16
  • bvalek2
    #16
    Ránézel az ábrára, és tudod is reprodukálni? Érted hogy miről van szó, tudsz olyan hasonló ábrát generálni, amit nem mutatott neked senki előtte? Mert ha nem, akkor a "tudásod" sz@rt sem ér.
  • msstz
    #15
    Pajtás, illusztráció volt. El tudod képzelni, hogy egy flashben ezt megfoghatod és mozgathatod, nem? De mivel ilyesmiről nem tudom, hogy létezik-e, ezért raktam be ezt, hogy realizálja minden képletfanboy, hogy az nem úgy van, ahogy gondolják.

    bvalek2: de nagy mondat, random-böcsesség-generátor?
    "5 másodperces videó megmutatja nekem 3D-ben, kiegészítve matematikai meghatározással"
  • bvalek2
    #14
    Csak bámulod, vagy tudod is, hogy mi mennyi és miért rajta? Nézni és látni nem ugyanaz...
  • Sir Ny
    #13
    és ez neked hol interaktív animáció?
  • msstz
    #12
    vagy hogy ne fogjam fel két másodperc alatt, mert csak a buták hiszik azt, hogy a szöveget 2 mp alatt fel lehet fogni? inkább görcsöljek rajta egy percet, ahelyett, hogy egy 5 másodperces videó megmutatja nekem 3D-ben, kiegészítve matematikai meghatározással?

    el vagy tévedve, ha azt hiszed, az a bizonyos anyanyelv és definíció képes olyan hatásosan vizuális képet kialakítani, mint egy vizuális ábra.
  • msstz
    #11
    Elolvasnám azt a szöveget, amiből ennek a kinézetét 2 másodperc alatt felfogom.
  • Ferrer
    #10
    Ez hamarosan nem lesz így, mivel jönnek az agyimplantátumok. Én biztos venni fogok.
  • msstz
    #9
    továbbra is szar a neted, ha nem bír el egy wikipédián két videót.

    és hogy a cikkhez is, hozzászóljak: tökjó, legyen.
  • bvalek2
    #8
    Már bocsánat, de aki CSAK interaktív animációval érti meg a dolgot, az túl buta hozzá, és foglalkozzon inkább mással. Ezt nem nagyképűségből írom, csak hiszek benne, hogy nincs jobb annál, mint az anyanyelv, megsegítve korrekt matematikai fogalmakkal. Akinek nem volt szerencséje a tanárokkal, az saját magától is nekiállhat tanulni. Ha csak egy mórickaábrát bámul, csak annyit ér el, hogy néhány felfogott analógia miatt szakértőnek képzeli magát, aztán idejön észt osztani. Nem lehet megúszni a dolgot a matematika megtanulása, saját számítások végzése nélkül A tudáshoz nincs királyi út... meg kell szenvedni érte, nincs mese
  • SCaine
    #7
    A legegyszerűbb az volna, ha be lehetne flash embed object-eket is szúrni, mivel rengeteg olyan téma van, pl. geometria, térgeometria , csillagászat, fizika, kémia stb.. amelyeket CSAK interaktív animációkkal lehet jól magyarázni !
  • B0nFire
    #6
    Te már csak tudod, mi? Egyébként mihez képest? Ha mindössze ennyi hozzáfűznivalód van a cikk kapcsán, jobb, ha meg sem szólalsz. Tudod: "Ha hallgattál volna..."
  • PoisonBorz #5
    A Wikipediára eddig is lehetett videókat feltenni (lásd pl első világháborús angol cikket), csak kicsit problémás volt, és elég gáz volt a lejátszó. Most csak arról van szó, hogy a folyamatot egyszerűsítik, és a felületet jobbá teszik.
  • msstz
    #4
    szar a neted.
  • B0nFire
    #3
    Nem tartom nyerő ötletnek; csak lassítja az oldalt, ami így sem valami gyors. Ha valamiről általánosan szeretnék informálódni, arra nagyon jó egy-egy szócikk és az azt kiegészítő illusztrációk. Ha pedig már mélyebben érdekel a téma, úgyis keresek magamnak róla szóló videót a YouTube-on. Esetleg linkajánlót lehetne beletenni, de többet nem.
  • Sir Ny
    #2
    de akkor mi reklámozná a Mozzillát?
  • zola2000
    #1
    A legegyszerűbb az volna, ha engednének beszúrni youtube videókat.