50
Ha nem emlékeznél egy könyv cimére...
  • Kicsikiraly
    #10
    persze az ős Galaktika a példamutató, de azért az újban is van elég sok. (Nem, nem éltem ősgalaktika alatt még, de megvan az összes szám és rengeteget olvastam :D)
  • Daza500
    #9
    Az még 30-40 évvel ezelőtt is eszméletlen jó volt.

    Van pár számom az akkori sorozatból. :)
    Köztük két Meta-Galaktika. ;)
  • bakvarnyu
    #8
    Nem olvastam de nem valami Kurt Vonnegut novella? Esetleg Philip K Dick.
    A kedvenc sci-fi novella irom amugy Ray Bradbury ,a Marsbeli kronikak na az remek, viszont nem igazan humoros.
    Az uj Galaktika a kozelebe sem er az ős Galaktika magazinnak.
  • Kicsikiraly
    #7
    Galaktikát tudom ajánlani. Havi folyóirat, tele igényes scifi novellákkal. Nem mind ilyen elvont, de azért elégsok "hubazmeg" fílinges történet van benne :D
  • Falcon87
    #6
    Rejtő Jenő: A sárga garnizon
    Kevésbé elvolt történeteket tartalmaz, de mulatságos :D
  • jhetedikj
    #5
    ezeket elolvasnám én is :)
  • nyultap
    #4
    kosz, enis remenykedem, amugy osszes novella ilyen beteg/idiota/szatirikus hangvetelu volt.
    Amugy zarojelben megjegyeznem, ha vki ismer hasonlo stilusu novellakat, amit meg szivesen ajanlana is, ne tartsa magaban, itt a nagyszeru alkalom szolgalni a kozjot.
  • vegicsek
    #3
    Kellemesen elvontnak tűnnek, remélem meglesz a címe :D
  • nyultap
    #2
    hopp-hopp, nagy fejtores kozben eszembe jutott meg ket novella tortenete a konyvbol.
    Egyik viszonylag hosszabb, egy drogrol szol, amit beszedve az ember teljesen random helyekre teleportalodik.
    Masik egy rovidebb, szinten jovobeli helyszin. Vki setal este az utcan szuleivel..vagy baratnojevel, nem emlekszem. Megtamadja oket par ficko. Srac segitsegert siet egy kozeli rendor robothoz, aki nem hajlando semmit sem tenni, mivel az eroszak tenye nem bizonyitott, kozben srac anyjat/baratnojet epp eroszakoljak hatterben. Novella amolyan szatirikus, burokraciat kifigurazo hangvetelu.
    no, ennyi, kosz megeccer elore is barmifele infot

    vodorszen
  • nyultap
    #1
    Aggyiste'
    Ezt amolyan gyujto topicnak szanom a hasonlo problemaval kuzdok szamara.
    Nagyon regen olvastam egy novellat egy novella gyujtemenyben, de sajnos nem emlekszem se cimere, se szerzore, tortenetre is csak nagy vonalakban.
    A novella a jovoben jatszodik, lenyege annyi, hogy van egy szerencsetlen barom a holdon, akinek annyi a meloja, hogy armstrong labnyomat kell oriznie, azonban akkora luzer, hogy recskazas kozben vhogy szetbarmolja.
    Rovid, par oldalas novella.
    Igazabol a novellagyujtemenyt szeretnem megvenni, de semmi tampontom sincs ezen a torteneten kivul. Annyi meg talan, hogy az osszes novella sci-fi temaju volt.
    Ha barkinek beugrana vmi, legyenolyszives megvilagositani.
    kezcsok