32
  • Motoroj
    #32
    Szupravezetők tantárgyból úgy rémlik, hogy épp ezek a „kutyulmányok” érnek valamit.
  • moikboy
    #31
    Zsír, ez már nincs is annyira messze a szobahőmérséklettől.
  • uniu
    #30
    "A kritikákat minden esetben meghallgatom, a "büdös zsidózást" azonban kikérem magamnak." Nem vagyok büdös! :)
  • blessyou
    #29
    hopp, erről nem tudtam, igaz, elég friss hír. de akkor sem -218 Cfok
  • A1274815
    #28
    Ők is csak biztos a szupravezetővel kisérleteztek. A nyomást már sikerült produkálniuk, de a hőmérsékleten és az időtartalmon még dolgozniuk kell.
  • bvalek2
    #27
    http://superconductors.org/ szerint a legmagasabb szupravezető hőmérséklet 242 Kelvin, ami -31 Celsius, szóval ezt valaki nagyon elnézte.
  • blessyou
    #26
    "Környezeti nyomáson a legmagasabb hőmérséklet amin egy anyag szupravezetővé válik -218 Celsius fok"

    A legmagasabb elért átmeneti hőmérséklet légköri nyomáson 138 K. Én a minap mértem a szilárdtestfizika-laborban laborban Meissner-effektust olyan szupravezetővel, amelynek átmeneti hőmérséklete kb 90 K volt (épp ezt mértük ki).
  • johnsmitheger
    #25
    Google kereséssel volt 10 sec
  • Epikurosz
    #24
    szerintem simán atommag. de biológiai cikkben tán lehet sejtmag is.
  • mármindfoglalt
    #23
    Már többedszerre látom mostanában ilyen internetes ismeretterjesztő cikkekben a nukleusz szót használni. Jól gondolom az atommagot kell érteni alatta?

    Csak azért kérdezem, mert bár manapság már nem nagyon jelennek meg magyar nyelven tudományos cikkek, de ami van szakirodalom (pl. tankönyvek), azokban én még nem találkoztam ezzel a szóval, és fizikusok szájából sem nagyon szoktam hallani ezt az elnevezést, szóval szeretném tisztázni, hogy most mi is ez. Ez most valami mást jelent, vagy csak egyszerűen a cikkírók lusták lefordítani ezt a szót, esetleg úgy gondolják, hogy ez "tudományosabban" hangzik?
  • Epikurosz
    #22
    Hát, a Ricsi nem rittyent, de Kim Dzsong-il ma reggel rittyentett egyet. tudod?!
  • Epikurosz
    #21
    sztem nincs olyan ember, akit valaki, valahonnan nem akarna kivágni. engem is, én is.
  • FlyingV
    #20
    óóatyááám nem azt mondom, hogy bármi bajom is lenne a szerzővel, de most már elég fényesre nyaltátok a seggét, ki lehet húzni a nyelveket, végülis ő van az olvasóiért és nem fordítva..

    mellesleg Szekres Viktort ('film'kritika'' részleg), na őt aztán ki lehetne vágni innen, hogy csak úgy repüljön..
  • zagrosz22
    #19
    Jah, ne is törődj az ilyen romboló kritikákkal. Normális ember örül annak, ami van, nyilván nem tökéletesek a cikkjeid, hiszen mind emberek vagyuk, de ha az ember hibát talál, nem ért egyet, ír egy építő jellegű kritikát, vagy ha cikkek annyira nem teljesítik az elvárásait, akkor tájékozódik máshonnan, de nem személyeskedik.
  • Epikurosz
    #18
    off
    különben itt van az elv.
  • Epikurosz
    #17
    Ricsi!
    Íme itt egy bombajó ötlet: szellőző cipő. Rittyents erről egy cikket, hogy egye a fene az irigyeidet. Még fordítani sem kell. :-))
  • Epikurosz
    #16
    off
    ja, és ideges, mert a madaras nem jut be az ep-be, és jövőre ki fog esni az ogy-ből. Igazából nem értem, hogy miért parázik, mert ott van neki a lmp, mint pótló.
    off
  • Epikurosz
    #15
    Csak provokál. Ő maga is olyan.
  • tembal
    #14
    Rendkívül sajnálom hogy a szerzőt manapság ilyen gyakran kemény kritika éri. Remélem ez nem tántorítja el a további írástól, szerintem cikkei kifejezetten érdekesek. Az meg hogy egy ember, aki nem szégyelli hogy zsidózik, hogy kerül egy tudományos honlapra számomra hatalmas rejtély...
  • Hun7eR
    #13
    Kedves samebadi, csak azt tudom mondani, hogy tessék, tiéd a pálya, csináld jobban. A kritikákat minden esetben meghallgatom, a "büdös zsidózást" azonban kikérem magamnak.

    Üdv, Balázs Richárd
  • Epikurosz
    #12
    Különben, baromi fontos lehet ez a szupravezetős cucc, ha már a mmszadista kémek is itt ólálkodnak. :-))
  • Epikurosz
    #11
    Csak nehogy úgy járjunk, mint a pókselemmel. :-))
    Lehet, hogy valamelyik Amazonas-beli villanyhal már megcsinálta.
    Vagy még az is kiderülhet, hogy a suméroknak már volt ilyenjük, csak nem terjedt el, mert nem volt rá piaci igény.
  • samebadi
    #10
    mondom én, hogy szar munkát végez... ha írok valamit legalább végigfutok rajta korrektúrázási célból. De nem, csak a pénzt nyeli a fordítógépből. Büdös zs...
  • Xantia
    #9
    Egyszerű a képlet, az elemi anyagot rá kell venni, hogy "szennyeződés" (ötvözés) hatására eleve kiugassza az egyik elektronját. Olyan mint mikor a sziliciumból félvezetőt csinálunk. Csak szerintem ez az európium kereskedelmi mennyiségben nem nagyon fordul elő a bolygónkon.
    Elképzelem, hogy európium bányában felvételt hirdetnek.
  • WoHu
    #8
    "Nyomás alkalmazásával azonban ezeket az elemeket egy új rendszerek törvényeinek tesszük ki, ahol már nehézségeink támadnak a dolgok megértésével kapcsolatban."
    Úristen... ki volt a magyartanárod, Ricsi?
  • bvalek2
    #7
    A "robbantást" nem kísérleti fizikai értelemben gondoltam
  • bvalek2
    #6
    Éppen a "kutyulmányok" alkalmasabbak rá: némi információ szupravezetőkről. Ahogy a cikk is írja, ezeknek az elmélete még nincs kidolgozva, a kutatók tapasztalati alapon vegyítenek, és néha összejön, néha nem. Ha vannak itt elméleti fizika aspiránsok, itt az alkalom robbantani, tessék kidolgozni egy modellt a szupravezetőkre
  • Molnibalage
    #5
    A probléma az, ha nagyon tiszta elemek sem képesek erre, akkor kevéssé tartom valószínűnek, hogy mindeféle kutyulmány képes lenne rá. Persze ez csak tipp. Nem tudom, hogy valahe felmerült -e ez komolyan és foglalkozik -e vele valaki.
  • Epikurosz
    #4
    Kellene csinálni ilyen mesterséges szupravezetőt, nem?
    Ha már nincs a természetben.
  • Darth Sith
    #3
    "Az európium 80 gigapascal nyomáson, a tengerszinten tapasztalható légköri nyomás közel nyolcszázezerszeresén vesztette el mágnesességét,"
    Szinte hétköznapi környezet :)

    "Környezeti nyomáson a legmagasabb hőmérséklet amin egy anyag szupravezetővé válik -218 Celsius fok, ehhez azonban egy összetett anyagra szükség van, ami öt különböző elem keverékéből áll"
    Valószínüneg tartom, hogy a szobahőmérsékletü szupravezető anyag is, több speciális anyag, tökéletes keverékéből fog állni, melynek kidolgozásához még sok időre van szükség, hiszen bármelyik elem, amelyről eddig kiderült, h szupravezető képessége van, csak nagyon speciális környezetben volt képes ilyesmire, ergo nem valószínü, hogy a periódusos rendszer bármelyik eleme képes lenne a szobahőmérsékletű szupravezetésre.
  • NEXUS6
    #2
    Szerintem ez is a válság miatt van, már az anyagok ellenállása se a régi!
    :)
  • hodobaj
    #1
    "Elméletben a szilárd elemeket viszonylag egyszerű megérteni, mivel csak egyfajta atomot tartalmaznak" Bárcsak a valóságban is így lenne.