6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #492
    Egy elementálcsillag? Poz. Az már veszélyes ellenfél egy Mech-nek.

    De abban egyetértesz, gondolom, hogy ne kelljen már egyetlen B.A.-tól is laposkúszásba átmennie akár egy Atlasnak?
  • Bucser
    #491
    Véglegesben lesz mechlab és a BA-k is erősen át lesznek szabva véleményem szerint.

    Ráadásul a többi ígért játékmódban nem lesz ilyen egyértelmű az LRM boatozás sem.

    Véleményem szerint egész jól megtalálták a pajzs fegyver kombinációkat. és ahogy a BT-ben is egy Elementalcsillag símán szétkap egy mechet seperc alatt. De a BA-k vissza lesznek szorítva ha jól értettem a kommunikációs foszlányokat a fórumokon.
  • [NST]Cifu
    #490
    Érdekes kérdés, hiszen ez kb. olyan, mint amikor egy nagy taktikai játékban nincs tüzérség - mert akkor kiderül, hogy a harcoknak vannak kevésbé hősies percei, mint amikor egy fal tövében azon imádkozol, hogy a következő gránát ne melléd essen.

    A TAG-elés benne van a táblás játékban is, és pro és kontra ki is lehet használni. Ha a pálya megfelelő, a TAG-elés kijátszható, ráadásul TAG-elni azért annyira nem könnyű - ha próbáltad, tudod miről beszélek. Kell egy hidegvér, hogy egy Ravenben ülve rámosolyogj egy Awesome-ra és három ER PPC-jére, miközben a vörös pontot igyekszel rajta tartani.

    A szomorú helyzet az, hogy TAG-elésnek is megvan az ellenszere, csak kevesen foglalkoznak vele. Ehhez kellene a csapatjáték. Fogod magad, lekapcsolt radarral széles ívben megkerülni a csatatér közepét, ahol pár önjelölt Cannon Fodder direkt azért csalinkázik, hogy rád ne figyeljenek, ellenben vonzó célpontjai legyenek a TAG-előknek. Te pedig a jól látható rakéta-salvókat követve ráugrasz az LRM vagy Arrow IV. boatokra, és közelharci fegyverekkel három másodperc alatt ócskavasat csinálsz belőlük. A TAG-elő srácok sem örök életűek, és ha kihullanak mögüle az LRM és ArrowIV boatok, a túlerő hamar lenyomja őket. Innen már csak egy lépés, hogy az ellenfél bázisára szorítsd be az ellenfeleket, és itt kezdődik a probléma, mert ha TE csinálod jól, akkor masszív Baserapeing következik, a nem is piros, de fekete karikás-korhatáros fajtából, ha viszont az ellenfelek elég jók, akkor a TAG-elős B.A.-k és könnyű Mech-ek az LRM/Arrow boatok segítségével a bázis biztonságából tartanak kacsavadászatot.

    Az előre összeállított Mech-ek és járművek egyik előnye, hogy nincs "ultimate" összeállítás, hiába van 4xLRM-20-as Vulture, és két ArrowIV-es Catapult, ezeknek nincs más fegyverük, ha rájuk rontasz, semmire sem képesek. Az LRM-ező Mad Cat II.-ők is ezért szánalmasak, mert egy Warhammer röhögve szétszedi őket, ha a közelükbe ér. A vegyesfelvágottak, mint a Mauler pedig túl gyengék, hogy igazán ütősek legyenek...
  • lammaer
    #489
    Én az egész taggelést kivágnám a kukába. Csak olyan dolgoknak szabad bennmaradnia egy játékban, aminek van vmi ellenszere is. Azért mert van TAG, attól nem lett sokkal kooperativabb a játék... sokkal inkább szopatja azokat akik mechekkel akarnak játszani úgy, hogy nem agyatlanul eregetik a rakétákat a levegőbe és élvezik hogy nem is látnak semmit de jön a pont :)
  • [NST]Cifu
    #488
    Ez elviekben szépen hangzik. A gyakorlat az, hogy a Marshes pályán egy fa (!!!) mögé bújt B.A.-val semmit sem tudtam kezdeni a Medium Laserrel vagy PPC-vel. Kidugta az orrát, rálövök, visszabújik, elkezdem megkerülni a fát (kidönteni nem sikerül), erre ugyanúgy oldalazik, mint én, hogy a fa folyamatosan kettőnk között legyen. Mondom jó, ott hagyom, erre ahogy elkezdek hátrálni, nyomja a JJ-t, és közben lő rám (nem tudom megfigyeltétek már, de a könnyebb mech-eknél sikeresen ki tudják lőni a pilótafülkét (fejet) 2-3 lövésből). Ráfordulok, újra tüzelni kezdek rá, már rohan is a következő fa mögé. Megpróbálok elrohanni, erre a hátamat lövi izomból, és pattog mint a nikkelbolha.

    Na most oké hogy játékegyensúly, meg minden, hogy egy B.A. TAG-el, vagy aknát rak egy Mech-re, még oké. De a fentiektől felforr az agyvizem.

    A bázisoknál meg inkább legyen az hogy onnan lődöznek a rakétások (amit lehet korlátozni)

    Pro és kontra mindkettőben volt részem. A Baseraping sem szép, sőt, de a bázisról való ArrowIV. / LRM eregetés sem szebb nála...
  • xblades
    #487
    A B.A.-ra a csapat munka a lényeg, hogy nem mész el egy társad mellet ha látod hogy küzd egy gyalogossal hanem segítesz. Volt olyan hogy ellenséges mech-re alig volt időm mert B.A. kelet lődözni.

    A bázisoknál meg inkább legyen az hogy onnan lődöznek a rakétások (amit lehet korlátozni) mint ami legutóbb volt, hogy nem elég hogy beszoritotak minket de percekkel később visszavonulást színlelve hátrébb mentek majd lekapcsolták a radarjukat. Ezután aki kimerészkedet arra össztüzet zuditottak.

    A Tag leírást köszi.
  • [NST]Cifu
    #486
    BA téma: A BattleArmorok jelenleg eléggé overpower dolgok, főleg, hogy rakétával nem lehet befogni őket, lézerrel meg nehéz eltalálni, így szinte csak az MGun, Flamer és az LBx fegyverekkel van esélyed ellenük. Ehhez még hozzájön, hogy 200 méternél messzebbről nem is látod őket a radaron, kivéve ha egy társad a közelébe van, és C3-al rendelkezik.

    Baseraping: A bázis lerohanását ki akarják javítani, erősebb védőfegyverzetet akarnak rakni oda. A dolog fonákja viszont az, hogy így meg a bázisról való rakétázás válik túl erőssé. Ez ugyebár az, amikor mondjuk egy ArrowIV-essel szerelt jármű vagy Mech a védett bázis közepéről eregeti a rakétáit a társai által megTAG-elt célpontokra...

    TAG-elt fegyverek: Két fegyver való a TAG-elt célpontok ellen, az egyik az LRM (ELRM és CLRM is), illetve az Arrow IV.. Az elöbbi ismert, olyan 1500 méterig megy el a rakéta, nem kell befogni a célpontot, csak nagyjából a cél irányába lődd ki őket. Az Arrow IV. mókásabb, hatótávolsága 3000 méter, így nagyon messziről is kilőhető. A TAG jelzést radarodon láthatod, kb. 10 óra irányban, a külső körön, egy TAG feliratú jelzés, mellette van a NARC, ami hasonló hatással bír. Ahogy fent írtam, a TAG és NARC esetén nem kell befogni a célt, ha látod a TAG/NARC jelzést, akkor elég elindítani a rakétákat irányba, és a többi már a TAG-oló ugyességén múlik. TAG esetén ugyebár akkor is látod a TAG jelzést, ha a TAG lézer nem a célpontra, hanem a vakvilágba mutat.
  • xblades
    #485
    Azt tudja valaki hogy mivel és hogy tudom azt az ellenséget lőni amelyiket a társaim tag-olnak?
    Mert láttam hogy két Madcat MK II. a bázis bejáratából lődöz majd a rakéták célra tartanak.
  • xblades
    #484
    Hát azért a nagyobb számú szervereken eddig mindig kisegítik egymást a mech-ek ha valakire ráakaszkodik egy B.A.
    Engem legalábbis nem egyszer kisegítetek és én is igyekszem segiteni másoknak.

    Ami engem zavar az a hangárok védtelensége egy két pályán, ha olyan ütemet kap el a játék akkor az egyik fél könnyen beszorítja a másikat a hangárjába.
    Ami marha faszán hangzik olyan csökött elméjűnek aki azon éli ki magát hogy bemegy az ellenfél hangárjába és agyaggalamb lövészetet játszik. De ezzel rontanak a játék játszhatóságán mert a beszorított fél játékosai bent állnak a hangárban vagy kilépnek a játékból az másik fél meg állhat a bejáratnál várva hogy kijöjjön valaki.
    Én voltam mind a két oldalon és érdekes amikor az én oldalam szorította be az ellenséget vissza tudtunk vonulni megfelelő távolságra, hogy kitudjanak jönni.
  • kifli
    #483
    igen, aztán már rájöttem :)
    de ott hirtelenbe kiugrottam :D
    Aztán mikor hűtöttem má kinyirt, jobb volt a rohangálós taktik :D
  • lammaer
    #482
    Olyan este 9-10 környékén szoktam fentlenni, hátha összefutunk.
    Egyébként tényleg gyakorlás kérdése, én már volt hogy a másodikon 2x is le tudtam szedni egy körben egy ellent :)
    Aztán az volta az ultimate, amikor egyszerre két csákót löttem ki (egy awesome meg egy tank) - jött is a "woot" a csapatomtól. :) Igen családias a hangulat :)

  • Bucser
    #481
    MIért ugrassz ki ha túlhevül a mech? C-vel tudod hűteni....
  • kifli
    #480
    na ki is próbáltam, játszottam egy sráccal, hét 1x szedtem le :D
    akkor is túlhevült a mech, kiugrottam és rakétával elpicsáztam XD
    aztán jött a csúnya alázás :)
    De most toltam először, teccik, rem többen leszünk holnap...
  • kifli
    #479
    repülök :D
  • lammaer
    #478
    Amúgy a modról: nekem is nagyon tetszik, nagy rajongója vagyok az MW sorozatnak és tényleg igényesen megcsinálták a modot. Már igy bétában is jól játszható - sajnos még nem volt alkalmam nagy csatákban kipróbálni, de 3vs3 ill 4vs4-ben is poén.

    Ami nagyon nem tetszik benne, az a gyalogosok - eleve, mi az hogy egy Mechwarrior kiugrál a gépből, de hogy utána egy mech szinte semmit nem tud kezdeni a röpkődő gyaloggal, az kicsit brutál :)
  • lammaer
    #477
    Akinek nincs eredeti Crysis-a, az is ki tudja próbálni a játékot.
    Sajnos a Hamachis megoldás elég macerás, mivel csak 16-an férnek egy szobába, és a hivatalos fórumokon emlegetett szobák vagy televannak (inaktiv emberekkel :( ) vagy nem lehet tudni hogy egyáltalán van e szerver az adott hamachi szobában.


    Azért itt a topik: http://www.mechlivinglegends.net/forum/index.php/topic,6298.0.html

    Viszont: van egy tunngle nevezetű program - kb ugyanaz mint a hamachi, csak éppen nincs korlátozva hányan lehetnek a Mechwarrior szobában. Úgyanúgy ingyenes, pofonegyszerű felrakni. Instrukciók alább:
    http://www.mechlivinglegends.net/forum/index.php/topic,7192.0.html

    Az utóbbi pár napban éjjelente vagyunk fenn páran (6-8 ember), nyilván nem olyan zsúfolt - még -mint a hivatalos, aki viszont szeretné kipróbálni mert szereti a mecheket az jöjjön :)

  • Bucser
    #476
    Szerintem legalább 1 év még.
  • kifli
    #475
    mikor jön már ki a végleges nemtudja valaki? Nem akarom most sima crysist aztán meg warheadet is megvenni :D
  • [NST]Cifu
    #474
    Nem lekapcsolt radarral lőttem, csak lekapcsolt radarral kerültem a hátukba. :)
  • xblades
    #473
    Kösz ezt végig probálom.
  • Bucser
    #472
    "3. Don't forget to buy C8/Inferno charges! C8 does a LOT of damage towards vehicles they are attached to. Press G to throw said grenades. They will stick to enemy vehicles. Press H to change your grenade type (from C8 to Inferno to Narc [missnamed as "Flashbang" in beta]). Inferno charges do little damage to vehicles, but have a wide radius that is deadly against BA. It will also deal a good amount of heat damage to vehicles. Narcs act as a homing becon for ALL missles."


    A Beta forumból.
  • xblades
    #471
    A bázison megveszem a gránátokat ok, az egér görgövel váltom a fegyver típusokat Ppc => lézer => rakéta vető , eddig ha sikerült gránátot dobni azt a jobb egér gombbal sikerült, de most azzal se. Te a "tűzváltás"-nál melyik billentyűre gondoltál?
  • Bucser
    #470
    C8 és infernohoz gránát fajtát kell választani. (kiválasztod a rakétakilövőt és ott tűzváltás ha minden igaz)
  • xblades
    #469
    Én azért be szoktam segíteni ha látom hogy egy B.A. éppen ráakaszkodot egy gépre, már ha ép nem egy mech akarja szétlőni a segem.
    Tegnap pl. megint kinyírtam egy Shadowcat-et az Extremity pályán, bele lőttem a két kis rakétám majd felrobbant, na mondom valamit csúnyán eltalálhatam.
    Már csak az Infernó rakétát és a C8-at kéne tudnom használni a B.A.-nál.
  • Bucser
    #468
    Elvileg ha lekapcsolt radarral lősz akkor nem fogja a Narc és a Tag jelet. (azaz nem tudod mikor tagelnek) és elvileg később sem áll rá a signalra. bár ki tudja valóban így működik-e.

    Ha közvetlen LOS-od van valakire és mondjuk az illető stationary akkor telibe lehet kapni ugyanis ott csapódik be a rakéta ahova célzol. (LRM-el lehet így szívózni 1500 méterig:D ugyanis az 1000 méteres hatótáv arra vonatkozik, hogy mennyin fogja be a radar)

    HA BA-ban vagytok akkor meg vegyetek hozzá C8 charge-ot. Mech hátpáncélján iszonyatos pusztítást csinál!

    JA és persze a flamert is érdemes vinni csak vigyázzatok ne szaladjatok bele a saját lángotokba :)
  • xblades
    #467
    Már ha valóban az volt, csak ketten nyomták rajta órákon át.
  • xblades
    #466
    Most játék közben látam hogy egy zárt szerver neve Joystic test, remélem jól sikerül beállitani mech-ekre is és kirakják valahova letöltésre.
  • Fenrir
    #465
    Engem meg a katapultáló pilóták örjítenek meg a Battle Armoruk-ban amikor kilőnek a mech-edből te meg csak szenvedsz, hogy egyszer rá tudj lőni.
  • [NST]Cifu
    #464
    Pedig az LRM és ELRM még humánus eszköz az Arrow IV.-hez képest. A 3km-es hatótávolsága miatt kb. a legideálisabb anti-LRM eszköz. Az egyik pályán párszor csúnyán beszorítottak minket a hangárba Atlas-al és más csúnyaságokkal. De lekapcsolt radaros Arrow IV.-es Catapultal sikerült 1x a hátukba kerülni, és az Atlas mindösszesen 2x2 Arrow IV. után szétesett... :)
  • Bucser
    #463
    Sírnak is mint a fürdős kurvák az lrm-ek és a tag/narc miatt a fórumban, hogy vannak akik megállnak egész pálya alatt a bázis előtt és küldözgetik az lrm-eket míg 1 ember megy előre tagelni:)

    és hogy ez milyen rohadékság:)
  • Fenrir
    #462
    Nah tegnap azért 3-an összejátszva már elég jól lehetett irtani, főleg amikor én tag-eltem a Raven-emből a többiek meg LRM-eztek a tankokból :)

    Ha van valakinek kedve velünk játszani akkor meg tudok adni egy TS3 címet is a kommunikációhoz.
  • xblades
    #461
    "Az Extremity pályán járművel NEM érdemes menni"
    Ott én mech-eket (könnyű) szedtem szét gyalogosan, sok mech-hez ragadt küzdőt a gépével.
    "A VTOL-ok és az Aerospace fighterek csaknem irányíthatattlanok, be kell üzemelni a joyomat."
    Bulcser is írta hogy a joystic még nem az igazi (remélem csinálnak jó portot), igy én azzal is küzdötem. De nyilván gyakorlás kérdése.
  • [NST]Cifu
    #460
    Most viszont bementem az Inferno pályára, és 4-ből 4x nem tudtam elhagyni a hangárt. Se Mech-el, se járművel, a padló alá beesek... :S
  • Bucser
    #459
    Marshes pályán kidőlnek a fák ha a max tempóval mész neki mechel:)

    Teherautó fennragad a fán:)

    Aerospace és Vtol gyári hibás bár vannak akik nagyon jól használják őket.

    Jó joystick beállítás kérdése az egész. nekem nincs ilyenem úgyhogy szenvedek velük elég rendesen:)
  • [NST]Cifu
    #458
    Kis tapasztalatok:

    -Az Extremity pályán járművel NEM érdemes menni.
    -A Clearcut pálya a leggyönyörűbb az egész játékban. Egyszerűen lélegzetelállító, itt a fák ki is dőlnek, a Marshes pályán nem dőlnek ki. A fák között átszűrődő fényhatás mindent visz, plusz a nap-éj változás... :)
    -A TAG plusz LRM v. Arrow IV. alaphangon nagyon-nagyon tápos a legtöbb pályán, viszont ha ügyes vagy, és passzív radarral az ellenség oldalába, hátába kerülsz egy tápos mech-el, az nagyon durva.
    -A VTOL-ok és az Aerospace fighterek csaknem irányíthatattlanok, be kell üzemelni a joyomat. :)
  • Fenrir
    #457
    Pénteken éjszakás műszakban voltam :\
  • [NST]Cifu
    #456
    A mocsaras pályán, főleg Hollandernél és Vulture-nál fordult elő, járműnél például sose.

    Itt van hasonló esetről hivatalos fórumban bug report.

    A másik idegesítő dolog a falon átesés, ez is hasonló probléma, ennek itt a bugreport topicja. A kínos az, hogy a hírek szerint ez a Crysis Warheadnél is probléma, tehát az engine áll a háttérben...
  • [NST]Cifu
    #455
    Vazzeg, pénteken felmentem, csak Vokál volt fent, éppen rombolozott, én meg lagoltam. :)

    Este leszek. :)
  • xblades
    #454
    Kösz sikerült.
  • Bucser
    #453
    kel lennie egy képnek. nézd meg, hogy a popup blocker letiltott-e valamit vagy szimpl,án próbáld explorer alatt.