158
  • BlackRose
    #38
    Nem hanem olyan nagyágyúk mint a Microsoft az Oracle az IBM a Sun vagy a SAP :)

    A pöcsöd nem sokat ér ha nem használod... egy dolog irni valami kis programokat, más dolog az enterprise klienseket kritikus szoftverel kiszolgálni és abból élni.

    Az "alternatíva" szót pedig ideje lenne helyesen használni. Valami akkor alternatíva ha tényleg használható nem csak elméletben. Bill Gates-nak a Ferrari az alternatíva a Ford-al szemben (mint közlekedési eszköz), NEKEM és NEKED viszont NEM. Nekem pl. az Opel vagy a Renault az alternatíva a Ford-al szemben.
  • Kheller
    #37
    piaci szempontból az összes felsorolt google alkalmazás egy bukás, a kutya nem használja őket, statisztikai hibahatár közelében van a részesedésük, akár google docs, akár chrome, akár gtalk, szóval azért meg kéne állni egy picit és nagy ömlengésben körülnézni, hogy miről is beszélünk. A google ingyenessé tett egy rakás alkalmazást (jó nagy pofon, hogy nagyrésze nemhogy nem nyiltforrású, hanem linuxra gyakran évekkel később, csökkent funkcionalitással jelenik meg) amivel elhanyagolható számú felhasználót szerzett. Blackrose jól rávilágitott, a google egyetlen valóban sikeres terméke a kereső és a reklámok az arcodba tolása, minden más csak keresztfinanszirozott játék.
  • Dr Adee
    #36
    Majdnem mindegyik googlis proginak van prémium fizetős változata.
    Attól, hogy valamit ingyen ad, még szoftvereket fejleszt.
    Ha egy cég szoftvereket fejleszt, akkor szoftverfejlesztő cég :D
    Miért szerinted micsoda?
  • BlackRose
    #35
    Sajnos nem tartozom közéük, de néhány évvel ezelőtt eljátszottam rajta egy pár napot. :) Azért soroltam fel, mert egy olyan OS amely sok újdonságot hozott és mégis csak research project-ként éldegél. És nem is akárki teremtette, hanem maguk az OS (UNIX) Istenek (Ken Thompson, Dennis Ritchie és a csapat).
  • Blasta
    #34
    "a Google folyamatosan fejlesztette a webes alapú, telepítés nélkül működő, ráadásul ingyenes alkalmazásait, úgyhogy ma levelezésre, szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre csak az használ dobozos szoftvert, akinek nagyon szüksége van rá, mert a Gmail, a Google Docs és Spreadsheet vagy a Calendar a Microsoft Office elfogadható alternatíváját jelentik. A Google a Chrome-mal az MS Internet Explorer és a Mozilla Firefox által uralt böngészőpiacra is betört, a Talkkal nekiment a Skype-nak, szóval tényleg csak idő kérdése volt, hogy előálljon végre egy pc-s operációs rendszerrel."

    Szoftverfejlesztés terén mondhatni amatőr kezdő ficsúrok :PPPPPPPP
  • bvalek2
    #33
    Örömkönnyeket csalt a szemembe, amikor megláttam, hogy felsoroltad a Plan 9-et Léteznek egyáltalán magyar felhasználók ismerősömön meg rajtam kívül? Nem olyanok akik kipróbálták, hanem akik napi szinten használják is valamire. Nálam két telepítés is van (emulátorban és vason is). Ennek örömére az aláírásomat is frissítettem
  • BlackRose
    #32
    "Operációs rendszert jelentett be Obama." :) ez a hír is kb. ilyen szinten van.
  • BlackRose
    #31
    De éljek már egy picit George Carlin szavaival: "Fuck Lance Armstrong, fuck Tiger Woods, fuck Dr. Phil... and (ezt én teszem hozzá) fuck Google, fuck Microsoft, fuck XYZ... I am sick of being told who should I admire, who should be my hero..."
  • BlackRose
    #30
    Remélem most érthető amit mondtam.
  • BlackRose
    #29
    Persze nem mondtam sehol, hogy a Google nem nyújt szoftveres szolgáltatást is, pl. Google Maps, Google Search API, stb. de nem ez ami fizeti neki a számlákat, tehát ilyen értelemben nem szoftver fejlesztő cég.
  • BlackRose
    #28
    Szoftver fejlesztő cég: olyan aki a szoftverből él (szoftvert értékesít mint terméket vagy mint szolgáltatást). A Google esetében a szoftver amit fejleszt az eszköz ami a működésére szükséges, a Google business nem a szoftver hanem a SEARCH. Ha a Google szoftverfejlesztő cég akkor pl. a Monster vagy a Facebook is az. :)

    Inkább ezen lenne érdemes felnevetni.
  • BlackRose
    #27
    Mikor mondam én, hogy hülye a Google? És azt sem mondtam, hogy sikertelen. Olvasd el mit mondtam, mielőtt dumálsz.
  • Dr Adee
    #26
    Oda van írva hogy Linux alapú. Valószínűleg egy újabb újabb linux disztó, nem egy teljesen új oprendszer. Nem írnak új kernelt.
    Az hogy a google nem szoftver fejlesztő cég, hát ezen felnevettem.
    Szóval te még egy googles szoftverrel nem találkoztál.
    google.com itt kezdhetsz keresni, beírod google :)
  • strogg
    #25
    szvsz a haiku lenne a legideálisabb az új dolgok alkotására, de ők tudják. majd menézzük h. mit tud, aztán kiderül. addigra a haiku milestone is elkészül (legalábbis a roadmap alapján arra számítok)
  • Blasta
    #24
    Ok, a Google egy hülye, eleve sikertelen ez az egész, te csak tudod, KOMPONENS lehetsz a témában, akárcsak én :)))
  • BlackRose
    #23
    Ha hiszed ha nem a Google kisgyerek ezen a téren, össze sem hasonlítható pl. a Sun-al vagy IBM-el, hát még akkor a Microsoft-al. A Google egy kis gyerek aki felfedezett egy aranybányát, szinte 100% bevétele a reklámokból származik amelyeket szinte 100%-ban a Google SEARCH biztosít számára. A többi amit csinál éppen olyan mint a Zune vagy az XBox a Microsoft esetében (pénzt eszik és nem hoz semmit a konyhára).

    A Google nem szoftver fejlesztő cég PONT. A Google dot.com cég amely saját céljára fejleszti a szoftvert és próbálkozik egynéhány szoftverel másoknak is kedvezni (általában sikeresen) de ettől még nem szoftver cég. Ha nem lenne neki óriási piaci részesedése a keresők piacán pont oda tennék mint pl. a Yahoo van, mert igazán ott is a helye, csak mivel óriási a piaci részesedése a keresők piacán (és ez fontos) a tőzsde másként értékeli mint a szoftver cégeket. De nem azért mert azok nem annyira fontosak, hanem azért mert ennek a látszata más. Idővel a Google veszíteni fog a kereső piacból, nem biztos, hogy a Yahoo vagy Bing vág bele, hanem a kínai, orosz, arab, indiai stb. mert ezek a piacok fejlődnek jobban már most. És a Google akkor majd csak egy kicsit másmilyen Yahoo lesz, a milliárdjai viszont úgy fognak elpárologni mint tavaly a bankok esetében.
  • Blasta
    #22
    Én nem köpködöm a MS-ot, a világon semmi bajom velük, elégedett voltam az XP-vel is, és most a 7-tel is, azt használom már jópár hete.
    Csak a Google-lel végre kiéleződik a harc, az MS is kényszerítve lesz még jobb, mégnagyobb tudású és OLCSÓBB oprendszerek készítésére, és ez NEKÜNK CSAK JÓ.
  • bakagaijin
    #21
    Inkább QNX. Azért elvárom az autó fékrendszerétől, hogy fix időn belül reagáljon :). Amiket felsoroltál ott mind elvárás a valósidejűség.

    Google a kernelhez tutira nem fog nyúlni. Lehet, hogy csinálnak (leágaztatnak) egy window-managert ami kevesebb erőforrást eszik, emlékezzünk netbook platform a cél. De még nagyobb valószínűséggel KDE4, mert az már most is tudja kezelni a guglis applikációkat.) Fejlesszen a jónép mindenféle kütyüt, amit be lehet integrálni a netről. Google Desktop már van, applikációkat beleheggeszt és kész is. A nagyja már most is megvan, össze kell drótozni, hogy egységes legyen. Chrome-al is ezt csinálták alapvetően.
  • BlackRose
    #20
    És ezt a "temérdek" pénzt, gondolom a Marsról kapták... :) Azért van nekik "temérdek" pénzük mert azt teszik le az asztalra amit a piac megvesz mert szükségesnek látja. Lehet, köpködni de az igazság az, hogy az XP-t jelenlétét hosszabítani kellet nekik a piacon mert könyörögtek a felhasználók... gondolom nem azért mert nem volt nekik szükséges.
  • Blasta
    #19
    "Ez a "Google jön az OS-el" nem más mint egy szenzacionalista hír, amelynek nem a logikus és értelmes gondolkodásból eredt, hanem az érzelmekből ( féltékenységből, gőgből, irracionális reményből, szerelemből és gyűlöletből) ered. Van a piacon számtalan OS, olyan kezekből akik 100x többet tudnak a dologról mint a Google (Microsoft(Windows), Sun(UNIX), IBM(UNIX), Linux, BSD, QNX, Plan9, stb.) és mindnek megvan a felhasználási köre és mind hasznos nagyon is hasznos."

    Erre is csak ugyan az a válaszom mint lentebb: hiába értenek hozzá ezek a cégek, ha egyedül az MS-nek volt a saját oprendszerének promótálására elegendő dellája.
    Ha van a világon olyan cég aki képes egy, a windows-nál JOBB oprendszert készíteni és van is elég pénze ahhoz, hogy "meggyőzze" a fejlesztőket, hogy az övéké jobb, akkor az a GOOGLE. Pont.
    Ha rajtuk múlik, akkor a Chrome OS-re elég sok program lesz idővel, játékok ugyan úgy.

    Pénz kérdése, semmi más.
  • BlackRose
    #18
    Nem mert ott Kernel Panic van (és nem BSOD), és látni lehet kb. annyira gyakran mint a Vistán a "kékhalált" :) ami nem annzira gzakori mint az XP-n volt (igaz ott sem volt gyakori, de Vistán néhányszor kisebb a gyakorisága).
  • Blasta
    #17
    OMFG

    "És miért nem? Talán azért, mert a legtöbb legjobban használható program Windowsra lett készítve."

    És mit gondolsz professzor úr miért? Esetleg azért mert az MS-nek van annyi tömérdek pénze, hogy tömje a szoftverfejlesztőket, hogy az ő rendszerükre fejlesszenek? Hmmm?
  • Turdus
    #16
    Nem hiszem, hogy lefejtené kernelig, merthogy a Linux eleve egy kernel. Ha már 1 bitnyi userspace is tartozik hozzá, akkor az már GNU/Linux disztró.

    B0nFire: szóval ezért is hülyeség, mikor fikázod, hogy "ha Linux, akkor szar", mert 99,9999999999%, hogy valamenyik userspace tool nem tetszett, és nem a Linux maga. (Gyk: hányszor láttál "kékhalált" Linuxon? Láttál egyáltalán valaha is?)
  • BlackRose
    #15
    OK
  • KillerBee
    #14
    Leginkább versenyt várok tőle, hiszen szakmai szempontból nem tudom megítélni. Én úgy látom, hogy a Linuxnak is jót tett a Windows - végre a hozzám hasonló r=1 user is tudja használni -, s a Windowsnak is jót tett a Linux, bár ez elsőre nem annyira nyilvánvaló.

    Nem kívánom fikázni sem a Windowst, sem a Linuxot, sem mást. Egyrészt mert egyiket sem ismerem olyan mélyen, másrészt mert nekem egyikkel sem voltak problémáim. A Windows-zal a Win2k/XP óta semmi bajom, minden gépem teljesen stabil és megbízható volt vele, a Linuxszal meg a Fedora és az Ubuntu óta barátkoztam meg, ha nem is mélyen; a Debian régebben nem ment, mostanában meg nem próbáltam.
  • saba30
    #13
    Így van, minden unix alapokon fog működni, Autó, TV, mosogatógép, kávéfőző..., minden, amibe mikróchip kerül. Egyszerűen nem szabad több párhuzamos szellemi, és gazdasági erőforrást pazarolni alap dolgokra, mert működnek, és fejlődnek szinte maguktól is. Én itt a linux alapokat, úgy értem mint kernel szint, ami a hardvert működteti. Kíváncsi leszek a google mennyit hagy meg, egy alap linux distroból, lehet lefejti kernelig, és minden mást maga csinál..., megteheti
  • Mcsiv
    #12
    Ha nem írnák be a cikkbe hogy linuxra épül, a rinyáló emberkék letöltik, felrakják, és borulnak hogy milyen kurvajo meg így megy úgy. Aztán mondják nekik hogy: - ez igazából egy linux
    - Ja? ez így szar, úgy szar...
    szánalom;)
  • BlackRose
    #11
    Jöhetnek a fánboy-ok azzal, hogy na most lőttek a Windows-nak a Linux-nak és miért ne az OSX-nek is merj képzeljétek el, jön a Google :)

    KillerBee:

    A Windows is és a Linux is (meg minden más OS beleértve az OSX-et is) minden újabb verzióval hoz nagyon sok újdonságot, de mégis érdekel mi az amit te elvársz újnak? Kérdezem mert kb. egy éve volt alkalmam résztvenni egy "kerekasztal beszélgetésen" az OS-ek és frameworkok, programnyelvek jövőjéről és végül is ott valahol állapodtunk meg, hogy a jelenlegi modern OS-ek tényleg azok, modernek, hogy a nyelvek és frameworkok is fejlődnek a funkcionális irányban (amire szükség lesz a párhuzamoság miatt) és amely ötletek szintén 50 éve ismertek (pl. a Lisp is már elmúlt 50 éves), persze van az OS-ekben sok dolog amit ma lehetne egy picit jobban is megoldani, de akkor löttek a kompatibilitásnak, és az OS dolga nem az, hogy szépségversenyben tündököljön, hanem az, hogy "láthatatlan" környezetet biztosítson az alkalmazásoknak és az alkalmazások azok amire szükségünk van az amiben ezermilliárdokat vertünk bele és amelyeknek az újraírása ezermilliárdokba kerülne és gyakorlatilag majdnem semmi pluszot nem hozna a konyhára. Szóval mint vén C/C++ programozó (aki assemblerben is elég sokat futott) elmondhatom, hogy igen szép lenne ha most egy olyan OS-ünk lenne amely valami funkcionális nyelvben készült el, hogy ne legyen gond a párhuzamosításal, hogy ne kelyen vergődni azzal, hogy egyik szál módosította az objektumot, de a másik szál erről nem tud, hogy imperatív helyet deklaratív-an programozzák a kernelt is... de ez csak egy hülye mese, amelynek semmi gyakorlati lehetősége sincs. Ezért örülök neki, hogy a meglévő OS biztosít számomra egy elképesztően stabil és támogatott infrastruktúrát amely lehet, hogy alsó szinten C-ben irt spaghetti halmaz, de felső szinten semmi gond, sincs, hogy olyan dolgokat alkalmazzak mint pl. a XAML, a LINQ, és az F# vagy Python vagy akármi más, ami lehetővé teszi számunkra, hogy még gazdagabb és még produktívabb "élővilágot" hozzunk létre az OS tetején, hogy alkalmazásaink kihasználják a 4 vagy több magot és, hogy produktívabban tudjuk elvégezni a mai munkánkat is de a jövő munkáját is amelyiket még el sem tudunk képzelni.

    Ez a "Google jön az OS-el" nem más mint egy szenzacionalista hír, amelynek nem a logikus és értelmes gondolkodásból eredt, hanem az érzelmekből ( féltékenységből, gőgből, irracionális reményből, szerelemből és gyűlöletből) ered. Van a piacon számtalan OS, olyan kezekből akik 100x többet tudnak a dologról mint a Google (Microsoft(Windows), Sun(UNIX), IBM(UNIX), Linux, BSD, QNX, Plan9, stb.) és mindnek megvan a felhasználási köre és mind hasznos nagyon is hasznos.
  • TothLaci
    #10
    Én azért nem várok túl sokat egy Linux/Unix operációs rendszertől.
    Jónak jó, érdekesnek érdekes, de NEM ez az operációs rendszer váltja meg a világot. És miért nem? Talán azért, mert a legtöbb legjobban használható program Windowsra lett készítve.
    Én már kipróbáltam a Linuxot, amatőr szinten már egész jól tudom kezelni, kipróbáltam a Machintosht, a Windows 98, XP, Vista, 7 operációs rendszereket.

    És mi a véleményem? Az, hogy összeségébe véve Windows XP a nyerő. 2001-ben ez sem volt egyszerű oprendszer, de mára az lett, legtöbb használhatóbb program ezen fut a legjobban, természetesen a vírusokkal együtt. De ha figyelmes vagy, van esély a megelőzésére.

    És mi lesz a jövőben? Amint a pc technika elkezd JELENTŐSEN! változni, annál figyelmesebbek lesznek egyesek az EGOista Microsoftól, és az ismert Windows név legendává fog változni. Fel fogja váltani egy sokkal biztonságosabb, gyorsabb és ingyenes operációs rendszer, ami fejlettebb UNIX alapon fog működni. Google ezt jól tudja, ő versenybe akar szállni, de ahhoz kell a felhasználói tábor megszerzése, hogyha fordul a kocka, őt válasszák, tudjanak róla. Ez a Chrome OS csak az előszele az igazi próbálkozásoknak, még hosszú az út.
    A nagytestvér pedig igen, jelen van, lesz, amit valszeg modern marketing célra készítenek el.
  • Icegod
    #9
    Mi bajod a Linuxszal?, az hogy L-el kezdődik, és X a vége.. mert mást úgyse tudsz mondani.

    Szerinted mire kéne épülnie?
    a zárt forráskódú windwosra? - sok szerencsét!
    vagy egy teljesen új rendszer legyen? - akkor meg még annyi program se lenne rá elérhető, mint a Linux kernellel.
  • B0nFire
    #8
    A cikk elejét még kíváncsian olvastam, aztán onnantól kezdve nem érdekel az egész, hogy Linuxra épül. Ettől kezdve lehet akármilyen új, meg más, nekem ugyan nem kell! Pedig a Google-tól nagyon sok dolgot használok, csak éppen a böngészőjét nem, meg az operációs rendszerét nem fogom.
  • torcipepe
    #7
    aham, csak majd semmit se lehet kezdeni vele net nélkül.
    plusz várhatóan havidíjat kell majd fizetni érte.
  • lammaer
    #6
    Hát. ha majd lesz valami cool game amihez ez az oprendszer kell, akkor majd felkerul a gepemre. Addig eselytelen, nem az oprendszer miatt tartom a gepet, hanem amit az oprendszer tud futtatni.
  • Blasta
    #5
    JEEEEEEEEEEE!
    1. a Chrome-ot imádom, mióta megjelent ezt használom, remek böngésző lett, azzal együtt, hogy nem túl "csendes"
    2. ha van cég, aki ÉRDEMBEN képes lehet megváltoztatni az MS egyeduralmát a végfelhasználói szinten, akkor az a Google.
    3. Alig várom már a Google oprendszert :DDDD
  • WoodrowWilson
    #4
    "beépített Chrome böngészője révén"

    Ajjajj, jön az EU aztán lesz itt nemulass
  • bakagaijin
    #3
    Gondolom beépített keyloggert tartalmaz és a file-indexedet percenként elküldi :). Chrome sem kifejezetten a "csendességéről" híres.
  • Reb Tevye
    #2
    MUHAHAHAHA!!! Jókora pofon az M$-nek! Legalább a Chrome bongésző is gyorsabban érkezik majd a Linuxra.
  • KillerBee
    #1
    Na, erre az OS-re kíváncsi leszek, épp ideje valami újnak. (Bár ha a Linuxon alapul, akkor annyira nem lesz új.)