1132
ntGRfNd.jpg
  • Zero 7th
    #234
    Eheh, ez a dupla trilógia, Eisenhorn és Ravenor a végére eléggé elszáll. Abnett minden egyes könyvvel emeli a tétet, a hatodik már igencsak kevéssé "hihető", ha lehet ilyet mondani egy fantasy világról. :)

    Amikor az ikvizítor Ravenor csapatában már nagyjából senki nincs, akinek ne lenne valami súlyos rejtegetnivalója a főnök elől, az egy kicsit már meredek.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    -van egy überdémon, aki megszállta a "vallató" (interrogator) rangú tanítványát, prófécia szerint el fogja pusztítani az egész szektort. Ravenornak sejtése nincs róla, hogy ő lenne az, pedig elég komoly változások történtek a karakterrel a megszállása óta. (ez mondjuk lehet színjáték R. részéről, még nem vagyok a könyv végén)
    -egy csajszi, akinek agydaganata van/volt, amit eltitkolt, ezen felül tud a démonról
    -egy gyerek, aki "tükör psyker", (ami fogalmam sincs mit jelent, mert igazából még a két és fél könyv alatt semmi extrát nem csinált, de nem pária), róla feltételezik, hogy belőle lesz az überdémon, de perpill kómában van - látszólag, de közben nem
    -egy pária, aki a gyerekre felügyel, elvileg nullázza a pszit, de mégis valahogy agyi úton beszélget a gyerekkel, és titkolja a főnök elől, hogy a kiscsóka felébredt
    -egy másik interrogator, aki valójában egy speciális, intelligenciát turbózó káosz "egyetem" végzett diákja


    Szal értem én, hogy intrika, meg minden könyvbe egy kicsivel több kell, mint az előzőbe, de ez már azért túlzás szerintem... Alig lehet követni, hogy kinek mi a motivációja, főleg hogy még szándékosan homályban is van tartva. Közben néha még időben is ugrál a cselekmény.

    De közben persze azt is elismerem, hogy nagyon hatékonyan tartja fenn az érdeklődést, most már kurvára érdekel, mi lesz a vége. :D
  • frango
    #233
    Tudom, hogy van csak arrafelé nem nagyon jár senki. Gondoltam inkább ide írom, mert nagyobb az élet.
    Jaja tudom, hogy volt leárazva, de valamiért nem vettem meg. Meg is bántam. De nem baj, mert Summer Saleben lesz.:) Ott megveszem a C&C3-mal együtt.
    Kösz a linket! Valami ilyesmire gondoltam. :)
  • Zero 7th
    #232
    Van topikja.

    Elég a Retribution, multihoz tényleg csak az kell. Múlt hétvégén volt a Steamen 75%os leárazás, pont lecsúsztál róla...

    dow2.info
  • frango
    #231
    Hi!

    Szeretném megvenni a DOW2-t és lenne pár kérdésem róla. Multiplayer miatt venné meg leginkább. Elég, ha csak a Retributiont veszem meg? Úgy olvastam, hogy az alapjáték nélkül is futtatható és minden benne van ami az alapjátékban és a Chaos Risingben.
    A másik kérdésem az lenne, hogy van-e egy összefoglaló/database oldala a játéknak? Alap taktikákra lennék kíváncsi meg melyik egységeknek mi a countere...ilyesmik.
  • Zero 7th
    #230
    Azt meg nem teljesen értem, hogy miért dobozoltatta be magát Ravenor. Egyes techpriestekben kevesebb a puha, mint amennyi Ravenorból maradt. Simán összerakhattak volna neki egy mechanikus testet a konzervdoboz helyett. Valamivel praktikusabb lenne.
  • Zero 7th
    #229
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na ez az, hogy ott nagyon elbaszta a dolgot, hogy hazament a webwayt pesztrálni, gyakorlatilag egy szó nélkül. A Great Crusade eltartott vagy kétszáz évig, azt a húszat, ami még kellett volna a végéig, igazán kibírta volna az a webway, ha már 30000+ évet elvolt ott magában.

    Horus, még mielőtt bármiféle kapcsolata lett volna a káosszal, már elkezdte felbaszni az agyát azon, hogy apu befejezettnek tekintette magára nézve a hadjáratot, de azért még egy rakat piszkos munkát hagyott rájuk. Ez volt az első lépés a bukta felé.

    A másik meg, kicsit plothole jellegű, hogy a Császár emberi szinten mindenképp, és vitathatóan a galaxis legerősebb psykere. Nem jutott eszébe, hogy belepislantson akár 100 évre előre a jövőbe? A káosz ügynökei meg tudták mutatni Horusnak, mi lesz párezer év múlva, a
    Cabal is előre látta, hogy nem lesz itt stabil birodalom, a Császár miért nem?

    Jut eszembe, Cabal... Az Alfa Légióval akkor most mi a helyzet? A Cabal két lehetséges jövőt vázolt fel Alphariusnak. Ha Horus győz, akkor miután elfoglalta az Aranytrónust, rádöbben mit tett, és dühében kiirtja az emberiséget, viszont így a Káosznak nem marad mit fertőznie, és a galaxis többi faja megmenekül. A másik lehetőség, hogy Horus meghal, és a galaxist szép lassan elborítja a Káosz, megállíthatatlanul. Ezzel meggyőzte Alphariust, hogy csatlakozzon Horushoz, hiába lojális. Na de ugye Horus meghalt, akkor valószínűleg a második lehetőség játszódik épp. Oké, de akkor mi lett az Alfa Légióval? Átálltak teljesen végül, és most már "igazi" káosz banda?
  • Zero 7th
    #228
    Eheh, azt hittem, hogy ez az Eisenhorn csóka kemény. A Ravenor csávó egy kicsit konkrétabban tolja... :P
  • MaRee
    #227
    Melyik könyv írja le Caliban elpusztításának eseményeit? Azt hittem, hogy a Fallen Angels erről fog szólni, de jóval előtte vége szakad a történetnek.
  • [NST]Cifu
    #226
    Space Marine Power Armour cosplay, a páncél (ez esetben sisak építése).
  • MaRee
    #225
    Na akkor így már érthetőbb valamivel, nem értettem hogy miért mondják a lázadók hogy áldott legyen a neve, meg ilyenek..
  • Zero 7th
    #224
    Az nem az a Császár. :) Az valami kis helyi kollektíva császára. (Nem spoilereztem be, mert kb 20 oldalon belül kiderül) Abnett szivat, ne dőlj be neki! :D

    Én meg most már tudok válaszolni arra a kérdésre, hogy jó-e a Xenos és a Malleus. Igen. :)
    Tényleg nehéz letenni. Csak azt a dolgot nem értem, minek három részre osztani az Inkvizíciót, ha úgyis mindenki azt éget meg, akit akar. Eisenhorn elvileg Ordo Xenos, ennek ellenére leginkább a Káosz ellen ténykedik. Azt hittem, ha már három külön rend, akkor legalább differenciálódnak kicsit. De még ki is jelenti, hogy egy inkvizítor odabasz bárminek, amit lát, és úgy gondolja hogy odabaszásra érett a dolog, akár hatásköre lenne, akár nem. Meg szabadon átjárhatóak a rendek egymás közt. Akkor meg minek vele szarakodni?
  • darkling
    #223
    Én is pont most olvasom Fulgrim szenvedéseit :)
    Érdekes, de én is gondolkodom az újrakezdésen, de legalábbis a nyitó trilógián, már régen olvastam (kb. 3 éve).
  • MaRee
    #222
    Nos kivégeztem a Fulgrimet, nagyon tetszett, viszont most elkezdtem az első kötettől, és bajban vagyok. Nem értem egyszerűen, mintha minden össze-vissza lenne, biztos az író fogalmazása miatt van, pedig jól tudok angolul(Fulgrimet végig értettem) Nem vágom ki kivel van, elején ugye elkezdi mesélni hogy hogyan ölte meg Hórusz a Császárt, aztán mintha csapongna össze-vissza a cselekmény, vagy én nem tudom
  • SaGa Jr
    #221
    Igen vannak újak is és vannak olyanok is akik számára alig pár nap telt el a nagy lázadás óta (a warp utazás során előfordulhatnak időbeli elszóródások és így akár évezredekkel később is felbukkanhat hajó aminek utasai számára azonban csak pár pillanat vagy óra telt el, netán napok, nem pedig évezredek) meg olyanok is akik végigélték a lázadás óta eltelt évezredeket.
    Soroznak is (bár eltérő módon mint egy sima gárdista rendház), vannak káoszhoz pártoló űrgárdista rendházak meg csoportok és személyek is szép számmal.
  • RatBaG #220
    kösz! sok háttérinfot elolvastam már, szóval nagy részével tisztában voltam.
    a magyar könyveket nem nagyon ismerem, de gondolom nem sok van. az angoltudásomban meg nem bízok annyira, hogy ilyen irodalmi területre merészkedjek vele :(
  • MaRee
    #219
    Nem olvasom el, nem kattintok oda...

    Még egy "láma" kérdés (bocs, új vagyok még lore téren, egyedül a Gaunt könyveket olvastam még) a "jelenkori", tehát a 40. évezred chaos space marinejai közt vannak újak? Úgy értem soroznak be ők is esetleg embereket, vagy mind a Horus Heresyből maradtak meg, esetleg újonnan átállt/megfertőzött gárdistákat fogadnak be?
  • [NST]Cifu
    #218
    Figyelem, masszív spoiler!!!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Maga az Arany trónus eredetileg a Technológia Sötét Idejéből származik (Dark Age of Technology). Eredetileg azért, hogy az Ősök által épített, és az Eldák által is használ Webway (ezt vajon hogy magyarították? Már nem emlékszem...) számára egy kaput nyisson a Földön. A trónust mikor újra felfedezték, a Császár hihetettlen potenciált látott benne, hiszen azonnali utazást tenne lehetővé egy Emberi Webway bármelyik Birodalomi bolygóról bármelyik másikra. Ha valahol támadás éri a birodalmat, hihetettlen gyorsan lehetne erősítést küldeni, továbbá a technológiai különbségek is eltünhetnének. Az Emberiség fejlődése szempontjából ez felbecsülhetettlen lenne. Ezért a Császár otthagyta a Great Crusade-t (Nagy Kereszteshadjáratot), és visszatért a Földre, hogy titokban nekiálljon az emberi webway építésének felügyelni.

    Mivel az emberiség nem rendelkezik olyan tudással, mint az ősök vagy az eldák a warpjáratok terén, ezért a járatok falait nem képes stabil, a warp démonaitól megvédő anyagból építeni. Ezért az Arany Trónuson ülő erősz pszi elméjének erejével képes megvédeni csak a hálózatot a támadástól. Ilyen erős pszi pedig csak a Császár létezett. A hálózatot elkezdték építeni, a Császár pedig az arany trónushoz volt kötve. Ekkor tört ki a Horus-lázadás.

    A lázadásról a Thousand Sons űrgárdista-rend pszi-aktív primach-ja, Magnus the Red egy erős mentális üzenettel próbálta figyelmeztetni a Császárt. Csakhogy Magnus kvázi kivetett volt az űrgárdista Primarch-ok között, mivel a pszi-kkel szemben nagy volt az ellenérzés (miközben a Császár is pszi volt... szóval ez egy kicsit érdekes...). A vége az lett, hogy Magnus-nak és rendjének megtiltották a Pszi használatát. Ezt a törvényt sértette meg, amikor figyelmeztetni akarta a Császárt. Az üzenet azonban olyan erős volt, hogy felsértette a Császári Palota pszi-védőpajzsát, és megrongálta a Webway-t, így abba behatoltak a Warp démonai, és iszonyatos pusztítást vittek végbe az azt építő Tech-papok és servitorok között. Az egyik pillanatról a másikra az Arany trónus volt az egyetlen eszköz arra, hogy a káosz démonai ne szállhassák meg a Földet az ott lévő Webway kapun keresztül.

    A Császár pedig mindezek is hála nem hitt Magnus-nak, számára elfogadhatattlan volt, hogy Horus, a legkedvesebb fia, és Harcmestere ellene forduljon, ezért azt parancsolta Leman Russ-nak és az Űrfarkasoknak (a pszi-t leginkább károsnak és veszélyesnek tartó Primarch és űrgárdistái), hogy hozzák elé Magnus-t. Horus és a lázadók azonban kitrükközték Russ-t, és azt parancsolták neki, hogy pusztítsa el Magnust és rendjét - anyabolygójával Prosperoval együtt.

    A lázadók egyre több sikert értek el, és végül a Földet is ostrom alá vették. Horus pedig úgy döntött, hogy kicsalja a császárt, a Föld felett keringő űrhajójának, a Vengefull Spiritnek leengedte a pajzsát. Mikor a Császár rájött, hogy ez az egyetlen lehetőség arra, hogy a véres felkelés végére pontot tegyen, átadta az arany trónust a második legerősebb pszi-nek, és a Császár első emberének, Malcadornak.

    A Császár legyőzte végül Horust, de közben halálosan megsérült. Arra kérte Rogal Dorn-t, a Birodalmi Öklök primarchját, hogy vigye vissza az arany trónusra, és alakítsák át egy stázis elven működő létfenntartó eszközzé. Az arany trónuson közben Malcador teste elporladt a gigászi pszi energiáknak köszönhetően...

    A császár tehát a trónjában ülve, sztázisban élet és halál között lebegve a következő feladatokat látja el:

    -Először is a napi 1000 pszi életének feláldozásával táplálják lelkét, amivel zárva tartja az emberi Webway sérült ajtaját a Földön, másfelől pedig az Astronomicon segítségével iránytű a mélyűrben járó Birodalmi hajóknak.
    -Irányítja a birodalmat, ezt leginkább közvetve, a Birodalmi Tarott segítségével hajtja végre. A Birodalmi Tarott-hoz fordul a legtöbb pszi, és a Császár ennek segítségével befolyásolhatja ezen emberek döntéseit. Másodlagosan személyes audenciával is járulhatnak a fontosabb ügyek képviselői elé.

    40999-ben pedig az Astronomicon elkezdett egyre haloványabb lenni. A Tech-papok megvizsgálva az okokat szörnyű felfedezést tettek: az arany trónus meghibásodott, és nincs a birtokukban az a tudás, amivel helyreállíthatnák azt. Előbb-utóbb a trónus működésképtelenné válik, ami egyfelől a Császár halálát is jelenti, másfelől ebből fakadóan az Földön lévő Webway kapu megnyílik a mélyűr démonai előtt, és sokadlagosan az Astonomicon is örökre kialszik.
  • RatBaG #217
    nekem mzegsúghatnád, valószínűleg sose fogok elolvasni ennyi regényt :)
  • MaRee
    #216
    Akkor inkább ne :D
  • [NST]Cifu
    #215
    A regényekben benne van, miért kell ott ülnie. Lelőjük a poént? :)
  • MaRee
    #214
    Egyébként az Emperornak az Astronomicanon kívül van valami "gyakorlati" haszna, vagy csak egy rothadó holttest? Mi lenne ha meghalna végleg, el özönlené a Káosz a Galaxist?
  • Zero 7th
    #213
    Nem jó a link. Ilyen sapka:
    http://www.quickmeme.com/meme/35pbi7/
  • Zero 7th
    #212
    Nem állítottam az ellenkezőjét.
    "meg is érdemli, mi lett a nagy művéből."

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Tipikus Scumbag Emperor, lehetne belőle mémet csinálni. Istencsászár, fején a sapka, felirat meg hogy "Génsebészeti úton varázslót hoz létre / Megtiltja neki a varázslást." Ugyanez pappal és imádkozással.
  • [NST]Cifu
    #211
    Tegyük hozzá, hogy a Birodalom létét is neki lehet köszönni. A Császár előtt mint olyan, kvázi nem létezett a birodalom...
  • darkling
    #210
    Bookdepo-n meg lehet venni az egész sorozatot, 6-9 euró/db, pk. nincs:
    Link
  • Zero 7th
    #209
    Igen, én is ezt írtam... :P A Fulgrim még pont időrendben van az előzőekkel. A Thousand Sonst nyugodtan olvashatod, az már nem nagyon közösködik a többivel, eléggé különálló sztori.

    Fogalmam sincs, hogy hol és hogyan kaphatóak, én .doc-ból nyomtattam A4re. :)

    A Birodalom összeomlását meg a Császár csak és kizárólag magának köszönheti, volt néhány annyira idióta és taplóparaszt húzása, hogy meg is érdemli, mi lett a nagy művéből. Majd olvasol róla... :)
  • MaRee
    #208
    Csak mert valahol meg azt hallottam, hogy az első pár kötet kapcsolódik szorosan egymáshoz, a többi külön-külön is olvasható, na mindegy. Nagyon szemezek ezután a Thousand Sons nevű regénnyel, ők a másik kedvenceim, de valahogy majd kibírom :D Forgalmazzák itthon ezeket a könyveket amúgy, vagy esélytelen hozzájuk jutni?

    Sokkal jobban tetszenek egyébként ebben az időszakban a szpészmarinok, meg úgy általában a Birodalom, tényleg szemétség volt, amit Horus meg a többiek csináltak, bár azért érthető valamilyen szinten, még a Káosz közrejátszása nélkül is.

  • Zero 7th
    #207
    Érdemes sorban haladni. Tudod, azért sorozat, nem csak egy kupac könyv. Rengeteg kereszthivatkozás van a regények közt, meg egy darabig nagyjából időrendben halad. Aztán teljesen széthullik, de akkor meg már mindegy is. :)
  • MaRee
    #206
    A Horus Heresy sorozatot egymás után kell olvasni, vagy külön álló történetek? Most elkezdtem a Fulgrimet, rohadt jó
  • Zero 7th
    #205
    Na igen. El is kezdtem olvasni. Biztató, már az első pár oldalból az jött le, hogy megint sikerült egy elborult vadállat karaktert alkotnia Abnettnek. :)
  • Shiwo
    #204
    de legalább kaptunk választ :)
  • Zero 7th
    #203
    Igen, a Salvation's Reach az egyik, amire gondoltam, azt látom, hogy megjelent, csak nekem nincs meg. De nem az lesz az utolsó könyv a sorozatban. A wiki azt írja, hogy a sorozat záró darabja még folyamatban van.

    Azt meg, hogy a Xenos és a Malleus milyen (Eisenhorn 1-2), én kérdeztem előbb, nem ér visszakérdezni ugyanazt! :P
  • darkling
    #202
    Az Eisenhorn és a Ravenor trilógia is nagyon jó, mindenképpen érdemes elolvasni, főleg, h. jönni fog a Bequin trilógia, ami lezárása lesz a sztorinak.
    Ha kedveled az inkvizíciót/démonokat/pszi használókat, le sem fogod tudni tenni.
  • Shiwo
    #201
    "Két könyv hiányzik a sorozat végéről, az egyik még meg sincs írva"

    most melyikre is gondolsz? tudtommal Gaunt szellemei közül a Salvation's Reach jelent meg utoljára (angolul) és már van belőle magyar (Megváltás)


    amúgy DA két másik magyarul megjelent WH40k könyve, a Xenos és a Malleus milyen? érdemes beszerezni?
  • Zero 7th
    #200
    Semmi tipp? :( Két könyv hiányzik a sorozat végéről, az egyik még meg sincs írva, majd azokat alakalomadtán befejezem.

    Eisenhorn, Ravenor? Jók azok? Azok is Dan Abnett, és bírom a csóka stílusát. Szerintem valamelyik ezek közül lesz a következő.
  • Zero 7th
    #199
    Egyébként vicces ez a GG sorozat, Abnett szinte minden egyes részben leöl egy fontos szereplőt. A könyvek végén már szinte várom, hogy melyik fog meghalni. :)

    Meg a másik, amikor írja, hogy megy a csapatban két-három név, akik ismerősek, meg néhány akik nem, akkor azt lehet már tudni, hogy valamelyik redshirt nem éli túl azt az oldalt sem, nemhogy a fejezetet.
  • Zero 7th
    #198
    Lassan végére érek a Gaunt's Ghosts sorozatnak, mit ajánlotok, mit olvassak azután?
  • SaGa Jr
    #197
    40K-hoz nem készült konkrétan ilyen figura, noha egyes pletykák szerint a jövőben a Forge World elkészíti az egyik leendő könyvének történései miatt (sőt egyesek egyenesen azt mondják, hogy az új chaos decimator az konkrétan a knight titán egy új variánsa akart lenni eredetileg).

    Méretileg jóval kisebb mint egy Warhound (10"-os maga a figura ami kapható, ennél meg a knight jóval kisebb, kb a fele vagy talán még kisebb, tehát olyan 4-5" lehet a magassága magyarán egy normál gyalogos figura magasságának max 4-5-szöröse). Jelenleg kapható modellek közül tehát talán a Decimator áll hozzá a legközelebb és ez már nem nagyon térne el tőle méretileg sem (egy kicsivel magasabb lenne a knight, hiszen már a decimator is már valamivel több mint triplája magasság szempontjából egy normál figurának).
  • [NST]Cifu
    #196
    Én csak Scracthbuilt verzióról tudok, például itt van egy.
  • Zero 7th
    #195
    Knight-ok léteznek "normál" méretarányban, vagy csak epicben? Mondjuk ha félméteres titánok vannak apocalypse módban, akkor ezeknek is illene. Van ilyen modell?