38
-
torcipepe #38 szombati napon voltam és még a kevésnek mondott 5000 ember is hatalmas tömegnyomort okozott.
a nagyteremben volt egy második vászon is az oldalfalon, arra is lehetett volna vetíteni, mert mire bejutottunk már alig láttunk rá a fővászonra. a hang pedig tényleg torzított.
jpop rádió pedig van, animeacademyadio.net (angol, de lehet számot kérni, hatalmas adatbázisa van), illetve a fiksz rádiónak is van külön japán verziója, fikszradio.hu. mindkettő online hallgatható.
az animék szerintem csak pontosabban/másként vannak kategorizálva, plusz olyan tipusok is léteznek, amik az élőszereplős filmeknél nem megvalósíthatóak vagy már csak rajzfilmben vannak jelen nyugaton. -
cateran #37 sigh...ha már...
Shōjo (young lady or little girl): These are generally targeted at girls.
Examples: Fruits Basket, InuYasha, Fushigi Yuugi
Shōnen (young boy): These are targeted at young boys
Examples: Dragon Ball Z, Yu Yu Hakusho.
Seinen (young man):This group includes teenage and/or young male adults.
Examples: Cowboy Bebop, Shin Chan, CHOBITs
Josei (young woman):This group is targeted to teenage and/or young female adults.
Examples: Gokusen or Honey and Clover.
Kodomo (child): All children's series fall into this category.
Examples: Hamtaro, Astro Boy
Anime Catagories and Styles:
Shōjo (Girls Anime) & Kodomo (child)::
Bishōjo (beautiful girl): A term that features pretty girl characters. This is a "Major Catagory" that others sometimes fall under.
Examples: Magic Knight Rayearth or Negima.
Mahō shōjo (Magical Girl): Stories about Mystical Girls or females possesing magical powers.
Examples: Sailor Moon or Cardcaptor Sakura.
Reverse Harem: Features one female character that is romantically involved with many male characters.
Examples: Ouran High School Host Club or Fruits Basket.
Bishōnen (beautiful boy): A term that can be used to describe any anime that features "pretty" and elegant boys and men.
Examples: Fushigi Yūgi or most CLAMP shows.
Shōnen (Boys Anime) & Kodomo (child)::
Sentai (fighting team): It refers to any show that involves a superhero team.
Examples: Cyborg 009 or Voltron.
Robot/Mecha: Features super robots or machanical suits.
Examples: Mobile Suit Gundam or Mazinger Z.
Josei (young woman) & Seinen (young man):
I have combined these sections since they overlap on several levels::
Mahō shōnen: Stories about Guys possesing magical powers.
Examples: D.N.Angel or Fullmetal Alchemist
Harem: this genre focuses on a male character surrounded by the romance of multiple female characters. Typically, the male cohabits with at least one female. It is usually considered a Shōnen or Seinen series.
Examples: Ranma ½ or Love Hina.
Magical (Exotic) Girlfriend: These anime focus on the romantic relationship between a man and at least one woman of extraordinary origins such as alien, supernatural, or technological.
Post-Apocalyptic: Deals with a post-apocalyptic worlds.
Examples: Fist of the North Star or Nausicaä of the Valley of the Wind.
Moé: Anime featuring characters with perky, cute, weak, or naivè behaviors. In some way, they are not overly independent.
Expertise: Specializes with a specific topic in depth. Topics range from sports, the arts, and cooking.
Examples: Eyeshield 21 with football, or Yakitate! Japan with bread-making.
Ecchi (perverted): This is derived from the Japanese pronunciation of the letter "H" (Symbolizing "Hentai" but not the same), Sexual humor and fan service are prevalent.
Examples: Oruchuban Ebichu or He Is My Master.
Hentai (indecent sexuality): This term is synonymous to pornography or erotica, as hentai content specifically consists of such.
Examples: La Blue Girl or Bible Black.
Persze ha mélyen belemegyünk még ki lehet találni pár fajtát (hentai alegységek,pl Yori)
A manga csak kicsit régebbi,mint a példának felhozott hollywoodi filmek,ha már veszettül korrigálni akarsz,akkor javallom a párhuzamozást az amcsi képregények-mangák közt...bár valóban a manga kifejezőeszköz,mint pl a festészet,szobrászat....amúgy meg nem minden anime készül mangából (hoppá:)) -
Ecco #36 "szal látom még Neked sem tanították meg hogy az egyéni vélemény lényegtelen"
Ha ezt komolyan így gondolnád nem írtál volna ide. :D Oximoron vagy. :P -
Ecco #35 "Izé...miről beszéltek? Az animének van kb 100 féle fajtája,"
Az animének van kb. 3 fajtája. A gyerekeknek/tiniknek szóló mainstream(ez a zöme), az otakuknak szóló (a maradék), és ami tényleg bír némi értékkel (évente 1-2 film, sorozat). :) Egy átlag japán egyetemista koráig kinövi, és max egy ghibli filmet néz meg néha, vagy még azt sem. Vagy nem növi ki és otaku lesz, de ez még (remélem) mindig negativ jelző. :)
"Azt nem értik egyesek,hogy a japánok ezt használják olyan kifejezőeszközként, mint pl Hollywood a filmeket."
Nem, a mangát használják (többek között). Aminek egy része valóban lecsapódik az animékben, ettől lesz egy fokkal jobb a minőségük. Nyilván egy olyan mangát amit a kutya sem olvas nem fognak adaptálni. -
kukacos #34 Vicces, de ma jöttem vissza Japánból. Másról beszéltek: a japán átlagember számára országa pontosan ugyanolyan fogyasztói társadalom, mint bármelyik nyugat-európai. A kultúrát értők és művelők pedig komplex kölcsönhatásban állnak a nyugati kultúrával, ahol az azt teljesen elutasítók együtt élnek az azt felkarolókkal.
Az én benyomásom az, hogy a japán karaktert a hatalom kérdésén keresztül lehet megérteni, ami sokkal inkább mozgatja, mint az európait (a japán nők alázatossága, a merev szabályok, a sok-sok robotot gyártó sárga Frankenstein...). A japánok azzal vannak elfoglalva, hogy ki van alattuk, ki van felettük adott szituációban, mik a határaik, az európai azt keresi, hogyan feszegetheti a határait. -
feamatar #33 ez blabla, te sem gondolhatod komolyan. "rossz dolgokat" is ugyan úgy átvettek.
tradíciók megtartása sem teljesen igaz, inkább az, hogy keverik a tradíciókat.
shinto születés, keresztény házasság, buddhista temetés példának okáért. a fiatalok már nem annyira munkamániások mint a baby boomban született őseik. Japánban és koreában van tudtommal egyedül külön szó a halálra dolgozásra. a fiataloknak már nem kenyere a 6 napos munkahét(iskolában is), illetve a nagyon merev illedelmesség. és ez sztem a mangak, animek és jdramak karakterein is sok esetben megfigyelhető már. pl gto, nana sok szempontból arcul vágják a hagyományos japán mentalitást. -
FoodLFG #32 Nem közvetlenül a tiédre ment, a másikat meg nem volt kedvem külön kommentbe írni.
Egyébként nekem sincs bajom Japánnal. :) -
cateran #31 Hát szó se róla,amit a japánok műveltek a gazdaságuk fellenditéséért az nem semmi...no meg hogy felzárkozzanak a "fejlett" nyugati világhoz (Perry admirális gőzhajói pl igencsak meggyöző erő volt:D) illetve a 2. vh. után...meg lehet nézni az eredményt:) lehet fikázni őket a -nyugati szemmel- nézve fura szokásaikért,a nem standard szexuális produktumokért (bár ha jól tudom világviszonylatban japánban a legkevesebb a nemi erőszak vagy tendál affelé..persze lehet hogy csak urban legend) de ami igaz,az igaz...az 1ik legfejlettebb állam a világon (ha nem A legfejlettebb..)
Amúgy nem én állitottam,hogy ők csak jót vesznek át:) sem azt,hogy amerikában jobban terjed a japán kultúra:) -
FoodLFG #30 Hát igen tálán kicsit túlzás, de ugye mindenki ezzel szokott jönni Japánnal kapcsolatban. Ez már ilyen szállóige féleség.
Szerintem nem feltétlenül kell ezt a mai Japánra is ráhúzni, és túlmagyarázni. Egyszerűen egy nyitott világban élünk (mondjuk pl az internetnek köszönhetően is) és minden nemzet vesz át dolgokat a másiktól. Ennyi. Nem kell ezt annyira tudatosnak beállítani, hogy "ők most csak a jót veszik át" stb.
"japán kultúra jobban terjed amerikában mint az amerikai "kultúra" japánban"
Biztos így van a videójátékokkal kapcsolatban (nem tudom), de nem kell általánosítani. Pl popzenében nem annyira figyelhető ez meg. Mindenesetre ezt sem misztifikálnám túl kultúra szintre.. Mondjuk inkább azt, hogy a japán szórakoztató ipar produktumaira most nagyobb a kereslet... (vagy valami ilyesmit, ez kicsit hosszú :P - és szintén nem minden esetben igaz). -
cateran #29 Ez viszont biztos,hogy nem igy van:) Csak 1853 óta, a hires Perry admirális "fekete" hajói után nyilt meg Japán a külföld elött,addig a sógunátusok eléggé elzárkozó politikát folytattak:)
-
#28 Japán mindig is átvette máshonnan a jó dolgokat, a káros dolgokat nem, és a tradíciók akarja soha sem károsodott. -
cateran #27 Izé..nem akarok vitatkozni,mert semmi személyes tapasztalatom nincs japánt illetően,de 1felöl ugyebár a 2. vh. után amerika segitett nekik talpra állni (irónia rulez),ami tuti behatással volt bármennyire is hagyományörzők,másrészt 1 ott élő emberke mondta ezeket a szavakat:
"Japán például hogyan áll ellent az amerikanizálódásnak?
- Több évtizeddel korábban, a mienkénél intenzívebb amerikanizálódás kezdődött Japánban. Ehhez hozzájárulhatott, hogy a világháborúban évszázadok óta az első vereségüket élték meg, ettől pedig rájöttek, hogy Amerika erősebb és fejlettebb technikával rendelkezik. Hatalmas erővel kezdték tanulni az amerikai utat. Furcsa, vegyes képet mutat most Japán: várostervezésben, építészetben, szokásokban, étkezési kultúrában sok mindent átvettek a Nyugattól, viszont a család, a magánélet tradíciói változatlanok maradtak. Engem meglepett például, hogy a japán nyelv mekkora tömegben veszi fel az angol szavakat, és nem csinálnak belőle akkora problémát, mint Magyarországon, ahol mindenki a nyelv pusztulása miatt aggódók. Japán a felszínes szemlélődő számára a fogyasztói társadalom képét nyújtja, pedig a hatalmas árubőség ellenére a japánok sokkal kevesebbet vásárolnak, és nincs féktelen fogyasztás. Takarékosabbak az emberek, mint mi vagy általában a nyugati polgár. "
Ezek Balogh B. Márton szavai,aki sok-sok éve él japánban bővebben
De ismétlem,nincsenek személyes tapasztalataim (sajna:() úgyhogy inkább passzolnám a dolgot:) -
#26 Csak okoskodni próbál, csak szerintem rosszul. Japcsiknál ugyanúgy írják a nevet mint nálunk. Vezetéknév előre majd keresztnév. Úgyhogy te írtad jól, feltéve ha az Ayumi egy vezetéknév, de kétlem XD -
FoodLFG #25 Ezt kifejtenéd bővebben, mert nem tudom, hogy mire gondolsz.
Nem szeretnék lemaradni semmi fontos dologról sem. -
#24 Szerintem meg pont hogy a japán kultúra nem amerikainálódik. Az amerikai videojátékok a világ összes országában hódítanak kivéve japánt, ugyanez van a az amerikai filmekkel, azok közül csak a legsikeresebbeknek van egy kevés nézője stb... Inkább pont fordítva van, a japán kultúra jobban terjed amerikában mint az amerikai "kultúra" japánban. -
szombi #23 Ayumi Hamasaki; te idi*ta!
Ha már szakértesz, tudd hol van a vezetéknév japánoknál(és nálunk)! -
cateran #22 Ez a Minimoni maga a rettenet,de ilyen éppen itthon is akad,lásd Fekete Pákó és a többiek....
illetve amennyire én tudom (nem vagyok überszakértő mondjuk) eléggé amerikanizálódott a japán kultúra mára(sajna) -
FoodLFG #21
Minimoni külön tetszett, hogy berakták. :D
Egy klasszikus tőlük Hamasaki Ayumival:
http://www.youtube.com/watch?v=npH2tPYZAH8
-
#20 " A mostani Japán kultúra meg nem sokban különbözik a miénktől."
Biztos vagy te ebben? [URL=http://www.ize.hu/index.php?c=25]Akkor ezt nézd végig ^^[/URL] -
cateran #19 Izé...miről beszéltek? Az animének van kb 100 féle fajtája, kezdve a gyerekeknek készült ari,cuki,stb sorozatokkal, folytatva a véresebb,akciódúsabb,de még mindig max középszintü rajzfilmekkel, befejezve a high-end,elgondolkodtató,filozófikus sorozatokkal( példák:Sailormoon az 1.-re,Bleach a 2.-ra, Ghost in the Shell-Stand Alone Complex 1. és 2. GIG a 3.-ra)
Meg persze átvezető szinten mindenféle (bár igaz,ami igaz...sablonosnak sablonosak és mégis több fantázia van bennük, mint a legtöbb amerikai szuperprodukcióban)
Meg hát persze ki mit lát 1-1 sorozatban,lásd pl. Elfen Lied: nézheted úgyis mint véres,akciós "üsd-vágd,nemapád némi romantikával,de szól éppenséggel a kirekesztésről,a megkülönböztetésről,a társadalmi szabályokról különféle fajtájú emberek közt (értelemszerüen ezt elvontan ábrázolják,azaz nem fekete vs. fehér vagy ilyesmi, hanem human vs. humanoid,de nem ember)
Azt nem értik egyesek,hogy a japánok ezt használják olyan kifejezőeszközként, mint pl Hollywood a filmeket..csak mig az amcsik 1-1 filmbe beleölnek dollár millliókat,addig a japánok még a full CGI-s egész estésekbe se (na jó,esetleg azokba:) lásd Final Fantasy vagy talán az Appleseed Ex Machina) -
Tzupi #18 Ahany animenezo, annyi fele ember. ebben sztem megallapodhatunk.
Aki olyan animet nez, hogy a fo szal arrol szol, hogy ket fiu hogyan talal egymasra szerelemben, az nem hiszem, hogy tulsagosan sokat megismer a japan kulturabol. Maximum egy toredeknyi retard retegebol :P
Viszont vannak meglehetosen szep animek, amik a feudalis japanban jatszodnak, komoly tortenettel, igenyes és aprolekos rajzolassal.
De teny animek nagy szazaleka sablon tortenet, tipikus aranyos iskolassztori, "hihetetlen" dramakkal. Ebbe egy fiatal bele tudja erezni magat,es maris magaenak erzi a tortenetet, mert o is ezt eli meg a valosagban. Hüpphüpp :3
Ez alapjan viszont nem lehet megitelni az egesz mufajt. Meg semmilyen temanal se. -
FoodLFG #17 Szerintem az animéket nem a japán kultúra megismerése céljából nézik.
Úgy vettem észre, hogy legtöbben csak mondják, hogy a "japán kultúra" érdekli őket, mert az most milyen jó már, hogy "japán kultúra". Ja, zoknis iskoláslányok bikiniben.. magas szinten szárnyal náluk a porn.. őő akarom mondani "kultúra".
De tényleg, szerintem keveseket érdekel az ősi japán kultúra (gondolom ők erre gondolnak, amikor mondják). A mostani meg nem sokban különbözik a miénktől.
Egyébként én sem vagyok elájulva az animék színvonalától. Egyetértek veled.
Inkább egy LOST epizód, mint egy 10 részes anime. Kicsit tartalmasabb.. de lehet, hogy csak rossz animéket néztem >:] -
Ersiman #16 Hogy minek örülnénk az egy dolog...
Arra nem gondoltál, hogy kb. ennyire (vagy ennyire sem!) van igény? Nálunk például, legnagyobb sajnálatomra, ezt a fél csatornát is megszüntette a szolgáltató. Nyilván nem azért mert túl sikeres volt, mégha speciel én rendszeresen néztem is.
Amúgy meg őszintén szolva a fiatalok sem mind rajonganak az animékért, ami sok tekintetben érthető is, hisz legalább olyan sablonosak mint az általad említett amerikai csatornák sorozatai. Az animáció pedig általában magán viseli az olcsó tömegtermelés jellemzőit. (Természetesen nem a néhány kiemelkedő sorozatról vagy mozifilmről beszélek) Összességében szerintem többnyire a 30 évvel ezelőtti európai animációs filmek szinvonalát sem érik el.
A japán kultúrát pedig nagyon nem ezekből kellene megismerni... Bár csaléteknek jó lehet. -
FoodLFG #15 Még annyit, hogy én is eggyetértek abban, hogy a pecsa nem túl jó helyszín.
Pl ha a vetítéseket vesszük, akkor igaz, hogy sok ember befér, de a kis vászon miatt nem igazán élvezetes (otthon notebook képernyőn jobbat kapok..), a hangzásról már nem is beszélve, ami simán csak gány.
Szóval vannak problémák, bőven. Vetítésekre egy nagyobb moziterem lenne a legjobb, ahol még kis színpad is van (az sem árt).. -
FoodLFG #14 Jpop rádióknak én is örülnék. Mondjuk hallgatni nem hallgatnám, csak azért lenne jó, hogy több emberhez eljussanak a zenék.
Animék nem érdekelnek, de tény, hogy az animék alatt találkoznak legtöbben japán pop zenével, ami jobb mint a semmi. Szóval legyen. :P
Egyébként a cikk szerintem kicsit szétszórt, de jó hogy van.
Igazából nem tudom, hogy miért olyan fontosak az Conon az anime vetítések, általában a nagy animések úgyis levarezolják a usteam.hu-ról, vagy mittomén honnan (torrent). A többieknek meg szerintem kicsit kevés, nem fogják jobban átlátni ezt a világot pár animét megnézve.. Ha mondjuk egész nap vetítés lenne, az talán többet használna.
Én inkább úgy látom, hogy a közösség összeröffentésén van a lényeg (nomeg üzlet, sokan vásárolnak ott..). -
#13 Én kb akkor lennék elégedett ha minimum fele annyit foglalkoznának japán animékkel/japán filmekkel mint amerikai filmekkel, lenne kb 3-4 anime csatorna, minden könyvesboltban/újságárusnál lehetne mangát venni, lenne kb 2 Jpop magyar rádióadó, és a japán konzolos videojátékok is kapnának magyar feliratot stb... Az japán kultúra terjedési sebességéből ítélve talán 15év múlva lesz ez ^^ -
#12 Sajnos idén lemaradtam :( De a filmeket most pótolom, csak legyen időm végig nézni őket :) -
Lami #11 örcendetes :D
Amúgy mi a picsának nincs "szerkesztés" funkció? -
Lami #10 Így igaz. Örcendetes tény hogy egyáltalán foglalkoznak animékkel az SG-n is.
Ja és el ne felejtsem, több Zsellér M. cikket! -
#9 jah, Wonderful Days, csak nekem kicsit hosszabb volt ez a folyamat mivel nem tudtam miről van szó. No de sebaj, az a fajta vagyok aki sohasem hátrál meg és találékony.
1. lépés felnagyítottam és megláttam egy "ROB" félének kinéző aláírást és egy animewallpapers.com nevű linket.
2. lépés odacsaptam az animewallpapers.com ra, átnéztem a legtöbb anime galériát úgy felnaggyázva, hátha meglelema a mascot-ot vagy a csajt, persze nem találtam semmit.
3. lépés a kiakadás, wikipédia image search engines
http://en.wikipedia.org/wiki/Image_search
4. lépés az utolsó engine a TinEye mellett zárójelben (reverse image search) is volt, óha óha mondom
5. lépés rövid infó olvasás a TinEye ról, és meglátogattam az oldalt
www.tineye.com
6. lépés feluploadoltam az imaget az oldalra és pár tized mp után jöttek a találatok.
7. lépés egy csomó oldal volt ahol megvolt az image, yesss ^_^, márcsak ki kellett választanom párat, megkeresni hol a kép és elolvasni a postnál honnan van, igen Wonderful Days
tanultam mámma is sok hasznosat. ^_^
-
#8 Wonderful Days -
zagrosz22 #7 Szerintem is inkább annak kell örülni hogy a téma cikket kapott. Emellett egyébként egy apró hiba, de ha emlékezetem nem csal a Wonderful Days még a DN-film előtt, a délután folyamán volt levetítve. -
#6 az elso kép melyik animeböl van? :O -
Loverman #5 szal látom még Neked sem tanították meg hogy az egyéni vélemény lényegtelen... attól hogy szerinted (1 vélemény 6,500,000,000-ból) a 3 amcsi rajzfilmes csatorna szar az nem jelenti hogy tényleg az, vagy hogy bárkit is érdekelne...
...akarsz róla beszélni? -
#4 5000 ember egy PECSA-s Sakura conon túl sok, én még akkor voltam, amikor kb 2000-en voltunk, és azóta sem, annyira undorító tömegnyomor volt, meg se lehetett mozdulni... De örülök hogy egyre népszerűbb, tavaly előtt, amikor Nyíregyházán volt a nyári con, még ott is rengetegen voltak, lejöttek még Dunántúlról is. Csak így tovább, csak keressenek már egy értelmes helyet neki... -
#3 Azért 5000ember egy sakurakonon szerintem elég kevés egy ekkora országhoz képest, igazán összejöhetne pár tízezer, és akkor nem csak egy fél animecsatorna lenne, szemben a 3 xar amcsi rajzfilmeket egész nap sugárzó adóval, és a kb 10 fölötti (?) filmcsatornával szemben... -
winnie #2 ahelyett, hogy örülnél, hogy ilyesmi is kap helyet... számalom.
mégis mi másnak lenne helye a filmes rovatban, mint a filmeknek. lehetne gondolom cosplayer ruházatot is elemezni, de annak inkább a hazai animeoldalakon van a helye. -
szombi #1 most mi van, a kon-ról egy szót sem? csak a vetítések érdekelték az sg-t?
számalom!