106
  • cenobite
    #26
    Mammilariak, Gymnoclicium-ok szerintem ideálisak kezdésnek. Bár általánosságban elmondható, hogy a különleges bánásmódot igénylő növényeken kívül szinte mindegyik kaktusz könnyen tartható, csak utána kell olvasni kicsit a tartásának, öntözésnek, teleltetésnek.
    Néhány hasznos link:

    http://www.kaktuszgyujtok.hu/
    http://kaktusz.lap.hu/
    cactus-art.biz

    és a már említett gazlap.hu is nagyon jó (a fórumban a "Kaktuszok poszgások" topic olvasgatása erősen ajánlott. :)
  • cenobite
    #25
    Miután leválasztottad a szaporítani kívánt hajtást, 1-2 napig hagyd állni és csak utána ültesd el. Ültetés után nem szabad öntözni kb. 1-2 hétig. Mondjuk így sem 1000%-os a siker, mert én is választottam le tavaly kb. 10 hajtást a Sulcorebutia-ból és jelenleg kb. 4-5 van, ami fejlődik. Igaz én akkor még nem tudtam,hogy nem szabad egyből elültetni, lehet hogy ez volt a gond.
  • jackcsabi
    #24
    Nekünk nemtudom milyen van, de már vagy 1 éve megvan és tök nagy :D
  • Hegi90
    #23
    nekem eddig volt kb 5 kaktuszom, de egyik se bírta tovább nálam 3 hónapnál
  • SrAta
    #22
    Elspő kaktusznak milyen fajtát érdemes választani?
  • Hober Mallow
    #21
    egyépként melyik a leggyorsabban növő kaktusz fajta?
  • Lacee
    #20
    meg a san pedro :)

  • mila69en
    #19
  • ruffirant
    #18
    amúgy kaktuszokat legkönnyebben hogy lehet szaporítani?mert én néha szoktam egy két rész letörni belőle és gyökereztetni de az nem mindegyiknél működik...
  • KAMIONOS KOGYO
    #17
  • Met
    #16
    nemrégen vittem ki az ablakból az udvarra őket
  • Wolfsnack
    #15
    pillanatra az jött át hogy lócitromokat gyűjtesz, de aztán leesett
  • cenobite
    #14
    Köszi! Összejön az hamar, hidd el! :)
  • cenobite
    #13
    Inkább ritkábban öntözd. Kint vannak a szabadban/erkélyen/teraszon, vagy szobában? Én ilyenkor ha már ennyire meleg idő van általában kb. 2 hetente öntözöm őket. Aztán szeptember körül - illetve ha már hül az idő, akkor lehet csökkenteni és ha jön a telelés, akkor semmi vizet nem kapnak kb. március áprilisig.
  • ruffirant
    #12
    nagyon szépek.én is szeretem a kaktuszokat.az én kis 20 darabos gyűjteményem elbújhat a tied mellet...:P
  • Metwork
    #11
    Ha túlöntözés és nem kap egy ideig vizet akkor "meggyógyul"?
    Nincsenek rajta pamacsok.
  • cenobite
    #10
    Vagy valami megtámadta. Nincs rajta ilyen kis szőrpamacs szerű pici golyó? Esetleg több? Mert az gyapjas pajzstetű és nekem is ezek a kis gecik vágtak tönkre néhány kaktuszomat. Elvileg ha még időben lepermetezed őket, vagy meglocsolod Decis-el pl. akkor elpusztulnak.
  • tigeroo
    #9
    hát ha kaktuszról van szó akkor nagyobb valószínüséggel túlöntözés szerintem!
  • Metwork
    #8
    Ha a kaktusz a tövénél megsárgul és elkezd össze zsugorodni az túlöntözés vagy szárazság miatt van?
  • Aquir
    #7
    ha már pozsgás:
    PozsgásZsázsa:)

  • cenobite
    #6
    Olyanom is van. :P
  • cenobite
    #5
    Én is gyűjtöm a kaktikat. Bár most a teleltetés után néhány elpusztult, mert gyapjas pajzstetves lett, úgyhogy pótolnom kell majd az állományt. Itt vannak ez enyémek:
    fotoalbum

  • jhetedikj
    #4
    Ezt találtam neked,itt nézz körül.
  • MR ME
    #3
    peyote jóféle
  • nonicks
    #2
    A kaktuszfélék (Cactaceae) családja mintegy 2000 fajt foglal magába. Fajai Amerika trópusi, szubtrópusi sivatagos vagy száraz hegyvidéki területeiről származnak. Pozsgás (törzsszukkulens) növények.
    (Minden kaktusz pozsgás, de nem minden pozsgás kaktusz)
  • nonicks
    #1
    ez a téma:

    meg ez: