77
Éljen a nyár!
  • Milan bhv
    #37
    Szoktak lenni ilyen kis polcok netán széfek vagy dobozok lenni a portán. Ilyen értékmegőrző kimenetel idejére. :) Amúgy meg 1 üveg sör és vigyáznak a cuccokra. ;)
  • DanielT
    #36
    Ezt látod nem tudom, de szerintem a portán/irodában lehet rá megoldás.
  • Barnabyka
    #35
    köszönöm.
    És még egy nagyon fontos kérdés. Mivel nincs autó nincs hova elzárni az értékeinket cuccunkat. Erre van megoldás?
  • DanielT
    #34
    Áram nélkül SOHA. Egy lépést sem. Egy ezredmillimétert sem.

    Én legalábbis tuti nem.

    Onnan megy a:

    -Telefontöltő
    -Notebooktöltő
    -Hűtőláda
    -Sátorvilágítás
    -Villanyrezsó
    -Matracfelfújó
    -Stb...

    Ha áram van, minden van. Gyakorlatilag mindenem megvan ami csak kellhet, mintha otthon lennék, csak fal helyett sátor van.
  • Barnabyka
    #33
    aztmondod az áram létfontosság?..mert mi gondolkoztunk azon is ,h kihaggyuk. meg nekünk nem kell autó hely mert vonatozunk:)
  • DanielT
    #32
    Hmm...

    Tessék, lefotóztam a szórólapot:

    Gyakorlatilag 750 Ft a legkisebb parcella és a sátorhely közti különbség, mert áram kell a sátorhoz is, az meg a parcellában alap.
  • Barnabyka
    #31
    mennyiben tér el a parcella a sátorhelytől árban?
  • DanielT
    #30
    Én parcellát vettem ki, a parttól 3-4 méterre volt a külső oldala, tehát szinte a vízre vertem sátrat :) A csak sátorhelyek olcsóbbak, de azok nem egyértelműen elosztottak, hanem van egy "mező" és oda rakd ahova gondolod. Ez nem a vízparton, hanem beljebb van.

    Így nyomtuk, balra az már a víz.

  • Barnabyka
    #29
    és a parthoz képest hova lehet pakolni? Meg csak parcellát adtak ki neked vagy csak sátorhelyet vagy hogyan működött ez?

    Jaah és még ha lehetek telhetetlen kérek szépen még képeket!!csodaszépek.
  • Barnabyka
    #28
    Köszi szépen, ez fantasztikusan gyönyörű.. ebből csodás nyár lesz egy álomhelyen álomcsajjal:)
  • Milan bhv
    #27
    Képek alapján atom jó lehetett... :)
    Én is akarooooomm...
  • John Cena
    #26
    fasza!!!!!!!!
  • Tonto
    #25
  • Atti12
    #24
    szép hely :)
  • Milan bhv
    #23
    20 nap? )
    Jó neked!
  • geo91
    #22
    "...de túléltem."

    nemmondod?
  • DanielT
    #21
    Életem első sátrazását múlt hét végén ejtettem meg, PONT a Zamárdi kempingben. Első éjszaka volt az a brutál 120km/h órás tornádó szintű vihar, szóval emlékezetes maradt, de túléltem. Nagyon bejött a dolog egyébként, most is ott lennék, ha ne lenne ilyen hűvös, mert lefoglaltam ezt a hétvégét is.

    Megnéztem előtte a Siófoki kempingeket is, de ehhez képes mind egy rakás szar. Itt szuper a partszakasz, nagy tisztaság, nagyon jó fürdő/wc egyebek. Több mint 20 napra lefoglaltam már a nyáron a helyemet.

    Vigyél:

    -Legalább 20 méteres hosszabbítót
    -Sátorba lámpa
    -Sátor elé teríthető előtétet (így nem hordod be a koszt)
    -Összecsukható széket
    -Felfújható matrac nagyon ajánlott
    -Hűtőtáska

    Jó lesz!





  • Milan bhv
    #20
    Szerintem ha belefér Füredet válasszátok!
    Ha nem is sátorozás, akkor házbérlés.
    Siófokra át lehet ruccanni 1 napra hajóval.
    Tihany elérhető közelségben van.
    Füred meg maga Balatonfüred k.rva szép!!
  • John Cena
    #19
    Sör xD
  • Barnabyka
    #18
    úú így klassz..nem tudsz a Zamárdi campingről is hasonlókat esetleg?
  • Milan bhv
    #17
    Csopak, Füred, Tihany, Siófok a Balaton legszebb helyei. :)
  • VRSDM
    #16
    Füreden, lesz a Balaton Bike Fest.
    Füreden csak egy kemping van. konkrétan egész füredi strand egy hatalmas kemping - bungaló - csúzda komplexus.

    és az árak bizony annyiak amennyit írtam

    70nm2-es sátorhely, árammal, autóparkolóval, csúcsszezonba. 2500 / fő / éj

    melletee csopakon (2km-re van) meg 1000ft ugyan ez.

    de hát füred balaton legszebb helye, csak meg kell fizetni :)
  • Barnabyka
    #15
    ezt nem tudom, hogy hol nézted de nem fog ennyibe kerülni semmiféleképp.
    (mondjuk ha áramot szeretnél akkor tényleg drágább.)
  • VRSDM
    #14
    nincs ezen mit számolni. nem mindegy hogy 10napra. 25.000- vagy 18.000- : )
  • Milan bhv
    #13
    Műanyag pohááár esetleg vagy hasonló cuccok. Én pl. Mozis poharat vinnék. (Amit CinemaCity néha menüben ad, tartós adott filmhez kapcsolódó matricával műanyag pohár.) ;)
  • Milan bhv
    #12
    Egyértelműen mindenféle ruha. :) Hiába mondanak napsütést néha az éjszakai vihar Balatonon befigyel.
  • Barnabyka
    #11
    hihetetlen..nekem a hűtőtáska eddig eszembe sem jutott..ezzel sokat segítettetek köszi. Remélem azért több alapvető dolog nem kerülte el a figyelmünket.
  • Milan bhv
    #10
    De a sátorozásnak olyan jó fíííílingje van.
  • hunbasser
    #9
    hát,valami matracszerűséget vigyél :D a polifoam semmit nem ér sztem :D vagy az is jó,ha van ilyen úszómatracod (ha nincs,veszel ott a balcsin,900 ft kb),na azon is jobb aludni mint a polifoamon :D
    nagy sátrat vigyetek! ez fontos. meg mon Milan bhv,hogy hűtőtáska,na igen :) jégakkukat meg be lehet tenni a mélyhűtőbe a kemping tulajánál,szóval kétszerannyi jégakkut vigyetek,mint amennyi kéne,hogy mindig tudjátok cserélgetni.
    pia,zene,kártya alapdolog :D
  • Barnabyka
    #8
    az anyagiak kivannak számolva és ha jól utána nézel meglátod,hogy nem olyan sok a sátorhely.
  • VRSDM
    #7
    ja és csak megjegyzés:
    balcsin drágább a kemping mint kibérelni egy vityillót.
    megyünk füredre bikefestre.
    kemping - 2500 / fő / éj
    házikó - 1800/ fő / éj ... ennyit az egészről.
  • Milan bhv
    #6
    Mázlista...
  • Milan bhv
    #5
    Ami fontos...
    Nemrég sátoroztam és tapasztalat alapján:
    Érdemes olyan sátrat vinni aminek van frankó kis vízlepergető tartozéka amit az alap sátor fölé tudsz húzni. :)
    (Ha ne adj isten elkap titeket valami vihar ott akkor ott olyan vihar lesz, hogy örülsz, hogyha megmarad a sátor.)
    Polifoam kötelező de én mondjuk 1 éjszaka után olyan hátfájásra ébredtem, hogy ordítani tudtam volna. :)
    Ami nagy kincs ilyen dög melegben a hűtőtáska. :)
    Most hirtelen más nem nagyon jut az eszembe.
  • Barnabyka
    #4
    Nekem az volt a szerencsém a csapattal, hogy az egyik leányzó egyedül megszervezett szinte mindent már a költségvetést is leírta majdnem mindenre és így minden résztvevőnek csak annyi a dolga, hogy perkálja a pénzt és élvezi a nyarat.
  • Milan bhv
    #3
    Zamárdiban lesz Júli 9-től a BS ezt ne feledd!! :)
    Zamárdi elég jó hely csodás panorámával Tihanyra és sokáig elég alacsony a víz ami arra jó, hogy lehet labdázni meg stb... :)
    Vonattal és autóval is igen jól megközelíthető Zamárdi.
    Azért én irigyellek, hogy összejött neked a csapat aki megy veled.
    Én már tavaly is próbáltam csinálni ilyet, de mindenki fél a sátorozástól... :(
  • zöldike manó
    #2
    zamárdi jóó hely :) és az időpont is, jó akkor már szezon van. Na meg ott van a közelben siófok ahol mindig nagyon jó bulik vannak :) kellékeket nem tom. még sose voltam sátrazni, de biztos buli :)
  • Barnabyka
    #1
    Hali!

    Azért nyitottam ezt a topicot mert nyárra tervezek egy Balatoni sátorozást. Már a hely is kivan választva meg az időpont is.(hely: Balaton Zamárdi(camping), idő: július 6.-tól) Valaki esetleg konkrétan erről a helyről tud valamit meg, hogy érdemes-e ebben az időpontban menni?
    Még arra is kíváncsi lennék, hogy mik azok a kellékek amire nem is gondolna az ember, de egy ilyen nyaraláshoz elmaradhatatlan. Előre is köszönöm a segítségeteket.