540
  • kjhun
    #540
    LOL

    Láthatatlan felhőkarcolót építenek Dél-Koreában

    A LED-gyártó üzemeket kifosztják ehhez?? Mennyit kéne belőle felszerelni?
  • Ficium
    #539
    http://index.hu/gazdasag/ingatlan/2013/09/15/ami_mellett_a_burj_khalifa_is_eltorpul/
  • EnxTheOne
    #538
    hi,
    azt szeretném megkérdezni hogy az acél vázas szerkezettel max milyen magas lehet egy felhőkarcoló? (épités költsége most nem fontos)

    Illetve, ha az acélt teljesen kiváltanánk szénszálra, akkor milyen magas lehetne?
  • Interstate 95
    #537
    Ledekre cserélték eddig használt izzókat a New York-i Empire State Buildingen.

  • Interstate 95
    #536
    Újra áll a World Trade Center.

    http://www.hir24.hu/kulfold/2012/06/26/ujra-all-a-world-trade-center/
  • Bucser
    #535
    Minden nap mellette jövök el. MÁr a teljes üvegborítás megvan a közeli mallt meg állomást építik már meg a belső gépészetet csinálják.

    Bár szvsz a Pinnacle Towers sokkal szebb lesz.
  • Bucser
    #534
    megépítik az oldalára és azt hazudják, hogy eldőlt:)
  • Bronx South
    #533
    Ezt hogy ? A kínai építészetet ismerve ez nem lesz hosszú életű...

    http://index.hu/tech/2012/06/21/kilencven_nap_alatt_epitik_meg_a_vilag_legmagasabb_epuletet/#gallery_3061638|3061646
  • uwu200
    #532
    ezt jó szarul írtam le, de mindegy, aki akarja talán megért, túl sok lett a belejavítás...
  • uwu200
    #531
    A megvalósíthatatlan azért nem egészen pontos megfogalmazás.
    Attól még hogy a fővárosban -ahol a telek is elég drága ahhoz hogy ilyesmi jusson valakinek az eszébe- nem túl jó a talaj.
    De attól még lehetne építeni, csak aránytalanul drága lenne az iszonyú alapozási munka miatt.

  • Zero 7th
    #530
    A Schönherz csak 20 emeletes, és mégis majdnem eldőlt. Ne nagyon számíts magyar felhőkarcolókra, megvalósíthatatlan.
  • birdo #529
    Támogatom. Büntiii ??
  • uwu 101
    #528
    Szerintem nem túl jó ötlet.
    Ha megint kitiltanak, ki fog itt házigazdáskodni a büntid alatt?
  • Molnibalage
    #527
    Nincs. Támogatom.
  • Bronx South
    #526
    SZERETNÉK HG LENNI, VALAKINEK VAN ELLENVETÉSE ?
  • zaki
    #525
  • uwu 101
    #524
    Sokan szeretnének Pestre magas épületeket, van is elképzelés hova lenne jó, de nem sok realitása van, és nem a formája a legfőbb probléma.
  • Bronx South
    #523
    Ilyen kis szolidabb, nem túl magas felhőkarcolók szerintem Pest városképébe is beleillenének. Ma már ott tart a technika hogy nem csak a szokványos négyszög alakzatú felhőkarcolókat lehet építeni, hanem ki lehet akár valami formát is ölteni, valami biztos bele illene Bp. városképébe is.
  • bertino
    #522
    az ottani varoskepbe pont beleillo, dugig van az a resz hasonlo stilusu epuletekkel
    amelyekbol nehany a kepen is latszik.
  • bertino
    #521


  • zaki
    #520
    képet :)
  • Bronx South
    #519
    Így már egész jó, korábban nem így gondoltam.
  • bertino
    #518
    pont szombaton voltam Londonban, le is fenykepeztem, egesz jol nez mar ki.
  • birdo #517



    lassan kész lesz London büszkesége ))
  • birdo #516
    Jahh.. igen ))Ahonnan leszedtem teljes káosz volt.Nem volt egy normális kép a kész épület együttesről...az is totál kivehetetlen.
    Ez a kép pont a másik oldaláról készült))
    Tetszik, ahogy hullámoznak az épületek...vagy nekem tűnik úgy ?
    A messzebb álló felhőkarcolók teteje se egyenes....hullámzanak
  • birdo #515
    Nem igazán " zöld ..... hacsak nem a tetőre viszem fel a gyereket a játszótérre....
  • Bronx South
    #514


  • Bronx South
    #513
    A világ legmagasabb garázsa!
  • Bronx South
    #512
    Ez a replica pedig Kína tervei közt szerepel.

  • Bronx South
    #511
    Egy rendezett zöld városkép, nem néz ki rosszul.

  • Bronx South
    #510
    Shanghai Tower

    "Ez lesz a legmagasabb épület Shanghai három legnagyobb felhőkarcolója közül, a másik kettő a Jin Mao Tower és a Shanghai World Financial Center. A befejezést követően az épület 632 méter magas (2073 láb), 128 emeletes, és 380 000 négyzetméteres alapterületű lesz. A legmagasabb épület lesz Kínában, valamint a második legmagasabb épület a világon a Burdzs Kalifa után." - Wikipedia





  • Bronx South
    #509
    Az cső alakú valami amin ültek belül üreges volt, szerintem abban van egy létra.
  • Molnibalage
    #508
    Valaki magyarázza már meg, hogy hogyan mentek fel oda.
  • Bronx South
    #507
    Már fel is épült ? Érdekes is, meg jól is néz ki.

  • Bronx South
    #506
    Új és zöld felhőkarcolót terveznek Pittsburgh belvárosába: Forrás







  • Bucser
    #505
    Kinek mi, szerintem jól fog kinézni

  • Bronx South
    #504
    Hát nem illik bele a városképbe, sőt ronda.
  • birdo #503


    Szingapúrban épül
  • birdo #502
    A Shard nevű felhőkarcoló egyesek szerint a brit főváros új kedvence lesz, mások szerint magasságával agyonnyomja a Szent Pál-katedrálist, London háromszáz éves jelképét.
    A 2012-re tervezett befejezésekor a Shard, (üvegszilánk) Renzo Piano olasz építész műve 310 méteres magasságával Európa legmagasabb felhőkarcolója lesz.
  • DIESEL DOG #501
    Na én a tériszonyommal nem hiszem hogy ezt utánoznám... főleg úgy hogy elég felmennem csak az első emeletig és onnan kinézni máris szédülök... :D