22
  • [NST]Cifu
    #22
    Hát nem kifejezetten hajónapló, de a küldetésnapok összegzése erre található: STOCC updates
  • tompka
    #21
    Hol találom a hajónaplót?
  • Ranbó
    #20
    ahogy elnézem a hajónaplótervüket nem fognak unatkozni
  • tompka
    #19
    áá utána néztem. Az űrsiklóról analógon jön a tv adás :S Bár nem egy mai szerkezet...
  • AbyssLord
    #18
    Nem akarlak elkeseríteni, de szinte az összes csillagködről készült kép mind hamis színezésű. Pl van a nagyon elhíresült képük a három oszlop csillagködről. Na az is hamis színezésű.
    A témában nagyon sokat lehet olvasni itt: Hubblesite
  • tompka
    #17
    Nálam a 640-es felbontásű folyamatosan megy :)
    Na de: Az eredeti videó a űrből milyen felbontású? SD vagy HD? Mert sztem meglehetne oldani egy HD-s űrsikló adást. A "kinti" sisakos vételt meg alapból zavarja mindenféle kinti sugárzás, oda elég az SD is :)
  • polarka
    #16
    Sztem nézd meg ezt.
  • Sanyix
    #15
    Van, de csak műholdról fogható, méghozzá digitális formában.
    Az sd video streameket is a szaros jahú csinálja, jó fos is. 1 hónapja próbáltam, a legnagyobb felbontású 720*576-os max 2 másodpercig ment, majd buffering. Az egyel kisebb 640*xxx-es akár 20 másodpercig is. Csak a második legrosszabbat lehett normálisan nézni. És úgy gondolom 1 mbyte/sec letöltés elég hozzá.
  • kukacos
    #14
    Szerintem neki marha mindegy, hogy melyik tartományát nézi a spektrumnak, mert ezeket az objektumokat még jó néhány millió évig nem fogja ssenki látni szabad szemmel. A publikum szempontjából a lényeg a szögfelbontás, és abban a JWST jobb lesz.
  • tomat0
    #13
    A Hubble-nek jelenleg nincs utódja és nem küldenek fel.
    Amire Te gondolsz, az a James Webb, de az sajnos nem optikai és infraközeli, hanem infratávcső. Szóval a JWST majd csak "hamis" színeket fog nekünk küldeni, nem úgy, mint a Hubble, ami viszonylag (azért csak viszonylag, mert ez is tud a látható tartomány alatt képeket készíteni) eredeti színeket ad. Kíváncsi vagyok mit fognak alkotni az ESA műholdjai.
  • tompka
    #12
    Amúgy aszem van a nasa-nak HD csatornája is. Az élő adások eredetileg milyen felbontásúak? Azaz ami fentről az Atlantisról jön. Sztem meglehet oldani a HD-t is...
  • Molnibalage
    #11
    Egyetértek. Sajnos alig értem miről beszélnek a rádiózás minősége és hadarás miatt. Most éppen mit csinálnak vajon?
  • tpeterr
    #10
    Kössz a linket. Be kell szarni. :-)
  • polarka
    #9
    Közben az ESA már fellőtte a Herschel és Planck műholdakat.
  • polarka
    #8
    Elvileg.
  • Nikolaosz
    #7
    Bámulatos! Remélem a Hubble még 5-7 évig fenn marad a javítás után. De eddig is már szépen kiszolgált minket, az utódját 2013 fele lövik fel nem?
  • polarka
    #6
    Vhol azt olvastam, h 2 éven keresztül készítették fel őket erre a küldetésre.
  • rendy556
    #5
    Helyesen a link:

    http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/

  • rendy556
    #4
    Innen élőben nézhető a küldetés.

    http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/

    Most éppen az egyik űrhajós fején lévő kamera képét mutatják.
    Bámulatos.
  • Darth Sith
    #3
    állítólag 2010 közepe-végén jön az Imax-be, kérdés, hogy az itthoniba mikor..? :(

    Nagyon várom a Hubble új képeit, kiváncsi vagyok erre az új WFC3-ra.
  • ADAMEX9
    #2
    IMAX 3D kamera... várjuk a filmet róla.
  • Molnibalage
    #1
    Alig várom már az élesebb képeket. Remélem, hogy lekapnak valamit amit egyszer már megtett, hogy össze lehessen vetni őket.