47
USB-s optikai meghajtó
  • 536134
    #47
    Szevasztok! Nem tudom hova írjam a problémám hát itt megteszem: 2 billentyűzetet akarok használni egyszerre de csak egy olyan PS/2-es csatlakoztatóm van szóval az eggyiket átalakítóval USB-sen nyomtam bele a gépbe de az nem ismeri fel normálisan és így nem tudom használni!
    Bármilyen tanács?
  • Justil
    #46
    jól van, én bacim. azóta kiderült hogy már a bótit se írja meg. úgyhogy mindenképp új író vásárlás lesz..

    de régebben volt olyan azért, arra emlékszem, hogy az olcsó audió cdket rendszeresen elcseszte, míg a tescoban vásároltat nem. namind1 :)
  • Sir Quno Jedi
    #45
    Miért lenne csempész?!?!? EU-ban vagyunk, magáncélra mindent ott veszel, ahol jólesik (kivéve autót, mert a "magyar állam", így kisbetűvel, egy óriási gecvaj, de legalábbis európa legnagyobb tolvajai közé számít).
  • Calver
    #44
    akkor az írod igen furcsán működik. főleg mert a határ túloldalára is ugyanolyan minőségű dvd jut, a különbség pusztán Artisjus bácsi, aki feltételezi, hogy az ember lop, és rárak 110 forintot minden dvd árára, amit majd szépen ők zsebretesznek. az más kérdés, hogy ennek az egésznek megvan az a hatása az emberre h örömmel lop úgy hogy Artisjus bácsi egy rohadt kurva fillért se kapjon belőle, és csempész dvd-t használ. dehát... ez már csak így fair, nem?
  • Sir Quno Jedi
    #43
    Behonyám. Én még olyat is pipáltam, mikor csinos kis ujjbegynyi lukak keletkeztek tucatjával az oxidrétegben, ahol át lehetett látni a korongon (mindezt dobozban pihenve produkálta a rohadék). Ott bizonyára igen sok adatot lehet majd rekoverelni bazki! :DDD Szal. a mezei írható DVD/CD az kb. a kuka minőség. A nyomott DVD-k közül sem mindegyik fáin, de azok már csak jobban bírják.
  • Cat 02 #42
    Én tavaly írtam sorozatot 3 duplarétegű dvd-re, nemrégiben akartam megnézni, hát meglepett mikor minden 2. rész hibás volt... dvd írónak semmi baja, mindent megír, viszont a dl dvd nem volt valami márkás =\
  • Sir Quno Jedi
    #41
    Ámberök. Az ember általában 1-2 évente újabb HDD-kat veszeget amúgyis és a régiek kiköltöznek a mobil rack-ekbe. Ott az égvilágon semmi bajuk nem lesz. Az ember szépen beteszi a fiókba és voilá, ami rajta van az rajta is marad, pusztán évente újra kell írni az egészet (ha nagyon félősek vagyunk). Amúgy meg fontos melót az ember nem DVD-n tart, hanem 4-5 különböző gépen és/vagy külső HDD-n, illetve pendrive-okon. Így mindig lesz épp példánya, bármi is történjék (sfv-vel, 7-zip-pel, jelszóval, truecryptelve ugyebár).

    Az írott DVD-k minősége a levelibéka segge alatt van és nagyon kellemetlen meglepetések érhetik az embert, aki meg van győződve róla, hogy neki aztán fix mentési vannak. No persze. A DVD nem erre való. Szívtam/tunk eleget, de be kellett látni, hogy menteni silány a minőségük. Fény, hő és mágnesesen védett helyen (aka spéci páncélszekóban) IS tönkremennek totál maguktól. És ott a vége.
  • MerlinW
    #40
    több ezer 40-50ft-os lemezt írtam már, és csak elvétve volt probléma (100-ból 5 hibás lemez)
  • Justil
    #39
    szeretném én is ezt hinni, ám az íróm nem írja meg ezeket, míg a tescoban vásároltat igen...
  • Calver
    #38
    70 forintos dvd ugyanolyan minőségű ám mint a 200 forintos, csak az Artisjus-os patkányok kicsiny zsebecskéje nem hízik tőle.
  • MerlinW
    #37
    Ne forgasd ki a szavaimat:)
  • Justil
    #36
    lyukkártya?
  • vasziszdasz
    #35
    Ha tönkremegy a TB-os vinyó, akkor buktál egy TB-t. Ha tönkre megy 1 DVD akkor csak 4-8GB-ot buksz
    Akkor a legjobb DD-s floppyra menteni, úgy csak 320k-t buksz. ^^
  • vasziszdasz
    #34
    Na, azért a Stalkerek megérdemelnek 1-1 dvd-t. ^^ Nekem itt a WD Passport, arra mentek, meg a gépbe épített vinyón is van mentés, ez pont elég. A sok util (driverek, codecek, service packek) már rá se férnek 1 dvd-re, legalább 2 kéne mindig.
  • Justil
    #33
    na igen, mondjuk biztos azért vagyok ilyen optimista, mert még soha nem halt meg alattam 1 winyó sem...de gondolom ezzel a kisebbséghez tartozom.
  • MerlinW
    #32
    Felhasználás kérdése. Ha tönkremegy a TB-os vinyó, akkor buktál egy TB-t. Ha tönkre megy 1 DVD akkor csak 4-8GB-ot buksz. Itt a kérdés mit mentesz. Én a munkáimat minden esetben 3 példányban írom ki DVD-re, míg a zenék CD-re, filmek vinyora kerülnek. Játék meg nem nagyon volt az utóbbi 5 évben ami megérdemelt volna akár egy 35ft-os dvd-t:)
  • vasziszdasz
    #31
    TB = tera(byte)

    1 r
  • Justil
    #30
    aha, jóvan, leesett. bocs, most keltem 5 perce :) pff, szóval itthon..audió, videó, miegymás.
    most fele ennyi van a gépben, és egy 20-30G van szabadon, ami persze változó hiszen ezen terpeszkednek a letöltött és a hozott anyagok...
  • vasziszdasz
    #29
    terra = föld
  • Justil
    #28
    kérlek? földes? mivan? :D
  • Justil
    #27
    szándékosan nem akartam az olyan forrásokat belevenni a számításba, leginkább azért nem mert nekem is vannak ilyen lemezeim, és szokott velük gond lenni. van hogy nem írja őket ez a fos, amit a tescoban veszek 200é azt meg igen. olcsó húsnak híg a leve, igaz nem mindig, de én már nem bízom ezekben a 70 forintokban :)
  • vasziszdasz
    #26
    Én is csak azért tartom meg hogy a subnotim recovery lemezeit legyen mivel kiírni / visszaolvasni, másra nem kell.
  • vasziszdasz
    #25
    terrás

    Hol használod te hogy földes lesz?
  • vasziszdasz
    #24
    Volt ilyenem, 1 hónapig bírta. Nem azt mondom hogy ez az átlagos élettartama, de nem véletlenül hallani róla rosszakat. Van egy Plextor PX-608CU-m, tesztek alapján elég tré, hiába plextor - de mivel kb. 1x használtam, nem izgat. De másnak nem ajánlom. Ha már nagyon muszáj, Pio 212D, vagy vmi újabb, esetleg +usb ház (Thermaltake, Cooler Master, stb - nonamet véletlenül se) ha már mindenképp külsős kell. De a mai TB-os vinyók korában teljesen felesleges bármilyen író, elég egy olvasó a win / játék telepítéshez. Sztem.
  • tenkenorman
    #23
    nekem nincs dvd íróm. sőt cd-írom sincs. csak egy cd/dvd olvasóm, amit huszadik gombnyomásra nyit csak ki, ha épp olyan kedve van.
  • Calver
    #22
    de ha a reálisabb max 70 ft-al (legalábbis nem tudom ki hogy van vele, de határmenti megyékben nem szokott gond lenni a csempészárú beszerzése) akkor mindjárt nem hangzik olyan jól
  • Justil
    #21
    akkor már inkább egy ilyen 1 terrás WD külső winyó. 30ért vesztegetik, de ha durván 200 forintos dvd árral számolunk akkor az kb 150 dvd ami kicsit több mint fele annyi tároló kapacitás, viszont a winyó kompakt a 150 lemez meg... hát 150 lemez. jó sok.
    ez így már egész jól hangzik :)
  • Justil
    #20
    hát..nem hiszem hogy koszos, mert az olvasással semmi gondja, perfektül olvas mindent. viszont ilyen kefés lemezem nekem is van valahol ha jól emléxem, megnézem mit b*sz neki :)
  • Justil
    #19
    bocs, de nem jönnek át az arányok...leszámítva az író árát, amit jó esetben több évente kell csak cserélni, 6500ért mondasz 16 gigát, ugyanakkor ez max ezer forintból kijön 4 dvd lemezzel. tornyosulni meg nem fognak, be kell őket tenni 1 cd táttyóba.
    ha még 1 fokkal olcsóbbak lennének a winyók/pendriveok, én is egyetértenék veled, de így nem vágom miért lenne ez jó alternatíva...
  • Carlos
    #18
    Én a vinyókkal gondolkoztam hasonlóban. Veszek egy külső laptop vinyót óccsóért, arra pakolom backupot és ha kell, csak rádugom USB-vel a gépre. Kezdem énis megunni a tornyosuló DVD hegyeket.
  • passatgt
    #17
    pioneer ftw
  • Sir Quno Jedi
    #16
    Én lassan 10 éve nem írok CD-t, avagy DVD-t. Ugyan minek is tenném?! Mai külső/belső vinyó méretek és pendrive méretek mellett ez színfelesleges. 6500HUF egy 16csigás külső pendrive (ennyiért vettem pár hónapja én is, a többi mellé).
  • MerlinW
    #15
    Én külsőt használok pár éve - több hely a gépben, nincs rezgés, nem eszi a tápot: most ilyenem van, 11 pénz
  • toto2700
    #14
    miben jelentkezik az, hogy behalt a dvd-író? lehet, hogy csak piszkos az írófej. Anyám öreg fujitsu siemens laptopjánál is ez volt a gond. Egyszer csak nem olvasta be a cd-ket, dvd-ket. Nekem volt egy cd-tisztító cd-ém, ami annyiból áll, hogy van rajta egy kis kefe. Lejátszottam a lemezt a meghajtóban, fura hangokat adott ki, de után minden rendbe jött.
  • Justil
    #13
    hú hát kösz a sok hozzászólást. igazából az ára nem lett volna vészes, és az lett volna benne jó, hogy nem csak az én asztalimmal működhetett volna együtt, hanem bnőm laptopjával, mert az övében vmi brutálisan gagyi író drive van. de az LG-ről sikeresen lebeszéltetek..majd széjjel nézek még, vagy lehet maradok akkor 1 belsőnél..
    köszi!
  • pista89
    #12
    Nekem LG volt, nem akart sohase kinyílni, csavarhúzóval kellett állandóan feszítgetnem.
    Asus van most, az is kezdi
  • Calver
    #11
    LG ismert a legendásan rossz minőségű CD/DVD íróiról és olvasóiról. bottal se érj hozzájuk, az általuk gyártott cuccok nem csak a lemezeidet teszik tönkre, de megmérgezik a lelked is
  • Cat 02 #10
    Nekem lg író az minden 2. lemezt megír, szal végülis... ^^
  • lpmaskmancick
    #9
    énis belsőt ajánlom, külsők drágák mint a dög, ezek meg nagyon olcsók, meg egyszerű beüzemelni. asztali géphez hülyeség külső írót venni.
  • vasziszdasz
    #8
    USB-s író csak subnotihoz kell(ene, ha lenne értelme még a DVD-nek egyáltalán), asztali géphez felesleges luxus. Nemcsak drágább, de szarabb minőségben ír mint az asztali. Mindegyik.