44
  • Sanyix
    #44
    a dx11-ről meg ne is beszéljünk.
  • Sanyix
    #43
    "Nekem is 2 magos CPU és újgenerációs VGA-m van (DX 10.1-es, és nem GeForce), de semmi pénzért nem használnék Vista-t (sem 32-est, sem 64-est)."

    HÖHÖ majd amikor minden játék fullosan dx10.1-re lesz írva (már most is van 2), ősszel meg tömegesen fognak jönni. És általános lesz az szebb grafikával, mondjuk 30%-al több fps lesz 10.1-ben akkor ott fogod hagyni az xp-t :) (sőt talán többel is, 30% különbség csak a dx10 és 10.1 között van).
  • Sanyix
    #42
    rohadtul nem csak a gémereknek hozott újítást...
    amúgy egyáltalán nem volt szarabb mint egy átlagos új vindóz, csak kitört valami elmebeteg hiszti valami faszság miatt, azt terjedt az okoskák között...
  • cateran
    #41
    Mármint Xeroxot akartál mondani,nem? Aztán jött az Apple....
  • sathinel
    #40
    Grafikus felület elsőnek az Apple terméke volt. Van is a fiatal gates-ről egy kép ahol a munkaasztalán egy Aplle gép virít. Tehát MS is csak másolt) Az MS kétségtelenül sokat segített az informatikának, és nagyon sokat rontott is. Szabványokkal sokszor megszopatta az egész piacot. Lehet hogy előrébb, de lehet hogy hátrébb lennénk nélkülük. Az biztos hogy meghatározó alakja volt a fejlődésnek maradjunk ennyiben. Opengl-kirekesztésével amit hazudtak pl rendesen átkúrták a programozók, cégek fejét. De még sorolhatnám. A linux eleinte és most is azért nem fejlődött annyira mint az MS mert kockák, programozók használták, akik tudták mit hogy kell csinálni. Míg a másik rendszer az 1 bites usernek van aki ha már telepíteni kell valamit összecsinálja magát.

    Várom a win7-et hátha ok lesz, de vista után, és főleg hogy vista alapokra építve nekem nagyon bűzlik. Most vagy direkt valamit számoltatnak a háttérben a vistával vagy nagyon elkúrták az egész grafikus felületet. Most felhozhatom a linuxot példának ami töredék hardware-t igényel és korrektül működik. De lehet mondani az OSX-et is szerintem az sem eszi meg a gépet csak hogy pár ablak meg legyen nyitva. Majd meglátjuk hogy ez a 10% user áttér vagy marad vistánál és majd kiderül. A többiek meg továbbra is xp, és sp1, sp2 után talán vista.

    A vista annyira király hogy sokan még most sokadik patch után is inkább xp-t használnak ami tényleg megmutatja hogy mennyire jött be a népnek:D Bukás a javából.
  • djw
    #39
    ejnye, hát parasztvakítás vagy nem... azért be kell látni, hogy a microsoft igen jelentős lépéseket tett a grafikus felület bevezetésével, terjesztésével a számítógépek ma ilyen népszerű és népes felhasználása érdekében.

    Mondhat bárki bármit, a microsoft tette a legtöbbet az informatikáért és a szakmáért... hol lenne ennyi számítógép, ha még mindig dos-t kellene használni vagy éppen linuxot? :)
    én szeretem a linuxot, használom is szerverként, de userek kezébe nem adnám, mert nem igazán idiótabarát - ellenben a microsoft termékeivel... ugye?
  • Vorpal
    #38
    Szerintem ez mindjárt látszik - anyu megint lement tejér és odaült a géphez.
  • SityiSXT
    #37
    És tényleg: a 9,98% < 10%
    Nahát, elképesztő mértékbe csúszott le a 10%-os álomhatárról...
  • SityiSXT
    #36
    Figyelni kéne a srácot, mert az ilyenek szoktak bekattanni, aztán mennek az iskolába lövöldözni...
  • phoenix1
    #35
    Erről beszéltünk, és itt a pont!
  • sh0x
    #34
    marmint AND OR XD
  • sh0x
    #33
    Mekkora serult lehetsz:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD A fejedben nincs trójai???::DDD
  • A1274815
    #32
    Jaj emberek!
    Akinek még nem lenne világos AND OR=Vanturok=gettó haros2=arrakistor.
    Ne várjatok tölle semmi értelmeset, bár néha egy rövid idejig képesrá.
  • zola2000
    #31
    Egészen pontosan hol olvastad, hogy trójai van a vistában, LINKET!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #30
    Kifejezetten örülök, hogy nem dőltél be neki...
    Nekem is 2 magos CPU és újgenerációs VGA-m van (DX 10.1-es, és nem GeForce), de semmi pénzért nem használnék Vista-t (sem 32-est, sem 64-est).
    Seven-ből majd az SP1 után kerülhet(ne) fel a gépemre egy legális vagy illegális változat: addig még 1 bit se!
    De, ahogy írtam:
    - amíg minden fordítani kívánt játék elindul
    - amíg az összes kedves és újrajátszani kívánt játékom elindul
    - amíg minden munkát el tudok végezni rajta
    - amíg az újonnan megjelenő és engem érdeklő játékok/programok elindulnak rajta
    addig XP SP3 lesz a gépemen.
    Kíváncsiságból pedig csakis Seven SP1(2,3) juthat fel rá.

  • gosub
    #29
    Az MS álltalában nem kompatibilis magával. Pl a Windowsos PocketPC vel és Smartphonommal sem, MSActiveSync segédprogramja nélkül (ami nagyon instabilan tud működni) meg se nyikkan, legalább ha mindkettő MS akkor cserélhető lemezes meghajtóként megjelenhetne, de nem. A Vistával meg Win7-el még nemtom hogy müxik, majd ha váltok kiderül. És még az MSOffice Outlookkal is összevész néha a WinMo.
  • sh0x
    #28
    Miért csodálkozol, hisz még meg sem jelent hivatalosan a windows 7. Majd oktober 22én jon.

  • AND OR
    #27
    ami külön idegesítő az az, hogy egy sima p4-es notebook-ot használok, átlag, p4-2400 Mhz, sima 1024x768-ax kijelzője van, geforce 128 megás videokártya, 40-es a vinya, szóval ami külön idegesített, az az hogy az 1024-es kijelző nem elég a visztának , meg a win7-nek egy rakás helyen kilóg valami a képből, mert az ultranagy-felbontású kijelzőkre van tervezve, hogy mást ne mondjak ott van a fél képernyőt betöltő Start menü, amit NEM LEHET A HAGYOMÁNYOSRA VISSZAKAPCSOLNI !!!!, vagy ott van mindjárt a 200 pixel magas hányinger szuper (!) bár, broáfff...

    ezen a képen tisztán látszik, hogy e két "oprendszer" együtt sem éri el a 10%-ot !!!



    A Microsoftnak bizony egyetlen valós szándéka lehet azzal, hogy annak tudatában , hogy a Viszta a 10%-ot sem érte el, mégis szándékosan a Visztára építette a következő operációs rendszerét, ez pedig nem más, mint az, hogy a Visztában mélyen belül trójai megfigyelőrendszer van beépítve, pontosan ezért is olyan irdatlan nagy a gépigénye és ezért olyan lassú. Mivel azonban ettől megszabadulni a Microsoftnál nem akartak, ezt optimalizálták és gyorsították, még tovább egy kicsit valamelyest, úgy hogy minden más - a felhasználók által igényelt - szempontokra (amik miatt tulajdonképpen még a 10%-ot sem érte el az asztalaViszta) nagyívben tettek rá, mint pl.: a visszafele kompatiblilitás, a gyorsaság, a kisebb gépigény, valós javulás a kezelőfelület kezelhetetlenségében stb. stb. stb.
  • CollerbladE
    #26
    Próbáltam már, ugyanúgy ott maradt az msnes szar. A w7 beta-ban pedig a crss.exe a delphi debuggertől meghalt, és elzabálta a procim. Az RCben pedig csak a console módú alkalmazás bezárásakor történik ugyanez. Csak azért mondom hogy gyermekbetegség, mert vista-ban működött minden további nélkül. Szóval lehet hogy nagyon jó meg szép, meg gyors meg iylesmi, de XP szintjét kompatibilitásban még nem sikerül tartani.
  • AND OR
    #25
    nálam volt fent viszta is és windows 7 is, de mind a kettőt hamar letöröltem, mert:

    1. nem ment a programjaim nagyobbik része (kb 90%-a)
    2. bűn lassú volt,
    3. lefoglalta a winyóm felét , amin xp alig foglal valami helyet,
    4. gusztustalanul idegesítő volt a kezelőfelülete

    azt hiszem ez éppen elég indok arra, hogy nagyívben elfelejtsem egyenlőre a váltást az XP-ről.

    Biztos jó lesz majd valakinek a Windows 7 én nem kétlem, majd abból a 10%-ból akik a vistát is használták.
  • cateran
    #24
    -meglepett nyekkenés- úgy érted,hogy a MS még nem volt képes a saját termékét kompatiblissé tenni a saját op. rendszerével?
  • sh0x
    #23
    édes istenem, w7 alatt az msnmsgr.exenek a kompatibilitását vistara kell tenni és maris nincs a talcan, de hasznaljatok meg uberfasza xpt:_ASD
  • Cavaldi
    #22
    Nem dőltem be a Vista-Seven kampánynak. Windows XP Home Edition-om van. Csak azt akartam ezzel kifejezni, hogy az XP sem tökéletes.<---és itt a pont
  • CollerbladE
    #21
    Több magos processzorom van és DX10es videókártyám és XPvel tolom, mert vista ment régebben, de lassú volt. Win7et is használtam, de az MSN nem hajlandó lemászni a tálcáról és a D2006 meg nem indul... szóval egyenlőre marad az xp. Tetszik a w7, de ameddig a gyermekbetegségeket nem növi ki, addig komoly munkára nem alkalmas sztem.
  • WoodrowWilson
    #20
    Természetesen amíg neked elég az XP, csak pötyögsz az officeban, netezel, és nem a legújabb játékokkal játszol, addig szíved joga azt használni. Viszont ha van egy többmagos processzorod meg esetleg egy dx10-es videókártyád, akkor arra már bűn XP-t rakni.
  • IMYke2.0.0.0
    #19
    Azért, mert Te bedőltél a Vista-Seven kampánynak, azért nem kellene lenézned olyan embereket, akiknek az XP bőven elég a mindennapokban!
    Képzeld, én sem fogom leváltani az XP SP3-as oprendszeremet mindaddig, míg akár csak 1, általam kedvelt játék elindul rajta, vagy továbbra is tudok vele zenét- és szöveget szerkeszteni!

    A Vista-Sveen vonal olyasmi, mint a mai mobiltelefon hype: mindenki csak a legújabbnak hisz... holott egy 5 éves mobillal is simán fogadok hívásokat, SMS-ezek... a csili-vili sosem érdekelt.
  • Cavaldi
    #18
    Te kis XP FAN. Gondolom van XP-és bögréd, XP-és tányérod.
  • Gascan #17
    Azon sem lepődnék meg ha a Vista egy előre eltervezett marketing lépés lett volna.. hiszen általában minden második OP rendszer sikeresebb... és szerintem ezt már a Microsoftnál is tudják, ezért forditottak kevesebb pénzt a Vistára, - szándékosan nem lett jó, hogy ezzel is arra motiválják az embereket, hogy "Már a következő sokkal jobb"!
  • Vantulok
    #16
    Hogy lehet ezt a szart egy napon említeni az XP-vel?! az XP a kijövése után 2 évvel már bőven vezette a toplistákat, és vezeti máig. Ez a szar viszta, pedig soha nem vezette és nem is fogja, az a 9% aki meg használja az is át fog szokni a linuxra mert a töke tele van belőle. Csak jómagam már vagy 100 visztával eladott gépre húztam XP-t és/vagy valamilyen linuxot a kliens HATÁROZOTT kérésére, "cseréljem már le azt a szart" címszóval, mert "megőrül a kezelőfelületétől", lassú, hodálynagy, és a többiek.

    A win7 a visztára épül. de szerintem semmi lényegi különbség nincs. ott az a szar szuperbár parasztvakításnak meg a bejelentkező animációés akkor most hova szarjak????!!! most akkor mit várnak?! [] azt várják, hogy ezért majd mindenki rohan a boltba vagy letorrentezi ?! hát a nagy szart ! ugyanakkora bukásuk lessz mint ezzel a visztával is volt. ennyi.
  • zola2000
    #15
    Én meg a pcről már csak letöltök, nálam már a netezés is többször megy konzolról mint pcről, ha lenne pénzem eredeti cuccokra, nem is lenne szükségem pcre ^^
  • lotsopa
    #14
    Aki vista-t használ annak nyugi van, nem fog eltűnni az op-rendszerük még 5-6 évig. Én xp-t használok és tény hogy öregecske rendszer de okosan használva stabil, és gyors a maga nevében. Most ugye itt a nagytesó, a 7-es, elmondások szerint jól össze lett rakva és most hogy vista SP3 vagy nem az kit érdekel.
    Használjatok valamilyen Linuxot amíg kevés a vírus rá. :D
  • Vorpal
    #13
    Dolgozni jó volt vele - ment aztán kész.
    Vicces, hogy SP2 re lett ebből is értelmes oprendszer mint az XP ből, nade hát ott van a népharag.
  • sh0x
    #12
  • Ferrer
    #11
    Úgy is lesz barátom.
    Minap voltam egy állatorvosi rendelőben, valami DOS-os programot használnak adminisztrációra, és kérdem én, ha az beválik 20 éve, miért kéne drága pénzeket kiadniuk, tán a hype miatt?
  • sh0x
    #10
    Akkor még egy jó húsz évig használj !XP!-t....D:DD:SSDAd
  • bunny
    #9
    Nincs a vista-val semmi baj, és már nem is tudom mióta használom a 64 bitest a tetejében, pont semmi de tényleg soha semmi bajom nem volt vele. Érteni kéne kicsit a szakmához, és mindjárt nem lenne annyira "bugos", jónapot kívánok...
  • Ferrer
    #8
    Hát bocs, de emiatt nem fogom lecseréltetni a cégemnél a gépeket, és sokan vannak vele így. A Microsoft annak idején nagy csinnadrattával jelentette be a Vistát, ígérték, hogy szebb lesz, jobb lesz, de úgy látszik, a gémereken kívül másra nem gondoltak. Most pedig itt van ez a szemét húzásuk, hogy megszüntetik az XP támogatását, tehát valóban ideje elfelejteni ezt a SZART, és valami normálisat csinálni. Megjegyzem, az XP terméktámogatás megszüntetése is roppant etikátlan dolog.
  • neoG
    #7
    kicsi a gépigénye
  • Ferrer
    #6
    Mért?
  • sh0x
    #5
    hasznalj 3.11-et!!!