145
Star Ocean: The Last Hope
  • zole72
    #145
    Valaki tudna nekem segíteni most visszamentem a colusseumba harcolni de csak solo-ba engedés amikor leverem az ellenfelet nem ad colusseum pontot valamint nem kapok másik ellenefelet csak folyton ugyan azt.
    LV.101-es vagyok,ha ez számít.
  • Caine
    #144
    Nos, EQ szája elkenve.
    Iszonyatosan durva ez a csata.

    Két caster+két tank felállásban mentem (a végére) és majdnem ott hagytam a fogam.
    Nem elég hogy a 99.999 HP karaktereket 1 perc alatt leveri, de szívja a manát is és így elég nehéz durva skilleket/varázslatokat használni, de ráadásul ha bepipul, akkor elkezd területre sebezni. Ez ugyan olyan durva mint a sima támadás, csak mindenkire hat.

    Hagytam a harcosokat, had agyagyugyálják és Saraval voltam, gyógyítottam, feltámasztottam és igyekeztem a csatatér átellenes oldalán elhelyezkedni. Viszonylag sikeresen :)

    Amikor már magyon szar volt a helyzet (mire feltámasztottam az egyik harcost, addig leverte a másik kettőt), akkor hoztam be a második varázslót (Muria) így sikerült életben tartani Arumaot és Maraclet (a két kedvenc harcosom), amíg elvették őkelme kedvét attól, hogy tovább rontsa a levegőt.

    Olyan 15 perc volt kb. a csata, de lett néhány ősz hajszálam.

    Csak összehasonlítás képpen, pont most vertem le Celeste 3. (6 szárnyas) alakját, a tollai miatt. Csak pakoltam az arcába a dragon roarokat, amíg meg nem feküdt. Semmi komoly kárt nem tudott tenni a csapatbam és 2 perc alatt megvolt. Úgy hogy aki az EQ ellen akar menni, az erre számítson.

    Ja igen, mindenki 255. vagy 200. szintű, ATT vagy INT (attól függően, hogy caster vagy tank) mindenkinek 9999, DEF mindenkinek 9999 és az összes többi tulajdonásg 5-6000. Immunis vagyok az összes elemre (20-as rez mindenre) és a veszélyesebb státuszokra (paralízis, csend, pumpkin).

    Sok sikert :)
    Sok sikert.
  • Totti5
    #143
    állat ez a dungeon, bementem kettőt harcoltam és páros lábbal rugtak ki onnan:D
  • Totti5
    #142
    Edgével 12. vagyok, csapatba 40 körül.
  • tyrant71
    #141
    csapatban csináld meg
    ad egy fegyót a collekcióba
  • Totti5
    #140
    thx, akkor megnyugodtam, megyek is + még Colosseumba megszerzem az 1. helyet:)
  • tyrant71
    #139
    jót választottál
    visszadob a calnus-hoz, onnan mehetsz megcsinálnni az elmaradt quest-eket
    lenyomod a dragont, ad dark ring-et
    go colosseum, onnan nyilik a cave of the seven stars
  • Sir Quno Jedi
    #138
    nemtom
  • Totti5
    #137
    Akkor beszoptam kemínyen, mert hiába töltöm vissza az utolsó mentést nem nyílik ki egy kapu sem, csak egy portal van jobbra, amivel vissza tudok menni a hajómra, de onnan viszont nem tudok visszajönni ide, bal oldalon pedig van egy Undead Dragon miniboss, de mást nem látok... játék végén mikor valami mentést mondott az elsőt választottam autómatikusan, de akkor lehet hogy a 2.at kellett volna?
  • Caine
    #136
    Néha amúgy úgy érzem, hogy a késztítők arra mentek, hogy megsz@passák azt a szerencsétlent, aki volt olyan botor, hogy megvette a játékukat ...
    Éppen a Wandering dungeonban nyomulok, van egy olyan feladat a szintek között, hogy hozzak 8-18 Geostonet.
    Ezt szörnyek dobják és van 1-2 ládákban is.
    Tegnap 18-at kellett (volna) összegyűjtenem, hogy átmenjek a 7-ről a 8. szintre és fél óra farmolás után 1 - azaz egy (!) - darabot volt képes dobni, pedig betettem a csapatba Muriát is, akinek demon drop növelő skillje van.
    Hát, gratulálok ...
  • Caine
    #135
    Dehogynem lehet megcsinálni a mellékküldiket.
    Egyedül az aeosi Exporation Basen és a lemurisi Triomban vannak olyan küldetések, amik elvesznek a szori előrehaladtával.
    Minden mást meg lehet csinálni akkor, amikor kedved van hozzá.
  • Sir Quno Jedi
    #134
    Clear save-et folytatod és akkor betesz a főellenfél előtti szobába, ahol volt két, eddig nem nyíló ajtó és...

    ASSZEM! :D
  • Totti5
    #133
    Melléküldiket gondolom utólag már nem lehet megcsinálni. Nyíltak új dungeonok, ezeket a saját csapatommal tudom továbbvinni? ha igen hogyan? hogy lehet folytatni?
  • Totti5
    #132
    Végigjátszottam, nagyon jó volt! Sajna csak Reimi ending lett meg:(
  • Caine
    #131
    Most vettem észre, hogy az ENII sanctuaryban van 2 rejtett bányász hely.
    Totál véletlenül vettem őket észre.
    Így már maximum 4 magical clayt lehet bányászni egy körrel.
    Iszonyatosan sok magical clayt használok, mert sokkal ehyszerűbb ezt bányászni, mint minden komponenst külön-külön órákig gyűjtögetni.

    Közben meglett a 100% quest, letoltam Celeste 6 szárnyú formáját (2x is, kell a toll) nem volt túl nehéz.
    Most jöhet az EQ :)
  • Totti5
    #130
    köszi, próbálkozok majd:)
  • Caine
    #129
    Igen, az EN II sanctuary tényleg jó hely, annyival kiegészítve, hogy ha csinálsz XP bónuszos tárgyakat, akkor akár 6-8 szoros xp-t is kaphatsz a csatákért, ami azért sokkal durvább fejlődés.
    A második végigjátszás nekem (fő sztorivonal) 48 óra volt. 58 óránál a 4 fő karakterem mind 255. szinten volt. Ennyire durva tud lenni az xp bónusz, ha jó helyen használod (Seven Star, Wandering).
  • Gábor
    #128
    EN II sanctuary! Ahol kinyírtad a boss-t van egy recovery point, mellette a főnix (annak tűnik, neve nem jut eszembe :) ), meg chimera-k. A terep kicsi, ki-be járkálással mindig újratölti a bentlakókat!
  • Totti5
    #127
    Legyűrtem Koabielt, hogy hogyan az mellékes:D jobb nem tudni. Meglett a Lézer kard is. Most a Nox Obscurouson vagyok, de ezekkel dark katonákkal nem bírok, hol lehetne fejlődni olyan emberiesen?
  • Caine
    #126
    Közben szépen csenben haladgetok tovább az új végigjátszásban.
    Megvan Crowe és Faize endingje is. Az előbbi kifejezetten meglepő :)
    Megvan az összes láda, még kell a fegyver/monster/quest acsi.

    Letoltam a seven star dungeont, mint a bélyeget, Gabriel Celeste borult, mint a pohár :)

    Most a Wandering Dunegeon megy. Ehhez képest a seven stars egy sétagallop volt.
    Viszont találkoztam Santaval. Szerény az öreg, ott hagytam nála 46 milliót. Eszméletlen drága cuccai vannak, de nagy részük használhatatlan, mert mire jó egy olyan feyver, aminek van +7000 ATK, de -2000 DEF. Azonnal lecsapódok. Viszont vettem nála tri-embelemet (ami, mint kiderült rohadtul nem ugyan az, mint a tri-emblum) iszonyat durva magában is, de szintetizálva is. Szerényen 2M Fol darabja. Vettem huszat :)
    Sikerült végre találnom Philosofers Stonet, vadul duplikálom :)

    Most éppen az ultimate Gear összeálltásán dolgozom (hogy elkenjem az Ethereal Queen száját), majd megírom miket raktam össze :)
  • Caine
    #125
    Na, újrakezdtem a ládák, a questek meg Crowe és Faize endingje miatt.
    Gyorsan haladok, mint állat, nyolc óránál már túl vagyok a második bosson :)
  • darkling
    #124
    Itt pl. olcsó is, annyi, hogy kb. egy hónapot kell várni rá:
    Star Ocean First Departure
  • Sir Quno Jedi
    #123
    Amúgy asszem gametrailers-en is van review ezekből. Érdemes utánuk olvasni, megnézni videókat róluk. Mondjuk élőben nagyságrenddel jobban mutatak, mint kisfelbontású, mákos videókon.

    Jah, meg a PSP-t ki lehet kötni TV-re is (pl. PSP komponens kábellel) és úgy kb. a PS2 legjobb képminőséget kapjuk.
  • Sir Quno Jedi
    #122
    Használtan 30k körül, újonnan a legdrágább spéci színű 3000-es 41k. Én is pár hete vettem, szal. képben vagyok.

    Megveszed, letolod amit kell, eladod. (mondjuk nekem marad, mert van párerer órányi mászthev listám rá... :D)
  • Sir Quno Jedi
    #121
    Amúgyis így kell tolni a játékot végig, hogy ne kelljen gyógyítgatni és mana cuccokat tolni.
  • Caine
    #120
    hmm ... tempting :)
    Mennyi most egy psp? (Mindját utána nézek én is)
  • Caine
    #119
    Taktika, ami nekem bevált a dungeon os seven startsban:
    felépítettem 6-8 lila lapocskát (+1% hp&mp/battle) ez olyan 150-200 mp regen a csaták végén. Így lehet tolni, ami a csövön kifér és a csata végén még mindíg fullban lesz mindenki.
    A csatákban Reimit használtam, így a közelembe se jutottak a monszták, a bónusz board biztonságban volt (a regen miatt).
    Végig lehet tolni egész szinteket gyógyítás vagy mp regen tárgyak használata nélkül. Baba.
  • Sir Quno Jedi
    #118
    Ajánlom figyelmetekbe PSP-n a Star Ocean: First Departure és a Star Ocean: Second Evolution játékokat. Ezek végülis PS2 átiratok, viszont az első részből nem is volt nemjapó verza anno, így ezek kisebb csodák. Kurva jó, rajzolt, profi anime betétekkel vannak teli (mint egy AAA rajzfilm) és nagyon hangulatosak mind zeneileg, mind sztorira!

    Aki SO-s annak ezeket is végig kell tolnia (akár újra)...
  • Caine
    #117
    Aréna első hely.
    King of Dragons nem veszélyes, csak iszonyatosan sok hp-ja van.(lehet vagy 1-1,5M)
    Az volt a megoldás, hogy vagy 12x pofán kellett verni a másodikat mire engedett a KoD-al verekedni.
    Kaptam érte egy egészen jó medált.

    Viszont most vettem észre, hogy kihagytam két látdát a Cardianon Mothershipen.

    Lehet neki megyek earth levelen, csak a ládák/questek/fegyverek/űrhajók miatt. Csak végigszaladok.
  • tyrant71
    #116
    végeztem universe level-en is a sztorival
    dungeon of seven stars brutális
    főleg 110-es party-val
    de igy legalább van izgalom :-)
  • Caine
    #115
    Sikerült végre megcsinálnom a sajátmagamnak felállítot achievmentet:
    1M xp from a silgle combat.
    Kérem szépen, dungeon of seven starts lev 3 boss: 1.144.000 xp :)))
    Az akkor 190 feletti karakterek léptek 2 szintet :)))

    Edge éppn most lett nálam lev.200. Hamar megy ez :)
    Most játszok kicsit a többi karakterrel is, hogy gyűljenek a battle trophyk.
  • Sir Quno Jedi
    #114
    ejnye
  • Totti5
    #113
    azt leöltem kétszer, csak még valamit kellett volna csinálni hogy megkapjam érte a végső jutalmat, de már nem volt kedvem rohangálni miatta
  • Caine
    #112
    Ne is mond, előszőr azt hittem, hogy bug ...
  • Sir Quno Jedi
    #111
    yep
  • Totti5
    #110
    az oázis mellett?
  • Sir Quno Jedi
    #109
    Jah, sivatagikaktuszlocsolós az jóbuli volt. Ámde a sivatagi nagy madarat, ami a futóhomokot gerjeszti, na azt is többször kell megnyúvasztani, mert az öreg kimegy oda.
  • Caine
    #108
    Nos, véget ért a fő szotrivonal.
    115 óra, level 160. Sikerült megszerezni Faize kivételével az összes spec endinget (nem vol nagy cucc, csak beszélgettem velük sokat és igyekeztem nem bunkó/hülye lenni).
    Összes láda/quest/fegyver/monszta/űrhajó/battle trophies még várat magára.
    Arénában még mindig nem tudok megküzdeni a dragon kinggel, pedig a másodikat már vagy ötször letoltam.

    Bedugtam az orrom a dungeon of seven starsba is.
    Komoly. Ezen a szinten már nem életveszély, de csak úgy marad életben a csapat, hogy "nyomd-ami-a-csövön-kifér" taktikát alkalmaz mindenki.
    Csatánkét olyan 200k xp beesik és az elő szint bossa 745k xp volt. Szerény.
    Amíg ott voltam (első szint) 3 szintet léptek a 160 feletti karakterek.
    Azért így lehet haladni :)

    Nem igazán grindeltem a játékban, csak betápoltam az xp bónuszokat és csináltam szorgalmasan a mellék küldiket. Amíg a kék rózsákat összeszedtem léptem vagy 20 szintet. És ez csak egy quest.

    Azt tudtátok, hogy a sivatagban meg lehet locsolni a kiszáradt kaktuszokat?
    Ha végig csináljátok, klassz cuccokat kapni a végén.

    Háromszor mentem neki a végének. A Bossokkal nem volt nagy gondom, de kétszer is el kellett mennem otthonról, mielőtt vége lett volna a moziknak. Ma du. aztán végignéztem. Az utolsó mentő helytől olyan másfél óra volt a "The End" felirat (ebből 10 p csata, a többi mozi) OMG!

    Nagyon tetszett, ráadásul még nincs vége: van egy csomó quest, aréna, nyuszi versenyek, egy csomó tárgyat lehet még fabrikálni és ott vannak a bonusz dungeonok. El leszek egy ideig :)))

    Ami a legkevésbé tetszett: 20 lehet nálad minden tárgyból. Agyhalál összerakni valami komolyabbat...
  • Seth
    #107
    "Így a Nox elején olyan 1-1,5 óra játék után felszaladtak a srácok olyan 90. szintre :DDD "

    akkor már csak 1-1,5 hónap és eléred a max 250. szintet XD
  • Caine
    #106
    Na, ez érdekes:
    Második vagyok az arénában és nem enged megmérkőzni a Dragon Kinggel, aki az első. Így nehezen leszek arena champion.

    Vagy van valami előfeltétele, hogy kihívhassam?