101
Az év talán legLOÁLisabb játéka :D
  • tototto
    #61
    az uccsó pillanatban még sikerült megvennem nekem is 5 euroért, még régen kipróbáltam és annyira tetszett hogy ennyivel minimum tartoztam a fejlesztőknek :)
    a felbontást én is sajnálom hogy nem tudták feltupirozni kicsit
    amugy mi a különbség a goty és a sima között mert én asszem a simával játszottam, ami eddig feltűnt az az achievementek, meg a zombikreáló, vannak emellett is újdonságok?
  • Csillagf3nyke
    #60
    Jogos a dicséret, nem hiába lett az év letölthető játéka a 28. Golden Joystick Awardon! :)

    http://www.demonicplayer.hu/2010/10/29/28-golden-joystick-%E2%80%93-nyertesek-es-akik-kimaradtak/
  • Pio
    #59
    Huhh, hát ez a játék nagyon durván megérte a pénzét.
    Sok jót hallottam már róla, ezért elhatároztam, hogy ha leárazás lesz beszerzem.
    Alapvetően szeretem az ilyen "casual" játékokat, szóval sokat vártam tőle, de még az elvárthoz képest is kellemesen csalódtam.
    Az Adventure mode 4. fejezetében (Fog) tartok és eddig zseniális. Ötletes az egész, tele van poénokkal és mindig amikor már kezdene unalmassá és monotonná válni jön egy bónuszpálya vagy egy új fejezet.
    Aztán kicsit meguntam az adventure mode-ot és megnéztem, miket unlock-olgattam. 3 minijátékot és 2 típusú puzzle-t, amik önmagukban is megállnák a helyüket, nem hogy még csak úgy odavágva, mint bónusz lehetőségek.
    Ezek után kíváncsi lettem, hogy milyen extrák lesznek még és némi netes olvasgatás alapján a játék java csak akkor kezdődik, ha az Adventure mode végére értem. Zen garden, survival, endless mode-ok a minijátékokból, tree of wisdom... Javítsatok ki, ha tévedek.

    Egy szó, mint 100 nagyon jól elköltött 5€ volt ez. :)

    Az egyetlen dolog, amiért fáj a szívem az az, hogy mi nem kaptunk co-opot, versust, nagyobb felbontást... Szomorú, hogy a játék híres lesz a PCnek hála, aztán a konzolos kiadások plusz feature-jeit nem pakolják bele a GOTY edition-be. De újra hangsúlyozom: ezek nélkül is bőven megérte a pénzét.
  • Rash87
    #58
    Az már tényleg nem sok.
  • Pio
    #57
    Steam akció november 1-ig, 5€ a játék.
  • Tatyla
    #56
    felbontást lehet valahogy állítani?
  • ppk
    #55
    Cheat Engine
  • farkas05
    #54
    szevasztok nem tdnátok nekem megmondani hogy hogy lehet csittel 5000 napom?vagy akár végtelen csittel és nem napraforgóval

    itt egy melléklet is:csitter
  • gabeone
    #53
    Köszi! A barátnőmnél torrentről van a játék, de ha leakciózzák a saját gépemre meg fogom venni. Gondolod, hogy ebben az esetben is hordozható lesz akár a játék? 10 eurót nekem azért nem ér meg (pl. a battlefieldet vettem kb 30 euroért), de úgy 5 körüli áron már megveszem majd. Már meglestem a többi módot, viccesek, én is alig bírtam letenni tegnap a játékot. )) Bár rendszerint ugyanaz a taktika, 2-3 harci növénnyel minden pályán egyértelmű a győzelem (nehézségek nélkül). Legelőre 2 sor húsevő növényt lerakok, mögé pedig lövőset, másra már nincs is nagyon szükség. )
  • Loál János #52
    Az install hordozható, tudod folytatni.
    Egyre több növény, és zombi van, ahogy haladsz a játékkal, érmeket gyűjthetsz, fát növeszthetsz, pénzfialó növényeket termeszthetsz, extra játékmódokat unlockolhatsz, multi nincs, az extra módok közt van olyan, amikor te vagy a zombikkal.
    Én asszem 6x nyomtam végig, nekem nehéz volt megunni.
  • gabeone
    #51
    Barátnőm gépén kezdtem el játszani ezzel a játékkal. Van rá mód, hogy ha hazamegyek, otthonról tudjam folytatni? Egyébként van hosszabb távú értelme is a játéknak? "Kampányban" a felénél tartok, nagyon jó és hát jó lenne multiplayerben is játszani akár. Kitalálhatnának zombi oldalt is. )) Szóval, ha végigviszem a játékélmény is véget ér?
  • Lammer
    #50
  • andersh
    #49
    beteg vagy te is
    további kellemes nyarat :D
  • Androidus
    #48
    a napokban volt időm rá, hogy kipróbáljam a gloom-shroom-os módszert, ami a 100-as szinten megunó csóka videóján látszik. Máshogy csináltam, de működik :) Így néz ki:



    Elég meglepő az eredmény, pl. az, hogy a medencében a legelső tökkosarat 36 flag-ig nem is kellett cserélni. Hát ezt magamtól valahogy egyáltalán nem így gondoltam volna. Viszont mivel működik, a gombák tényleg eszement módon pusztítanak. Nálam van ernyő is, meg macskafarok is, mert őszintén szólva fogalmam sincs, a videós srác a deszantosokat meg a léggömböseket hogyan intézte el. Most 40-es szinten járok, és kb. 30 óta ugyanaz, forog körbe a legsűrűbb leosztás, amelyik közül egyik se tud igazán kárt csinálni :)

    Ha valaki ki akarná próbálni, tanácsképpen mondom, hogy a választott növények között mindenképp legyen ott a két tüske, és a tökkosár is, utóbbi az imitátorral duplázva, mert néha a bányászok egyszerre zabálják meg a hátsó sort, és ugye a tök lassan töltődik. Ha megvetted a kötszeres diót, akkor a tökkosarat is tudod ráültetni az előzőre, ha az már sérült. Érdemes végigpróbálgatni a gyanús helyeken, mert amíg nincs rajta sérülés, nem engedi újraültetni, ha pedig van, akkor azonnal kell, nem szabad hanyagolni. Mint ahogy a tüskéket sem, mert ha nincs ott, a gargantuák közül lesz, amelyik eléri az utána következő növényt, és az már drágább mulatság lesz.

    Az egyedüli igazi kárt a bohóc-dobozos zombik tudják okozni, mert némelyik a külső sávban a zűrzavarban eljut addig, hogy az első gomba melletti átlós kockán robbant, és akkor leviszi a gombát is, amit értelemszerűen azonnal pótolni kell, mert különben a szélső sávokban gond lesz. Ezért a választott növények közé kell még a gomba a fejlesztésével, meg a kávé. Ajánlom még a cseresznye-paprika párost, ami akkor kellhet, ha elnézel valamit :) Egyébként ha minden időben pótolva van, akkor azokra sincs szükség.

    Az 5 dupla napraforgó annyit termel, hogy még ha lement egy gomba is, utána záros határidőn belül 9990-en van a napfény, ami a max. Ezért engedhettem meg magamnak azt a luxust, hogy még mágnest is használjak :)
  • Androidus
    #47
    Hoppá, eltűnt egy hozzászólás. Vajon reklámnak minősült? Ha igen, csókoltatom az adminokat, mert ez releváns volt, mondhatni közérdekű. Szerettem volnas hozzászólni, mint ahogy segítséget is szerettem volna felajánlani, ha még olvassa, aki beírta.
  • Androidus
    #46
    Igen, amennyire ki lehet venni a jutyúbon, nem jön igazán nagyobb tömeg 76-os szinten, mint 28-ason. Az is lehet, hogy már a 30-as szinten vagy 40-esen megakad és utána ismétli önmagát.
  • andersh
    #45
    ja és csak azért 100-ig vitte mert utána se történt semmi különös csak 101 és tovább aztán ráunt.
  • andersh
    #44
    "De a végén már olyan tömeg jön, hogy szerintem nincs az a tűzerő... :) De a kérdésem fennáll, ha valaki tud jobb taktikát, hát mondja."

    hát ez a gyerek 100-ig elvitte endless-t:
    (ugyanaz amit megnéztél de ott csak 76-ig van)
    http://www.youtube.com/watch?v=Wc4tIv7K4fU

    "Szerintem ha egyszer végigviszed az adventure módot, akkor megjelenik minden zombi. (Én ötször.)"

    a jeti zombi az állítólag csak második végigvitelnél jelenik meg 4-10-nél.
    én még csak 1-6-nál járok a második adventure menetben, eddig nem láttam a jetit, almanach-ban sincs benne.


  • Androidus
    #43
    Hmmm, ki fogom próbálni a doom-shroom-okat :)
  • Androidus
    #42
    Szerintem ha egyszer végigviszed az adventure módot, akkor megjelenik minden zombi. (Én ötször.)
  • Androidus
    #41
    A földön jeges dinnye volt a lövő, a vízen macskafarok. 6x6 volt beépítve velük, amit a 3x3-as szekciók közepén egy-egy ernyő vigyázott. Ettől a víz melletti sorokban kiesett két kocka, tehát négy dinnye fért el soronként. A szélső sorokban is négy dinnye volt, ott a két kimaradó kockában dupla napraforgóval. A vízen 12 macskafarok, és előttük két sor magas kókusz. _Minden_ növény tökkosárban. A 6x6 előtt még volt a földön egy sor tüske.

    Eleinte az imitátor a tökkosarat csinálja, különben sosem készülne el. Értelemszerűen először sok napraforgó van, csak akkor irtom ki, amikor már kiépültek a drága növények. Sajnos mágnesre meg ilyen huncutságokra egyszerűen nincs hely, ezért kell a sok macskafarok. Nehezen győzik a saját sávjukat, ha nem dinnye lenne a mellettük lévő sorban, akkor egyáltalán nem is győznék. Így is a végén már kell a cseresznye is meg a paprika is, az imitátorral megtoldva. De a végén már olyan tömeg jön, hogy szerintem nincs az a tűzerő... :) De a kérdésem fennáll, ha valaki tud jobb taktikát, hát mondja.
  • andersh
    #40
    nekem még nem írja, gondolom azért mert az enyém még belefér a képbe, és ha adok hozzá tápot akkor mindig tud nőni meg új leveleket hozni
  • Androidus
    #39
    Szerintem a fánál írja ki, hogy hány láb magas a fa :)

    (Bocs, nem volt kedvem bohóckodni a feltöltéssel.)
  • andersh
    #38
    aranyfarmolás:
    http://www.youtube.com/watch?v=WgrTutPdzlg&feature=response_watch
  • andersh
    #37
    itt a jeti
    http://plantzombie.info/?p=273

    vasebreaker streak 50
    nézzétek mennyi aranya van

  • andersh
    #36
    http://www.youtube.com/watch?v=GClKWyNeOso

    ez nagyon durva
  • andersh
    #35
    vörös szemű gargantula vagy mi faszom után jön még valami spéci ellen ami nincs benne az almanachban?

    gondolom jeti zombit megtaláltad 4-10-nél adventure 2. nekifutásra

    adventuret hányszor vitted végig?
  • andersh
    #34
    hogy jutottál 28 flagig milyen felállással, mi volt a taktikád?
  • andersh
    #33
    na megnéztem 12 flag-ig bírtam az endless survivalt

    neked hol írja h hány láb magas a fa???

    légyszi küldjél shotot a fádról
  • Androidus
    #32
    Ha jól emlékszem, még 100 láb előtt eléri azt a külalakot, ami le van kicsinyítve az ikonjánál. Onnantól csak a szám emelkedik.
  • andersh
    #31
    tudnál kirakni screenshotot a fádról?
    meg mikor elérted a 100 lábat utána még a képen nagyobb lett?
    és most is folyamatosan egyre nagyobb a képen, vagy már nem látszik különbség?
  • Androidus
    #30
    Amikor 20-asával nyomom neki a faeleséget, akkor egy idő után kicsit unalmas nézegetni, hogy mindig ugyanaz a szövege-e. Úgyhogy lehet, hogy becsúszott egy tuti csítkód 178 lábnál, de nem vettem észre :) Utólag meg a fene fog ott dekkolni, hogy hátha benyögi unalmában. Na hát így valahogy.
  • andersh
    #29
    28 flagig? :O az igen
    hát én olyan 10-12 nemtommár

    "vagy elpasszoltam, vagy még semmi"
    bbocsi de ezt nem tudom értelmezni :D
  • Androidus
    #28
    Na, én is ráleltem erre a gyöngyszemre :) Lenne mindjárt két kérdésem, hátha valaki szemmel tartja még ezt a topicot:
    - Kinek hány flag-et sikerült megcsinálni survival endless pályán, és milyen elrendezéssel? Én 28 flagig jutottam jeges dinnye /macskafarok kombóval, de tovább szinte lehetetlennek tűnik, mert olyan tömegben jönnek, hogy nincs az a tűzerő.
    - A bölcsesség fája 100 láb után legközelebb mikor mond újat? Enyém most 230 láb magas, és vagy elpasszoltam, vagy még semmi.

    Ja és nekem a helpen kívül a propeller növény szövege tetszik a legjobban :D
  • andersh
    #27
    ha be tudnám kapcsolni a 3d gyorsítást szebb lenne?
  • Rundstedt17
    #26
    jó kis játék, egyszerű és szórakoztató:).
  • Antiga
    #25
    Sziasztok !
    Megvettem a gammát és tökre megfogott, kurvanagy szétröhögöd az agyadat és még gondolkodsz is. Eddig minden rendben ment de ujjonan nincsen kurzorom, ez mitől lehet ?
  • Fantos
    #24
    Haveromnak megmutattam és odáig van érte már a tetőn jár
    nekem meg már nem nagyon szoktam játszani (mert játékot csinálok, lol?)
  • Hegi90
    #23
    a játékról: sztem elég uncsi, bár lehet nem arcade módba kellett volna kipróbálni :P
  • Lammer
    #22
    na akkor itt meghuzzuk a vonalat... warezos tema folytatodjon ahol helye van! (#10)