26
  • Garga Pitic #26
    Van, de alaphelyzetben nyitott. [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1241879115&no=6]#6[/URL], [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1241879115&no=15]#15[/URL] és a pixinfós srácok is tesztelték.
  • babajaga
    #25
    "G1 and GH1 gépek lényegében kiküszöbölik a zárszerkezet struktúráját, mely determinálta a DSLR gépeket, ezáltal ezek a gépek közel fele akkora méretűek és nehezek."

    Ez meg oltári sületlenség nem a zár miatt lesz kisebb egy gép és a súlya se amiatt lesz kisebb.
  • babajaga
    #24
    Ha volna benn redőnyzár akkor hogyan lehetne az EVF keresőben a képet látni az exponálás elött?
  • sztyui2
    #23
    Nemrég volt alkalmam próbálni egyet. Kalap szar:D
    Csak ennyit mondok. Odaadtam a tulajdonosának az én 30D-met az 50mm f1.8-al(amíg kipróbáltam a kis panasonicot), hogy ugyan próbálja már ki, és akkor mondja a saját gépére, hogy jó.
    Köpni nyelni nem tudott szegény gyerek, inkább csak egyszerűen visszaadtam neki, hogy tovább hajtogassa a gagyi kijelzőjét és örüljön neki, hogy mire költött több mint 100ezer ft-ot, amiért ma már simán kap egy belépő DSLR-t.
  • Kurfürst
    #22
    Dpreview alapján azért ennyire nem kóser.

    -a akksi sokkal kevésbé bírja mint a DSLR gépeknél (érhető, hiszen a kereső folyamatosan eszi az energiát)
    -a digitális kereső szép nagy, jó a felbontása, a DSLR-rel szemben pontosan látod de rossz fényviszonyok között használhatatlanul zajos lesz, és darabos a kép (alacsony FPS)
    -a képminőség jó, jók a részletek, élethűek a színek, a zajcsökkenntés is szép, de magas ISO/rossz fényviszonyok között nem igazán összemérhető a belépőszintű DSLR-ekkel
    -kevés objektív kapható
    -gyenge vaku
    -a 3 kép/sec sebességet csak JPG-kkel lehet elérni, a lehető legnagyobbra nyitott blendével

    Szerintem a gép korlátai elég ismerősek, ez egy nagyon kellemes, kissé túlhypeolt bridge/high-end kompakt gép, cserélhető objektívvel, a kompaktok minden azok minden hátrányával és előnyével, de továbbra sem DSLR - mert ugye azokat nem (csak) a tükör miatt, hanem az hosszú készenléti idő, gyors sorozat, gyors fókusz, snapshot lehetőségek kihasználhatósága és a rossz fényviszonyok közötti használhatóság miatt szeretjük.
  • synch
    #21
    Panasonic GH1 hírek
    http://twitter.com/panasonic_gh1http://twitter.com/panasonic_gh1
  • synch
    #20
    Panasonic GH1 hírek
    http://twitter.com/panasonic_gh1
  • Beatmaster
    #19
    én imádom a tukorreflexesemet...
  • tudatlanka
    #18
    Samsung
  • KillerBee
    #17
    Végül is szerintem a tükör alkalmazása kényszermegoldás volt a filmes korszakban (gyerekkoromban Newton-keresős, később tükörreflexes filmes géppel fotóztam), a digitális gépeknél megfelelő felbontású keresővel elhagyható. Kíváncsi vagyok, mikor jelennek meg APS-C és full frame gépek is tükör nélkül.
  • KillerBee
    #16
    Köszönöm a linket, most már nem csodálom, hogy a pixinfo.hu-n nincs értékelés az objektívről (főleg hordó- és párnatorzítás, vignettálás). A hordótorzítás még közepes wide állásban megdöbbentő, akár a vignettálás, nem csodálom, hogy a géphez adott RAW-konverterrel nem is lehet kikerülni a szoftveres korrekciót. Plusz kár, hogy emiatt a kép szélei és sarkai a korrigált képről eltűnnek.

    Ettől függetlenül nem rosszak a képei.
  • Thrawn
    #15
    Panasonic G1-ről alaposabban.
  • gosub
    #14
    Ja,ja redöny van, tükörreflex nincsen!
  • Blasta
    #13
    Igen, igazatok van, ezt benéztem, redőnyzár természetesen van a gépben, sorry a félrevezető infóért!
  • tudatlanka
    #12
    Lehet ennek is annak is mondani.Én jobban örülök a tükörnélküli tükörreflexesnek.Ha már ékes-édes magyar az anyanyelvünk...

    Szóval a G sorozat a kompakt és DSLR között helyezkedik el.Nincs benne tükör-prizma eccetera.De van viszont ugyanakkora (4/3-s) érzékelő,fizikai zárszerkezet mint a valódi tükrösökben.Az keresője szvsz fantasztikus,kompakt után nem szokatlan....az autofokusza meg sok belélő DSLR-t veri tesztek alapján.Ráadásul az az elönye is meg van hogy a front-back fokusz ennél a gépnél soha nem fordulhat elő.....
    A pana megpróbálta a kicsi-könnyű kompaktokat összeházasitani a DSLR-kel.Hozzátenném már más is próbálkozik Pentax alapokon.Egy hátrányt látok még hogy az obi választák elég szerény...bár adapterrel simán lehetne bővíteni csak az a frány pénz ne lenne...

    Ja nem mellesleg bő fél éve használom megelégedéssel...
  • gosub
    #11
    Ez nem tükörreflexes gép, hanem cserélhető objektíves. Nincs benne tükör így nem lehet DSLR. Ahol ilyet írnak az tévedés. És sok szaki helyen írnak ilyet erről. Ezen meg kell próbálni túllépni... :)
  • gosub
    #10
    Ez még a szeptemberi Photokina kiállításon volt Kölnben. Az tényleg csak egy makett volt. Ma már lehet rendelni.
  • KillerBee
    #9
    Szóval a tükör nélküli gép is tükörreflexes. Értem... Azaz nem értem. Miért is tükörreflexes akkor ez a gép?
  • Ferrer
    #8
    Nekem úgy tűnik, ez a G1 csak hype.
  • gosub
    #7
    Ebben a gépben VAN redőnyzár, tükör és tükörakna nincsen! Így nincs tükörcsapkodás, meg az arra való várakozás, rázkódás. Helyette EVF és kis méret.
    Már 7 hónapja lehet venni. Most jött ki a FullHD-s videós változat.
  • Lateralus
    #6
    Akkor ez mi?

    http://www.youtube.com/watch?v=-dK6Qa1Iy4Y
  • kjasfhasdfasd
    #5
    Egyszóval, ez a gép NEM tükörreflexes :D
  • Glutamin
    #4
    Várható volt, hogy hamarosan meglépik ezt a dolgot. A digitális technika megjelenésével szükségtelenné vált a tükrös mechanika.
  • Blasta
    #3
    Azt jelenti, hogy ebben a gépben konkrétan nincs zármechanika. Úgy képzeld el, mint egy sima kompaktot, a keresőbe nézve is EVF-et (elektronikus keresőt, azaz apró LCD-t) látsz, nem pedig tükörmechnaikával nézel keresztül az objektíven.
    Tehát nincs zár, nincs benne mozgó alkatrész.
  • Möci
    #2
    mármint,hogy műszakilag mit takar e mondat...
  • Möci
    #1
    "kiküszöbölik a zárszerkezet struktúráját,"
    Ha egy kicsit bővebben kifejtené ezt nekem valaki, megköszönném!