6
  • KillerBee
    #6
    Biztos volt ott még egy (forgó)kondenzátor is, nem? Igaz, ha nagyon kell, nélküle is lehet.
  • roliika
    #5
    Mé...ingyen van. :DDD Volt tanárunk egy WC papír gurigából,drótból, 1 darab diodából csinált rádiót. :)
  • KillerBee
    #4
    Csak én vagyok túl naiv, amikor azt gondolom, hogy a kábeles rendszereket műszakilag korrektül is ki lehet építeni? (Pl. az UPC muanyag elosztódobozait vagy a levegőben lógó tyúkbeleit nem tekintem annak.)
  • kvp
    #3
    Hurra... Rajottek, hogy a jelenlegi kabeltelevizios megoldasok inkabb csak iranyitott radioadasnak szamitanak es ezert ket azonos frekvencian mukodo rendszer fizikai osszekottetes nelkul is latja egymast. Gyakorlatilag a jelenlegi gyenge arnyekolasu rendszereknel a kabel tv elosztodoboza es a lakas kozott egy jo hosszu antenna van. Harom megoldas van: vagy arnyekolnak (jo vastag kabelekkel) vagy atallnak az optikara vagy a kabel tv cegek beszerzik az adott radiofrekvenciat is, hogy ne legyen zavarjel. De ugyanugy sugaroznak a tv-k, az utcan elmeno troli es ugyanugy hallani a mobiltelefon reselesi frekvenciajat a hangszoroban, vagy a szamitogep hutoventillatoranak pwm jelet a mobiltelefon hangszorojabol. Egyszeruen tul nagy az elektroszmog es szinte senki nem arnyekol rendesen. Az 50/60 Hz-es halozati zajrol mar nem is beszelve, egy megfeleloen hangolt 50Hz-es diodas (kristaly) vevovel gyakorlatilag kisebb gepeket lehet hajtani. (internetes misztikusok es scifi hivok kepesek ingyen energianak hivni ezeket a vevoegysegeket)
  • dilofekete
    #2
    Van olyan mobil aminek a két analog karjával elirányítanék eggy repülőt és nézhetem a kijelzőjén a replő kameráját?
  • dilofekete
    #1
    A táviránytós modeleknek is jó lenne.
    Szerintem szórakoztatóbb, mint a mobiltelefon, meg a tv eggyütvéve.