235
District 9
  • Magiszter
    #75
    5.) Nincsenek magas igényeim.

    Ha nem érted akkor értetlen vagy.
  • Magiszter
    #74
    1.) TS felvételt néztem ami azért jobb mint pl anno a Jégkorszak 3 kamerás változata amiből a képernyő egy tizede látszott. Mentem is moziba.

    2.) Oroszul néztem ami egy szép nyelv. Egy keveset még értettem is belőle.

    3.) Az hogy egy jó film nem hiszem hogy a felvétel minőségétől függ. Ez kb olyan hogy egy űber grafikájú játék istencsászár míg egy rosszabb meg "foskazal". Jó akciók voltak benne, története is érdekes, kivitelezés meg fantasztikus. Nem kell 1920x1080-ban nézni valamit hogy jó film legyen.

    4.) Ha egyáltalán lesz nálunk is akkor megyek moziba. Ha csak DVD-n/Búréj lemezen jön ki akkor meg megveszem. Ennyi.
  • Tatyla
    #73
    eddig a 2009-es év filmje lesz szerintem,na de még az Avatar most jön...
  • [NST]Cifu
    #72
    Hajdan, a hős 1980-as évek végén, 90-es évek elején, az 1000-edik másoláson túl lévő VHS-es időkben ez sose volt probléma. Most miért lett hirtelen? Szó se róla, engem sem érdekelnek a kamerás felvételek, de ha valakinek ez elég, akkor lelke rajta.

    A film amúgy erősen várós, végre nem New York / Los Angeles / másamerikaiváros szirupos alien-megszállása a téma. Üdítő színfolt a sci-fik esetében...
  • Shep
    #71
    Lehet, hogy USA-ban nézte a moziban :)
  • SötétBarom
    #70
    Sosem értettem hogy képes valaki valamit (ami nem mellesleg valószínűleg egy nagyon jó film) ilyen orbavertül foskazal minőségben befogadni..
  • Magiszter
    #69
    BUNDA!!!! Nem tudok szavazni. "Sorry, there was a problem collecting your vote. Please try again..." Pedig simán benyomtam a 10-es nekem nagyon bejött a film.
  • Tatyla
    #68
    IMDb-n már elég jól áll...
  • Inquisitor
    #67
    District 9 Wins The Weekend, Cost-Effective Award
    Neill Blomkamp's movie about alien refugees in South Africa took in an impressive $14.2 million on Friday, just under half of its $30 million budget, and enough to make it the most successful movie of the day, ...

    Első nap visszajött a film költségeinek fele, és ez csak USA és ugye ez nem egy gagyi PG13-as film ... szóval nem lesz bukta, tán még sikeres is lesz. És akkor jöhet Blomkamp következő sci-fije. :)
  • Inquisitor
    #66
    OFF: Oroszoknak mutatni kéne MKV meg OGM video konténert, vagy ha ismerik minek szőröznek csak orosz hangsávos bigyókkal? Ha már úgy is a master DVD-ről lopják? :D
    Mondjuk amikor itthon tele voltak a legál boltok polcai hamis orosz ALI dvd lemezekkel, ott se nagyon reklamált senki, hogy miért NTSC rajta a kép. Lol.
  • Magiszter
    #65
    Belenéztem az orosz változatba, nem lesz ez rossz, de az tuti hogy megvárom a HD-s 1080p-t mert úgy nagy élmény lehet. Na meg az hogy legalább értem is mit hadoválnak
  • grebber
    #64
    Valaki látta már?
  • Magiszter
    #63
    Ez se rossz.
  • Magiszter
    #62
    Van 1-2 jó közöttük:

    [1]
    [2]
    [3]

    Nekem szerintem a második lesz a hátterem majd
  • Inquisitor
    #61
    Pár nagyobb felbontású kép a filmből ... pl. háttérnek.
    Az oldalon volt egy interjuhé a rendezővel, ahol vázolja az idegenek "származását" és mibenlétét, de túl spileres, nem linkelem be. :D
  • Kmarha
    #60
    ahogy az ujabb trailert neztem, az etnikai dolog kb annyi lesz, hogy juj, idegenek felunk tole, de gettoba meg van helyuk (10 perc), aztan az ugynokocske szuper ero lesz, es jon a daralas meg az ugralas.

    Csak ne legyen igazam :D
  • Darkerboy
    #59
    Pontosan...
    Amúgy itt lehet nyomon követni a film "alakulását": http://www.rottentomatoes.com/m/district_9/

    Jelenleg 97%-on áll, 31 kritikusnak tetszett, 1-nek nem. :D
  • ProGabe #58
    mert ott kritikusok pontoznak, akiknek már levetítették
  • Magiszter
    #57
    Ne "szíccsad" itt az indulatot

    Igazából én nem értem hogy lehet 100%-on ha csak 14-én lesz a premierje.
  • Darkerboy
    #56
    Nem akarok én most itt indulatokat szítani, de RottenTomatoes-on 100%-on áll a film. :D Eddig 20 kritikából 20 dicsőíti a filmet... és magyar premier még sehol sincs. Ez hogy lehet?
  • Magiszter
    #55
    Surranók? Ez kicsit misztikusabb hangvételt ad a dolognak nem?

    Le huitième passager est la mort? Ha a franciák ezt kihozták az Alien-ből akkor tapsot nekik De mivel mi meg nem az eredetit fordítjuk "Idegen" hanem valami mások által kitalált marhaságot ültetünk át magyarba, ezért nekünk is egy taps

    District 9 = Űrbéli gettóharcos háború / Idegenek Lázadása / Nyócker + 1 / Támadnak az Idegenek ... így hirtelen ennyi marhaság jutott eszembe amire lehet fordítani. Még véletlenül sem "9-es Körzet" az túl gagyi.
  • ProGabe #54
    a nyolcadik... az francia "találmány". a Willis filmet én mindig úgy mondom, hogy surrogatók :)
  • Magiszter
    #53
    Úgy is az lesz a címe hogy: Robot testek lázadása
    Ha az Alien-t le tudták fordítani "Nyolcadik utas a halál"-ra akkor semmi sem lehetetlen...
  • Spészgószt
    #52
    én múlt héten láttam moziban a bemutatóját ott még nem volt magyar címe!!! Aszittem surrokapu lesz... :D
  • Inquisitor
    #51
    De sajnos "lefordították" azt hiszem Hasonmás-ra. :(
  • Magiszter
    #50
    A district 9 az magyarul a 9-es Körzet. A Surrogates-ről volt szó hogy azt ne próbálják meg leferdíteni.
  • Inquisitor
    #49
    Jobb mint ha "Kilenc-ker" lenne nem? :D
    Amúgy szeptemberben lesz itthon, azt hiszem 20-a körül? Volt róla SG cikk.
  • Spészgószt
    #48
    14. az a US premier!
  • Magiszter
    #47
    Aha 14 körül adják, de azt nem tudom hogy magyar honban e, vagy csak amcsi premier dátum.
  • Spészgószt
    #46
    A magyar címe is ez lesz! hálistennek!
    Amúgy a district 9 én is jobban várom, csak a jó scifi-re írtam a surro-t ;)
    A weblapján lévő játékot meg már szétjátszottam.... hanyadikától van magyar honban? Most valamikor aug14 körül nem???
  • Magiszter
    #45
    Kövezz meg de én a District 9-et jobban várom. Nem is egy kategória egy Robotos-Jövőben-játszódós film egy Idegenes-etnikai-kérdéseket-felvető-akció-scifi produktummal. Amúgy a Surrogates is jónak ígérkezik. Majd meglátjuk. (Rettegek a magyar címétől)
  • Spészgószt
    #44
    Ha jó SciFi-re vágytok akkor majd a SURROGATES lesz az!!!!
    Trailer itt !
  • Magiszter
    #43
    Kb 10-edjére megnyitotta és meg tudtam nézni... Ez tényleg egyre jobban tetszik! Ugye hamarosan itthon is meg lehet majd venni Blueray lemezen? Ezt 1080p-ben kell látni.
  • Inquisitor
    #42
    Momentán nekem is akadozik valamiért az az oldal, pedig tök jó cikkeket raktak ki mostanában :(
    Ha jól láttam a Filmbuzi.hu oldalra is felrakták az anyagot.
  • Magiszter
    #41
    Fura... nekem nem akar bejönni a link.
  • Inquisitor
    #40
    Discover The Secrets Of District 9's Intense Alien Action
    Figyelem, spoileres anyag! Megnézni csak saját felelősségre ...
  • Magiszter
    #39
    Milyen szomorú-kiskutya szemei vannak. Ha így mondaná hogy "Bácsi kérem, tessék minket hazaengedni lécci-lécci-lécci" akkor tuti hogy elengednék.

    Nah attól mentsen meg minket a Hatalmas Ég hogy én filmet rendezzek

    Amúgy minél többet olvasok róla annál jobban várom már a filmet. Remélem hogy a bemutatóban nem lőttek el minden puskaport és a film végén lesz egy hatalmas csattanó is, nem csak valami marhasággal lezárják.
  • Inquisitor
    #38
    Tetszett amit arról írtak, hogy ebben nem olyan PG13-as, vé és mocsokmentes harcok lesznek, mint pl. a Transformers-ben ... hanem olyan Peter Jacksonos, erről én a Gy.U. csatajelenetekre asszociáltam. Mármint "mocsok" ügyileg.
    Aztán tetszett amit a gettoról írtak, hogy "igazibb" nyomortanya, mint a Getto-milliomosban, márpedig azt eredeti helyszineken forgatták :)
    És persze arról is regéltek, hogy igazi sci-fi, és kezdem elhinni, hogy tényleg az lesz.
    Szóval bizakodó lettem a cikktől. Meg van benne 4 jó kép.
  • SötétBarom
    #37
  • Inquisitor
    #36
    District 9 Is One of the Best Movies of 2009