109
ki milyen programot használ, milyen módszerekkel pakolja össze, stb :]
  • Pummis
    #81
    WIndows Movie MAker nem találtam sehol fényt
  • csgery
    #82
    Hát, abba pont nem voltam biztos, hogy tud e fényt állítani, de beírtam, hátha:D.
    Ezekben a "haladó" programokban szinte annyira alap a fény állítsa, mint egy lejátszóban a hangerő. Ott van az valamerre, csak meg kell találni:D

    Nézd meg külön effektekben, külön nyitható editorokban, valamerre biztos ott van;) (sajnos ennyire komolyan nemfoglalkoztam vele, soha nem kellett fényt állítanom).
  • Higany
    #83
    Sziasztok! Kérnék egy segítséget. Egy olyan progi kéne nekem, amivel a lehető legkönnyebben ki tudnék vágni részeket egy avi-ból. Előre is nagyon köszi!
  • mrzed001
    #84
    virtualdub ... ingyenes.
  • Higany
    #85
    köszi!
  • Higany
    #86
    És pontosan, hol és hogy lehet kijelölni benne azokat a részeket, amelyeket ki akarok vágni?
  • mrzed001
    #87
    A frame felirattól balra lévő kettő a kijelölés kezdete-vége
    Odamész ami nem kell play-el (vagy SHIFT+JOBB-BAL), ott pontosítod JOBB-BAL gombokkal (egyszer kezdet, egyszer a végénél)
    Ezt követően menüben Edit->Cut
    Beállítani a Videó és Audio codec-et és metódust (ha a kiszedendő rész Keyframe-el kezdődik és végződik, akkor a Direct Stream Copy a videónál ... ha nem, akkor fast vagy full recompress, és meg kell adnod az új codec-et a Compression-be ... audio maradhat Direct Stream Copy), majd File Save as AVI
  • Rincewind
    #88
    Segitseget szeretnek kerni.

    Keszitettem egy HD videot (ide kattintva megtekintheto) am barmennyire is ugyeskedem, egyszeruen nem sikerul a darabossagat megszuntetni. 1080p-ben es 30fps-el van elmentve, tehat elvileg nem szabadna darabosnak lennie, megis az. Mi lehet a gond?

    Mielott valaki megkerdezi, nem a PC miatt darabos. Egy eleg eros gepen lett csinalva, es alacsonyabb felbontasokon is szagatottnak nez ki.
  • Rincewind
    #89
    Meg nehany info:
    A video egy Panasonic SD60-as HD kameraval keszult (AVCHD formatumot hasznal) es Edius 5-el lett szerkesztve.
  • Rincewind
    #90
    Nem valami aktiv ez a topic...
    Mind1, azthiszem talan sikerult kijavitani a frame rate novelesevel:

  • Rincewind
    #91
    Hmm, valamit elszurtam...

  • Rincewind
    #92
    Valamit rosszul csinalok, mind1, nem is lenyeges...

    Link ha valaki megis megnezne.
  • Higany
    #93
    Nagyon szép videó! Gratula! Csak egy gondom van vele, hogy szerintem nagyon fakók a színek.
  • Rincewind
    #94
    Koszi! Sajnos nemcsak ez, de az elesseg is lehetne sokkal jobb. De ezen nem nagyon tudok segiteni, mert a kamera hibaja (nem eppen egy high-end darab). Itt-ott mar igy is fel lett tolva a szintelitettseg.
  • 0Fritz0
    #95
    Lenne egy kérdésem:
    Ebben a videóban 1:35-1:37-ig látható a háttérben egy másik videó és bár lehet, hogy egyszerű, de nem jövök rá a mikéntjére. :)
    Esetleg valaki tudja a megoldást?
  • Higany
    #96
    Hát, ha már ilyen szép helyeken jársz, kötelező venned egy jobb kamerát!
  • kicsicsacsi
    #97
    Lenne egy kérdésem. Ulead video studio x3 pro-nál miért nem indítja el a felvételt. Az alábbi üzenet jön elő: cannot start the capture graph.

    Köszönöm a segítséget.
  • IXEMGabeo
    #98
    üdv, Windows Movie Makeren kívül milyen ideális video konvertálót tudnátok ajánlani? ez a mocsok elkészített felvételem 27. perc után valamiért fekete képernyőt mutat 1 órás felvette anyagnál...
  • kovalik
    #99
    Sziasztok !
    Segítséget szeretnék kérni, hogy vannak családi videóim és archiválni szeretném szgépre.
    Van minidv kazettás, és sd kártyás is.A problémám az, hogy tudnám a time/date kódot rátenni, hogy a szgépen lejátszva lássam az aktuális dátumot.Tudtok ajánlani programot hozzá ?
    Köszönöm !
  • glider
    #100
    Sziasztok !
    Kis segítséget szeretnék kérni !
    Corel Video Studio 4 próba verziójával vágtam össze egy kis videót de sajnos már a szerkesztés közben akadt egy kis gondom. A beillesztett
    zenét visszhangosan és a magas hangok torzításával játszotta vissza. A Sound Mixer bekapcsolásakor ez megszünt a kikapcsolásakor viszont továbbra is torzított! Mire nagynehezen rájöttem !!
    Az Audio filteren belül lehúztam a visszhangot és állítottam az Amplifi és a Volume Leveling szintjén, így megszüntek a problémák!... Gondoltam én ! Sajnos a lementett anyag hangja ugyan olyan torz és visszhangos mint az "állítgatás" előtt ! Tudna nekem valaki segíteni ezügyben?

    Előre is köszönöm !
    Üdv. glider
  • glider
    #101
    Lehet, nem is a videó-vágóval van a baj !? A W. Média playerrel lejátszott zenék is ugyan úgy torzan szólnak mint a vágó alatt.
    Winamppal megnyitva meg, tökéletesen szól még a lementett videó is.
    :( :( ???
  • s0n1c
    #102
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni!

    Fraps-el vettem fel 1-2 órányi videót egy multi játékból, elején már elcsesztem, mert 60fps-re állítottam a felvételt. Összevágtam Vegas-al egy 5 és fél percnyi anyagot ebből, minimális effekt hozzáadásával (átvezetők), renderelés után viszont nem játsza le normálisan (szaggat kép és hang) se vlc se winmplayer, youtube sem tudja normálisan konvertálni (99% feltöltésnél hibát ír ki). Vegasba elvileg jól lett beállítva minden: projekt prefnél és renderelésnél is HD 720 60 fps lett beállítva.

    Kérdés: mi lehet a gond? :) Próbáljam meg kisebb felbontásban tömöríteni, vagy a 60fps-es felvétel miatt már cseszhetem az egészet?

    Köszi.
  • SzocsA
    #103
    youtuberól milyen progival tudom leszedni a videókat?
  • csgery
    #104
    Youtube Video Downloader (googleba írdbe).
  • norbre
    #105
    sziasztok,

    tud valaki megoldást arra, hogyan, milyen progival lehet eltünteni egy videóból a hátteret? arra gondolok, hogy a videókészítés előtt csinálnék egy állóképet a felvétel helyéről (állványról), majd ugyanabból a nézőpontból készítve a felvételt, utána a kész felvételből "kivonná" a program az állóképet.

    köszi
  • Hypo #106
    30 fps legyen max a szabvany is ez illetve 25 vagy 29,97
  • DRFlame
    #107
    Konkrétan ilyet nem tudom, hogy hogy tudsz csinálni, vagy hogy lehet-e egyátalán.
    Nem vagyok profi a témában, de az ilyenhez a kék vagy zöld háttér az elterjedt megoldás. Persze nem kizárt, hogy a te módszered is működhet.

  • norbre
    #108
    igen, én is gondoltam erre, de sajna ahol a videót felveszem, nem tudok ilyen hátteret betenni
  • Mauro
    #109
    Milyen szerkesztő programmal lehet kitakarni a rendszámot vagy arcokat videókból? Van ingyenes is?