66
  • tomcsa4
    #26
    Nem félreinformáltak, szimplán buta vagy. A wikiddel meg kitörölheted. Pont az ilyneke miatt is rossz a magyar informatikusok híre. Ma a magyar rendszergazda már alacsonyabb szinten van, mint egy rakodó. Köszi neked is.
  • cateran
    #25
    Huhh wazz,engem is félreinformáltak..én is azt hittem,hogy az op. rendszer csak hátteret biztosit a futtatandó programoknak,illetve elkezeli a hardverelemeket...de biztos fontosabb az op. rendszer 1 tervezőmérnöknek,mint a cad/cam progi amivel dolgozik...wiki is tiszta szar,mert ezt irja:
    "Operating system (commonly abbreviated to either OS or O/S) is an interface between hardware and user; it is responsible for the management and coordination of activities and the sharing of the limited resources of the computer. The operating system acts as a host for applications that are run on the machine."
  • DjDano
    #24
    Erről van szó, na meg arról, hogy nem mindenki elégszik meg egy elavult oprendszerrel, ami már egyáltalán nem tudja kihasználni a modern hardverelemek, processzorok újításait.

    "Az persze nem vitás, hogy az "új generáció" a Vistára épül, ám a csicsás külsőhöz ezúttal valóban hasznos és érdekes újítások társulnak"

    Mitől csicsás? Azért mert átlátszó ablakok vannak? És van egy két alig észrevehető effekt? Én azt mondanám, modern, letisztult kinézete van. De mindenkinek szíve joga, ha a szürke egér kinézetre bukik :D
  • pepe792
    #23
    Az a jó ház amelyik megfelelő alapra épül.
    Számítástechnikában ha a hardvert nem vesszük figyelembe hanem csak a szoftvert, akkor elmondhatjuk az a stabil és jó gép amelyik alatt stabil oprendszer van! Emlékszek a régi szép időkre mikor 2hetente telepítettem a win 98-at. :D Meg..szhatod a programokat amiket használsz, ha "mocsáros talajra" épültek. Tehát az első: stabil és gyors oprendszer...
    Igaz, az Xp jól sikerült, de már eljárt felette az idő, és szerintem a Win7 méltó utódja lesz neki.
  • tomcsa4
    #22
    Remélem tudod, hogy nagyon nagy butaságot írtál. Az OS nem csak egy program, hanem A program, mely a gépeden lévő folyamatokat irányítja. Tudom, hogy mindenki hozzászólhat a témához, de ennél lejjebb ne süllyedjen már a színvonal.
  • Szkifi
    #21
    Október 23-i hír külföldről:
    "Nagy vihart kavart a Windows 7 október 24-i megjelenése, a korábbi 23-hoz képest egy Kelet-Európában levő kis országban, Magyarországon. A megjelenés elhalasztása a fiatalokat arra sarkallta, hogy utcára vonuljanak és trábgárságokat kiabáljanak, mint például a "Hazudtatok!", vagy a "Monnyon le!", mely Microsoft vezérigazgatójának szól. A délutáni/esti órákban már törtek kirakatok, de egyikben sem találtak Windows 7-et, mivel azok másnap hajnalban érkeznek a raktárba.
    A helyi közszféra dolgozói is várták a megjelenést, a rendőrök már a bolthoz érés előtt sorba rendeződtek, de nekik is csalódniuk kellett. Később a két csoport találkozott és a fiatalokat a rendőrök lovakkal nyugtatták."

    Bocs :D

    Amúgy meg várós a dolog, már csak az ár kérdéses. Jó lenne viszonylag hamar beszerezni, de csillagászati árért marad a jó öreg XP...
  • EroSennin
    #20
    Sose ertettem hogy lelkesedhet valaki ennyire egy operacios rendszer miatt :) Nekem teljesen megfelelt az XP is, es most a Vista SP1 is, a linux is megfelelne ha nem akarnek jatszani a gepen. Az emberek nem az operacios rendszert hasznaljak hanem a rajta futo szoftvereket, az op.rendszer csak egy segedprogram, hogy a fenebe tudnak egyesek ennyire raizgulni a temara erthetetlen szamomra.
  • gothmog
    #19
    háhá! mekkora fless lenne már windowsos zászlókkal felvonulni! :)
  • pasi29uk
    #18
    Ajjaj... már látom a hosszú tömött sorokban azt sok-sok ideges embert akik csak az új windózra várnak...
  • DjDano
    #17
    Az RTM már akár augusztusban elkészülhet, a boltokba mindig hónapokkal a RTM elkészülte után kerül a Windows! Ez a Vista-nál is így volt.


    Ravkin ma 11:42 | privát | válasz erre | #15

    :D

    Az október 23-i megjelenés egyértelműen tisztelgés az 1956-os forradalom és szabadságharc előtt :))
  • pepe792
    #16
    Tévedsz mert elég a 'professional' verzió is.
    "Windows Virtual PC will be delivered to Windows 7 Professional, Enterprise, and Ultimate customers via a web download that includes two executables."
    bővebben itt:WIN 7 - XP mode beta
    A hozzá való hardver beszerzése meg nem lehet nagy gond, mert az én 3 éves gépemen is normálisan fut. Meg ha jól tudom AMD vonalon a Sempron utáni processzorok mind támogatják a virtualizációt. Magyarul, elég ma már egy alsó kategóriás gép is hozzá.
  • Ravkin
    #15
    Hát ez van a windows 7 jó rendszer lett. Akinek meg nem tetszik... bekaphatja.
  • Gerygrey
    #14
    Én már lecseréltem, egy hete már munkára is a Win7 RC-t használom elsődleges OS-ként, itthon pedig régebb óta nyúzom. Teljesen korrekt, jól összerakott rendszer.
  • FoodLFG
    #13
    Mostanában nem nagyon vannak érdekes hírek.. TORR
  • kvp
    #12
    "Mivel van benne Virtuális XP, nincs miért aggódni."

    Igen, anno a win16 es a dos mod tamogatasa eleg fontos erv volt a win32-es rendszerek elterjedesekor. Most a 32 bites mod tamogatasa az ami jol jon. Ezert is eroltette annyira a microsoft a virtualizacios funkciok tamogatasat. Mar csak annyi a gond, hogy ehhez megfelelo (virtualizaciot tamogato) processzor es egy business vagy ultimate verzio fog kelleni. (a dinamikus particiokezeles es a backup tamogatas miatt is)
  • pepe792
    #11
    Mivel van benne Virtuális XP, nincs miért aggódni.
  • Stonee
    #10
    csak aztán tudjon annyit, h érdemes legyen lecserélni a már jól bevált és tényleg kiforrt XP-t.
  • Don Kanyar
    #9
    gratulálok
  • HeadHunter86
    #8
    Én letojom a véglegest. Az RC qrva jó. Másfél hónapja 7-ezek. Igenjó.
  • hottold
    #7
    .
  • mousee
    #6
    Napi MS hír megvolt. Ha OS-t nem is tudnak csinálni, reklámot azt igen :)

    (csak vicc :D)
  • Narxis
    #5
    Lesz RC2 augusztusban, de az már nem mindenkinek.
  • Ryder7
    #4
    tudom. azért mondom, hogy az RC-hez képes.
  • wednes
    #3
    Október 23. nem az RC jelenik meg hanem a végleges. Az RC már megjelent, illetve hivatalosan május 5.-én jön ki.
  • szlovákiai hun
    #2
    Mibe fogadunk, hogy ügyes emberkék a Microsoft háza tájékáról idelőtt kiszivárogtatják ügyes emberkék, ezért nem biztos, hogy október 23-a céldátum...
  • Ryder7
    #1
    október 23. az se holnap lesz. RC-hez képes kicsit sokára van sztem.