48
\\LaTeX
  • 2XP
    #8
    1. Próbáld ki a 'sectsty' csomagot ehhez.

    3. Én a tételek stílusának módosításához a 'theorem' csomagot használom, ha jól látom a leírásában elég egyszerűen megoldható, h ne legyen dőlt.

    A többire sajnos nem tudok választ :(

    Én csak a kiemelés miatt használtam eddig az url-t, hyperrefet nem néztem, vhogy nem szeretek pdf-ben linkekre kattintani, nem tudom miért :)
  • ba32107
    #7
    Na összegyűlt egy adagra való újabb kérdésem:

    1. chapter heading-et hogy lehet középre állítani? Section headingnél működik ez:

    \begin{center}
    \item \section{Alapfogalmak}
    \end{center}


    de chapternél nem.

    2. meg lehet azt oldani, hogy ha egy chapteren belül több section-öm van, akkor a sectionöket úgy számozza, hogy ne írja mellé a chapter számát? Tehát például a 2-es fejezetben ne így írja ki:
    2.1. Alapfogalmak
    hanem így:
    1. Alapfogalmak

    3. Hogy lehet megoldani, hogy ha egy új tételkörnyezetet definiálok, akkor ne dőlt betűvel írjon benne mindent automatikusan? Próbálkoztam ezzel:
    \usepackage{amsthm}
    \theoremstyle{definition}

    De ez gondolom angolra van optimizálva, mert teljesen összekavarja az egészet.

    4. Azt hogyan lehet, hogy van egy tételkörnyezetem, akkor azon belül több elem is legyen, és mindegyiket külön számozza? Tehát valami ilyesmi outputot akarok:
    FELADATOK
    2.1. valami...
    2.2. valami...
    ....


    Így nem jó, mert csak egy számozás lesz:
    \begin{feladatok}
    \item valami
    \item valami
    \end{feladatok}


    5. A newtheorem és a newenvironment között tulajdonképpen mi a különbség? A második többféle beállítási lehetőséget ad?
  • ba32107
    #6
    Az URL csomaghoz elvileg kell a hyperref is, mert csak úgy lehet rákattintani. A szintaktikus kiemelés az nagyon jól hangzik! Később kipróbálom. Programtervező informatikus vagyok, most épp egy beadandót csinálok, ez mondjuk semmi extra, csak sima szöveg. Lesz viszont egy programozási esszé, egy másik beadandó direkt LaTeX kurzusra, valamint ugye a szakdogám......ami csaknem annyira matematikai jellegű, mint programozási. Szóval sokszor fogom használni :)
  • 2XP
    #5
    Milyen szakon vagy?
  • 2XP
    #4
    Ezek meg hasznos csomagok, amiket eddig találtam:

    amsmath, amsfont, amssymb
    Hasznos matek cuccok.

    eucal
    Szebb kalligrafikus matek betűk.

    booktabs
    Szebb táblázatok (vastagabb alsó és felső vonal).

    listings
    Programkódok normális beillesztése szintaxis kiemeléssel.

    theorem
    Tétel környezet formázása.

    marginbreak
    Oldalra kitolt tétel- és definíciószámozás.

    url
    URL-ek beszúrása.
  • ba32107
    #3
    Thx! Jó ha van ez a topik, nemsokára igen sok beadandóm lesz LaTeX-ben :D
  • 2XP
    #2
    A \\ csak sortörés azért nem húzza be, míg a kihagyott sor új bekezdés. De h ez számít-e vhol azt nem tudom, eddig nem tűnt fel :)

    Az angol tipográfiában nincs behúzás a section után, a magyarban kell, az 'indentfirst' csomag betöltésével lehet megoldani.
  • ba32107
    #1
    A fetisiszták most ne örüljenek, a LaTeX bizony nem a bőrcuccokat, hanem egy dokentumkészítési rendszert jelent. Néhány link:

    Wikipedia
    Hivatalos? honlap
    Magyar leírás


    Gondoltam itt lehetne segítséget nyújtani egymásnak. Rögtön kezdem is pár kérdéssel:

    Ha a forrásban kihagyok egy-egy sort, az pontosan mit jelent? Új bekezdés? Ha simán \\ -t írok, akkor is új bekezdést kezd, de nem húzza be. Ha viszont kihagyok egy sort a forrásban, új bekezdést kezd, és be is húzza. Ennyi lenne a különbség?

    Akkor viszont \section és \subsection után miért nincs behúzás? Szerintem úgy lenne szép. Vagy ott alapból nem kell?