367
Szerinted Isten létezik?
  • Regiujzenek
    #367
    Az Isten (amelyet szívesebben hívok Abszolútum-nak) nem létezik, hanem van.

    Lásd bővebben a kifejtést a cikkben:

    Az Abszolútum - Metafizikai alapfogalmak
  • ManoNegra
    #366
    Hogyan ismerik meg Istent az emberek? (Könyvajánló)

    ... 4. A természet

    Sokan vannak, akik a természet nagyságán és szépségén keresztül közelítik meg Istent. Gyakran találkoztam emberekkel, még tudósokkal is, akik racionális alapon, meggyőződésesen elutasították Isten létezését. A természet nagyságával szembesülve viszont megérezték, hogy ennek kell, legyen valami jelentése. Ez számukra persze nem Isten volt, és nyilván nem egy személyes Isten, de mégis valami nagy, hatalmas és jóságos, amely a természetről szerzett érzékelésünk hátterében áll. Hívőkkel is előfordul, hogy istenképük a természeti élmények révén tágul. Egészen sajátos módon figyeltem meg ezt olyan embereknél, akiknek az istenképe a szülőkkel való rossz kapcsolat miatt eltorzult, a természettel való találkozás által viszont átélték Isten jóságos jelenlétét.
    ...
  • Hajnalcat
    #365
    Oké.

    Én is utálom a kóklernéniket, sose szoktak érdekelni a médiumok, úgymond jókat nevetek rajtuk, de annyi minden érdekes dolgot lehet hallani manapság ezekről a dolgokról, nem csak kóklernénitől, hogy kezdek elgondolkodni rajtuk.(igen, olyat is tudok.)
  • dronkZero
    #364
    Jó, hát mindegy, főállású kóklernéni agymenései nemigen érdekelnek.

    "Marciniak médium több mint 400 órányi közvetítő élménye alapján átadja a plejádok bölcsességét."

    Na persze. Én meg a Mikulás vagyok, és átadom többszázévnyi játékházhozszállítási tapasztalatomat, csak egy rövid hétvégés tanfolyam leforgása alatt, potom 300eHUFért, vagy vedd meg a könyvem, most csak 2999HUF!
  • Hajnalcat
    #363
    Nem kell megvenni, nem kell érte pénzt kiadni, megvan neten is. Csak letölti az ember és kész:
    link
  • dronkZero
    #362
    Jaaa, hogy ez fordítás? Eheh, azt hittem valami saját agymenés így kirakva netre... Úgy már nem is olyan jó poén, csak egy újabb pénzéhes csodapróféta, aki a hülyékből él...
  • Hajnalcat
    #361
    Erről a könyvről van szó pontosan
  • dronkZero
    #360
    Az író szándékától függően ez vagy tényleg egy zseniális írás, vagy egy elmebeteg agymenés. Attól függ, hogy az író maga ezt mennyire gondolta komolyan.

    Ha ő is elhiszi ezt a hülyeséget, és úgy érzi, hogy megvilágosodott, és ez a végső, nagy igazság, akkor elmebeteg, és ezt látjuk az írásán.

    De az is lehet, hogy ez szándékosan egy ilyen agyszétrázó, zsibbasztó zagyvaság, aminek annyi a célja, mint a szóvicceknek, hogy ilyen kellemesen zsibbadtra bassza az olvasó agyát. Akkor viszont zseniális.
    Ahogy kavarja az egymással még érintőlegesen sem kapcsolódó témákat, ahogy az ok és okozatok közt az égvilágon semmi kapcsolat nincs, aztán közben kattog, pörög az agyad, hogy ez most mi, meg hogyan...?
    Ha ez szándékosan ilyen, akkor minden elismerésem az írónak!
  • qetuol
    #359
    ezjó!

    "Kiemelt fontosságú feladat integrálni az európai uniós derogációt."
  • jefferson83
    #358
    Kb.

    Nem tudtam kihagyni :)

    Beleolvastam én is, nem tartom magam hülye gyereknek, de pár mondatot 3-4 szer kellett elolvasnom, de nem jöttem rá mit takarnának valójában.
  • dronkZero
    #357
    És mit gondolkodtat el? Mert a mondatok felének még értelme sincs, nem ismerik a szavakat, amiket használnak.

    "Az interferenciának isteni törvénye van, ezért fejlődnötök kell, okosnak kell lennetek, hogy kérni tudjátok az információt."

    WTF?
    Komolyan, ez annyira blődség, hogy az már fáj.
    Vagy szándékosan paródia az oldal? Mert akkor zseniális! :) Pl felszólít valahol fényevésre, kilátásba helyezve az örök életet és az ingyen sört? :D
  • Hajnalcat
    #356
    igen
  • dronkZero
    #355
    Te képes vagy ebből a tömény hülyeségből pár percnél többet olvasni egyhuzamban?
  • jefferson83
    #354
    Tulajdonképpen nem a szex van elítélve, hanem a védekezés és a terhességmegelőzés, -megszakítás. Manapság azonban ritkán vállalnak 20 gyereket az emberek ;)
  • at16
    #353
    de amugy miért van elítélve a szex, a szexualitás a keresztény vallásban ? nemtudom, de biztos a többiben is mind1.
    pedig azt is akkor isten "teremtette", vagy nem ?
  • Hajnalcat
    #352
    Mostanában ezt olvasgatom, eléggé elgondolkodtató...
  • Kmarha
    #351
    "Nem hiszek azoknak az embereknek, akik mindig tudják, hogy Isten mit akar hogy tegyenek, mivel az mindig egyezik saját vágyaikkal."

    Susan Brownell Anthony
  • 89
    #350
    "Péter vagy te, vagyis kőszikla, terád építem egyházamat."

    azonban Tamás apokrif evangéliumában ez is olvasható: "Isten nem kőből és fából épült házakban lakik!emeld fel a követ ott leszek,törd ketté a fát és megtalálsz"

    meg hát Lukács is így ír: "az Isten országa ti bennetek van"

    ez persze nem azt jelenti, hogy ne járjunk közösségbe, gyülekezetbe, de szerintem mindenki saját maga kell rátaláljon Istenre
  • TheRock18
    #349
    xD xD
    asszem Péter alapított egyházat..és talán ő volt az első pápa is
    Jézus,csak a tanokat hírdette,és az ellenkezőjét tette annak,ami ma megy a világban
    sokan utálják az egyházat,mert csak mindekitől a pénzt húzzák...pedig valójában az egyháznak szegénységben kéne élnie
    de az egyház a világ legrégebbi maffiája és az egyik leggazdagabb szervezet is a Földön
  • Anaid
    #348
    Csak elírás, nem alapított épített...ácsok voltak nem?
  • vegicsek
    #347
    Jézus egyházat alapított? :D Ez kicsit sántít :)
  • Risu Führer
    #346
    nekem azt tanították a suliban hogy az a keresztény egyház amit Jézus alapított.nem ő alapította a mormonokét sem és a hitgyülisekért sem.ezek egyszerű pénzéhes emberek találmányai hogy pénzt szerezhessenek.különben nem tudom miért vallják magukat keresztényeknek mivel elég sok zsidő ül a vezetésében.keressetek rá youtubon pár ilyen hitgyülis videóra vannak viccesek pl amikor sorra esnek össze az emberek amikor a Németh Sándor hozzájuk ér
  • 89
    #345
    nekem mostanában már mindig azt mondják, főleg moszkva téren, hogy "léccimáá adjál egy kis aprót, be szeretnénk b@szni a haverokkal" xD

    mondjuk akkor sem adok, nem bírom a lejmolókat, inkább a koldusnak aki ott ül egésznap a koszban a kis pohárkájával, de meg nem szólal
  • TheRock18
    #344
    azt az 1%-ot ne adjátok oda semmilyen szervezetnek,mert ezt mind zsidók vezérlik,és mint tudjuk ők pénzéhesek!
    Inkább kérjétek,hogy küldjék ki postán...aztán,ha a kezetekbe van a pénz,szépen elmentek vásárolni,vesztek kutya eledelt és elviszitek a menhelyre!
    Vagy,ha nem az állatok akarjátok segíteni,akkor meg rákos gyerekekre fordítani,de semmi kép sem szabad készpénzt adni bárkinek is.
    A hajléktalannak is inkább 2 kifli,meg joghurt...de előfordult már,hogy vettem neki piát is,ha neki erre van szüksége.
    Nem sajnálom senkitől,csak utálom,ha a képembe hazudnak és átvernek.

    - Egyszer odajött hozzám,egy csavó,hogy kéne neki egy kis pénz ennivalóra.
    - Mondom okés,úgy jó,ha beugrok a pékségbe és hozok neked valamit?
    - Nem,nekem pénz kell!
    - Piára kell igaz?
    - Igen!
    - A k. anyádat...akkor ezt mondjad és adok,de ne hazudjál az Isten áldjon meg.
    Végülis kapott vagy 150Ft-nyi aprót,megáldott érte,de mindenki maga dönti el,hogy mire fordítja,amit adok neki.
  • öregharcsa
    #343
    mi megpróbáltuk odaadni másnak..az apeh által kitöltendő űrlapon(elektronikus adóbevallás éljen!!)..érdekes hogy mást nem engedett bejelölni csak ezt...

    Risu Führer!

    nem hasonlítgatom , de sajnos az ő bevallásuk szerint, ők is oda tartoznak...ezt kőkeményen kihangsúlyozzák!!!..és oda is sorolja a sok birka...grat nekik!
  • Risu Führer
    #342
    azért a vidám vasárnapot és a hozzá hasonló szektákat ne hasonlítgasd a keresztény egyházhoz.
  • Pluskast
    #341
    "ami viszont piszkosul bassza a csőrömet hogy kötelezően az adóm 1% az egyházhoz kerül!!!"

    Már nem azért de ezt te honnan veszed? A második 1%-ot, egyháznak vagy kiemelt költségvetési előirányzat javára felajánlható. Kiemelt költségvetési előirányzatról minden évben a kormány dönt. Ilyenek Pl: Társadalmi bűnmegelőzés feladatok
    Parlagfű-mentesítési feladatok
    Az erdőterület közjóléti célú védelmének és bővítésének feladatai
    Egészségjavítást célzó sporttevékenység
    Szülőföld Alap támogatása
    Az illegális hulladéklerakók felszámolásának feladatai támogatása

    Szóval nem kötelezően adod az 1%-ot az egyháznak...


  • 0Fritz0
    #340
    Mármint hogy miért jobb reálisan gondolkozni a sosem tapasztalt elfogadása helyett?
    Hát, ez nálam valami különös perverzió lehet. :)
  • öregharcsa
    #339
    mint mondtam az egyiket döntheted el csak hogy hová adományozod..a násik fixen megy az egyházaknak ezzel támogatja mindenki őket,...beszélj egy könyvelővel..ez egy fix dolog , tehát nem választható!!...na ezért felháborító..nézz utána , én megtettem nem is 1x..

    és igen , tényleg a legrégebbi maffia ami létezik avilágon...
  • SpeedXHUN
    #338
    A véleményem TELJESEN egyezik veled.
  • TheRock18
    #337
    ha hittérítők jönnek,köszönés nélkül vágom be az ajtót...de hitem attól van...csak ők a pénzben látják ezt...
  • 89
    #336
    az ad aki szeretne...(kivétel az általad is említett jajjdevidámvasárnapnál, ami egy szekta) hidd el nemfognak a katolikus-református-stb egyházak beállítani hozzád, hogy kérik a fizetésed 10-edét xD
  • TheRock18
    #335
    az a baj velünk,hogy mi minden csak "feketén-fehéren" és csak 3 dimenzióban látunk...
    nyílvánvaló,hogy léteznek más dimenziók is,más létsíkok...ez nem hitetetlen,csak elképzelhetetlen egy ember számára,aki fizikai dolgokhoz szokott
  • Pluskast
    #334
    Nem. Én arra gondoltam, hogy emberi ésszel talán soha nem fogjuk megérteni (azért reménykedem, hogy egyszer mégis) az univerzum létrejöttének okát és talán azt sem, hogy hogy lehet, hogy a semmiből anyag lesz és méginkább azt, hogy vajon mi indította el az ősrobbanást. Véleményem szerint ennyire felfoghatatlan isten létezése is. Az is lehet, hogy isten egy teljesen más dimenzióban létezik. Itt van példáúl az egysejtüek vagy a mikróbák világa. Környezetünk szerves részét képezi mégis egy teljesen más világ és egy amőba sosem fogja érzékelni azt a világot amiben mi emberek élünk és létezünk, sőt szerintem "tudomása" sincs arról, hogy létezik egy olyan világ amiben mi emberek élünk.

    Miért hagy szenvedni minekt dolog. Ismét saját szubjektív véleményem. A lényeg a szabad akarat. Nagyon nagyon sok mindent másképp értelmezek mint az egyházak és nem hiszek abban, hogy isten megsegít téged és beleszól az életedbe. Szerintem - ismét szubjektív vélemény - az univerzum létrejötte egy kész és logikus tervezés végső fázisa volt. Azt is mondhatnám, hogy a tervek elkészűltek az alkatrészeket összeillesztették és csak a gombot kellett megnyomni, hogy elindúljon a gépezet. Ezután meg minden megy a maga útján.
  • TheRock18
    #333
    de dönthetsz róla,hogy hova adod az adódat...
    amúgy meg...már elmondtam,hogy a hitet és egyházat külön kell választani egymástól.
    az egyház a világ legrégebbi maffiája...de ez szerintem köztudott
  • öregharcsa
    #332
    igazából nem érdekel hogy van-e isten v nincs, mivel csak magamban hiszek.. ez olyan bonyolult kérdés amire ma igazából senki nem tudja a választ(szerintem soha nem is fogják) , de vannak olyanok akik szentül meg vannak győződve arról hogy igen is létezik..egészségükre..csak másokat ne próbáljanak erőszakkal meg gygőzni, ne járjanak a lakására hit téríteni hagyják békében élni és azt hinni amit csak akarnak...sajnos egyre több az ilyen "erőszakos" hit térítő és az a baj hogy a gyerekeimet veszi célba..amit kibaszottul nem tolerálok...majd ha felnő eldöntheti miben hisz és miben nem..nem befolyásolom őt ez irányban, majd rájön magától neki mi a jó....ez egyébként a legnagyobb népbutítás amit kitaláltak az iskolákban óvodákban....szegény azt sem tudja minek cibálják el a játékai elöl..mindezt egy "magasztosabb érdek" képviseletében..ja..az anyjukat nekik...

    ami viszont piszkosul bassza a csőrömet hogy kötelezően az adóm 1% az egyházhoz kerül!!!
    kérdem én mire föl??? miért nem dönthetek erről én, mint a másik 1%.ról amit odaadhatok a rákos gyerekek megsegítésére, vagy olyan dolgokra amiknek látom értelmét...?
    több mint 1,5 évig jártam az országot tv stábokkal,hétről hétre riportokat készítettünk és különböző vallási műsorokat..1 dologban megegyeznek ezek, tök mindegy melyik nép vallását nézzük, mégpedig a mértéktelen harácsolásban, és mindezt isten nevében..pfujjj...na és az hogy azok a "gyönyörű" hangú "fiatalemberek" akik a kórusban énekelgetnek azok sütik....szépek mit mondjak..

    vegyünk egy egyszerű példát az undorító magatartásra...Vidám vasárnap című műsor..
    A műsor(hittérítés,ima,ájtatoskodás??) ideje alatt több millió forintot gyűjtenek össze az ott lévőktől..mindezt isten nevében adományként(isten mit csinál a pénzel??)..természetesen mindezt adómentesen...meg lehet nézni hogyan élnek ezek az emberek, milyen életkörülményt biztosítanak nekik azok akik csak istenben szeretnének v akarnak hinni...ezek a férgek meg kihasználják és most nem csak a műsorban lévő emberekre gondolok hanem globálisan!!!
    lehet elgondolkodni ezeken is...tőlem biztos nem látnak egy vasat sem..
  • Bruk
    #331
    Mondom én, fene egye ezeket. :D
  • Anaid
    #330
    Ja bocs, pill már vil.
  • Tyler1
    #329
    *alreg :D
  • Anaid
    #328
    Kicsodának a micsodája?