768-ban marad hiába állítom át).
    -A hangok megoldása nem túl meggyőző, ennél az AT1 is jobb megoldás, ahol az MW2-ben ismert hangokat rakták be. Sok fegyvernél nem jön át a fegyver típusa-ereje.
    -Többször is sikerült szembesülnöm azzal, hogy a hangár ajtaján nem tudtam kimenni egy közepes vagy nehéz mech-el (Hollander, Vulture) ellenben a két első hangárállás hátsó falán átsétáltam. Ennél csak az volt jobb, mikor a jump jettel sikeresen átrepültem a tetőn, vissza viszont már csak a bejáraton keresztül tudtam menni...

    Persze egy bétától így is messze túlteljesíti az elvárásokat, én személy szerint semmi fagyást nem tapasztaltam, és lagot is csak akkor, amikor már vagy 20-an voltak a pályán, és nagyiparban mentek a gyilkolászások.
  • Fenrir
    #419
    K: A Crysis vagy a Crysis Warhead kell a MOD-nak?
    V: A Beta 1-hez a Crysis szükséges, de várhatóan majd, a távoli jövőben a Crysis Warhead alá lesz átportolva, aminek a multi része (Crysis Wars) egy nagyságrenddel kiforrottabb és van hozzá Linux dedikált szerver-támogatás is.
  • Thanatos
    #418
    tényleg képtelen vagy 4 hsz-t visszaolvasni?
  • xblades
    #417
    Hali ehhez elég csak a Crysis Warhead-et megvenni (benne van a Crysis Wars?)
    vagy meg kell venni a Crysis Maximum Edition ?
  • Bucser
    #416
    JA és a következő pár hétben várható Hotfix 2 ami elvileg a lagot hivatott enyhíteni és optimalizálja kicsit a modot.

    És aki Joystickal kívánja használni Itt van néhány Custom actionmap és joystick file.
  • Bucser
    #415
    Kiegészíteném ha szabad:)

    1.: A steames verzióban nincs 64 bit. Rio123 feltette a Bin64 könyvtárát a netre ami itt elérhető. Csak be kell másolni és működik.

    2.: A modot nem kell a -mod mwll azonosítóval indítani, hiszen van saját exe-je amivel mind a 32 mind a 64 bites verzió indítható. (ez steameseknél érdekes lehet:))

    3.: Egy crysis függő dolog, hogyha nem administratorként indítod akkor a settings változtatásakor szarrá fagy. A Fórumban bővebb infok

    4.: Van egy gond a Gamespy authentikálással sajnos ez is crysis örökség A megoldás az volt sokaknál, hogy regisztrál az oldalon egy új accot aztán a Crysis-en belül is regisztrál egy új accountot majd azzal próbál meg belépni. Gépről gépre változik, hogy felmerül-e ez a probléma.

    Gameplay tippek:

    1.: Ha sérült a meched beállsz a mechbaybe nyomsz egy "P" gombot és amivel leállítod a mechet és azt megjavítják. Ismételt "P" nyomására indul el megint a gép.

    2.: Ha menet közben megnyomod az "F"-et akkor cockpit fedelestül katapultálsz. Ilyenkor bárki beülhet a gépedbe utánad. Ha előbb lenyomod a "P"-t és utána az "F"-et az a kiszállás funkció. Ekkor nem tudja más elkötni a gépedet.

    3.: Ha ballisztikus fegyvert hordozó tankot mechet veszel akkor mindig vegyél hozzá lőszert is. Ugyanis alapból csak 1 tonna ammo van minden fegyverhez.

    4.: Battle Armorokra (az alap páncél amiben vagy) vehető Tag laser, miniPPC, MiniAC. meg még valami nem emlékszem a nevére. Ezek közül egyszerre egy lehet nálad.

    A TAG arra való, hogy max 400 m-ről befogj vele egy mechet majd a társak LRM-ekkel vagy ArrowIV_ekkel indirekt tüzet zúdítsanak az ügyfélre. Ne feledjük, hogy a BA-k csak kb 200 m-ről láthatóak a radaron!

    A MiniPPC hathatósan halálos fegyver más Battlearmorokra a MiniAC meg úgy működik mint egy shotgun.

    Kapható még Inferno rocket ez olyan mintha Flamerrel lőnéd a mechet azaz nem engedi hűlni és növeli a hőtermelését. és vannak a gépekre felragasztható robbanó töltetek amik szintén harcosak hisz a mech hátuljára tapasztva jelentős károkat tudnak okozni.

    Ja és kérlek ne felejtsetek el szavazni a Mod Of the Year 2009 választáson a modra, ha tetszik:)
  • Ry0K3N
    #414
    szép összesítő
  • [NST]Cifu
    #413
    Hát a Crysisem csak hétfőn lesz kézbesítve, addig is elkezdtem átnyálazni az MWLL fórumot, hogy behozzam a lemaradást (tavaly előtt év végén az első komoly csúszás után kissé kiábrándulva hátat fordítottam neki).

    Egy kis mini-FAQ, a FAQ szabadon terjeszthető, de ha valahol publikálod, a nickemet (Cifu) tedd oda mellé légyszíves. :)

    Alapvető FAQ:

    K: Milyen játék a Mechwarrior Living Legends?
    V: Egy akció-FPS-szimulátor, multi-player MOD (Full Conversion, vagyis mindent lecserél, kvázi egy különálló játék a Crysis motorjára ráhúzva), amely a Crysis alá készült. A MOD-ban gyalogosan, 'Mechekben (6-10 méter magas lépegető harci gépezetek), harckocsikban illetve légűr járművekben harcolhatsz a többi játékos ellen.

    K : Mi a játék háttere?
    V: A játék alapja a Battletech, egy fikcionális XXXI. századi világ, amelyet az 1980-as években hoztak létre, eredetileg egy táblás taktikai játék számára, majd az egész kinőtte magát egy széleskörűen ismert és elismert Sci-fi világgá, született belőle szerepjáték, rengeteg novella, illetve több tucatnyi számítógépes játék.

    K: Mi kell a MOD-hoz, és milyen állapotban van jelen pillanatban a MOD?
    V: Egy eredeti Crysis szükséges hozzá, hogy tudj vele játszani, 2009 decemberében jött ki a Beta 1 verzió, ami az első publikus verzió. A Beta 1 első sorban a multi rész, netkód és az általános játékmenet tesztelését teszi lehetővé. A végleges játékban benne lesz a Mechlab is, ahol a Mech-eket egyedileg fel lehet fegyverezni, át lehet alakítani, a Beta 1-ben azonban csak előre összeállított fitteket lehet kiválasztani.

    K: A Crysis vagy a Crysis Warhead kell a MOD-nak?
    V: A Beta 1-hez a Crysis szükséges, de várhatóan majd, a távoli jövőben a Crysis Warhead alá lesz átportolva, aminek a multi része (Crysis Wars) egy nagyságrenddel kiforrottabb és van hozzá Linux dedikált szerver-támogatás is.

    K: Milyen járműveket használhatunk a Beta 1-ben?
    V: Itt található a két oldal elvi jármű-listája.

    K: Csak Multi-player van a MOD-ban, vagy Single-player is játszható?
    V: A Beta 1 csak Multi-player támogatással bír, a fejlesztők nem zárják ki a későbbi Single-player módot sem, de jelenleg nincs erőforrásuk erre (AI programozása, pályaszerkesztés, szövegek, hangok, stb.).

    K: Milyen játékmódok állnak rendelkezésre?
    V: A Beta 1-ben csak a "Trial of Annihilation" játékmód van, ez gyakorlatilag egy Team Deathmatch, némi csavarral. A játékosok "fizetést" (C-bills) kapnak az eredményeik után (kilőtt ellenfél, elfoglalt gyár, stb.) amiből fegyvereket és harcjárműveket vásárolhatnak. A felszerelés nem csak simán megjelenik, hanem a járműveket le kell gyártani, amit vagy az induló bázison, vagy az elfoglalt gyárakban lehet megcsinálni. A járművekből bármikor ki lehet szállni, és egyszerre akár több járműved is lehet, de értelemszerűen irányítani csak egyet tudsz. A saját járműveidbe nem szállhat be csapattársad, de az ellenfél meghackelheti, és így birtokba veheti, ha nem vagy benne. A csapattársaidnak ugyanakkor tudsz pénzt átadni. A kész verzióban további játékmódok is lesznek, mint a "Solaris Arena" vagy a "Thater of War".

    K: Mennyire marad hű az MWLL a Battletech világához?
    V: Ugyan a készítők igyekeznek annyira hűek maradni, amennyire lehet, de játéktechnikai okokból több téren is áthágják a világ szabályait. Például a játékos alapból egy Elemental (Clan) vagy Heavy Trooper (Inner Sphere) páncélban van, és ha elhagyja a Mech-et vagy harcjárművét, ebben tud mozogni, a valóságban ezek a nehézgyalogosok különálló erők, a 'Mech-eket és harcjárműveket irányító emberek nem viselnek nehéz páncélokat. A 'Mech-ek személyre szabása is bizonyos szintig egyszerűsítve lett, un. podok vannak a 'Mech-ek meghatározott pontjain, és ezekbe lehet az adott méretű fegyvereket felszerelni.

    A játék telepítése:

    -Először is kell egy eredeti Crysis, 1.20-as patchal, és a hozzá való 1.21-es hotfixxel.

    Linkek:
    Crysis 1.20 patch
    Crysis 1.21 hotfix
    MWLL Beta 1 letöltési link 1.
    MWLL Beta 1 letöltési link 2.
    MWLL Beta 1 Hotfix

    -Tömörísd ki az MWLL-OpenBeta1.rar file-t a Crysis könyvtárába (Steam esetén ez a "...Steam\SteamApps\common\crysis").
    -Ezután lépj be a Crysis könyvtárába, és keresd meg a MOD könyvtárát ("...Crysis\Mods\mwll\"), itt található az MWLL Launhcer.exe, ezzel tudod a MOD-ot közvetlenül elindítani, célszerű egy parancsikont létrehozni a Desktopra, hogy könnyebben elindíthasd. Alternatív megoldás, hogy a Crysis parancsikonjának a céljának a végére odabiggyeszted a " -mod mwll" változót.

    Steam esetén a következő eljárás alkalmazható még: A "My Games" alatt kiválasztod a Crysis-t, jobb gomb, Properties (beállítások), Set Launch Options (indítási paraméterek beállítása) és ide beírni a "-mod mwll"-t.

    Megjegyzés: a Crysis felpatchelve 32 és 64 bites módban is indítható, ez a Crysis könyvtárában található két könyvtárban lévő Crysis.exe-t takarja, 32bites operációs rendszernél a "...\Crysis\bin32", 64bites operációs rendszernél a "...\Crysis\bin64" könyvtárban lévő Crysis.exe-t kell elindítani.

    -A következő tennivaló a konfigurációs file átmásolása, ehhez a ...Crysis\Mods\MWLL könyvtárból másold át a “example_actionmaps_for_joystick.xml” file-t a ...\Crysis\Profiles\Default (ill. a Default helyett az aktuálisan használt felhasználónév), ha a Crysis-al játszol még aktívan, célszerű az actionmaps.xml-t átnevezni mondjuk actionmaps_old.xml-re, hogy később visszaállíthasd. Ezután az example_actionmaps_for_joystick.xml" file-t nevezd át actionmaps.xml-re. Ha a MOD-ban átnevezed magad, akkor értelemszerűen az actionmaps.xml-t is át kell majd másolni oda.

    Fagyások kezelése:

    -Ha fagyást tapasztalsz a játékban a "C:\My Documents\My Games\Crysis" könyvtárban töröld ki a "Shaders" könyvtárat, ekkor a Crysis kénytelen lesz újra letölteni eme könyvtár tartalmát, állítólag a játékmenet közben fagyások jó része ezzel orvosolható.

    -Ha a játékba való belépésnél fagy le, próbáld meg a teljes "C:\My Documents\My Games\Crysis" letörölni, és így elindítani, a könyvtárat az első indítás után újra létrehozza a játék. (Az actionmaps.xml-ről nem megfeledkezni ez után!). Egyes esetekben más feltelepített Crysis MOD-ok bezavarhatnak, ezek törlése szintén megoldást nyújthat egyes esetekben.

    -Ha a főmenüben fagy le, akkor valószínűleg a vírusirtó program kap idegrángást a játék file-aiban beálló változások miatt. A vírusirtó programok kikapcsolása megoldást jelenthet, vagy a játék könyvtárának a figyelmen kívűl hagyását be lehet állítani (AVG esetén ezt a "Tools > Advanced Settings > Resident Shield > Directory Excludes > Add Path" alatt megtehető).

    -Segítségek a játék kezdetén:

    Hogy nevezd át magad?

    Az első bejelentkezésnél a neved Nomad - ez az alapértelmezett Crysis alias, célszerű tehát megváltoztatni a neked szimpatikus nickre, hogy Online játékban meg tudjanak különböztetni. Ezt a főmenüben a "profiles" opció alatt tudod megtenni, a "New Profile" alatt, ne felejtsd el, hogy ekkor a fent leírt actionmaps.xml macerát az új felhasználói név alatt újra el kell játszani!

    Keymap: