158
  • n3whous3
    #158
    :D
  • Dj Faustus #157
    Csak azt nem a Google fejleszti:
    Cloud and gOS are not affiliated with Google or their partners.
    Copyright © 2008 Good OS LLC. All rights reserved. Patent pending.

    Forrás
  • Vantulok
    #156
    A gOS linux legalább 2oo7 óta a youtube-on van és egyáltalán nem alfának, hanem már leginkább bétának tűnik.
  • Sir Ny
    #155
    ez EU csak a microsoftot szivatja, mert az adott az usának valami jelszócuccost, amivel beleturkálhat az összes winrarral, meg winzippel titkosított file-be.
  • NYCBoy
    #154
    Szerintem az új 11-es fedora nagyon jól sikerült. Az én vasamon legalábbis jobb mint az ubuntu, vagy a suse.
  • n3whous3
    #153
    bughalmaz, de nem csak papíron létezik

    win 7 odabaszott neki
  • Sanyix
    #152
    Van 64bites xp :D
  • Justil
    #151
    pedig a linuxosok még a linuxnál is jobban szeretik a linux vs everything háborúkat, legalábbis nekem ez jött le a fórum alapján :)
  • BlackRose
    #150
    Nem igaz, csak a Red Hat nem Ubuntu :) inkább egy "igazi" UNIX like OS... ha tudod mit csinálsz minden disztronál jobban működik. De most itt tényleg nincs helye még Linux distro háborúnak is :)
  • n3whous3
    #149
    Gratulálnék akkor a Red Hatnek, mert a Fedora valami istentelen szutyok bent az egyetemen is és nálam is baszkódott sokat :)
  • BlackRose
    #148
    Nézd a Red Hat az elejétől kezdve fejleszti a Linux-ot és egy cég sem felelős több fejlesztésért a Linux Kernel esetében mint a Red Hat (és nem csak a Kernel esetében ami azt illeti). Nézzük csak meg ezt a listát:

    http://www.linuxfoundation.org/publications/linuxkerneldevelopment.php



    A Red Hat valahogy óriás a Google-hez képest ezen a téren. A Red Hat a semmiből fejlesztette a Linux-ot mindjárt az elején amikor még senkinek semmi haszna nem volt a Linux-ból (csak hobby OS volt), a Google a Linux hátán gazdagodott meg és amikor már milliárdjai voltak akkor hirtelen eszébe jutott, hogy majd egy picit fejleszti a Linux-ot is (és eddig csak kizárólag mert ezt alkalmazta).

    Különben nem vagyok én Red Hat fanboy sem, egyszerűen valami márkanév mindég ott van egy terméken... és miért ne lehetne Google is, csak én azt kifogásolom, hogy azért mert most a Google bejelentette, hogy megválti a világot nem jelenti, hogy nagyobb lett mint a Red Hat vagy mint akárki más aki tényleg a Linux-ot fejleszti már több mint egy évtizede.
  • AND OR
    #147
    te már csak tudod milyen is ez a szindróma, hiszen te és az alregjeid tűzzel-vassal arra sarkaljátok a jónépet, hogy valamilyen trójai windows-t telepítsen a gépére
  • AND OR
    #146
    Csakhogy mostanában sem a 64 bit, sem a 4 gigánál töb ramok nem izgatják jónépet. ehelyett az 1-2 gigás , netbookok izgatják őket, amin XP vígan , linux röhögve elfut.
  • djw
    #145
    Es a Red Hat márkanév az nem baj? :)
  • mousee
    #144
    Te egy erősen súlyos skizofrénia mellett egy durva, idáig lappangó fórumtroll betegséggel rendelkezel. Ez a hírhedt "Alreggyártusz-faszfelállusz" szindróma, amely következtében az alregek gyártására, és a marhaságok kántálása hatására az agyad helyén endorfin termelődik, és te révült állapotba kerülsz.

    Szerintem keress fel egy orvost...

    Cikkhez:
    Egy újabb linux disztró lesz, csak iszonyatos tőkeháttérrel. Ez már talán felkelti a fejlesztők figyelmét, hogy hoppá, azért tényleg lehet hogy életképes alternatíva, amire jó pénzért lehet fejleszteni. Ha meg EU bizottság vagy bárki beleköt, esetleg rájön az emberekre a paranoia, hogy jááj világméretű cég meg adathalászik meg meglesi a meztelen képeimet a mappáimban, annak ott van, hogy hahó, openszósz, át lehet nézni bármikor, bárki látja ha valami nem okés...
  • kvp
    #143
    "Valami 5.0 kezdeményt láttam én is terjengeni de nem lett belőle semmi. Szerintem nem csinálnák meg, hadoválnának valamit hogy az ie7 óta lévő sandbox nem oldható meg. Vagy activeX cuccok hiányoznának kompletten, anélkül meg nem ie az ie..."

    Az ie 4-est hasznaltam solaris-on. Mondjuk sem activex sem plugin-ok nem voltak hozza, de mukodott. Hpux-ra meg az ie5 volt az utolso amit kiadtak. Aztan egy ideje nem fejlesztik, de megoldhato lenne, a mai verziok tamogatasa is, csak az elobbi ket megkotessel. (nem tudna sokat, de a menne)

    "Legújabban az Intel is nekiesett Linuxot feljeszteni Moblin néven úgyhogy mostanában rossz idők jönnek a Microsoft tájékára. Tekintve a mai Linuxok , és különösen az ubuntu tudását, a Microsoft labdába sem rúghat már többé az OS piacon."

    Na ezert van nekik egy midori nevu project-juk, ami a xerox alto-kon 40 eve megjelent smalltalk kornyezet elveit koveti, tehat egy mikrokernelre epulo, managed kodkent futo rendszer. Gyakorlatilag egy .net os, ami nagyon hasonlit az android-ra, csak eppen linux helyett egy sokkal fejletebb kernel van alatt es egy jobb (programnyelv fuggetlen) motor. A win mini a kernel-et demozta, a win7 pedig megkapja az uj .net-en keresztul a user modu kornyezetet. A ketto kombinacioja lenne az uj os, ami elvileg barmin fut amin a mikrokernel es a .net motor elmegy. (akar process kezeles nelkuli risc-es vagy vliw magokon is, mint pl. a videokartyak shader-ei vagy egy 10 dollaros mikrovezerlo) Az apple kb. 5 evig tartotta hazon belul az x86-os macosx-et, pedig mar az elso valtozattol futott sima pc-ken is. Aztan amikor kellett kiadta. A microsoft a midori-val van igy, bar szepen lassan berakja a windows vonal ala is alrendszernek, igy amikor mar a legtobb modern program ezen fut, akkor kidobhatjak a winnt kernelt es a win32/win64 alrendszereket es marad a tiszta .net, egy ujfajta kernelen. (esetleg emulatorban megmarad a ket alrendszer, mint most win7 alatt a beagyazott winxp vagy x86-os mac-eken a ppc tamogatas)
  • nnnnnn3
    #142
    Az XP fanoknak el kellene gondolkozni azon, hogy a "4GB mindenre elég lesz" kijelentés meddig állja meg a helyét. (ahogy a 640K :))
    Az XP alatt szándékosan a 32 bites verziót értem, mert a 64 bites csak papiron létezik, amúgy egy használhatatlan bughalmaz.
  • AND OR
    #141
    Legújabban az Intel is nekiesett Linuxot feljeszteni Moblin néven úgyhogy mostanában rossz idők jönnek a Microsoft tájékára. Tekintve a mai Linuxok , és különösen az ubuntu tudását, a Microsoft labdába sem rúghat már többé az OS piacon. 2-3 éven belül a Linux lesz a vezető platform, főleg, ha a netbookok ilyen iramban terjednek. A Microsoft-ot pedig betehetjük a történelemkönyvekbe és örülhetnek is neki, mert legalább volt egy olyan OS-ük amit máig használni is lehet: a Windows XP.
  • Yv@n
    #140
    Amint megmondod hol látsz te itt windows topicot.
  • who am I 7
    #139
    jaj már megint itt tolulnak a linuksz geekek, nemigaz, h már mindenhol ezt a higfost kell olvasni...miért nem tudnak a linuksz totyikban egymás **** kupacára hokizni?
    A gugli meg rohagyon el, ha fizetnének sem raknál fel a sz*arjukat, hogy ON is legyek.
  • TonySoprano
    #138
    Valaki megmondaná már nekem,hogy miért kell minden widows topikot linux szarságokkal teleb*szni????????????????????????
  • Yv@n
    #137
    "Megcsinalnak, bar lehet hogy tele lenne az osszes menu 'buy windows' link-ekkel. Mar egyszer volt posix-os internet explorer-uk solaris-ra es cde-re, de volt macos ala is, tehat ezek utan nem lenne nagy gond."

    Valami 5.0 kezdeményt láttam én is terjengeni de nem lett belőle semmi. Szerintem nem csinálnák meg, hadoválnának valamit hogy az ie7 óta lévő sandbox nem oldható meg. Vagy activeX cuccok hiányoznának kompletten, anélkül meg nem ie az ie...ráadásul abból a legtöbb cucc 3rd party, és ezen a vonalon ha el kezded őket kötelezni hogy márpedig fejlesszék le a portékájukat a linux alapú Chrome OS-re, akkor miért ne kellene mindenkinek mindent lefeljesztenie rá? Másnap már kopogtathatnának az adobe-nál, photoshopot linuxra bírói végzéssel. Kicsit abszurd :)

    Igazából lényegtelen, valószínűtlen hogy ebbe belekötnének. Kérdés miféle OS lesz. Ha valóban a "just works" vonalon akarnak menni, akkor egész egyszerűen úgy oldják meg mint az iPhone-t vagy az android-ot. Zárt cucc, telepíteni nem is tudsz rá semmit, online felületen plugin szerűen töltheted alá az alkalmazást és használod, az esélyt sem ajda meg a rendszer, hogy elrontsd. Ez netbook vonalon elképzelhető irány. Aztán persze lennének patkolások jailbreak itt is, meg ami kell a kisérletezőbb hajlamnak, de ezzel a gyári megoldással elébe mennének minden efféle kifogásnak(ahogyan iPhone esetében sem megy a hiszti, hogy miért nincs rá internet explorer mobile).

    Én legalábbis abból amit eddig elejtettek mint információ, nagyjából ilyen platformként képzelem el a cuccot, nem egy általános a Win-t leváltó oprendszerként(lásd az office csomag helyett gdocs, mail helyett gmail, stb stb.).
  • BlackRose
    #136
    Nem is gondoltam, hogy valami csak úgy érdekeségként dobtam be :)

    Egyébként remélem tudod, hogy én nem tartozok az "MS emlőin nevelkedett kisborjúk" közé :) inkább ZX81 majd Spectrum-on, stb. nevelkedett vén marha vagyok :) aki aztán ugyan DOS-ban találta magát de évekig Turbo/Borland C/C++ -al a kezében. Linux-ot viszont a RedHat 3-as óta rendszeresen használok - azt hiszem 1996 környékén lehetett és Picasso volt a kódneve :) - de már előtte is próbálkoztam Slackware-vel és még ez előtt is dolgoztam UNIX-al pl. Coherent de már nem emlékszem a pontos évre. Persze ez mind akkor szép volt de csak Windows-on lehetett megélni és jött a Visual C++ és az MFC, COM(+) majd a Visual Studio majd a .NET ... szóval mondom öreg marha vagyok már. :)
  • AND OR
    #135
    Nem tudom ez volt-e a célod, de ezzel a hozzászólásoddal az egész családom kedvét elvetted a Windows 7 vásárlásától.

    (A cikkről már nem is beszélve... és alig várjuk már a Google OS megjelenését!)
  • Yv@n
    #134
    Hát érdekes. Én a notebookomon így használom néha.
    Notebook kijelzőn 1680x1050, ill rákötöm a másik monitort, azon pedig 1920x1200. Mindkét kimeneten teljes 3d gyorsítás, compiz mifene, csillog villog. Mindezt a menüből elérhető nvidia-settings -en át pár kattintással belőve.

    Értelemszerűen a zártforrású bináris driverrel(de ezt is a beépített csomagkezelővel telepítve, szintén két kattintással)
  • cateran
    #133
    -ásit- Nem tudom titokban ez volt-e a célod,de 1 vásárlót tuti megnyertél a Windows 7-nek az idióta kommentjeiddel....
  • Vantulok
    #132
    Én pedig ezúton ajánlom figyelmedbe neked és a többi Mikrofost emlőin nevelkedett kisborjúnak, hogy mire esküszik fel most a Mikrofost ebben a cikkben :

    "A cég ezenkívül esküszik, hogy az OS következő generációja, az ősszel boltokba kerülő Windows 7 remekül fog futni a minilaptopokon."

    És ha ez nem volna elég, akkor még csak neked azt is megsúgom, hogy jelenleg egy ASUS EEE 900-ról írok, 900 , azaz kilencszáz (ismétlem: kilenc száz) megahercen. Amin épp e pillanatban is 2, azaz két, (ismétlem kettő) operációs rendszer fut:
    egy ubuntu netbook remix és azon egy Windows XP.

    BlackRose: nem rossz, de azért a TinyXP-met ami a régi gépemen a Dual Pentium 166-on 48 mega rammal, felállt 40 sec alatt és vagy egy fél évig fel volt állítva pár visztabuzee kedvéért hogy lássanak már egy kis csodát is, szal meg sem közelíti. Bevallom a Vistához képest van némi javulás, de ez olyan karcsú, mint mackósajtban a brummogás, ettől még úgy fog elbukni, mint egy darab szar, követve elődje sorsát.
  • BlackRose
    #131
    Windows 7 133MHz-en
  • n3whous3
    #130
    így van

    azt meg csak hozzá tenném, hogy 1 hetes fennléte után egyértelmű, hogy nálam a win7 gyorsabb, mint az xp előtte
  • Ravkin
    #129
    Vantulok és a többi emeletes faszfej kedvért azért ismételten leírom, hogy sem a widnows vista, sem a windows 7 nem arra való hogy felerőltessétek a régi ledurrant szutykos 900Mhz gépetekre. Kiváltképp ha már annyira szétvertétek előtte a seggeteket hogy már-már az unalomtól linuxot raktok rá, vegyetek egy új gépet és rakjátok fel rá windows vistát, szerintem megdöbbentő dolgoknak lehetek szemtanúi.

    A cikkhez pedig csak annyit, látszik a google is elért arra a pontra amelyre minden nagy válallat, egy csomó munkaerőt fizet feleslegesen. A gazdasági válságra való tekintettel ez azért elég szép teljesítmény, gratulálok. Szerintem szar linux disztikből már van elég, de ha lesz mégegy, az már nem sok vizet fog zavarni, legalábbis engem biztosan nem
  • sh0x
    #128
    Vantulok már megint atomdurva vagy, mi lenne ha labdázni mennél egy kicsit, ahelyett h a szarságaidat nyomatnád ide?:)
  • Vantulok
    #127


    http://mac-on-linux.sourceforge.net

    n3whous3 : anno, egy hónapja talán toltam fel ide szkrínsotokat is bőven e témában, hogyan futtatok egyidejűleg a 900 megaherces gépen 2 oprendszert, hogyan Half Life-ozok ubuntu alól stb.. sajna a tárhelyem kevésnek bizonyult és le kellett szednem őket azóta.
  • TothLaci
    #126
    Mindenki a legjobbra vágyik. Átgondolandó ez az egész
    Ott van az Ubuntu, ami netezésre majdnem jó oprendszer (betűkészletek és a Chrome még nem igazán jó rajta)
    Ott van a Machintosh... Amire már vannak igazán komoly, sőt exkluzivitást élvező programok... de alapjába véve jobban tetszik az Ubuntu.
    És ott van a Microsoft Windows, amitől lehetetlen szabadulni.
    Na most beáll majd a Google OS. De ha nem futtat win programokat, miben is lesz jobb a jelenlegi Ubuntutól? Online tárhelyben? Talán. De csak ezért váltani? Hmm...
    De a Ubuntura váltás érdekesebb téma. Én akkor is váltanék Ubuntura, ha OSX-es programokat lehetne rajta futtatni, tehát aki tudja, hogyan futtassak akármilyen Mac OSX programot Ubuntun, mondja meg a választ, mert az nagyon jó lenne.
  • A1274815
    #125
    "A windows egy altalanos mobularis kernel, amit az utobbi idoben az x86-os gepekre es a winapi-ra optimalizaltak, de ennek ellenere az eddigi winnt alapu rendszerek altal tamogatott alrendszerek listaja: ntvdm (dos), os/2-16, win16, win32, win64, posix. Ebbol a windows 7 mar csak a win32 es a win64-es alrendszereket tamogatja, de ez csak uzleti dontes volt."

    Win7-ben is van Posix támogatás, mint ahogy a Vistaban is meg a Server 2003 R2/Server 2008/Server 2008R2-ben is. Igaz a kliens rendszerekben csak az Enterprise és Ultimate változatokban.
  • Inquisitor
    #124
    RGB? Elöbb komponens HD volt írva, az meg YcrCb rendszer ...
  • Inquisitor
    #123
    Mekkora LOL, van egy hír a Chrome OS-ről, erre ebből is Linux vs Windows vs MacOS X hitvitát csinálnak egyesek. :)

    Megjegyzem a fent leírtakkal ellentétben szerintem a Chrome OS igen is az Android alapjaira épít majd, hasonló fejlesztői cuccal a könnyű oda-vissza portolhatóság miatt, és az is valami X alapú rendszer lesz, az alkalmazások meg hasonló JAVA cuccok ...
  • TothLaci
    #122
    XP-nél itt minden rendben van, errefelé úgyis a "tömörített HD", pontosabban az MKV a menő. (RGB csatlakozással tolom)
  • n3whous3
    #121
    mondhatnál címeket
  • TothLaci
    #120
    Nekem ez nem elég. Boldog lennék, ha megtudnál győzni. Mik azok a címek?
    A TDU például sokkal rosszabb WinE-val, NFS3 pedig el sem indul. Az új játékokra meg van XBOX.
    Érdekelne, hogy az FL Studiót hogy indítod el Linuxon, hogy akadásmentesen fussos az Ableton Live 7.0.1-el együtt. Van akár az Outlook 2003-at.
  • n3whous3
    #119
    majd mutatsz akkor nekem tesztet