20
  • Tripax
    #20
    Vagy egy terrorista kezet áthúzva
  • Sanyix
    #19
    Kéne már valakinek csinálni hozzá egy szmájlit is.
    Mondjuk úgy hogy van egy szakállas turbános szmájli, és annak egy másik sima szmájli éppen a kezébe ad valamit, és ez az egész egy tilos jelben :D
  • Sanyix
    #18
    Juj már kódoltátok is azt hogy: csak nehogy...
  • AndRobid
    #17
    Open Gl rulez. Azt szerettem anno a quake engines játékoknál, hogy ha megtaláltad a configfájlt, szabadon butíthattad a grafikát, hogy akár egy Pentium 1-en is elmenjen egy quake3. Így viszont a szoftver nem adja el az új hardvert.
    Minél nagyobb graf teljesítményt kell kihasználni, annál hosszabb a fejlesztési idő és emellett még a játékkínálat is felhígul sablonos játékokkal... Egyes embereknek kifejezetten ellenérdekükben áll optimalizált kódokat írni/íratni.
  • nkmedve
    #16
    Crysis motrával túl sokat akartak túl hamar, ha most jönne ki akkor is verne mindent kinézetben és elfogadható lenne a gépigénye is.

    Akkor még a technológia nem állt készen rá, DX10 nagyon gyenge volt (DX9-ről ne is beszéljünk), DX 10.1 pedig még sehol, pedig ha nativ DX 10.1-ben csinálták volna akkor valószinűleg most egy 4870-en maximumon menne FullHDben, AA-val (DX10.1-ben kb. 30-40%-kal gyorsabb ugyanaz a kód mint DX10-ben és szinte ingyen van benne az AA).
    Ezt a fajta grafikát már nem birja se DX9 se DX10, csak úgy ha lennebb veszed a beállitásokat.
    Mivel a következő motort már AMD-hez igazitják inkább, ezért az valószinű legalább DX10.1-es lesz, de lehet hogy DX11. Jobban fog kinézni és legalább úgy fog menni. Persze ha nem cseszik el nagyon.:)
  • n0k0m
    #15
    Pedig jelenleg pont, hogy kibirjak a gepek evekig. Ugye amikor beindult PS3 meg Xbox 360 akkor voltak "nagy" fejlesztesek. Meg akkor jott be crysis is stb. Azota semmi se valtozott. Majd megint jon uj konzolgeneracio es akkor lehet felevente cserelni a gepet.

    Most van egy 1 eves gepem amit 120-ert vettem akkor. Oszi jatekok meg mindig nagy felbontason, maxon fognak menni. Aztan 2010 eleje ugyanugy uborkaszezon, tehat leghamarabb a 2010 ev vegi jatekoknal kell kompromisszumokat kotni. Konkluzio: 120 ezres gep 3 evig maxon visz mindent a legpesszimistabb esetben is. De, ha tenyleg 2012 -ben jon az uj generacio, akkor meg tovabb is.
  • Vogel
    #14
    Belegondolni is félelmetes milyen a 10 éves gépem :)
  • pixx
    #13
    Belegondolni is félelmetes milyen gépek voltak 10 éve :)
  • roliika
    #12
    Chuck Norris megoldja.
  • InterFoxSOFT
    #11
    CS.N.A.T.K.K!:D
  • bertino
    #10
    ja, belegondolni is félelmetes, hogy addig élünk-e.
  • kirieger
    #9
    Belegondolni is félelmetes, milyen gépek lesznek 10 év múlva....
  • nkmedve
    #8
    Bocsi ha magadra vetted, félreértettél. A sok memóriás alsószintű kártyák mostanában a slágertermékek, mert sokan azt hiszik, hogy attól hogy több memória van benne jobb lesz mint egy gtx285. És utána hoppon maradnak.
    Én egy laptopról irok, amiben egy radeon x1270 IGP van (kb 5 éves technológia, shader 2-t támogat, megosztott memóriás) és kijelentem minimális beállitások mellett elfogadhtóan ment a Crysis. Ellentétben például egy Unreal 3 engine-nel ami a shader 2 miatt meg se mukkant, vagy még sorolhatnám (szinte minden ami az elmúlt 2 évből van).
  • InterFoxSOFT
    #7
    5 éves laptoppal nyomom, nincs is olyan játék PC-n ami kéne, talán majd a Diablo 3, de az mire megjelenik...:)
  • Julius Caesar
    #6
    9600Gt-m van, és szeretem azokat akik fórumon csak úgy szimplán 2 hsz után megítélik:
    anyagi helyzetem
    nevelésemet
    etnikai hozzátartozásomat
    vallásomat (mintha nem lenne olyan mindegy)
    és hogy milyen VGA-t vennék, ha lenne rá pénzem.

    csak azért írtam, mert manapság már pofátlanság, hogy az egy-két éves gép használhatatlan, matuzsálem és cserélni való, mert a legújabb játékok egyszerűen nem az hogy kis felbontásban/részletességben indulnak csak el, hanem sehogy.
  • Julius Caesar
    #5
    javítás: ...hogy egy oktoSLI GTX985... gépelni sem tudok.
  • nkmedve
    #4
    Nem unjátok még? Vagy ti is azok a vérpistikék vagytok akik megveszik a 2 gigás GF9400GT-t és utána csodálkoztok hogy nem megy full HDben a játék.
  • Julius Caesar
    #3
    na jó, de kell a marketing, hogy ,ág egy hokotSLI GTX985-ön is 800x600-ban aligvan meg a konstans 25 fps. elvégre a crysist csak a grafikája miatt hypeolták...
  • tom235
    #2
    Teljesen mindegy, mivel valószínű, hogy az akkor megjelenő crysis mittoménhányadik epizódja úgyis szaggatni fog rajta a szar optimalizáció miatt.
  • mamo33
    #1
    Az 1.3 X 20 az nálam nem 20! Persze lehet, hogy csak én nem tudok számolni!