235
District 9
  • Hoz_Hun
    #155
    Ez jobb mint maga a film!! :)
  • Tyler1
    #154
    elkell nézni neki mindenhova faszságot írt be! vkinek kellett egy új reg...
  • kuci06
    #153
    /facepalm

    te mit néztél? valami horror-verziót? :D
  • poppe
    #152
    az ég világon semmilyen hasonlóságot nem mutat a reccel
  • Tripod
    #151
    Szörnyek?
  • Junior0902
    #150
    A történet röviden:
    történet Dél-Afrikában játszódik, ahová űrbéli idegenek érkeztek 28 évvel ezelőtt. Az emberek azt hitték, hogy megtámadják őket, vagy meghozzák a nagy áttörést a technikai fejlődésben, ám nem ez történt. Az idegenek saját világuk túlélőiként menekültek a Földre, majd egy elkülönített területen, a 9-es körzetben próbálkoznak az emberiséggel való együttélésre. Ám a földi nemzetek, mihelyst megvitatták, mi is legyen a teendő a betolakodókkal, szövetségre lépnek az MNU nevű magáncéggel, amely az idegenek extrafejlett haditechnológiájának hasznosításában érdekelt. Hamar pattanásig feszül a helyzet a két faj között. Az MNU egyik katonája, Wikus van der Merwe egy rejtélyes, cső alakú tárgyra bukkan, amely valószínűleg az idegeneké, és a tárgyból váratlanul valami fertőző anyag szabadul el... Ennek következtében Wikus olyan átalakuláson megy át, amely következtében az emberiség kiközösíti, az idegenek figyelmét pedig igencsak felkelti.



    District 9 is a 2009 science fiction film directed by Neill Blomkamp, written by Blomkamp and Terri Tatchell, and produced by Peter Jackson. The film stars Sharlto Copley, Jason Cope, and Robert Hobbs. Copley plays the role of Wikus van de Merwe, a bureaucrat assigned to relocate extraterrestrials known as "prawns" from a refugee camp in Johannesburg to a new one outside the city. After being exposed to a substance that will slowly transform him into an alien, Wikus must become a fugitive to help the aliens escape the planet and save his humanity.

    The story, adapted from "Alive in Joburg", a 2005 short film directed by Blomkamp and produced by Copley, deals with the issues of xenophobia and social segregation. The title and premise of District 9 were inspired by historical events that took place in South Africa during the apartheid in a residential area of Cape Town named District Six. The film was produced for $30 million and shot on location in Chiawelo, Soweto, presenting fictional interviews, news footage, and video from surveillance cameras in a faux-documentary[3][4] style.[5][6] A viral marketing campaign began in 2008 at the San Diego Comic-Con, and the theatrical trailer appeared in July 2009. Released on August 14, 2009 in North America by TriStar Pictures, the film received positive reviews and earned $37 million on its opening weekend.
  • Junior0902
    #149
    Én ép csak ma néztem a szörnyek nagyon királyak de még végig nem néztem de szerintem olyan mint a Rec .És aki még nem látta az remélem meg nézi!:)
  • Inquisitor
    #148
    Nem kerítették sehonnan. A rendező iskolai haveja volt. :)
  • Tatyla
    #147
    jaja teljesen egyetértek veled,hogy honnan kerítették nem tudom de pontos és tökéletes választás volt...
  • Tatyla
    #146
    én most néztem meg,
    rég láttam ilyen jó filmet 10/10
  • Pretorian
    #145
    Mindenesetre elég hülyén nézett ki.
  • [NST]Cifu
    #144
    Az már tisztázva lett, hogy valamiféle idegi csatlakozás volt a páncél és a benne lévő személy között. Ez alapján elképzelhető, hogy pusztán rutinszerűen kezelte azt, volt egy célpont, a legkézenfekvőbb fegyvere pedig a "grav gun", fogta hát az éppen legközelebb/legkézreesőbb tárgyat, illetve ez esettben malacot, és azt vágta a célponthoz. Nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy tudatosan választotta "lövedéknek". :)
  • SötétBarom
    #143
    Nem használtam még gravity gunt, lehet, hogy pofon egyszerű :DD
  • Seth
    #142
    Azért egy disznót megröptetett a gravi gunnal. Gondolom ha 100 irányból lőnek rád nincs idő ilyen trükkökre, mint a golyófogás :)
  • SötétBarom
    #141
    Így van. Viszont valószínűleg nem tudta teljesen kihasználni a szerkezetet, mert amikor magától lépett működésbe, nem fogta a golyó :)
  • kuci06
    #140
    "vétek lenne szinkronizálni"

    tényleg... a "FOOKIN PRAWNS"-t hogyan lehetne lefordítani? :D
    ez így eredetiben olyan gyönyörűen hangzik
  • Panzermeyer
    #139
    Először azt hittem, h az egész egy áldokumentum film lesz, de csak az eleje volt az. Nekem az idei év egyik legjobban bejövő filmje. A holland akcentussal angolul beszélő aktakukac főszereplőben semmi kivetnivalót nem találtam, elég hiteles volt a karakter, vétek lenne szinkronizálni. Még akkor néztem meg amikor nem volt hozzá csak angol felirat - nagyon tetszett úgy is, mert a szövege könnyen érthető. Remélem lesz rendezői változat, hogy többet megtudhassunk a Prawn-okról. Várom a folytatást! 9 pont!
  • ba32107
    #138
    Plusz amikor a vállról indítható rakétákat pozícionálta, a szemével mozgatta a képernyőt. Az kurvajó rész volt :D
  • Shep
    #137
    Szerintem ez egyértelművé vált a végére, úgyhogy ez nem ilyen FEAR 2 féle önjavító páncélzat volt :)
  • Dynamic
    #136
    Szinte biztos, hogy az elméjével irányította a szerkezetet, mert teljesen úgy mozgott mint egy ember. Térdre rogyott, a kezével feltápászkodott stb. Szóval ahhoz túl összetett mozgássorozatokat csinált, hogy kézi vezérlésű cucc legyen.
  • Tripod
    #135
    Biztos, hogy idegi alapon működött, mert a fájdalmat is érzte.
  • Seth
    #134
    Érdekes , hogy Wikus milyen jól tudta kezelni a gépet. Szerintetek idegi alapon kapcsolódott hozzá és amolyan 2. testként ,egyszerűen tudta használni, vagy ilyen bipedálos módszerrel működött?Amikor rácsukódott,akkor elég fájdalmas arcot vágott meg volt ilyen húsbavágó hangeffekt is, de lehet csak túl nagydarab volt és belepréselte a fülkeXD
  • kuci06
    #133
    disznó + gravigun ftw AS?:DAS?:D
  • ba32107
    #132
  • SötétBarom
    #131
    Tegnap este megnéztem.
  • poppe
    #130
    folyt. köv.?
  • adamfesto
    #129
    Köszönöm, megycsináltam de valahogy nem akarja :(
  • EK1TEP
    #128
    srt*
  • EK1TEP
    #127
    KM player,Media player classic stb. programokkal.
    Másik mód: ugyan az legyen a felirat fájl neve is mint a film fájlé!l District9.avi - District9.str
  • adamfesto
    #126
    Feliratot film alá hogyan tudok berakni?
  • adamfesto
    #125
    Garnéla semmiképp, azt már főztem, sütöttem eleget. Kicsit homár de leginkámb TÜCSÖK.
  • Inquisitor
    #124
    Sajnos.

    Más. A főszereplő (aki sokak szerint béna volt a filmben mint színész, bár szerintem meg nem) megkapta az A-Team (gy.k. "Szupercsapat") moziverziójában a dilis Murdock szerepét. Ezek szerint nem rossz ugródeszka neki a film, meg remélem Blomkampnek sem.
  • ProGabe #123
    felesleges a múltidő
  • Inquisitor
    #122
    "Elég durva, hogy az emberi faj mennyire hülye, ahogy a filmben az idegenekkel bántak "
    Nem. Az a dúrva, hogy emberek emberekkel bántak így vagy rosszabbúl. :(
  • zoliii
    #121
    Tök jó film! Az elején tök gagyinak tűnt.
    Elég szomorkás, de szól valamiről :D
    Elég durva, hogy az emberi faj mennyire hülye, ahogy a filmben az idegenekkel bántak :( És még mi tartjuk magunkat intelligens fajnak :D
  • Noninnyó
    #120
    Én is ma néztem meg a filmet. Kicsit féltem az elején, hogy ebből mi fog kisülni, de aztán beindult, és szerintem eszméletlen jó lett, pörgős, akciódús, alienes. Néha azt éreztem, hogy egy Half-Life vagy FEAR játékban lennék :). Szóval +1 mellette. Nálam 10/10. Ilyen jöhet még.
  • Inquisitor
    #119
    A hivatalos fordítóról regélek. Reménykedem nem csapja össze.
    Aki szerint EZ itt picit is hasonlít a garnélára az tegye fel a kezét ...
    A rovar egyébként arrafelé ahol honos a csótányhoz hasonló közszeretetnek örvend.
  • EK1TEP
    #118
    Egyből lőni kell le... én örülök h ilyen hamar lefordította!
  • Inquisitor
    #117
    A Prawn arrafelé továbbra SE garnélát jelent, hanem egy rovarfajtát. Ezért ha a filmnél garnélának ferdítik, akkor a fordító számíthat egy tarkónlövésre ...
  • WuFraZselic
    #116
    szerintem óriási film, ma néztem, hát le a kalappal... teljesen új szemszög, az eddig megszokott alienes filmekhez képest b*szott jó. áldokumentumfilm, váá, hatása alatt vagyok :) az első 25 perc valóban unalmas volt, de muszáj volt valahoyg felvezetni... és jobb, hogy itt kezdték, mintsem 28 évvel korábban pl. nálam egy 7/10-et simán, talán 8/10 is megér... az meg külön öröm, hogy végre nem egy amcsi hőseposz lett belőle, a végén még kiderül, nem csak az USA-ban történhet ilyen :D
    mindenesetre én jól szórakoztam, nem bánom a rá szánt 2 órát :)