106
  • kjhun
    #106
    Kivirágzott a "gülüszemű" vagy inkább "csápos ?" szörny.



    Egy szára már leesett, nem látszik, a másik is nemsokára leesik. A szárán, meg mintha nem is tüske, hanem szőr lenne. :D
  • dragsNroll
    #105
    ha kell esetleg valakinek kis san pedro kaktusz, vagy san pedro kaktusz mag írjon :D
  • Petka
    #104
    Csak, ami a dobozok alján maradt, azt öntöttem rá.
  • nonicks
    #103
    drága sört kipocsoltad?
  • Petka
    #102
    naja :D
  • dragsNroll
    #101
    szép :D de azért vigyázz vele.. én most kezdtem el ültetgetni magról, elég sok félét köztük rengeteg peyotle és san pedro :D azok egyszer még jól jöhetnek másra is :P
  • kamionosjoe
    #100
    Ték
  • Petka
    #99
  • dragsNroll
    #98
    pedig az alkohol nem tesz jót a kaktusz gyökereinek :)
  • Petka
    #97
    up

    Van egy kis kaktuszom, amit auchanban vettem és eddig csak maradék sörrel öntöztem. Hibátlanul virágzik és jól érzi magát :D
  • nonicks
    #96
    mégis milyen kaktuszai vannak?
  • tigeroo
    #95
    sziasztok! ismerősömet szeretném meglepni, kaktuszokat gyűjt (47db van neki)


    milyet érdemes ajándékba vennem neki? ami még lehet hogy neki nincs is agyüjteményében:)
  • nonicks
    #94
    ilyenem valamiért lassan virágozni fog:D
  • cenobite
    #93
    Most kb. 70 db. A halottakat már levontam. ;(
    Éppen költözöm, úgyhogy fotó majd később lesz. Azt sajnálom, hogy a Sulcorebutia-k mind kipusztultak. :(
  • SrAta
    #92
    kb hány kaktuszod és pozsgásod van?:D
  • cenobite
    #91
    Itt, és itt is nagyon sok hasznos tanács van a növények gondozásával kapcsolatban. Sajnos nekem most is kipusztult kb. 5-6 kaktuszom. Azok a rohadt gyapjastetvek. Mindegy most tavasszal az első nagyobb öntözést ilyen "teűírtóval" fogom megejteni (a pontos neve nem ugrik be...), hogy pusztítsa el az esetlegesen a földben maradt kis szarokat. No meg átültetés ezerrel. :)
  • oliwwer
    #90
    Rendben, köszi. Délnyugat felé van, ablakban. Majd ha kicsit jobb idő lesz átültetem agyag cserépbe.
  • nonicks
    #89
    kaktusz fajta függő...(meg van ami bizonyos korig nem is virágzik)
  • nonicks
    #88
    elhelyezés:a legtöbb kaktusz dél,délkelet és délnyugat felé "nézve" fejlődik jól(de vannak kivételek pl:levélkaktuszok) szóval a legtöbbnek igen fontos egész évben a megfelelő napsugárzás(itt is van kivétel)
    locsolás:tavasszal növelni kell mindig egy picivel a víz mennyiséget(öntözés előtt azért fontos hogy kicsit száraz legyen a földje), májustól szeptemberig meg rendszeresen kell őket öntözni, októbertől meg csökkenteni kell a víz mennyiségét, télen meg ha hidegben telelnek(2-5fok) akkor nem kell nekik víz ha melegben akkor csak nagyon nagyon kevés!
    átültetés:agyagcserepek jobban "lélegeznek" és a föld is hamarabb szárad ki benne,műanyag cserép meg pont az ellentettje,csak akkor kell őket átültetni ha a föld már tápanyagban szegény vagy a növény kezdi kinőni a cserepét.
  • diszhuszar
    #87
    Szia! Pontosan hogyan kell gondozni őket, hogy virágozzanak?
  • oliwwer
    #86
    Kaktuszról van szó, műanyag edényben van, elég nagyban, mert amiben adták, az röhejesen kicsi volt és átültettem.
  • nonicks
    #85
    nos ezekhez jó lenne tudni hogy kaktuszról vagy pozsgásról van-e szó...és hogy műanyag vagy agyag edényben(esetleg kertben?) vannak-e...
    elhelyezéshez és átültetéshez is...
  • oliwwer
    #84
    Valaki pár tipp a locsolásról, elhelyezésről, átültetésről? köszi
  • nonicks
    #83
    oké :D vannak növényedi?:D
  • olga170
    #82
    sziasztok! új vagyok itt..
  • tommygear
    #81
    dugnám őkt
  • cenobite
    #80
    Itt vannak a kaktuszaim.

    Bár azóta már jött új is, és néhány a teleltetést sajnos nem vészelte át. Úgyhogy a létszám kb. maradt. :)
  • nonicks
    #79
    kép nincs róla?
    (nekem is virágoztak idén elég szép számban csak nem volt nálam fényképező...)
  • cenobite
    #78
    Aloe-m nincs. A kaktuszaim virágoznak ezerrel.
  • SrAta
    #77
    mi virágzik az aloéd?:D
    Az hogyan?:D
    Vagy a kaktuszaid virágoznak?:d
  • nonicks
    #76
    esculentus (nesze itt a pozsgás latin neve..)
  • tommygear
    #75
    hát de hogy lehet ilyen neve valaminek? :D
  • nonicks
    #74
    túlöntözés?
    (nekem vagy egy rakás Astrophytum :D)
  • cenobite
    #73
    Szép! Nekem most pusztult ki az ilyen Astrom. :( Nem tudom mi baja lehetett, szépen elcsoffadt, a gyökerei elrohadtak.
  • cenobite
    #72
    Az Aloe-nak rengeteg fajtája van és inkább a pozsgásokhoz áll közelebb semmint a kaktikhoz. Fotókat nem tudok felrakni, pedig virágzanak gyönyörűen az enyémek is, de most költöztünk és a fényképezőgép még nincs itt.
    Aloe cikk.
  • nonicks
    #71
    köszönjük ezt az értelmes kommentet
  • tommygear
    #70
    pirospozsgás
  • tommygear
    #69
    POZSGÁS BAZDMEG POZSGÁS
  • nonicks
    #68
    talán a pozsgásokhoz:D
  • SrAta
    #67
    Az Aloe Verának van valami köze a kaktuszokhoz?:)