48
\\LaTeX
  • szkrisi
    #48
    SOS segítség!
    A problmám: rtf dokumentumot akarok átkonvertálni latexbe. Tudom, hogy van a rtf2latex2e, amit telepítettem is windowsra. De az istenért nem jövök rá, hogy hogyan tovább. Próbáltam ráhúzni, mellétenni és futattni semmi. A dokumentációból meg nem jöttem rá, mivel főleg linuxos parancsokat sorol fel, amit ugye winben nehezen csinálok meg. Akinek van tapasztalata kérem írjon, nagyon gyorsan kéne megcsinálnom. :S
    Előre is köszi:
    szkrisi
  • gregtom6
    #47
    Ja megvan.
  • gregtom6
    #46
    A képleteknek milyen betűtípusuk van alapértelmezetten?
    Mert Powerpointban egy szövegdobozba azonos betűtípussal írnám a jelmagyarázatot.
  • ivjoe
    #45
    így: °
    :)
  • gregtom6
    #44
    A fokot hogy lehet beírni?
  • gregtom6
    #43
    Már megvan, használnom kellett az epstopdf csomagot.
  • ba32107
    #42
    Próbáld meg átkonvertálni png-be
  • gregtom6
    #41
    Mit lehet akkor tenni, ha .eps kiterjesztésű képet nem támogat a fordító?
  • gregtom6
    #40
    Ja megvan, lehagytam egy '}'-t:D
  • gregtom6
    #39
    Újra itt.
    Ez a képlet valahogy nem működik, sőt a fél egyenlet után levágta az összes többi oldalt fordításkor.
    Az eredeti egyenlet:

    Ezt írtam LaTeX-be:
    \[
    g_{\sigma}(x)=\frac{1}{\sqrt{2\pi\sigma} e^{\frac{-x^2}{2\pi\sigma^2}}
    \]
    Nem tudom, h hol lehet a hiba, de valahol az egyenlőség után, mert az = az utolsó karakter:)
  • gregtom6
    #38
    Nem oldotta meg. Most már a jó helyen van kihagyva az a pár sor, amekkora a kép lenne:), de még mindig nincs kép.
  • ba32107
    #37
    A \begin{figure} után tegyél egy [h]-t, így:
    \begin{figure}[h]

    Ez megmondja a fordítónak, hogy oda akarod rakni a képet, ahol kiadod a parancsot. Nem tudom hogy megoljda-e a gondodat, de ez jutott most eszembe.
  • gregtom6
    #36
    És EPS képeket hogy lehet beszúrni?
    Mert azt írom a preambulumba, hogy \usepackage[dvips]{graphicx}, a szövegbe pedig ezt: \begin{figure}
    \includegraphics[width=10cm]{Motion-Capture-1.eps}
    \end{figure}

    És nem jelenít meg semmit, csak a helyet hagyja ki. Hibát nem jelez. Ez mi miatt van?
  • ba32107
    #35
    Jaj, fasz vagyok, a sectiont tényleg nem kell lezárni :D De az tuti, hogy valamit nem zártál le, esetleg lehagytál egy kötelező parancsot, szóval a szintaktika lesz a hibás.
  • gregtom6
    #34
    Nem is tudtam, hogy le kell külön zárni:D
    Amelyik pdf-ről néztem a helpet, ott csak a \section-t, meg ezeket taglalták. Kösz:D Sztem így már jó lesz.
  • ba32107
    #33
    Nem feltétlenül ott a hiba, ahova mutat, csak ott észlelte. Az sem biztos hogy felsorolást hiányol, ez a hibaüzenet akkor szokott jönni, ha kihagytál valami parancsot, pl. nem zártál le egy sectiont, vagy ilyesmi. Ellenőrizd le újra az egész dokksit.
  • gregtom6
    #32
    Hát nem tudom, hogy hogy lehetne ezt akkor megoldani.

    Másik gond, hogy 2 bekezdésre úgy panaszkodik, hogy Something's wrong--perhaps a missing \item.
    Na most ezt nem értem. Azt olvastam, h hiányzik neki a felsorolás, de hát nem is akarok felsorolni.
    És ezzel a section-re mutat.
    Csak az a fura, h már tartalmaz vagy 10 section-t, és csak középen arra a 2-re mutat.

    \flushleft \subsection{valami} így ilyen sorra.
  • ba32107
    #31
    Alapból széthúzódnak, amit leírtam az csak egy-két sornál szabad hogy előforduljon. Ha nálad nem látszik rendesen, hogy sorkizárt, akkor valami nem stimmel.

    A hyperref csomag pont arra való, amit hibának tartasz, a PDF-ben lehet vele navigálni. Ha kinyomtatod, akkor nem lesz ott a piros keret. Amire te gondolsz, azt az \url{} paranccsal szúrd be (kell hozzá url package), ez courier new betűtípussá alakítja a linket. A kék színhez pedig add ki a színváltás parancsot (ezt most fejből nem tudom mi).
  • gregtom6
    #30
    Talán jobb lenne, ha nem is kellene elválasztani, hanem a sorok széthúzodjanak(amik teljes sorok), a nem teljes sorok meg maradjanak úgy.
    Szerintem egy TDK dolgozathoz így lenne a jobb.

    És hivatkozásnál ha a hyperref csomagot használom, és az irodalomjegyzékben akarok linket beszúrni, akkor a tartalomjegyzék minden sora be lesz vörös kerettel keretezve a kész PDF-ben, vagy meg sem jelenik a tartalomjegyzék, és az irodalomjegyzék linkje is eltűnik ebben az esetben.
    Tehát úgy kellene, hogy mondjuk a link ott legyen(a teljes elérési út), és kék színű legyen.
  • ba32107
    #29
    Így már értem. A LaTeX nem tud minden szót tökéletesen elválasztani, néha kilóg egy-egy sor. Ezt manuálisan kell ellenőrizned a végső dokumentumban (a legvégén, mert minden változtatás módosítja, hogy mely sorok lógnak ki). Ahol rosszul van elválasztva egy szó, ott a \- paranccsal tudsz elválasztást kikényszeríteni, mondatot pedig a \linebreak paranccsal lehet megtörni.
  • gregtom6
    #28
    Na, a nyilas gondom megoldódott, de a 26#-os kommentemre még mindig nem találtam választ.
  • gregtom6
    #27
    És azt hogy lehetne megoldani, hogy ha nyílat szúrsz be, az ne rontsa el a szöveg többi részét? Mert mind dőlt lesz onnantól kezdve...
  • gregtom6
    #26
    Jó, sorkizárt, de milyen sorkizárt az, amelyiknél a jobb oldalon nem egy vonalban vannak végük a soroknak?
    Tehát én úgy akarnám sorkizárttá tenni, hogy a jobb szélén is a margó mentén legyen végig az összes sor.
    És erre nem találtam megoldást, legalábbis nem olyat, ami az összes sorra vonatkozott volna.
  • ba32107
    #25
    Amúgy hogy nem vetted észre hogy a sorkizárt a default?
  • ba32107
    #24
    Hmm, érdekes, nálam még kattintani sem kell egyik linkre sem, mégis megtaláltam ezt:
    "Alapértelmezés szerint a LATEX szövegek szedése sorkizárt. A flushleft és a flushright környezet balra illetve jobbra zárt bekezdéseket eredményez."

    A többi kérdésedre is ott a válasz a linkekben.
  • gregtom6
    #23
    Gondolod, hogy tényleg ott van valamelyik linkben is a sorkizárás megoldása?
    Ne nézz már teljesen lustának...
  • gregtom6
    #22
    ...
    Én is kerestem, nehogy azt hidd, hogy nem, és természetesen nem is találtam semmit...
  • ba32107
    #21
    #18: google
    #19: google
    #20: google
  • gregtom6
    #20
    És sorkizártra hogy lehet a szöveg egy részét állítani?
  • gregtom6
    #19
    Na megvan.
    Mennyi az alapértelmezett betűmérete a section-nek?
  • gregtom6
    #18
    Az oké, de a title-ben alapból nagy betűméretet állít be.
    Hogy lehetne azon belül egy bizonyos részt normál, bizonyos részt olyan alap nagy betűméretnek meghagyni?
  • ba32107
    #17
    A title-ben akármilyen parancsokat használhatsz. Dolgozd ki ott a kétsoros felsorolást.
  • gregtom6
    #16
    Új kérdés:
    Hogy lehetne azt megoldani, hogy a \title-ben felsorolt szerzők neve alá legyen valami írva \maketitle parancsnál?
    Tehát h ekkor ki legyenek írva a szerzők, és minden szerző alá egy szó odaíródjon.
  • gregtom6
    #15
    Na végre, van ékezet...Úristen, mennyit szenvedtem vele...
    Mert minek van benne az a nyamvadt f5, h a régi módosítatlan fájlt mutogassa....
    ctrl+f7-el lehet csak futtatni normálisan, ki a fene kíváncsi a régi módosítatlan fájlra az f5-el? felesleges volt azt beletenni...
  • gregtom6
    #14
    Hát Texniccentert használok, Options->spelling-ben is a locale a magyar fontkészlet, be is van jelölve a miktex elérési útja is a progiban, a miktex teljesen fel lett telepítve, a szövegbe beleírtam a preambulumba ezeket a sorokat:
    \usepackage[magyar]{babel}
    \usepackage{t1enc}
    \usepackage[cp852]{inputenc}
    És mégsem jó. Az történik, hogy az ékezetes karaktereket nem jeleníti meg, ha PDF-et csinálok belőle.
    szerző helyett zerz jelenik meg, felmrs és Tmavezet mellett.
  • ba32107
    #13
    Miért, mi történik?
  • gregtom6
    #12
    Hát hiába csinálok bármit, az istennek se működik.
  • ba32107
    #11
    \usepackage[magyar]{babel}
    \usepackage{t1enc}% ékezetes szavak automatikus elválasztásához
    \usepackage[latin2]{inputenc}% ékezetes szavak beviteléhez

    Ebből a harmadik ami mindenképpen szükséges az ékezetes szavakhoz, de használd mindhármat. A harmadik utasítás első paramétere windows alatt latin2, linux alatt utf8 legyen.
  • gregtom6
    #10
    Üdv. Hogy oldható meg, h ékezetes karakterek megjelenjenek a végtermékben?
  • ba32107
    #9
    1. a csomag elvileg működik jól, viszont ha betöltöm a babel csomag magyar részét, akkor valamiért már nem húzza be a chapter címet középre. Mindegy, nem probléma.

    3. na ez viszont frankón működik, van egy ilyen parancs, hogy:
    \theorembodyfont{\normalfont}
    és ezzel frankó! Köszi!


    Közben előjött egy újabb kérdés:
    ha ábrát illesztek be címkével, akkor ugye így kell:
    \begin{figure}
    \includegraphics....
    \caption{}
    \end{figure}


    Na már most, azt szeretném megoldani, hogy két kép egymás mellett legyen, és mindkettő alatt legyen címke, egy sorban. A két képet egymás mellé tudom tenni, de a címkék egy teljes sort elfoglalnak, és mindig egymás alá kerülnek. Ezzel tudok valamit csinálni?