25
  • JL666
    #25
    de birkák vagytok.itt nem népek kapnak, hanem terület egységek, a cigányoknak sose vót hazájuk, a római birodalom most nem létezik
  • sar92
    #24
    Ezdemekkora flash!
    Próbálják elnyomni őket, de nemzetközileg is elismerték, hogy Erdély külön téma;)!
    Szép volt:D!
  • Bakutyin
    #23
    Értem, tehát székelyek se léteznek, én sem létezem, nincsenek székelykapuk, nem létezik Csíkszereda, nincs kürtőskalács.
    Esetleg van, de neked fontosabb egy olyan történelmi döntés, ami figyelmen kívül hagyta a legalapvetőbb emberi jogokat, úgy mint a népek önrendelkezési jogát.

    Apropó, reklámozod még a Demokratikus Chartát a fórumon? Csak mert legutóbb azt csináltad...
  • Sanyix
    #22
    Mert liberálkommunista :)
  • chuky123
    #21
    No igen ez után már tényleg az autonomia jön. Hajrá
  • Socket
    #20
    tehát akkor a .hu is felesleges, jól van. :D
    Nem értem ha már egy nemzetközi szervezet is elismeri a dolgot (ICANN) akkor miért fáj egyes MAGYAR embereknek ez? Baj? Tehát akkor Koszovó is tök felesleges nem? Nem kell mindenbe beletörődni.
  • Vogel
    #19
    Ennyi erővel lehetne .cig is a "nagy múltú nép" miatt.
  • emerikusz
    #18
    Ezzel csak pénzt és időt spóroltak. Nemsokára bármilyen TLD-t lehet majd használni pl. kovacspisti.szekelyudvarhely vagy kovácspisti.székelyföld csak legyen elég pénze az adott közösségnek.
  • Kecske2
    #17
    .rom
  • B0nFire
    #16
    THX az infót!
  • B0nFire
    #15
    Mert ennyi erővel Havasalföldnek is lehetne saját domain-je. Sőt, az oszmán vagy a római birodalomnak is. Azoknak is van múltjuk és népük kultúrával.

    Mellesleg a .hu se érdekli a magyarokon kívül a kutyát sem. Az ember automatikusan a .com-ban gondolkodik, habár van még néhány használatban lévő gyakori domain, mint pl a .net, vagy a .gov, vagy .org. Mégis a .com ugrik be először mindenkinek. A .eu domainnel sem sűrűn találkozom, pedig létezik. Csak valamiért az európaiak is (ha már idegen nyelvű oldalt üzemeltetnek) ragaszkodnak a .com-hoz.
  • HöfEE
    #14
    Neked az miért fáj ,hogy egy nagy múlttal rendelkező nép, kultúra melyhez ez a földrajzi hely is kötődik, kap egy saját domain nevet? Ahelyett, hogy örülnél.
  • Tetsuo
    #13
    Yeah!!
  • bvalek2
    #12
    Ezentúl megint létezni fog, mégis kit zavar? Izrael sem létezett 2000 évig, aztán azóta megint létezik, egészségükre. Székelyföld léte, megnevezése, kizárólag Székelyföld lakóinak a belügye, senki másnak nincs hozzá semmi köze.
  • Sir Ny
    #11
    és minek? miért nem lehetne saját domain nevük? egyszer nézegettem egy világatlaszt, és alig száz lakosú francia uralom alatt lévő szigeteknek is volt domain nevük.
  • DjDano
    #10
    Csakhogy Székelyföld mint földrajzi egység (név), már Trianon óta nem létezik.... Ezt kéne megérteni!
  • bvalek2
    #9
    sic (angol wikipédia)

    Ezzel jelzik, hogy szó szerint idéztek (például egy helyesírási hibát, ez akár lehet gúny forrása is).
  • B0nFire
    #8
    Tényleg, már sokat törtem rajta a fejem, hogy valójában mit is jelent az újságcikkekben ez a (sic!) rövidítés, de még nem tudtam rájönni. Az átjött, hogy gúnyos értelemben használják, de valójában mi ez, és minek a rövidítése?
  • bvalek2
    #7
    Nagyszerű!
  • zola2000
    #6
    Na igen egy ilyen nagy nemzetiségnek mint a székely alapból jár az autonómia. Székelyföld kb akkora és kb annyian élnek ott mint szlovéniában, koszovórol nem is beszélve.
  • Kecske2
    #5
    SICC !


    Én meg adnék nekik .fuk vagy .fux végződésűt...
  • NEXUS6
    #3
    fájin!
  • JL666
    #2
    utána már csak egy lépés az autonómija érted
  • Adenoma
    #1
    helyes!