88
  • Gerygrey
    #47
    a fájó csak az (nekik), hogy a koncertek mellett korábban jött a lemezlóvé is. Most nincs.

    Ugyanígy jártak 100 évvel ezelőtt a lovaskocsi-készítő üzemek is. Technikai fejlődésnek hívják azt, hogy fölöslegessé váltak, ami nem egy üldözendő dolog, hanem ez viszi a világot előre. Aki elavult, piacképtelen terméket állít elő, az a piac szabályai szerint lemarad, csökkennek a bevételei, majd éhen pusztul. Ezt hívják kapitalizmusnak.

    A szocializmusban működött az a szemlélet, hogy brutális hitelekből életben tartottuk a veszteséges, silány minőségű termékeket előállító gyárainkat, csak hogy elmondhassuk, a vas és acél országa vagyunk. Még ma is nyögjük ezt az ostoba rendszert.

    te mit szólnál hozzá, ha megalkotnál valamit ( zenét, filmet, játékot ) - időt, szaktudást és esetleg pénzt nem spórolva - és nem kapnál érte semmit sem, mert valami jó lelkű ember lemásolná és osztogatná?

    Én tudom milyen érzés mindez. Én is heteket, hónapokat elszöszölök egy videó elkészítésével, egyszerűen azért, mert szeretem csinálni, és jól esik utána kirakva a Youtube-ra figyelni hogy pörögnek a 6-7 számjegyű nézettségi adatok, és jönnek tucatjával a visszajelzések. Pénzt meg kapok a munkámért, ezt hobbiból csinálom. A zenész is nyugodtan elmehet dolgozni, milyen dolog az hogy legyárt 2 hónap alatt egy CD-t és mégis 12 havi fizetést kap az évben... Azt hiszem, tudnám élvezni ezt a helyzetet, de a világ nem így működik :)
  • alma2
    #46
    ... iletve nem azert mert a titkositasod megved. A gyenge lancszem az ember, nem a rendszer.
  • alma2
    #45
    bah, hihetetlen arc vagy :) De sajna ez az utso kommentem, mennem kell. De vegletekig leegyszusitve a sarkitott peldaddal peldalozva.
    Ha amerika bacsinak erdeke fuzodne hozza, foleg a tehetosebb korokbol, akkor azt is nyilvantartanak milyen szinut sz*rsz, nem csak azt, hogy mit toltesz le vagy fel...
    Micsoooda, hooovaaa demonok birodalmaba, meghalljak a tengerentulon, ahol annyira toljak a kereszteny hitvallast, hogy engem zavar ilyen tavolrol. Demonok -> el kell pusztitani oket -> atomot nekik, na jo nem atomot, mert azt nem nezni jo szemmel a vilag, eleg kiirtani oket valami mondvacsinalt dologgal, sot jot tesz a gazdasagnak is, a jogvedok is szeretni fognak, hmm sertesvirus gocpontja, ez jo indok, a vilag is beeszi, boldog is lesz tole, hogy megmentettuk oket a gonosztol, ez most ugyis felkapott tema, aztan volt nincs torrentparadicsomod. Ismeros jelenseg ?
    Persze valoszinu ilyen nem lesz, de nem azert, mert te nem akarod...
  • Don Kanyar
    #44
    miről beszélsz , mi az hogy azért mert hagyják ???!!! gondolkodjál már !!! ma is már random portokon megy a torrent, és egy sima SSL handshake után... SENKI még csak azt SEM tudja megmondani, hogy milyen típusú application protokoll (jelen esetben a torrent) szállítja le a titkosított adatokat, ha mindkét végponton Erőltetve van a titkosítás !!! nemhogy megszűrni !!!!

    ha nagyon akarnék én írok egy szteganográf programot ami sima html-be fog neked egy filmet átküldeni amit semmilyen robot nem szűr ki , csak maximum a zsírfejű és igen karikás szemű buzgómócsing jogvédő ördög ...
  • Don Kanyar
    #43
    Bármit kitalálhatnak ezek után még az egész internetet is betilthatják, már akkor is késő. Saját Wi-Max rendszereket fog mindenki felállítani a pinyóban ha kell, hogy tudjon torrentezni. És vastagon le fogjuk szarni még azt is ha a szolgáltatók kizárólag plain text és http adatokat engednek átküldeni egyetlen porton.
    Sőt! Szarrá fogjuk az összes adatot szteganografálni, amit majd csak valami 35000Gigaherces processzor fog tudni felismerni Kr.u. 2550 környékén.
  • alma2
    #42
    maskeppen fogalmazva, azert mukodik mert hagyjak, most foleg a publikus trackerekre gondolok, neha van egy ket latvanyos per, figyelemfelkeltes celjabol, hogy mind a ket oldal kicsit magaenak erezze az elonyt, befogja a szajat, csillapitsa a kedelyeket stb, nem azert mert egy ludasmatyi aki valoszinuleg eleteben egy torrentet se toltott meg fel, veri a nyalat, de ha egyik reggel bekopogna nala az FBI, mert sajna ilyen is van, nalunk is, az anyjat is odaadna nekik, csak, hogy mentse a szaros kis segget.
  • Don Kanyar
    #41
    és hogy egy kicsit az agyament technikai részleteidbe is belekössek, hány de hány kereső van a világon ??? hányszázezer ??? szerinten mindegyik keresőt egységesen cenzorálni tud bárki is a világon??? a surinámi benszülött törvények értelmében a torrentezés pl. maga szellemkapu a démonok birodalmába, vagy a húsvét szigeteken bálványként tisztelik a nagy torRENT szellemet és semmilyen méteresorrú bíró nem tudná betiltani, meg ellene korrupt , iGAZSÁGtalan törvényeket hozni, mert egyből még tovább vágnának neki az amugy is már megcsonkított műszeréből

    szal ennyit az összeesküvésetekről, meg a torrent és az igazság elleni szánalmas kis harcotokról....
  • TeDDyRuSh
    #40
    Don kanyar, higgadj le, baromságokat beszélsz, 10 éve még bárki feltehetett egy mp3-at az oldalára direkt letöltésre. A fájlcserélés nem olyan régen terjedt el. És igen, a kezdetektől bacta a csőrüket a dolog. Most válság van, kell a lóvé. Szabályokat akarnak! Valahol jogos, hisz te sem használhatod a saját SIM kártyád telefonálásra, mert képes vagy csinálni egyet.

    A kiadók meg melóznak, nyomják a koncerteket, a fájó csak az (nekik), hogy a koncertek mellett korábban jött a lemezlóvé is. Most nincs.

    Ezt az energiát Don kanyar, meg fektesd inkább tanulásba, mindenki jobban járna, hatalmas agytröszt lehetsz.

    U.I.: Nem vagyok: kommunista, cionista, jogvédő, népbutító, népsanyargató, sem "kockabajszos bácsi" fan!
  • alma2
    #39
    huh, eleg egyszeruen latod a vilagot :), de ahogy a mondas tartja "Bolondoknak áll a világ"
    Ahogy a regi eddy murphy filmben volt, "allambacsinak" majdnem mindegy, hogy a nyomi jogvedoktol, vagy a internet szolgaltatoktol /adobol/ , palyazatokbol a internet halozat fejlesztesekert az eutol zsebeli be a penzt, azt te is latod az utobbiban tobb a penzt, mint az altalad uldozott jogvedok szervezetek tudnanak tejelni. De egy sg forumos szajhos, nem fog valtoztatni ezen, majd egyszer te is belatod, illetve remelem idovel kevesbe fog habzani a szad, ha ilyen temarol probalsz beszelni :)
  • TeDDyRuSh
    #38
    Csóri Mininovának kellett hoznia egy ilyen szerencsétlen "geopolitikai" döntést. Szembe megy a várható eseményeknek. Ennyi... Próbál alibit kreálni magának, hogy azt mondhassa: Én mindent megtettem.

    Szerintem meg a szűrés nem lehet annyira bonyolult dolog. Még csak nem is kell mindet megszűrni, hisz ha indul száz jogos per, az vissza szorít legalább ezer torrent készítőt...mondjon akárki akármit. És nem olyan biztos a helyzete a kicsi trackereknek sem. Ki gondolta volna, hogy Thaiföld és Malajzia ilyen kemény törvényi intézkedéseket hoz a fájlcserélés visszaszorítására. Ha egy kicsit belegondolsz, akkor mi a facér tartaná a hátát egy kis állam olyan oldalakért, amiből pénzt se lát, csak adatforgalmat. Főleg ez érvényes, mikor majd kopogtat nála az EU, meg USA.

    És persze senki nem gondolja azt komolyan, hogy létezik olyan titkosítás vagy kikerülő módszer, ami ugyanezt a kényelmet nyújtja mint eddig és csak a jogvédők és spanjai nem tudják megfejteni.

    Hölgyeim és uraim és elkezdem temetni a torrentet és minden olyan fájlcserélő módszert, aminek nyoma lehet valamilyen szerveren, még ha csak egy pár k-s fájl is az. Max 3 év múlva olyan szintem fog mozogni, mint most a DC.
  • Don Kanyar
    #37
    hány éves is torrent drága okostojás, népbutító barátom? hány éve is ba**za a jogvédők csőrét ??? jahogy már vagy 10 éve ??? aha és szerinted hány hozzád hasolló, meg egy kicsit nagyobb kaliberű okostojásnak jutott eszébe már ezeknél sokkal de sokkal furmányosabb 5let , és mihaszna, a warez és a torrent ellen sehogy sem tudtak fellépni, és tudod h miért nem ??

    szabad a gazda ?

    igen. mert az IGAZSÁG utat tör magának... sőt mást mondok :
    meg van egy olyan mondás is, hogy :
    „Habár fölűl a gálya, s alúl a víznek árja, azért a víz az úr"
    Meg van még idevágó mondás:
    „Lehet széllel szembe pisálni, csak nem érdemes."
    Meg az is találó, hogy :
    a cionista, zsírfejű döbrögit a Lúdas Matyi 3szor veri vissza...
    sőt :
    Aki sokat markol az keveset fog ...

    ...és lehet mérgelődni tisztelt cionista jogvédő "urak", elvtársak, csak el kéne már menni végre dógizni, népbutítás, meg népsanyargatás heiett !

    Különben előbb-utóbb jönni fog a Lúdas Matyi, vagy egy
    kockabajszos bácsi
  • alma2
    #36
    Illetve, ha az ilyen tok felesleges cikkekre senki nem reagalna, szo nelkul hagyna a "nep", elobb-utobb nem is lennenek ilyen cikkek, bar ezen a gagyi oldalon valoszinuleg tovabbra is lennenek, de a kereslet-kinalat elmelet alapjan mashol biztos mukodne.
  • alma2
    #35
    kovetkezo lepes, nez meretet, csapetokat stb stb, aztan szep lassan minden eltunik az oldalakrol ebbena formaban. Lehet, hogy le is vedetem az otletem :) Ha azt mondjak neked te nagy lazado, kapsz a zsebedbe mivel latszik kispalyas idiota vagy, csak 1 millio forintot, maris mint a kiskutya nekik is felsorolnad az osszes altalad ismert oldal cimet, pontos elerhetosget stb.
  • alma2
    #34
    Don kanyar te eszkombany... minek kellene szurni a filmek tartalmat, minek kellene barmit is tulbonyolitani olyan modon amit a furmanyos agyadbol kipreseltel. Hogy kerestel ra a pistara ? beirtad ugyesen wi**ws v*s*a, na latod amiket erre a keresre ki dob, nem nez bele a rar-ba, hogy valoban a pista van-e benne, egyszeruen, nem ad ra vissza talalatot, ennyi. Sot meg adatbazist se kell ehhez feltolteni manualisan, fognak par w*rez infora szakosodott oldalt es osszeszedik belole az infot. Kb 1 nap munka es eltunik ezekrol az oldalkrol az ilyen cuccok 90 %-a, ha akarjak. Persze aki a fiat is windows vistanak hivja nagy eselye van, hogy oh jaj a homemade videoja is eltunik, de elso lepeskent pl minden release melle a datumot is mellepreseli, igy ha a homemade videodat a kiadasa elott csinaltad van eselye, hogy meg mindi elerheto marad. Mar csak meg kell ilyeszteni, a torrent oldal tulajdonosat es maris belemegy. Ez egy rem egyszeru megkozelites, amin gondokodni se kell, csak az irratalo hulyesegedre akartam reagalni, hatha felnyilik a szemed. Persze 1 nap munkaval ki lehet ezt kerulni, de a masik oldal tovabbi egy nap munkajaval azt is meg lehet fogni, ha a torveny melled all es megkapod hozza az eszkozoket.


  • roliika
    #33
    A filmek azonos időkódjához tartozó streamek mozgásvektorainak és hang spektrumának az összehasonlításával elvileg lehetséges.

    Egy több procis gépen (rendes szerver) több milliót is át lehet nézni 1-2 nap alatt egy adatbázisból.

    Ha a film cam felvétel és nincs passzoló időbélyeg, de esetleg a film neve azonos a szűrendővel akkor kicsit tovább tarthat a szűrés ha a stream időbélyegész kicsit csúsztatni kell és úgy kell összehasonlítani. Kopirájt.
  • Don Kanyar
    #32
    Nem bájtonként ! Pixelenként !

  • Vorpal
    #31
    Don Kanyar = hottod aki szereti a relációkat - infógyüjtés.)
  • [HUN]FaTaL
    #30
    Bájtonként óhajtják összehasonlítani az eredeti példánnyal? Ez sztem kivitelezhetetlen.. Hogy döglődne a torrent arra meg szimplán no comment..
  • [HUN]FaTaL
    #29
    És mégis mit szűr a mininova amikor nem üzemeltet trackert?
  • carlos05
    #28
    fellépésből nagyságrendekkel többet lehet akasztani mint az eladásokból.. inkább elköltöm a pénzem partyra/koncertre (mondjuk még 1,5-2 cd árát is) minthogy megvegyem a lemezét..
  • szlovákiai hun
    #27
    Azért én is azt mondom, hogy félrevezető a cikk, szerintem arról van szó, hogy alakalmazkodnak, de amint itt az sg-én is hir van róla, van amelyik kiadó megtalálja a megoldást: Sg-és link

    amerikai lemezkiado reklamoz az isohunton
  • Rexhawk
    #26
    ""
    Ne verd a fejed a falba, mert meghülyülsz...ja bocs későn szoltam. Te már így is hülye vagy.
  • Rexhawk
    #25
    "ZENÉSZ = KERES PÉNZ ZÖMMEL KONCERTTEL...."

    aminek a nagyrészét a kiadó lenyulja:)
  • szlovákiai hun
    #24
    "szerintem meg leszek kövezve... de nagyon helyes, hogy korlátozni próbálják a torrent oldalakat... te mit szólnál hozzá, ha megalkotnál valamit ( zenét, filmet, játékot ) - időt, szaktudást és esetleg pénzt nem spórolva - és nem kapnál érte semmit sem, mert valami jó lelkű ember lemásolná és osztogatná?"

    Röhög a vakbelem, de már unom körbe-körbe szajkózni: ZENÉSZ = KERES PÉNZ ZÖMMEL KONCERTTEL....

    ÉS MÉG EZER ÉRVET LEHET FELHOZNI...de már unalmas körbe-k9rbe szajkózni!
  • Don Kanyar
    #22
    ő bajuk, alkossanak olyan kézzelfogható dolgot, amit el is tudnak adni ! leginkább mennyenek el végre dógozni !!
  • cipike
    #21
    na ebben is van valami azért

    de azért még egyszer elmondom neked: a kiadók szemléletmódjával van problémám, nem az alkotókkal...
    és hidd el, hogy mélységesen sajnálom - ahogy te mondtad - a sok tehetséges zenészt, akiket említettél... márminthogy koldulni kényszerülnek...
  • Don Kanyar
    #20
    hajtsák be ahogy tudják a torrentezőkön, vagy akin akarják... az általuk vélt , nem létező elbukott meg nem kapott bevételeiket.. de akkor ők is tartoznak nekem 10 csilliárd ejróval, amiért az én általam a wc-n megalkotott műalkotást egyáltalán a szájukra vették !!!
  • cipike
    #19
    hát azért a wc-n való alkotás és egy film, zene, program megalkotása között azért van egy kis különbség...
  • Don Kanyar
    #18
    azt szólom hozzá, hogy : "aki hülye hajjon meg !"

    addig nem alkotok semmit se, még a wc-n se, amig meg nem előlegezték ugyebárgyú?

    azt szólom még hozzá: hogy nézd meg hány tehetséges zenész koldul itt nálunk aprópénzért az aluljárókban ! és ők mennyi jogdjat szednek be ???

    mindenki a saját szerencséjének a kovácsa., az hogy nem bírta értékesíteni, vagy nem annyiért amennyiért szerette volna... az pedig kizárólag az ő személyes szociális problemája ... ENNYI.
  • Don Kanyar
    #17
    Én is túlreagáltam a dolgot, hiszen itt az sg-n pont arról szólnak a dolgok, hogy a hozzászólások döntik el a cikk hírértékét, nem pedig a fejlécben található topikcím, bár az is befolyásol(hat)ja egyes emberek gondolkodásmódját.
    Összegezve: nevetséges, hogy a mininova bármilyen formában is szűrné a másodpercenként feltöltött több gigabájt anyagot, különösen úgy, hogy mindenki tudja, hogy ezer féleképpen kikerülhetők a szűrések.
    Ezenkívül pedig ott van még 100ezer torrentoldal a mininován kívül , sok ezek közül olyan országban , ahol se most se később nem kell a jogvédőktőktől és egyéb veszélyektől. Magyarán torrent van, volt és lesz . Ámen !
  • kissssss
    #16
    igen én belekötők a betű méretbe nem is értem hogy képzelheted hogy 1-el nagyobb méretben mertél írni mint ahogy az nekem tetszik
  • cipike
    #15
    szerintem meg leszek kövezve... de nagyon helyes, hogy korlátozni próbálják a torrent oldalakat... te mit szólnál hozzá, ha megalkotnál valamit ( zenét, filmet, játékot ) - időt, szaktudást és esetleg pénzt nem spórolva - és nem kapnál érte semmit sem, mert valami jó lelkű ember lemásolná és osztogatná?

    ámbár a kiadók nyavalygásával sem értek egyet, hiszen amíg ők a bevételből kb. 60-70% részt tesznek el, úgy, hogy ők végül is csak a közvetítő közeg, addig az igazi, munkát nem kímélő emberke/emberkék alig 10-20% részt kapnak az egészből... ( persze ezek csak saccperkábé adatok ) a többi meg a terjesztés költsége...

  • P3h3ly
    #14
    Bár alapból vajon kiki az újabb reg-jével se túl szimpatikus, de egy dologban nagyon igaza volt: A cikk röhejes, tele van csúsztatásokkal, nevetséges feltételezésekkel.

    A mininova tartalmat fog szűrni vagy legalábbis ezt mondja, hogy mennyire sikerül nekik az majd kiderül, lényegtelen (ennek ellenére ennyi a hírértéke a cikknek). De ebből levonni azt a következtetést hogy a torrent haldoklik háááát vagy elfogultság vagy hülyeség.

    A másik legszebb: "a Pirate Bay a létért küzd" tényleg? Nekem az tűnt fel hogy akiket a Pirate Bay kapcsán bepereltek kerek perec kijelentették hogy bármi történjék is az oldal nem szűnik meg. Ráadásul körberöhögték a vádakat illetve az ügyész szerencsétlenkedését. Amikor a nevetséges felkészültségük és a bizonyítékok hiánya vagy felemássága ellenére mégis a kiadók nyertek elsőfokon pedig kiderült hogy az ítélet még csak nem is lehetne érvényes hiszen a bíró összeférhetetlenség miatt nem is bíráskodhatott volna a perben mert a felperes szervezetek tagja.

    Ezek után az sg szerkesztőihez lenne olyan kérdésem hogy objektívan esetleg nem lehetne írni erről a témáról? Esetleg úgy hogy nem próbálják a szőnyeg alá söpörni az egyik legfontosabb Pirate Bay-es hírt?
  • Don Kanyar
    #13
    semmiféle próbaidőszakról nincsen szó ! az egyetlen próbálkozás az ami itt zajlik az emberek elbutítása és szándokos megfélemlítése, bár szerintem ha ettől egy vagy két kisnyugdíjason kívül más is beijed , hogy:

    "jaj istenem most mi lesz? hogy torrentezem majd ezután le a legújabb svarci filmeket ?"

    akkor , hát.. khm.. szal faguriga legyek...
  • Garfield
    #12
    Bár a bejegyzésből kiderül, hogy egyelőre egy 12 héten át tartó próbaidőszakról van szó,

    Idióta 2.

    Elolvasod végre a cikket végig, vagy a szombat délutánodat annak szenteled, hogy hülyét csinálj magadból nagy nyilvánosság előtt?
  • Don Kanyar
    #11
    jólvan haver, igazad van: akkor tessék itt van a Mátrix letölthető verziója még csak tömörítve sincs! :

    http://isohunt.com/torrent_details/25448650/the%20matrix

    Vagy itt van a Star Wars mind a 6 része, szintén az ISOHUNT/MININOVA-RÓL ! :

    http://isohunt.com/torrent_details/52756189/Star%20Wars

    Van még kérdés, vagy még beleköttök esetleg a betűméreteimbe ????
  • Garfield
    #9
    egy külső partner megoldása segítségével megkezdik a videotartalmakra mutató torrentfájlok átfésülését,

    ISOHUNT, MININOVA: Vista:
    http://isohunt.com/torrent_details/63987593/windows%20vista
    XP SP3 2009 ULTRA EDITION:
    http://isohunt.com/torrent_details/58583501/windows%20xp[/i]

    Idióta, legalább használnád azt a rózsaszín húscupákot a koponyádban...
  • Don Kanyar
    #8
    .exe-t nem torrenten kell letölteni, ennyi.
  • passatgt
    #7
    mégegy alreg?
  • moikboy
    #6
    Inkább a telepítőkbe rejtett spywareket kellene kiszűrniük... Annak legalább lenne valami haszna is.