5296
Red Orchestra: Heroes of Stalingrad
  • SötétBarom
    #250
    Isten se tudja, teljesen érthetetlen
  • tototto
    #249
    mert Stalingrad Oroszországban ván? :)
  • zoltang
    #248
    Tudnám miért orosz, muszka ihletésű zene a hivatalos... ?
  • me and a monkey
    #247
    Red Orchestra 2, hivatalos zene, "Viharfelhők Stalingrad felett"
    "Грозовые тучи тень над головой, они запах крови"



  • Svenhassel
    #246
    Nekem is tetszik a kép! De a betűtípus szerintem se passzol igazán. Szerintem túl modern hatású a játékhoz. Egyébként jól néz ki!
  • me and a monkey
    #245
    Innen van a kép, a nagyobb képen jobban kijön, hogy a torkolattűz "festi" meg a port, így banner-méretben ez talán nem annyira jön ki.
  • Rue East
    #244
    *jól néz ki
  • Rue East
    #243
    tényleg jó néz, bár nem értek 2 dolgot:
    miiért van benne ez a halvány piros, rózsaszínbe hajló dolog
    miért nem a hivatalos logó/betűtípus van használva

    (de hát én már csak ilyen vagyok...)
  • me and a monkey
    #242
    Köszi, de nem engem illet a dicséret, isss munkája.
    És a Te ötleted volt, külön köszönet.
  • Desiderata #241
    király az új banner
  • Svenhassel
    #240
    Elvileg januárra van ígérve. Egyébként nem vitázom, mert egy véleményen vagyunk: Szerintem is jó játék (volt) a CoD1! :)
  • bosco05 #239
    Remélem lesz nyílt beta teszt hamarosan. Eléggé várós a dolog ...
  • bosco05 #238
    Lehet, hogy marketing és mindenki tudja, hogy elit alakulat koppintás a dolog :)

    @sven: nem azt mondtam hogy lézerre bemérték a fegyvereket és pixelre azonos mintája a valóságnak :D . Valóban van egy két "buta" modell a játékban, de attól még ott pózoltak a fejlesztők a Brecourt mezőkön eredeti fegyverekkel :)
  • Rue East
    #237
    szerintem inkább filmeket és kalandregényeket tanulmányoztak (emlékezzünk csak vissza a single player kampányra), a többi inkább marketing duma :)
  • Svenhassel
    #236
    "és tanulmányozták a fegyvereket"
    Ahogy elnézem a COD1-es Mauser modellt, nem sűrűn forgatták a kezükben a kedves fejlesztők azt a fegyvert :D Vagy csak ki kellett adni gyorsan és összedobtak valamit...
  • bosco05 #235
    Szerintem elég korrektül írtam róla.

    "Cod1 mögött is volt kutatómunka, a készítők ellátogattak több egykori helyszínre is és tanulmányozták a fegyvereket, de az alapelv az volt, hogy mindebből egy játszható "árkádabb" jellegű dolgot faragnak, ami szintén sikerült (nálam azóta 10/10). Vannak a cod1-nek hibái és nem is olyannak szánták mint ro-t, de azt gondolom, hogy a mai napig ez áll hozzá a legközelebb, még ha nem is hasonlítható teljesen össze a két játék."

    Ezt is érdemes elolvasni ám :) Nem tartom HC gamenek, nem is az, nem is annak szánták, de nem is az árkád legalja :)
  • Rue East
    #234
    miért kéne mondanom?
    én nem az ellenkezőjét állítottam annak amit te mondasz, hanem arra hívtam fel a szíves figyelmet, hogy ne misztifikáljuk túl a cod első részeit se
  • bosco05 #233
    DoD elég primitív alkotás szerintem. Játszottam vele eleget, mondjuk semmivel nem nehezebb mint cod, sőt. Mozgásban pályákban hangban képben, igazából mindenben messze alul marad és kb 10 percembe telt megtanulni a játékot. Ha az HC-game, akkor bele se merek gondolni, hogy egy OFP vagy egy ARMA mi lehet :D
  • bosco05 #232
    Akkor mond meg azt is hogy mi van még Detroitnál is közelebb :)
  • Rue East
    #231
    akkor mondok egy példát:
    Detroit valóban közelebb van Budapesthez, mint Chicago, csak az arányokkal legyünk tisztába, meg hogy melyik földrészen van...

  • FSpofon
    #230
    Én úgy emlékszem, hogy azért a CoD1 már ugrabugra noob gamenek számított, és a DoD (day of defeat) volt a "hc" etalon VH-s multi game annak idején :)
    bár magyar tábora nem volt nagy, vagy azért mert nem volt olyan egyszerű warezolni mint a codokat, vagy mert túl hc volt mint ez RO.
  • bosco05 #229
    Akkor lényegében ugyanazért várjuk :D
  • Gyuszopapa
    #228
    Én meg azért várom mert ez csak pc-re fog jönni és remélem nem lesz olyan bajai mint a mai foskonzolportoknak.Meg végre remélhetőleg nem vérpisti játék lesz.
  • bosco05 #227
    Teljesen igazad van és ezért várom annyira RO-t, hogy végre fény legyen az éjszakában :) Nagyon remélem azt is, hogy eredeti nélkül nem lehet majd multizni és nem szaporodnak el a tört szerverek, ami manapság elég gyakori játékoknál sajnos. Az EA (BF) mondjuk győzelemre áll a warez harcban, de egyelőre nem sokan mondhatják el ezt magukról.
  • bosco05 #226
    Ha gondolod felmehetünk szerverre én alád dobok 10 nadet, de hogy 10x meghalsz tőle az fix. Való igaz vannak benne bugok (mikor 100-ból egyszer mégsem esel össze), de elenyésző és készítők által elismert hiba (uo-ban sokkal gyakoribb, no meg agyonbuherált moddolt szervereken). Ugrás közben pedig lehet lőni az igaz, csak nem sokat érsz vele (bár a haxoroknak megy az tény), mert lényegesen nagyobb lesz a fegyver szórása. De mondjuk ha én felugrok attól még meg tudom húzni a ravaszt, nem rohad le a kezem egy kis jumptól, úgyhogy szerintem ez rendben is van, pláne ha egy két golyó még célt is talál merő véletlenségből. Cod1 mögött is volt kutatómunka, a készítők ellátogattak több egykori helyszínre is és tanulmányozták a fegyvereket, de az alapelv az volt, hogy mindebből egy játszható "árkádabb" jellegű dolgot faragnak, ami szintén sikerült (nálam azóta 10/10). Vannak a cod1-nek hibái és nem is olyannak szánták mint ro-t, de azt gondolom, hogy a mai napig ez áll hozzá a legközelebb, még ha nem is hasonlítható teljesen össze a két játék.
  • Svenhassel
    #225
    Jó volt a CoD1 annak idején. De azért már abban is megvoltak a realizmust mellőző megoldások. Például ugrálás közben lövöldözés, reflex lövések sniperrel, quick scope stb. Szóval nem igazán lehet összehasonlítani sem a két játékot sem a két játék használóinak képességeit szerintem. De az tény, hogy a CoD széria azóta mélyrepülésben van és már megközelítette a Föld középpontját :D
  • Desiderata #224
    "pistike nem szereti ha véletlenül 10-15 másodpercre célpont nélkül marad"

    én ezt azzal egészíteném ki hogy nem gond ha nincs célpont, mert ugye a közös célért játszik az ember csapatban, COD1-ben is sokszor nem lőttem a másikra mert a rádió megszerzése volt a cél nem az esztelen öldöklés
    viszont CS maradvány az amikor lelövik az embert és 5 percig bámulhatja a többiek játékát, ezt viszont utálom, remélem itt nem lesz
  • Gyuszopapa
    #223
    A mai korosztály sírva fog elhajítani egy olyan játékot mint a Red Orchestra ostfront egy-két kivétellel.Ez az idézet a Bethesda softwork egyik fejesétől való mikor fejlesztették a Fallout 3-at."A mai akciódús vérrontáson szocializálódott ifjúság egy körökre alapuló játékot gondolkodás nélkül hajítana ki az ablakon".A lényeg ebben a 3 szóban rejlik:akciódús vérrontáson szocializálódott.
    Hozzáteszem igaz ez nem körökre osztott játék de a mai világban nem nekünk 30-40 éves korosztálynak készítenek játékokat.És most egy felsorolás miért ilyen fosok a mai játékok.
    -pistike nem szereti ha véletlenül 10-15 másodpercre célpont nélkül marad mert akkor már unalmas számára a játék
    -azt is szereti ha néha istennek érezheti magát
    -nem szereti ha gondolkodni kell egy játékban mert akkor már túl bonyolultá válik számára
    -stb.
    És a játékkészítők ezt veszik figyelembe főleg hogy már szinte minden játék konzolon kezdi és ez még jobban hozzájárul ahhoz hogy szinte már egy 4-5 éves gyerek szintjén kell játszani.
    Bocsánat ha ezzel bárkit is megbántok.
  • Rue East
    #222
    én nagyon szerettem az cod1-et meg az uo-t de azért ne tévedjünk már el
    ugyanolyan akció játék volt az mindig is, csak nem volt teljesen lebutítva, mint a mostaniak, de attól még nem volt olyan kutató munka mögötte és megfelelni akarás a történelmnek, mint a ro-nál

    ...Cod1-ben ránt a fegyver szépen, tény, hogy nem annyira mint ro-ban, de ott is épp úgy meg kellett fogni. Ugrás közben esélytelen lőni, ha gránáton állsz halott vagy, uo-ban pedig épp úgy elfogy az "energiád" ha rohangálsz...

    ilyeneket nem értem miért írsz, megszépültek az emlékeid vagy nem tudom, de ez egyszerűen nem igaz, igenis lehetett ugrás közben lőni, igenis volt olyan, hogy 1 egység maradt a HP-dból és pont a felrobbanó gránáton álltál...
  • bosco05 #221
    Az a baj hogy jelenleg nincs alternatíva. Cod1 kihalt, más játék meg nem megy ladder szinten, csak ilyen szutykok...
  • Svenhassel
    #220
    Teljesen egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy szerintem aki élvezi a CoD2 stb.-t az ezt nem fogja, különben már rájött volna, hogy az egy teljesen komolytalan szutyok és otthagyta volna:).
  • bosco05 #219
    Talált süllyedt :) Cod1-be szerintem olyan 4000-5000 órám lehet, úgyhogy hidd el én is tudom miről beszélek :) Nem egy lanon jártam és nem is kettőn, de ez lényegtelen is. A nagy codos színvonalesés cod2-től kezdődött, ahol norecoil hack sem kellett, hiszen gyárilag benne van... Cod1-ben ránt a fegyver szépen, tény, hogy nem annyira mint ro-ban, de ott is épp úgy meg kellett fogni. Ugrás közben esélytelen lőni, ha gránáton állsz halott vagy, uo-ban pedig épp úgy elfogy az "energiád" ha rohangálsz. Amit te írsz az igaz, csak nem a cod1-re és az uo-ra. Cod2-től kezdve teljesen egyetértek. Na meg azt se felejtsük el, hogy attól, hogy valaki "noob" játékkal játszik, attól függetlenül lehet hogy egy komolyabb játékban is tud alkotni. Láttam már ilyet is :) Szóval játék alapján én nem minősítenék senkit.
  • me and a monkey
    #218
    Ment PM.
  • Desiderata #217
    adatlapomra kiraktam egy userlinet, ha valaki akarja felhasználhatja, vagy csinálhat jobbat is, várom a gémet :)
  • me and a monkey
    #216
    A hivatalos fórum szerint 2 fontos bejelentés volt.

    1, a beta - amit az év végéig akartak kiadni - átcsúszik 2011. elejére,
    Problems with the matchmaking side of the game means the December beta is cancelled til early next year.

    2, az RO2 hivatalos pályái un. C.Q.C. (Close Quarter Combat) pályák lesznek, vagyis zártak. Ilyen pl. Danzig, Stalingrad Kessel, stb...
    Ez nem a méretét hanem a jellegét mutatja.
    Mondjuk ez nem akkora gond mert biztos lesz hozzá kismillió custom map idővel.

    Aki meg szeretné hallgatni az interjút, annak az a file: ITT
  • lolSL
    #215
    http://bashandslash.com/index.php?option=com_content&task=view&id=985&Itemid=132

    chat az egyik fejlesztővel mindjárt
  • SötétBarom
    #214
    cod/cod:uo
  • Gyuszopapa
    #213
    Kb. minden kodot felsoroltál tulajdonképpen kikről beszélsz?
    Mellesleg az összes kodot nyomtam multiba nem kevés órám van bennük úgyhogy talán tudom miről beszélek.
  • dextr
    #212
    Ráadásul a stamina lecsökkenése mellett ugrás közben lőni sem lehet, űgyhogy jól gondolja meg az ember mikor ugrál :)
  • me and a monkey
    #211
    Done. Köszi Cifu.