29
  • smaszi
    #29
    "Sorozatként más tészta, de filmként... Egyszerre 32 óra :) "

    Ugyan, miről beszélsz, az nem is olyan sok, reggeli és vacsora között le is zavarom...(itt értem: Hétfő és Péntek)
  • wolruf
    #28
    Sorozatként más tészta, de filmként... Egyszerre 32 óra :)
  • Tower Guard
    #27
    Szilmarilokból sorozatot kellene csinálniuk. Lenne legalább 4 évados.
    Szerintem kasszasiker lenne!
  • Tower Guard
    #26
    Remélem hogy megfilmesítik a Szilmarilokat is. Abból egy kibaszott jó filmet lehetne csinálni!!
    Várom a 2 Hobbitot is persze :)
  • winnie
    #25
    úgy már más, az elég nagyratörő terv lenne, bár biztos van low budget ismeretterjesztő biblikus sorozat is:)
  • wolruf
    #24
    Ne állj le winnie-vel bármiről vitázni. Életveszélyes :D
  • Lami
    #23
    Félreértettél, nem Biblia részleteket megfilmesíteni, hanem A Bibliát megfilmesíteni (remélem érezhető a különbség). De ha létezik ilyen film is akkor bocsánat.
    Amúgy az a három történet amit lentebb felsoroltam, szintén a Szilmarilokban található, illetve legalábbis részleteiben.
  • aadam
    #22
    várjátok meg míg majd a szilmarilokból akarnak filmet csinálni(persze 1 részest)
  • winnie
    #21
    " Ez olyan volumenű baromság mintha a Kalevalát vagy éppen a Bibliát akarnám megfilmesíteni."

    nem mintha nem lett volna kalevala és biblia film. attól, hogy neked nem menne, másnak még mehetne. vannak nálad kreatívabbak is hollywoodban. gondolom.
  • winnie
    #20
    "jaj, ne. már mindenben ő szerepel, meg ch. bale. únom."

    jó meglátás. bale-t 4 év alatt 4-szer láthattad itthon moziban. mcgregort pedig 4 év alatt... 4-szer.

    8 film készült vona az elmúlt 4 évben?
  • Lami
    #19
    Szilmarilokat megfilmesíteni? Eszeteknél vagytok? Ez olyan volumenű baromság mintha a Kalevalát vagy éppen a Bibliát akarnám megfilmesíteni. Ellenben van három majdnem befejezett összefüggő története Tolkiennek az első korból, ezekből viszont már lehetne ütős filmeket készíteni. Gondolin bukása, Beren és Lúthien, Húrin gyermekei (ez utóbbi nemrég jelent meg magyarul, mindenkinek ajánlom figyelmébe, egész más hangulata van mint a GyU-nak).
  • czyi
    #18
    jaj, ne. már mindenben ő szerepel, meg ch. bale. únom.
  • ProGabe #17
    Bilbó szerepére Ewan McGregort csiripelik a madarak
  • Chocho
    #16
    A baj csak az ezekkel a feldolgozásokkal, hogy nagyon-nagyon sokba kerülnének. Maga a Hobbit se olcsó mulatság.
  • Andrews2007
    #15
    Támogatnám egy 6-7 részes Szilmarilok filmváltozatának létrejöttét. :D
    Én nálam is kb 3. szorra állt össze minden és addigra nagyon élvezetes is lett csak az eleje amolyan görög mitológia szerűen szájbarágó és nevekkel teli.
  • scagnetti
    #14
    Tény hogy a Szilmarilok nem egy egyszeri olvasmány. Márcsak az a rengeteg név ami benne szerepel, épp elég megjegyezni. Viszont tényleg nagyon jó történetek vannak benne, amik egyenként kitennének 2 órányi játékidős mozifilmeket. És amíg dollárjeleket látnak a stúdiófőnökök, addig biztosak lehetünk benne, hogy a Szilmarilokból is lesz film.
  • Chocho
    #13
    Én természetesen az előző ötletre gondoltam. Aztán lehet ahhoz méh folytatást eszkábálni, van elég Szilmaring. Az már más kérdés, hogy ennek örülünk-e vagy sem.
  • emp
    #12
    A Szilmarilok ismerőinek ajánlom figyelmébe az Elveszett Mesék Könyvét, csak hogy kicsit más oldalról, bővebben is megismerkedhessenek a mesékkel. (amennyiben nem ismerik az említett kiadványt...)

    Egyébként Szilmarilokból simán lehet 30 filmet leforgatni! Én már várom! :D
  • blessyou
    #11
    *harmadikra
  • blessyou
    #10
    Egyébként második elolvasásra már egész érthető, harmadik meg már szerintem baromi jó :)
  • torcipepe
    #9
    a függelékek tudtommal nem összefüggő történetet mesélnek el, tehát vagy hozzá kell írniuk, hogy egy épkézláb sztori összejöjjön vagy pedig az animatrix példáján egymástól független kisfilmekből kell megcsinálni. első esetben már nem lesz nevezhető feldolgozásnak, a másodikban meg szelektálni kell, mi kerül bele és mi nem.
  • Chocho
    #8
    Ha siker lesz, még a függelékeket is simán megfilmesíthetik. :)
  • wolruf
    #7
    Csak Szilmarilok film ne legyen :) Egyszer elég volt végigolvasni. Ha kikérdeznék, csúnyán elvéreznék :D
  • Andrews2007
    #6
    De Hobbit , tünde mértékben az a 60 év teljesen más mint a való világban lévő embereké sőt a dúnadánok is sokkal tovább élnek pl Aragorn 87 éves mint a könyvből és a bővített két toronyból kiderül.
  • Andrews2007
    #5
    Fehér Tanácsról, Dol Goldur boszorkánymesteréről. (aki a GYU-ban is feltűnik így vagy úgy. :D ) De lehet hogy valahogy belepasszírozzák a 2. felébe a Hobbitnak. Szarumánt mondjuk nehezen oldanák meg Christopher Leevel múltkor interjúban mesélte hogy imádta Új-Zélandot de még egyszser 86-87 évesen már nagyon fárasztónak és elviselhetetlennek tartaná az odafelé tartó 14 órás utat.
  • Prof William
    #4
    Remélem Ian Holm (Bilbó) is benne lessz. Az 1 ban is szépen fiatalra (fiatalabbra) volt maszkírozva az elején szóval nem lenne rossz. + állítólag eleve olyan 60 éves kora körül indult el a kalandra szóval nem lenne feltűnő hogy kicsit öreg.

    Jó hogy a főbb arcok átjönnek mert ha pl Ganfalfot valaki más játszotta volna az eléggé illúzióromboló lett volna a filmben... Úgyis csak pár szereplő van akik mind2 filmben szerepelnek szóval ha ők nem változnak az már fél siker...
  • BaliBoy
    #3
    Furcsa is lett volna egy összekötő film. Mert mi alapján forgatnák le? A függelékből? :D Na meg több évet összefoglaló filmet csinálni hülyeség.
  • finaltrekker
    #2
    A cikk író azt írja, hogy 1 hobbit film lett volna és egy összekötő film a Hobbit és a Gyűrűk Ura között, de most 2 Hobbit film lesz.

    Lesz így is összekötő film? Gyakorlatilag egy újabb trilógia készül?
  • wolruf
    #1
    Addig még mennyit is kell aludni? :)