1132
ntGRfNd.jpg
  • kiskorúbézoltán #154
    Persze, idén nyáron, csak egy pillanatra vissza állt az órám 2011-re. :)
  • SaGa Jr
    #153
    kiskorúbézoltán:
    Mármint idén nyáron. :)

    [NST]Cifu:
    Jah.
    Immáron a 6 (nekem a favorit marad a 2nd edition, bár elég sok dolog átvételre kerül belőle az új rendszerbe).
    Az utóbbi időkben szokásos, 4 évenkénti menetrend szerint (ennyi idő alatt persze nem jönnek ki a kódexek, mindig van ami 1-2 kiadással is el van maradva de az új rendszer az kell ).
  • kiskorúbézoltán #152
    5. kiadásnál tartunk, jövőre jön a 6. :)
  • [NST]Cifu
    #151
    Jajj, megint új szabályrendszer? :)
  • SaGa Jr
    #150
    Játsz Apocalypse csatákat (3000 pont fölött, külön szabályok) és akkor úgy és azt keversz össze amit és ahogy akarsz. Normál játékmeneteben egyszerűen lefogadhatatlanul nagy előnyt jelentene a dolog, mert így a seregednek nem lenne gyenge pontja és az amúgy is karcsú balance az végleg eltűnne. Tehát nem véletlenül nem ildomos a dolgot kutyulni.

    Vagy használj régebbi kiadást (mondjuk 2nd edition-t), ahol még erre lehetőség volt szabályosan (bár a 2nd edition alatt konkrétan egy kódexben szerepeltek a démonok és a CSM légiók meg a sima CSM katonák, később lett szétkapva a dolog külön könyvekre).

    A jelenleg érvényes CSM kódex démonkái meg ugyan nem egyediek, de több téren használhatóbbak mint a démon kódexes dögök.

    Továbbá fél év és itt az új kiadás, gyökeres változásokkal a szabályrendszerben és rövidesen jön a CSM legion kódex is.
  • Zero 7th
    #149
    Hát ez kifejezetten szarul hangzik. De annyira, hogy ez akár gátja is lehet annak, hogy valaha belekezdjek. Számomra teljesen kézenfekvő lenne egy Thousand Sons sereg Tzeench démonokkal, de ha nem szabad, az valami ultragáz. Nyilván nem nekron monolitot akarnék orkok közé tenni, az egyértelmű, hogy tilos, de azért a káoszt így kettészedni elég debilség...
  • kiskorúbézoltán #148
    A kájoszmarín és a démon két külön sereg, külön kódexszel, bár a kájoszmarín seregben is vannak démonok kis számban.

    Seregekt nem lehet keverni, kivéve ha az ellenfeleddel külön megbeszéled. Tehát már nincs olyan, hogy a bossz X seregből, a nép az Y-ból, a nehézfijjúk meg a Z-ből jönnek, régebben voltak ilyenek, de mára megszüntek az újabb szabálykönyvek/kódexek érkezésével.
  • kiskorúbézoltán #147
    A Kristálycsarnok bezárt, honlap már nem frissül, ezért a kiárusítás sem került fel, de ettől függetlenül él a 30%, ha Pesti vagy egyszerűen besétálsz (József körút 31/a)megnézed mi van még és vásárolsz. Másik megoldás a rendelés, de ne webbó'ton kersztöl tedd, hanem a +36-1-5013988 számot hívd és megmondják mi van még. Utánvétellel két napon belül megérkezik a cucc.

    Hétfőtől szombatig 10.00-19.00 van nyitva, ekkor tudod hívni is őket.
  • [NST]Cifu
    #146
    Persze, ugyanúgy, ahogy lehet Imperial seregnél is (akár Marine, akár Guard, akár másfajta) Elda egység mint support.
  • Zero 7th
    #145
    Hm. Nézegetem ezt a Kristálycsarnokot... Jól látom, hogy a káosz démon és a káosz szpészmarín két külön sereg, külön kódexxel?
    Ettől még lehet kombinált sereget építeni, megengedik a szabályok?
  • Wykos
    #144
    A 30%-os leárazást sehol sem találom az eredeti áron van fent kristálycsarnok honlapján esetleg tudsz dobni egy linket h hol találtad :)
  • kiskorúbézoltán #143
    Nekem van ilyen (AoBR) alapdobozom (néhány:)) pontosabban csak az ork fele. Vagy közösen vettem valakivel vagy eladtam az SM felét, de azé' elég jól ismerem azt a dobozt.
    Az ork rész teljesen rendben van, az SM nekem nem jön be annyira. Mindkét csapat kb 500 pontnak felel meg, ha valaki SM-nal vagy orkkal kíván kezdeni teljesen jó választás. Van benne minden ami a játékhoz szükséges kezdetben. (Szabálykönyv pl, ami a legfontosabb.)
    Most ez az alapdoboz 20k környékén van, de pl a Kristálycsarnok ippen kiárusít és 30%-os ákcijó van mindenre.

    Ha olyan helyen laksz ahol van klub is, akkor a klubot is érdemes felkeresni, rendszerint maguk a klubok is kedvezményesen rendelnek. Klub meg szinte minden nagyobb városban van.
  • Zero 7th
    #142
    Hm, hát egy ilyen játékba belevágás szerintem egyben azt is jelenti, hogy meg kell ismerni a scene-t, új emberekkel (leendő ellenfelek) ismerkedni... Amúgy sem árt abból a szempontból, hogy biztosan sok tanáccsal tudnak ellátni. Arra ne nagyon számíts szerintem, hogy a jelenlegi haverjaid közül sokat rá fogsz tudni beszélni, hogy kezdje el veled...

    Starting szett, mint olyan, szerintem inkább a gyártónak éri meg, mint neked, de lehet, hogy csak én vagyok túl paranoid.

    Én tuti úgy kezdenék, hogy bemennék egy ilyen boltba, és megkérdezném, hogy hol, mikor szoktak játszani, és még mielőtt egy fillért is költenék rá, megnéznék néhány meccset, kifaggatnám a pléjereket mindenről.

    Na mindenesetre ne higgy nekem, én is csak látatlanban okoskodok, keress valakit, aki játszik is! Van valami magyar fórum is WH-nak szentelve, itt az SG-n nem pörög valami túlzottan ez a téma, és akkor is inkább csak a számítógépes játékokról van szó...
  • Wykos
    #141
    A starting szett pont erre a célra van kitalálva (kezdésnek) és nincs olyan társ akinek lenne egy komplett serege ezért legyen inkább kettő, hogy jácchassunk is :)
  • Zero 7th
    #140
    Miért pont az a szett érdekel? Én biztosan _egy_ sereget kezdenék el építeni, ha belevágnék, nem rögtön kettőt...
  • Wykos
    #139
    Warhammer 40.000 - Assault On Black Reach (táblás játék)kezdő szettje van valakinek?:)Vásárlásra adom a fejemet ahogy tehetem.Tanácsokat is elfogadnék h esetleg hol vásároljak hol olcsóbb stb. Válaszokat előre is köszi.
  • Zero 7th
    #138
    Én a Prospero Burns-nél hagytam abba, az utána következőket nem találtam meg még sehol (mondjuk nem erőltettem meg magam). Wiki szerint a 18-as 2011 decemberben megjelent.

    Általában abban töltöm, amiben találom. Torrenten volt egy szép nagy pakk, vagy 60 könyvvel, benne pl a HH-ból 14 regénnyel...
  • Bucser
    #137
    nem tudod epubban letölteni?

    Mert én most HH-t olvasok (fall of the Angelsnél tartok) tényleg hány könyv jött ki eddig pontosan? 16 vagy 17?
  • Zero 7th
    #136
    Viszont sokkal nehezebb a nyelvezete, mint a HH sorozatnak. Ott is voltak részek, amiknek többször neki kellett futnom, de itt körmondat körmondat hátán, ritkán használt angol szavak és kifejezések, némi szleng...

    A másik bajom vele az OCR minősége. A HH sorozat vége felé hozzászoktam a szinte hibátlan scanhez, ez meg megint olyan, mint a HH eleje volt. "I" helyett "1" egy csomó helyen(különösen zavaró a lábjegyzetekkel együtt, amit szintén 1 2 stb-vel jelöl), th-k rn-ek csúsznak össze m-mé, meg ilyesmi. Ráadásul át kellett az egészet formáznom, mert fekvő A4-eseken volt eredetileg, minden egyes szájbavert oldalon oldaltöréssel.

    Nem egy könnyű olvasmány így, összességében.
  • Zero 7th
    #135
    Elkezdtem olvasni a Kiafasz Káin-os könyveket...majdnem összeszartam magam a röhögéstől már az első novellán. Kellemes szórakozás elé nézek, úgy látom. :)
  • Buren
    #134
    Szuperlatívuszokban lehet beszélni a CG grafikáról, a belső terek pompásak, majdnem megüti egy nagy költségvetésű valami szintjét, bár kint a szabadban picit silányabb szvsz a cucc, de amúgy az ultramarinesnál már most sokkal igényesebb. (végre nem egy 10 katona szenvedését kell néznem, látszólag lesznek nagyszabású ütközetek is)

    Egyetlen nagy gondom a voice acting. Hát az amatőr ne haragudjatok, inkább ne szólaljanak meg.
  • [NST]Cifu
    #133
    Elnézést, Spacemarine helyett Ultramarines-t akartam írni...
  • Zero 7th
    #132
    Őszintén szólva én pont azt kaptam a Spészmaríntól, amire számítottam. Konzolos agyatlan orkgyaszat. Várható volt, hogy ez lesz. Önmagában semmi gond nincs vele, teljesen korrekt kis akciójáték. Csak a felfokozott elvárásaidhoz mérve szar, szerintem. Egy Fájörvarriorra azért köröket ver minden tekintetben.

    Ez a cucc viszont csak egy kisfilm, nem tudom, hogy hasonlítható össze egy játékkal...
  • Frosty01
    #131
    biglájk

  • [NST]Cifu
    #130
    Ohkay, szóval a Space Marine nem volt annyira rossz, de azért lássuk be, ennél egy picit többet várt mindenki. Erre itt a Lord Inqusitor, amiben pont annyi potenciál van, amit a Space Marine-ból hiányoltam (-tunk):
    [center]
  • [NST]Cifu
    #129
    Ami ott van, egy full CGI fan-made rövidfilm.
  • Zero 7th
    #128
    Hogyne, ott vagyunk a topikjában egy csomóan.
  • Frosty01
    #127
    eddig nem is hallottam róla semmit :DD

    más:

    space marinevel játszatok? marha jól sikerült!
  • Jedicsaba
    #126
    erről mit tudtok? The Lord Inquisitor
  • dronkZero
    #125
    Basszus, lassan kifogyok a Horus Heresy könyvekből. Most látom, hogy az utsó három könyv még nem jelent meg, majd csak novemberben, jövő januárban és márciusban fog.
    Eh.

    Na nem baj, majd olvasok egy kis Kiafasz Káin-t(HÍRÓ OF DÖ IMPÉRIUM!) addig. :P
  • dronkZero
    #124
    Az űrcsaták menete viszont visszatér a jó öreg scifi hagyományokhoz, hogy közvetlen közelről puffogtatják egymást azok a nagy dögök, mint valami reneszánsz kori tengeri csatában a sorhajók.

    Én sem nagyon keresem benne a realitást egyébként, tekintve hogy ennek a világnak a fele a warp. Viszont legalább a saját szabályait tekintve következetes (legalábbis legtöbbször), ami mindig jó dolog.
  • kiskorúbézoltán #123
    Én nem nagyon keresek realitást a 40K világában, elfogadom olyan szürreálisnak - vagy még inkább elmebetegnek - amilyen. Ha valami realistább világ lenne, valószínű nem is érdekelne.

    Óóóó, és igen, There is only war, semmi romantikus szál, csak a háború, kell ennél több? :D
  • [NST]Cifu
    #122
    Pont az űrhajók terén mosolygok én is, hiszen a hadviselés a világűrben topicban leírtakhoz hasonlóan itt nem követték el a klasszikus sci-fi hibákat (áramvonalas űrhajók és társaik). Persze aligha tudatosan cselekedtek így, de tény, hogy az összhatás sokkal fogyaszthatóbb a realizmus szemüvegén át, mint a Star Wars vagy Star Trek esetében.

    Az agyondíszített, gót hatású dolgok meg azok, amik engem is megfognak. Igenis el lehet képzelni, hogy egy több száz, több ezer évre tervezett fegyvernél nagy gondot fordítanak a cicomára. Hiába "There is only War", simán évszázadokban lehet számolni. Vajon 100 év múlva hogy néz ki egy eredeti AKM? :)
  • kiskorúbézoltán #121
    Szerintem pont ezé' jó, így nem egy újabb tucatszkifi világ áramvonalas űrhajókkal... :)
  • kiskorúbézoltán #120
    Ha nem is kézifegyver méretben de má' ma is vannak ilyen hüvely-rakétahajtómű-robbanófej dolgok és azok se veszélyesebbek mint a lőszerek úgy álatalában.
  • [NST]Cifu
    #119
    A modellek megalkotásakor nem kellet olyasmikkel foglalkozni, hogy miként fogják a fegyvert, hogy mozognak benne, hogy mennyire lesz jó terepjáró az a harckocsi, ha olyan a futóműve mint az első világháborús harckocsiknak, és a többi. Ez már ilyen biznisz. :)
  • dronkZero
    #118
    Ezek szerintem mark5-ösök. Legalábbis ez alapján úgy tűnik. Mindkettőn vannak szegecselt részek, meg az a heveder keresztben a mellükön, a sisak olyan, mint a DoW2-ben a "nyilas" sisakok, plusz nincs a mellükön a sas. Pedig a mark7et Aquila Armor-nak nevezi kifejezetten...

    Na igen, a megfélemlítés... Még el is fogadnám a magyarázatot, ha csak az SM frakciónak lennének ilyenjei. De mindenkinek van. Jó, nyilván játékbalansz miatt, de akkor is.
    A másik bajom a dologgal az, hogy hiába a gyönyörűen kidolgozott modell, ha eszükbe sem jutott végiggondolni, hogy akkor az úgy mégis, hogyan mozog.
    Amikor először megláttam ezt a videót, hangosan felröhögtem, de leginkább kínomban... Ez már azért szánalmasan szar, kritikán aluli.
    Szal kicsit nehezen veszi be a gyomrom.

    A bolter hüvelyei sztem nem olyan borzalmas, még ha rakétahajtású is a dolog, akkor sem árt némi kezdősebesség azért. Persze összességében kicsit meredek a dolog, normál töltényhüvely, rakétahajtómű és mindezek tetejébe még robbanófej is... Nem gyengén veszélyes egy ilyen cucc, alig robbanékony... :P
  • [NST]Cifu
    #117
    A power armorok cikkben azt írja, hogy a mark 7 már az eretnekség alatt terveződött, szal a mark 6-tal elvileg nincs gond.

    Igazából a Mark IV./V. lenne a Horus Heresy első számú páncélja,m a Mark VI. már ritkább, ez még elképzelhető esetleg. A Mark VII. viszont kifejezetten csak a lojális gárdisták számára volt elérhető, külön írják is mindegyik wikin (Lexicanumon is), hogy a Mark VII. fejlesztésekor a mérnököket a Földre menekítették, mivel a Mars-ot elfoglalta Horus.

    Egyébként nem vágom, melyik képen látsz 7-est.

    Kép 1.
    Kép 2.

    Mondjuk valahol a "kreatív folyamat" során azért rájöttek, hogy az antropomorf harcjármű úgy ahogy van baromság, mert az Epic szupernehéz tankjait titánvadászoknak is nevezik. Tehát valahol azért érezték, hogy a tank az jobb, mint egy buta 'robot'...
    Tényleg, ez téged nem zavar, már úgy a mechák en bloc?


    Igen és nem.

    Logika alapján nem éri meg Titánokat építeni. Pont ez a "poén", hogy a Szupernehéz harckocsik (Shadowbane és társai) az Epic 40k-ban is olyan tűzerőt adtak le, mint egy Titán, tized annyi pontért, és ráadásul sokkal jobban lehetett velük bújkálni, mint a hegyomlás méretű monstrumokkal (igaz ezt valamennyire orvosolta a Titánok Void Shieldje).

    Másfelől viszont a Titánok egy olyan kor szülöttei elviekben, amikor az akkori emberiség pazarolhatta a nyersanyagot, és egyfajta reneszánszra (vagy róma fénykorára) jellemző dekadencia, pazarlás, pompa és magamutogatás volt a divat. Ebbe a képbe pedig belefér egy ilyen szörnyeteg, hiszen minden logika ellenére még én is elismerem, hogy lenyűgözés (ha ellenfél: megfélemlítés) terén kevés dolog lehet hatásosabb, mint egy 30 (vagy több) méter magas, két lábon járó gépezet, amely egy egész hadsereggel felérő tűzerővel rendelkezik, és olyan technológiákat vonultat fel, amely egy "normális" hadszíntéren mágia szinten mozog.


    A Battletech más világ, ott a világban a nagyon jól felépített politikai intrikák tetszettek, a "robotok" meg gyakorlatilag csak a "coolság" érzetét adták (ugye a Battletech végül is úgy született, hogy a japán Mecha rajzfilmek robotjait átültették egy "felnőttebb", nyugati környezetbe, ahol nem 14 évesek harcolnak egymással). A világ "realitása" nagyon minimálon mozog, elég abba belegondolni, hogy 1000 méter felett effektíve csak a tűzérségi fegyverek élnek, az aktív harcérintkezés jellemzően 90-270 méter (alap Battletech-ről beszélünk, tehát Battletech 3025) között történik.

    Viszont ha innen nézzük, a Warhammer 40k sem töri magát, hogy nagyon reális legyen (pl. hüvelyt dobáló Bolterek, holott a leírásnál kiderül, valójában kis méretű rakétákat lőnek ki, tehát olyanok mint a Gyrojet fegyverek, amik viszont nem rendelkeznek hüvellyel).
  • dronkZero
    #116
    Gondolom ezek könyvborítók vagy valami ilyesmi...

    A power armorok cikkben azt írja, hogy a mark 7 már az eretnekség alatt terveződött, szal a mark 6-tal elvileg nincs gond. Sőt, azt is említi, hogy pont az újabb, jobban felszerelt légiók lázadtak fel, az Alfa Légió meg konkrétan _a_ legfiatalabb banda...
    Egyébként nem vágom, melyik képen látsz 7-est. (Nem mintha sok jelentősége lenne egyébként :P)

    Én elvagyok ezekkel a könyvekkel is. Komolyabb dolgot úgysincs kedvem olvasni mostanában, időtöltésnek meg jó ez is. Sokszor kiszámíthatóak, néha kissé erőltetettek, meg vannak benne ilyen WTF dolgok is, de azért nagyjából okés.

    Battletech részemről erősen ki van csukva, a mechákat inkább jó messziről kerülöm, azokkal kapcsolatban egy pöttyet több kifogásom lenne, asszem... Így is az idegrángás kerülget a titánokkal kapcsolatban... Mondjuk valahol a "kreatív folyamat" során azért rájöttek, hogy az antropomorf harcjármű úgy ahogy van baromság, mert az Epic szupernehéz tankjait titánvadászoknak is nevezik. Tehát valahol azért érezték, hogy a tank az jobb, mint egy buta 'robot'...
    Tényleg, ez téged nem zavar, már úgy a mechák en bloc?
  • [NST]Cifu
    #115