60
Haznált autó kereskedők átveréseiről
  • pszihopata
    #60
    'be kell állni a tömegbe, amely mindig elégedetlen, és amely szerint mindig, mindenért más a hibás... "

    na ez tetszik!
  • Vlala #59
    Igazad van, trényleg félreértettem.

    Tehát akinek van rá pénze, az vegye, krúzoljon vele, örüljön neki.

    De akinek nincs, az ne erőltesse, mert hiába akarja fenntartani a dolcsevítás látszatot, a végén a gatyája is rámegy, onnantól már csak egy út van: be kell állni a tömegbe, amely mindig elégedetlen, és amely szerint mindig, mindenért más a hibás...
  • pszihopata
    #58
    nem értettél meg!

    semmi gond nincsen azzal akinek van rá pénze és hétvégén az a hobbija hogy krúzol egyet

    -sőt örülök neki,mert így láthatok érdekes kocsikat

    én válszként írtam ezt egy hsz-re,aki mint olcsón fenntartható közlekedési ezközként gondolkodik egy OT-s veterán amerikaiban

  • Vlala #57
    Gyakorlatilag senkinek nincs szüksége ekkora autóra. Ez már nem munkaeszköz, nem létszükség, ez egy hóbort. Aki a saját hobbiján, mániáján, hovatovább szerelmén spórolni akar, azon csak röhögni tudok.
  • pszihopata
    #56
    /42 hsz/
    'Azokat megéri megvenni.Igaz, sokat fogyaszt, de kis ráfordÍtással orvosolható...Évi 14 rongyot kell fizetni kötelezőre, ha Ot-s rendszámot is csináltatsz rá. "


    Itt egy példa mi vár arra,aki öreg v8-at akar a segge alá,és egy mx-5 + 1 millából akarja megúszni!

    50 kilómétert autózott is vele
  • n3whous3
    #55
    akkor is egy nagy pazarlás
  • pszihopata
    #54
    'Azokat megéri megvenni.Igaz, sokat fogyaszt, de kis ráfordÍtással orvosolható...Évi 14 rongyot kell fizetni kötelezőre, ha Ot-s rendszámot is csináltatsz rá."

    - ot-s rendszámot csak eredeti példányoknak adnak,a nálunk futó amerikai autók több mint kétharmadát a kapuból visszafordítanák!
    amelyik nem kapja meg,arra fizethetsz kezdésnek 150 ezer átiratást,horror teljesítményadót-biztosítást,a műszakin meg zsebbe mehet a lóvé hogy engedjék már át!
    Amelyik ot-s azt meg horror áron kapod meg!


    a 60-as évek amerikai autói úgy tudtak anno 400 lóerőt,hogy 30 litert fogyasztottak 100-on,az azt jelenti hogy egy horvát nyaralás ha 1500 kilóméterrel számolunk 115 000-el lesz drágább

    ugyanez a kocsi 40 éves korára jó ha 250 lovat tud,a fogyasztása sem ment lejjebb

    mivel 40 éves kocsikról beszélünk az összes gumi és műanyagalkatrész kuka bennük,ha kell egy lámpa szélvédő lökhárító már csak a gyakoribb tipusokhoz fogsz kapni,vagy horror áron legyártatod

    'Ennyi...Mai fostalicskákmeg... Nemakarom kimondani, de egy rakás szar mind."

    -ugyanazt a kényelmet,gyorsulást,extrákat ma egy 2.0 dízel v. benz bármelyik autó hozza,5-öd akkora fogyasztással és szennyezéssel!

    -az autóipar szerinted 40 év alatt nem fejlődőtt?

    nekem is tetszenek főleg a 60-as évekbeli amerikaiak,de ettől még hülyeségeket nem beszélek!

    baromi drága hobbi öreg amerikai autóval járni,ha van felesleges 5 millióm azt meg nem 3 tonna vasoxidra költöm!

    eljárogatok amerikai autók találkozójára,kigyönyörködöm magam,aztán annyi!-nekem ennyit nem érne!
  • solo
    #53
    PedÍg 14.
    hahiszed, ha nem...52# hsz ben emlÍtett osztálytársamék igazolják.
  • solo
    #52
    Osztálytársaméknek most jelenleg egy mustangjuk, meg egy lincoln town car van, persze nem a maika, a mustang az egy 90 es 5 littyós cabrio, a lincolna az egy 70 es évek közepei, nemtudom most pontosan..MIndent megtudnak szerezni.
    Jah, meg volt egy 67 es eldorado, cask kihasználatlanság miatt eladták.


    Legjobb autók voltak..Mai napig nemgyártottak olyan erős autót mint a 63 mas imperial.legerősebb.ha azt összeköldöd egy hummerrel, az imerial jön ki Jobban as esetből...
    Ennyi...Mai fostalicskákmeg... Nemakarom kimondani, de egy rakás szar mind.
  • Vlala #51
    Na igen, egyszer átmossák a kárpitot, és az autü egycsapásra "környezetvédő, Istenhívő család autója" lett.

    A kedvencem, amikor nagybátyámmal mentünk autót nézni: Ki volt írva, hogy "sérülésmentes női tulajtól", erre nagybáty megkérdezte, mennyiben vált előnyére a gépkocsinak, hogy szűzlyány volt a gazdája...
  • Immigrants
    #50
    Pár ami velem történt:vettem kormány kivolt írva fék és gázpedál es csak a kormány volt(1mm-re voltam hogy hívjam a fogyasztóvédelmet)
    Ismerősöm elvitte a kocsit ilyen helyre naponta két doboz cigifüstöt belepakolt:másnap neten látom ugyanaz nagybetüvel:Nem cigiztek benne
  • N3TuddKi
    #49
    OT minősítésnél teljesen mindegy kinek a nevén van. Ott már nem a tulajdonos jogosítványának megszerzési éve vagy a tulajdonos kora számít, hanem az OT minősítés, mert azzal igazolod, hogy elméletileg nem mindennapos használatban van az autó. Ergo kisebb az esélye, hogy bármilyen balesetet okozol.
  • N3TuddKi
    #48
    szerintem te egy vagy azok közül akik nagyon, de nagyon el vannak tévedve az amerikai autók alkatrész beszerzését illetően...
  • Vlala #47
    Fav +++

    Nekem pl. tele van a zsákom azzal, hogy minden autó "sérülésmentes, kitűnő állapotban" van, bár ha leveszed a lökhárítót (pl. egy fél év múlva, otthon), fény derülrá, hogy ecsettel javították...

    A másik trükk, ha aszakértővel megyek, és tüzetesen átnézi a gépet, akkor a hitelkonstrukcióval akarnak csőbe húzni: egyre több kereskedő maga intézi a hitelt, persze úgy, hogy neki is jusson egy kicsi a zsebbe...
  • PetruZ
    #46
    Biztosítója válogatja, de általában igen, minél hűségesebb és minél tovább balesetmentes vagy, annál jobban csökkennek a díjak. No meg az sem mindegy, milyen kategóriájú helységben laksz, van-e még valami más portfóliód a biztosítónál, stb... Én kisvárosi vagyok, nekem már jóideje minden évben folyamatosan csökken, a tavalyi általános áremelés ellenére is kisebb lett. B10 nem játszik, az már vagy 10 éve megvan. :) Most nem tudom pontosan fejből, de Casco-val együtt a negyedéves olyan 13k körül van.
    Egyébként van már biztosítós topik, érdemes átolvasgatni.
  • passatgt
    #45
    Spektrumon szokott menni a Svindlerek című műsor, ajánlom mindenkinek:)
  • Darukezelő
    #44
    És kinek a nevén lenne az autó? Nekem ez a 14 ezer egy évre elég kevésnek tűnik, függetlenül attól, hogy OT vagy sem. Mennyi lenne OT-s rendszám nélkül? Csak mert eléggé függ attól a dolog, hogy kinek a nevén van az autó. Én eddig 3 autónak a kötelezőjét próbáltam számolgatni (biztositas.hu, nem tudom mennyire hiteles), és 40 ezer Ft jött ki a legolcsóbb helyen egy negyedévre! Ha faterom adatait adom meg (születési év, jogsi megszerzése), akkor kb fele annyi sem. Ez az évi 14 nagyon dreamland kategória így nálam. Szerintem akik ennyit fizetnek, azok már ezer éve vezetnek. Meg tudtommal függ a balesetmentes évektől is, minél több balesetmentes éved van, annál kevesebb a kötelező tudtommal. Nem vagyok ezekben biztos, majd aki jobban ért hozzá az kiegészít, vagy kijavít.
  • n3whous3
    #43
    Elkézelni se tudom mit vagytok úgy oda azokért a csotroGÁNYokért.

    Sokat fogyaszt ahogy mondod, környezetet szennyezi és a többi. Ja és még irányítani is egy rémálom őket (ok én nem vezettem ilyet, de van pár ismerős aki tudja ezt igazolni :)) Karbantartani lehetetlenség, ha elromlik valami, alkatrész keresés, csere, stb... Legtöbb esetben a keleti blokkos másolatok alkatrészei nem jók hozzájuk.
  • solo
    #42
    Amióta regadó van, azóta így van..Amúgy is, ki a fene venne ilyen új ocsmány autókat?

    Én bitti nem...Én 95 max 99 ig vennék autót 1-2 nagoyn nagyon ritka kivéátellel...Am leginkább 60-70 es évek..Azok autók voltak..Jónagy amcsi batárok:]


    Azokat megéri megvenni.Igaz, sokat fogyaszt, de kis ráfordÍtással orvosolható...Évi 14 rongyot kell fizetni kötelezőre, ha Ot-s rendszámot is csináltatsz rá.
  • n3whous3
    #41
    annál inkább ::
  • N3TuddKi
    #40
    arról nem beszélve, hogy sok autónak műanyag sárvédője és ajtaja van.
  • ladarevolution
    #39
    Nagyobb értékű autónál a festékrétegvastagság mérést el lehet felejteni.
    Amelyik autónál megéri akár újból lefényezik többször is amíg teljesen meg nem egyezik a gyári vastagsággal a festékréteg a javított/kicserélt elemeken. Persze ez nem áll fenn fél misis autóknál :)
  • John Cena
    #38
    olyasmiről is halottam hogy pl dizeleknél eladótol pöcre indul fasza stb.(mert előre bejáratta a motort) aztán hidegebb időkbe meg semmi be se indul.
  • N3TuddKi
    #37
    na az az állapotfelmérés egy vicc.
    kijön Marika az autóhoz és striguláz, hogy 4darab elektromos ablakemelő: megvan. király.
    ez ám az állapotfelmérés.
  • Hegi90
    #36
    Olvasmányként ajánlom Szakácsy Sándor: A nagy autónepperek c. könyvet. Sokat lehet belőle tanulni.
  • bobo22
    #35
    Ez nagyon durva, amit linkeltél! A végén még csak oda jutunk hogy jobban járunk a használt verdával :D
  • PetruZ
    #34
    Nemrég a Homáron is volt egy ilyen átveréses sztori, előkerestem, ez az. Szóval figyelni kell a simlisekre...
  • edios
    #33
    G2 v Weltauto minősítés úgy tudom nem átverős, így ha vki inkább biztosra menne, de mégsincs pénze új autóra, akkor ezt a kettőt ajánlom figyelmébe.

    (Átvizsgálják kívülről-belülről a kocsit, a rossz állapotú alkatrészeket meg cserélik, és garanciát is adnak - így vmivel drágább cserébe a "biztonságért".)
  • gorcsos
    #32
    Igen hitel, de benne van az állaporfelmérés. Mivel használt autót akarok venni, és nem valami bontószökevényt, hitel is kell, ezért kecsegtető ez az ajánlat. de természetesen ismerősökkel együtt is felmérjük az állapotot az új tudással felvértezve
  • supperlevi
    #31
    Mokka! Arra gondoltam, amit gorcsos barátunk az előző hsz-ben megírt! Köszi gorcsos!
  • [NST]Cifu
    #30
    Először is ez hitelkonstrukció. Én személy szerint megrögzött hitel-ellenes vagyok, vagyis csak odáig nyújtózkodom, amíg a takaróm ér. :)

    Emiatt ezzel kapcsolatban nem tudok segíteni, hogy az ilyen megoldások mennyire jók. Gondolom annyira nem rossz dolog, de az ilyeneknél nem árt figyelembe venni, hogy a bankok nem jótékonysági intézetek, tehát az "Elvégeztetjük az eredetiségvizsgálatot és az állapotfelmérést, majd intézkedünk a forgalmi engedély átíratásáról." csak annyiban jelent könnyebbséget, hogy nem neked kell ezeket elintézni - ám a bank ezért nyilván fel fog számolni egy bizonyos összeget (ha azt is mondja, hogy ingyenes, ne dőlj be, akkor a hitel kamata lesz ennyivel magasabb :)).
  • gorcsos
    #29
    igen, olvasgatom. a saját állapotfelmérés sokat segítene, csak én nem nagyon értek mindenhez, ám most a cikkek által sokat tanulok..
    és mi a véleményetek erről?
    http://www.budapestbank.hu/csoport/auto/hitel-kezbolkezbe-lepes.php
    itt a bank végez állapotfelmérést is. mennyire lehet erre alapozni?
  • [NST]Cifu
    #28
    Az ereditségvizsgálatra mindenképpen szükség lesz, mert kell a kocsi átíratásához. A gond persze az, hogy ha az eredetiségvizsgálaton derülnek ki a turpisságok. Éppen ezért szerintem célszerű azzal kezdeni, hogy megbeszéled az eladóval, hogy közösen elmentek egy általad választott (előre lebeszélt) eredetiségvizsgálatra, és ott valószínűleg úgy is kiderül, ha nagyon nagy baj van. Ha így alakul, akkor "csak" a vizsgálat költségét bukod (16.000 Ft volt nekem két hónapja). Persze kis értékű autónál ez már sommásabb, de ha már legalább fél milliósról beszélünk, akkor (ismétlem: szerintem) ennyit mindenképpen megér.

    A PetruZ által belinkelt oldalakat olvasd el, megéri megfogadni az ott leírtakat.

    Személyes aranyszabályaim:
    -Ha az eladó/kereskedő túl rámenős, agresszív és/vagy nem szimpatikus, simán fordíts hátat, és keres másik kocsit. Hatalmas (relatíve) a használt autópiac itthon, tehát amiatt nem kell aggódnod, hogy nem lesz következő...
    -Az eladó/kereskedő leszereléséhez egy kitűnő megoldás a kilométer óra tekergetésen rajtakapni. Sajnos a profibb kereskedők erre figyelnek, de azért néha észre lehet venni, ha a szervízkönyvben vagy a motortéren/ajtóküszöbön ott a szervíz matricája egy olyan értékkel, ami meghazudtolja a kilométer órát.
    -Úgy készülj, hogy befeküdhess a kocsi alá, és megnézhesd alaposabban a motorteret. Egy takaró (földre leteríteni) és egy elemlámpa jó szolgálatot tehet. Nem árt, ha a gumikat/felniket is megnézed, azok is olykor árulkodhatnak.

    Sok szerencsét, és birka türelmet, sajnos szükséged lesz rá. :)
  • mokkamester
    #27
    Tehát akkor azt javasoljátok, hogy mielőtt megveszek egy autót, mindenképp csináltassak előtte egy eredetiségvizsgálatot?! Superlevi: melyik banknál vállalják az eredetiségvizsgálatot is, melyik honlapon láttad?
  • PetruZ
    #26
    Általában: Csikós 1, Csikós 2, Csikós 3, Csikós 4.
    Konkrétumokkal:
    - Autozasrol.hu cikk
    - Origo cikksorozat (az Ajánlat box-ban ott vannak sorban a korábbiak)

    És persze Google. :)
  • gorcsos
    #25
    Igen azt jelenti...google megmondta..
    az a baj ezekkel, hogy több autóból heggesztik össze, és gyenge lesz a karosszéria. volt egy ilyen baleset, ahol a tulajdonos autója a hegesztés mentén kettészakadt...biztos nem ő csinálta, tehát úgy vette :S
  • n3whous3
    #24
    ja :D
  • n3whous3
    #23
    ok nekem faterom eredetiségvizsgáló, nekem könnyű hinni :D
  • supperlevi
    #22
    Mit jelent az, hogy fűrészautó? Amit több kocsiból építettek össze?
  • bobo22
    #21
    Jah, az a legkomolyabb, amikor a kamupincér elsétál a hitelkártyákkal, mert elkéri őket letétbe... Amugy témához visszatérve a használtautókereskedőknek is megvannak sztem a saját trükkjeik