57
  • Loverman
    #17
    A vicces az hogy szinte maximum csak a könyvadaptációknál szokott megmaradni a sztori, játékoknál valamennyire, képregényeknél EGYÁLTALÁN NEM. Megnézzük a Dark Knight-ot, tök jó meg minden de Nolan-ék találták ki a karakterek felhasználásával, egyébként az eredetiben (30 éve) máshogy történtek a dolgok. Harvey-nak pl savval öntötték le az arcát, ennyit erről. Szóval arra nem lehat alapozni h azért nézi meg vki a filmet mert majd a képregény története lesz benne, és már az első rész sem volt egy Háború és béke, csak alibi-sztorija volt (h egyáltalán legyen vmi sztorija).
  • cateran
    #16
    Szvsz jobb lett volna ha csak a robotos CGI jeleneteket mutatjak be..a tobbit -mivel maga a tomeny unalom ES meg hosszu is- nyugodtan kihagyhattak volna...sosem vartam el ilyen filmektol uberstoryt,de azert 1 faek szintjet illenek elerni....
  • ZeGa
    #15
    Úgy látszik én olyan ember vagyok, aki ráélvez az ilyen vizuális dolgokra, mert nekem nagyon tetszett a film, igaz a történet nincs "túlbonyolítva", de ettől függetlenül még jó és, aki teheti az moziba nézze meg először.
  • BaliBoy
    #14
    Tudomásom szerint ez nem könyv/képregény alapján készült. A sztorit Bay-ék találták ki. A szereplők meg egy-két dolog az amit átvettek. Szóval....
  • narumon
    #13
    Egyetértek. A második rész abszolút a látványról szól és abban nem is rossz, de az első egy meglepően jó film volt a második meg csak egy szokásos látványorgia.
  • diegho
    #12
    Ugyanaz a szitu, mint a könyv alapján készült gáz filmeknél... ha pedig nem tudod miről szólt a könyv/képregény, akkor nem az a hülye, aki az eredeti sztorihoz hasonlóakat vár, hanem te vagy tudatlan... ugyebár.
  • BaliBoy
    #11
    Sokszor láttam az első részt is. Szerintem semmivel sem komolyabb a története mint ennek. Ott is két szálon fut először a sztori meg itt is. A történet mondanivalója meg kb. mind a kettőnek ugyan annyi. (nem sok)
  • immovable
    #10
    Azért ez így nem igaz. Az első rész messze komolyabb volt, kerek történettel, karakterekkel, lezárással, de a folytatás lehetőségének meghagyásával.
    Itt csak egy történetet, karaktereket, folytonosságot/logikát erősen mellőző puff-puff megy. Ez sokaknak feltűnt, mivel - gondolom én - mindenki aki nem rajongója a képregénynek, az az első részhez viszonyít, s ahhoz képest ez csak egy lila vattacukor. Egy családi délutáni disneynek jó, de aki a TF1 folytatását várja az szvsz csalódni fog. Ez az én szubjektív, egyéni véleményem. :)
  • BaliBoy
    #9
    Én 24 vagyok. És?? Anno volt vagy két játék robotom és annyi. A képregényhez semmi közöm. Viszont nekem bejön ez a vizuális orgia. Értelemszerűen nem a történet miatt ültem be. Lehet, hogy néhány embert megsértek ezzel a kijelentéssel, de az elég hülye aki a Transformersre a története miatt ül be! Meg is érdemli, hogy csalódjon.
  • vmiki88
    #8
    Nekem tetszett a film
  • pingvin01
    #7
    Én annyira untam, hogy kijöttem a moziból a film vége előtt. Lúzerség volt beülni rá, tudom.
  • gabeone
    #6
    Az első rész jó volt, de a második... Szinte törvényszerű, hogy minden trilógiából csak az első rész a jó?
  • scagnetti
    #5
    Egyébként aki csalódott a Transfromers filmekben azokat nem értem. Most őszintén, mit lehet várni egy olyan filmtől amiben óriásrobotok gyakják egymást? Normális egyedi történetet köríteni ezek köré, ugy hogy ne tűnjön baromságnak, esetleg bénának? A Hasbro cég eleve játékgyártó, és nem hiszem hogy anno a felnött kategóriát célozta meg, amikor kitalálta, és megygártotta ezeket a figurákat.
    Ez ugyanígy van a képregénnyel, és a filmekkel sincs másképp. Én jól szórakoztam a másodikon is, minden bugyutasága ellenére is. Ez egy látványfilm, senki ne várjon Shakespeare-t alázó drámát, mert aki erre vágyik, az ne nézzen ilyen filmeket.
  • Aldo Moro
    #4
    Az első rész nagyon látványos, viszont nagyon idióta, semmi történet, gyerekeknek készült. Ha a második is ilyen, akkor nem is csodálkozom.
  • diegho
    #3
    Annak, aki 15-20 éve a képregényért rajongott, mindkét rész nagy csalódás (szerintem) de aki csak egy robotos, történetmentes, akcióvígjátékra kíváncsi, annak tényleg nagy élmény is lehet. (magyarul szigorúan 20 alattiaknak készült)
  • BaliBoy
    #2
    Én meg azon gondolkodom, hogy megnézem feliratosan is a Mom parkban. Nagyon tetszik.
  • immovable
    #1
    Hát nem is lett jó a film. (szerintem)