200
  • karit
    #200
    toto66 (#194): ez alighanem a http://hu.wikipedia.org/wiki/Casimir-effektus
    akar lenni, amiből aligha fognak térhajtóművet kalapálni.
  • Epikurosz
    #199
    Bettus, maga eltévedt.
    Hívjam a rendőrséget?
  • Bettus 016
    #198
    sziasztok segitségetekre lenne szügségem hól találok ingyen eltölthető játékot samsung s5600 érintő képernyős telefonra fonti lenne mert mindent átnéztem és nem találtam :'( sanos kérlek segitsetek Bettus
  • toto66
    #197
    Szóval szerintem valami kókler ez a Marc Millis.
  • toto66
    #196
    Hogy érzi magát tisztelt giroszkóp?
    Köszönöm jól, de jobb vesém táján mintha forogna a téridő. C:
  • toto66
    #195
    "gyűrűk felett elhelyezett mozdulatlan giroszkópok is úgy érezték, mintha maguk is forognának, pusztán az alattuk forgó gyűrűk jelenlétének köszönhetően"
    Hogyan érezték úgy?
    A giroszkóp most forgott, vagy nem, mert vagy forgással mutatja ki a szerintük forgó téridőt, vagy nem jelez semmit (a giroszkóp az már csak ilyen)
  • toto66
    #194
    "Más tanulmányok azt derítették ki, hogy két párhuzamos, töltéssel nem rendelkező fémlap közötti terület kevesebb energiával rendelkezik, mint a környező tér. A tudósok ezt egyfajta "negatív energiaként" aposztrofálták, ami könnyen lehet, hogy a tér-idő mozgatásának egyik kelléke"
    Kérdés:
    Miért ilyen nesze semmi fogdmeg jól megfogalmazás?
    Milyen energiáról van szó? Hő? Helyzeti? Elektromos?
    Miért negatív energia? Negatív munkavégző képesség? Az energia csak pozitív lehet, mert ha negatív irányba mozdulhatnánk el a nullától akkor is képes lenne munkavégzésre.
    Szóval nagyon bulvár szerintem (mondjuk a téma is)
  • toto66
    #193
    Ok! Megtaláltam!voltam
  • toto66
    #192
    Hol volt a leírás amit te olvastál?
  • toto66
    #191
    ???
    "Probably most famous scene from Croatian war for independence. On September 21, 1991, two JNA Jastreb J-21 light strike fighters flew over the Dalmatian city of ©ibenik. Croat soldiers opened fire"
  • Epikurosz
    #190
    Nem olvastad el a leírást. SAM-mal lőtték le.
  • toto66
    #189
    Egyszer mikor még sorkatonaként szolgáltam Kecskeméten, az egyik katonatársam azt mondta a leszálló MIG 21-estől 300 méterre, hogy milyen simán le tudná lőnni az AMD-vel. Mondtam neki, hogy badarságot beszél, mert a gépet hiába találná el esetleg a pilótát, de nem hitt nekem azt monta simán eltalálná az embert is, akkor megkérdeztem mennyit célozna elé. Semmit, volt a válasz. Akkor szépen kiszámoltam neki hogy a gép 300Km/h val szál le (MIG 21) az AMD-nek a lőszerének 850m/s a kezdősebessége, 300 méteren durván ennek a fele, így mennyi az elétartás. Kiderült hogy még csak a gépet sem találta volna el ha az orrára céloz. A videón a gép sac/kb 2000 méterre volt, mikor a legközelebb járt.
  • toto66
    #188
    Csak nem az AK-s lőtte le (a gép lőtávolságon kívül volt), valószínüleg volt valami légelhárító a közelben.
  • Epikurosz
    #187
    totó!
    Erről az asztaqrvázásról jut eszembe. Nézd meg ezt a videót (mellette van angol leírás). Gyakorlatilag ugyanaz a reakció, csak más nyelven: "Oba dva, oba dva!". :-)
  • Epikurosz
    #186
    Megnéztem egy videót. Érdekes. :-))
    Sötét a képernyő, valami villan, majd kiáltások: "Aszta qrva!" Látványos, ill. hallványos. :-)
  • toto66
    #185
    Ne keverd a szezon a fazonnal!
    Létező neve és az elvont fogalom nem ugyan az!
    A valóságban van olyan anyag amit hidrogén névvel jelölünk, de nincsenek olyan vektorok amelyel a teret reprezentáljuk. (itt a lényeg csak modellje van valóságos anyag nincs olyan hogy tér). Elektomágneses tér az például van, de nem ugyanaz a kettő (sőt lehet hogy az anyag is, így a hidrogén is ennek része).
  • toto66
    #184
    Ez is egy jó oldal:http://pyromaster.extra.hu/pirotechnika.htm
  • Epikurosz
    #183
    Hidrogén sem létezik, az is csak egy fogalom, mégis vannak hidrogénnel hajtott rakéták.
  • toto66
    #182
    Azért mert gagyi rakéták semmivel sem modernebbek a szilveszteri tüzijátéknál, sőt...
    Csak nagyobbak és veszélyesebbek. Vannak a pirotechnikával foglalkozó magyar fórumok, ha érdekel keress rá.
  • toto66
    #181
    Szerintem tér idő nem létezik, csak fogalom amivel megpróbáljuk a tapasztalt környezetünk leírni, ezért nem is lehetséges ilyen hajtóművet építeni. Szerintem, de biztos mások jobban tudják.
  • Epikurosz
    #180
    Előbb építenek a thaik térhajtóművet, mint mi. (Ilyen mér nincs az Alföldön? Ezek csak állandóan rinyálnak, hogy fogy a hortobányi ménes, meg ilyenek.)
  • Falcon87
    #179
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön.
  • Sir Ny
    #178
    naugye,énhogymegmondtam,nexushatanyútontévedett-e???témábanleírta,hogyEinsteintévedett!
  • Epikurosz
    #177
    OK. Jó gyaloglást!
  • Sir Ny
    #176
    Miért mennék én Budapestre, ha Szolnokra akarok menni?
  • Epikurosz
    #175
    "a világ pont ugyanúgy fog működni, ha igazak, meg, ha nem igazak."

    A világ igen, de a világ nem fog téged elvinni 1,5-2 óra alatt Budapestről Szolnokra. Ahhoz neked is tenni kell vmit.
  • Sir Ny
    #174
    mi vagy te költő? akkor nem túlozzál. itt vagyok én, élő példa, aki nem ismeri el az Einstein állításait. legalábbis nem feltétel nélkül. lehet igaz, meg lehet nem, hát ennyi. bár engem most perpillanat rohadtul nemérdekel, hogy igaz vagy sem. igazából az ilyenek nagyon nem befolyásolnak semmit, és a világ pont ugyanúgy fog működni, ha igazak, meg, ha nem igazak.

    ellenben viszont tényleg ne túlozz. a túlzás az bizonyos értelemben véve akár hazugságnak is tekinthető. megint más a helyzet a viccekkel és az iróniával, amik bár hazugságok, az emberek túlnyomó többsége tudja, hogy mégsem.

    viszont van olyan tény, amit mindenki elismer. Chuck Norris létezését. nincs rá élő példa, aki ne ismerné el
  • Dany007
    #173
    Sz.tem Einstein bizonyította az állításait, amit utána mindenki elismert.
    Ja és akkor már Nobel-díjas volt...
  • Dany007
    #172
    Igen :)
    Megvan könyvben is, még nem jutottam el az elolvasásáig, de remélem könyvben részletesebb lesz.
  • Epikurosz
    #171
    Nem kell kötőjel.
  • oli314
    #170
    ja, szóval akkor te Einstein-hez hasonlítod magad
    hát egy nagy különbség biztosan van köztetek...ő értett a fizikához.
  • Sir Ny
    #169
    "most minek kell erőltetni a baromságot?"
    szerintem Einstein-nek mit mondtak az ő korában?
  • Epikurosz
    #168
    Tök jó a film!
  • oli314
    #167
    most minek kell erőltetni a baromságot?:) ha érdekel a téma olvass utána vagy menj el modern fizika előadásokra(egyetemre), és akkor lesz valami fogalmad a dolgokról. Bár gondolom te a gimiben is abszolút értékbe raktad, ha a másodfokú egyenlet megoldó képletében negatív szám jött ki a gyök alatt...végül is hogy téged idézzelek: "nem egy tök más képletet kreáltál" ezzel.:D
  • Sir Ny
    #166
    tessék, most jött a cikk, h nyúton is tévedett.
  • Sir Ny
    #165
    igen, olvastam, és éppen ezért raktam abszolultértékbe, mivel az semmilyen eddigi eredménynem nem mond ellen, és nem egy tökmás képletet kreáltam volna. (de láthatot, azt is tettem)
  • Dany007
    #164
    Deee azért szerintem van anyag. Csak az anyagot alkotják a húrok...
    A rezgő húrok : )
    Amik különböző dimenziókban mozogva,rezegve megalkotják a kvarkokat, gluonokat (ha jól írtam..) ezek pedig a protonokat, neutronokat stb... És mindennek egy bizonyos formációját szoktuk anyagnak hívni....

    Amúgy egy könnyen érthető látványos videó a húrelméletről: Vigyázat 51 perces
  • Dany007
    #163
    Ember! :)
    Nem azért nyomós érv, mert Einstein írta fel először...
    Csak ez már előre vetíti, hogy olyan dologról beszélsz, amit nem nagyon ismersz...
    Ha tovább olvastál volna, akkor elmondtam, hogy miért.
    De akkor elmondom mégegyszer:

    A relativitás elmélet a tudomány legnagyobb pontossággal igazolt elmélete!
    A képletet 1:10^14-en pontossággal igazolták!
    Ehhez képest Newton törvényeit "csak" 1:10^6-on pontossággal tudták igazolni.
    Ezen kívül ha a képletek nem lennének pontosak illetve közel tökéletesek, akkor most nem lehetne GPS, se űrutazás, és szondákat se tudnánk küldeni a világűrbe, ill. más bolygókra...
  • Sir Ny
    #162
    akkor így:
  • Sir Ny
    #161
    miért? tessék, én simán beraktam neked a gyökjel alá a mínmuszegyet, és mégcsak egy feketejuk sem keletkezett: