282
Mi a teendő?
  • FrezeR
    #282
    egy két adalék a témához a közelmúltból

    Indokolatlan volt a világjárvány kihirdetése

    Vizsgálat indul az Omninvest állami támogatása miatt

    Géneket cserél más vírusokkal a sertésinfluenza kórokozója
  • dronkZero
    #281
    Ami lehet, hogy a pánik miatti oltások hatása.
  • SötétBarom
    #280
    De mégis kevesebben, mint a standard influenzától. ^^
  • Grove4
    #279
    Jogos. Ezeket általában felfújják, de azért haltak meg egy páran.
  • Jimmyke
    #278
    Miért, médiahisztin kívül történt valami? :D
  • Grove4
    #277
    Na ez is lecsengett, hálistennek.
  • maximilla
    #276
    Ettől függetlenül nem árt, ha erős az immunrendszere az embernek:)Én valami echineccia nevezetű cseppeket szedek, de tudom, hogy a védőoltást ez sem pótolja... kiegészítésnek viszont nem rossz:)
  • moruf
    #275
    Leginkább a vitaminok erősítenek, amiből sajnos én sem eszek sokat, minap kaptam épp letolást anyumtól:) Bár mondták azt is a tv-be hogy a vitamin kb annyit ér a H1N1 ellen mint törött lábra a vizes borogatás:S De valamit csak ér szerintem.
  • maximilla
    #274
    Valóban nem gyengítik, hiszen legyengített vírust kapsz és azt is le kell győznöd valahogy:) Szóval, ha így nézzük tényleg erősít
  • moruf
    #273
    Való igaz, ha valami betegséged van szakemberhez fordulj, kiinduló támpontnak jó az internet de azért biztosra kell menni.Az hogy a védőoltásól gyengítik a szervezetet az tényleg nonszensz...Épp hogy erősítik.
  • Wattin
    #272
    Mondjuk orvosi anyagot szerintem nehéz neten találni. Mert vagy nem értem, mert olyan durván szakszöveg, vagy laikusok okoskodnak a témában ez a két véglet jellemzi őket.
  • Kovácsakipális
    #271
    Sokat kell olvasni, böngészni akár a neten. De persze az sem a legjobb mert annyi mindent írnak.....huu...párszor már égnek állt a hajam. Vagy Orvosokkal kell beszélni..háziorvos jó példa :)
  • hazassz
    #270
    Ez igaz! én minden ilyen kérdéses egészségügyi döntés előtt kikérem a háziorvosom tanácsát... nagyon megbízok benne, mivel sok év alatt még 1 rossz tanácsot sem adott!!
  • Wattin
    #269
    Hát azért jó lenne néha rálátni ezekre a dolgokra orvos szemmel. Akkor könnyebb lenne a döntés. Nagyobb háttértudással.
  • Kovácsakipális
    #268
    Persze, csak sajnos ez nme vonatkozik a többi emberre. Igen sokan vannak köztünk akik igen magas szinten életképtelenek és csak lavíroznak a valóságban.
  • hazassz
    #267
    Az ilyen ügyekben józan ésszel kell dönteni... nem szabad minden szóbeszédnek bedőlni.Szerintem ha az ember már egy minimális rálátással rendelkezik a dologról,el tudja dönteni, hogy mi az igaz és mi a kamu...
  • Kovácsakipális
    #266
    Nem oknélkül kerestem egy olyan kifejtést, ami elegendő érvel rendelkezik, hogy ellent mondjon ennek az elméletnek..... De persze így tanul az ember mert annyi mindenre kell komoly rálátással lenni az életképességéhez, hogy lehetetlen mindent egyszerre megtanulni. Olvasni kell utánna járni és éredeklődni...de kinek van erre ideje? Amikor meg kapja az ökörségeket a médiából meg a szóbeszédből honnan tudjam mit jegyezzek meg?.......káosz az egész.
  • Wattin
    #265
    Ilyen butaságok honnan jönnek (legyengítik az immunrendszert)... Ezek annyira alapvető dolgok.
    Mindenki kapott már védőoltást. A kötelező védőoltások között is van olyan amitől az embert kicsit leveri a betegség, ezek így működnek. Most akkor mi ezen a meglepő az influenzával kapcsolatban!?!
  • Kovácsakipális
    #264
    "Tévhit: „A védőoltások gyengítik az immunrendszert”

    Nem. A védőoltások során a kórokozó gyengített formában vagy elölt formában jut be a szervezetbe, vagy csak a kórokozó egyes, az immunválasz szempontjából fontos részeit juttatjuk be. A szervezetünk a bejuttatott anyagok ellen védekezik, azaz az immunrendszert működésbe hozza. A védőoltások tulajdonképpen enyhébb formában ismertetik meg a kórokozókkal az immunrendszert, mint azt a betegséget okozó vírusok, baktériumok tennék. Nem igaz az, hogy amíg szervezetünk védelmet alakít ki az egyik kórokozóval szemben, addig védtelenné válik egy másikkal szemben. Ha ez így történne, folyamatosan betegek lennénk, hiszen kórokozók ezrei támadnak bennünket naponta."


    Ez elégé értelmes érvelés az immunredszerrel kapcsolatban...

    Amúgy meg, vagy a szenved a betegségtől amit vagy elkap vagy nem. Ami elég nagy mértékben lehetséges, ha egy járványról van szó, vagy szenved az oltás esetleges szövődményétől ami meg szájhagyomány útján terjedő rémtörténet jelentős igazság alappal (de vajon hány esetről van szó?). Mit lehet tenni az emberek szeretnek mesélni, szeretnek félni vágynak az izgalomra.....
  • Wattin
    #263
    Egy vírusos megbetegedés mint az influenza, miért szezonális, mért csak télvíz idején influenzásak az emberek?
    Amúgy egy agresszív vírus ellen, nincs olyan, hogy valaki ellenálló, mármint immunrendszerileg oltás nélkül. Ha a baci megtalálja akkor nincs menekvés. Szerintem aki sok ember között mozog, annak érdemes beoltatnia magát. Veszíteni valója nincs. Persze a betegség sem halálos, de ha védekezünk ellene elegen, akkor a járványt előzhetjük meg. Ezt kéne felfognia az embereknek.
  • analfa
    #262
    Szóval betegségre, szövődményre gondolsz... persze az ilyen mellékhatások olyannyira ritkák hogy szinte nem is számolnak vele, de nekem az egyik ismerősöm vírusos agyhártya gyulladást kapott, mert az influenza elleni oltástól (nem a mostani hanem még az előző hisztériás inluenza) valamiért nagyon legyengült a szervezetét, de szépen kikezelték belőle, bár egy jó darabig intenzíven volt.
  • supperlevi
    #261
    Legyengíti az immunrendszert. Ami pedig elrettentő, de kb annyi az esélyed rá, mint az ötös lottóra, az a dystonia.
  • analfa
    #260
    Mire gondolsz hogy megbetegedtek és mi bajuk lett?
  • supperlevi
    #259
    Megjegyezném, hogy rémisztő mellékhatásokról olvastam mielőtt beadattam magamnak az oltást, de nem lett semmi bajom. Valaki tud ellenpéldákat?!
  • analfa
    #258
    Nem nem oltattam be magam én az ilyen szezonális betegségek ellen nem oltatom magam mert szerintem ezek kevésbé veszélyesek, (legalábbis én nem is tudom hogy mikor voltam utoljára influenzás), én inkább agyhártya gyulladás, és társai ellen oltattam be magam mert nagyon szeretek kirándulni, és nem akarok egy kullanccsal pórul járni.
  • hogycsinalmedve
    #257
    a sertésinfluenza jobban hangzik,mármint olyan rémisztő,h az egész világot beetették vele... amúgy meg lehet abban vmi,h a sertésinfluenza konkrétan az,amelyik a sertéseket támadta meg,a h1n1 meg az "emberi" változata,bár nem vagyok szakértő.

    én amúgy nem oltattam be magam,eszem ágába se volt. a nagyszüleim és kistesóim viszont igen,amivel egyet is értettem,annak ellenére,h viszonylag magas volt azoknak a száma akik az oltás ellenére elkapták az új vírust..
    na most akkor mi a jó?
  • supperlevi
    #256
    Igazad van, ezért is oltattam be magam.
    Ti be vagytok oltva?!
  • analfa
    #255
    Nyugodtan veszekedhettek azon hogy hogy hívják, én csak simán influenzának, mert nem az a lényeg hogy mi a neve hanem hogy mi bajod lesz tőle. /és arra már nem akarok kitérni hogy melyik mennyire intenzív lefolyású és milyen szövődményeket okozhat, mert ez specifikus./
  • Pharaoh
    #254
    A sertésinfluenza az disznókat támadja meg.
    H1N1 pedig az embert, attól hogy van benne egy kicsi a másikból még nem lesz ugyaz az a kettő. Ez két külön vírus,
  • supperlevi
    #253
    sertésinfluenza = h1n1
    miért ne lenne sertésinfluenza?!
    bár [URL=http://www.jarvany.hu/influenza]"az új vírus a közhiedelmekkel ellentétben nemcsak sertésinfluenza-géneket tartalmaz (innen származik a médiában kezdetben sokszor használt „sertésinfluenza” elnevezés), de egyaránt megtalálhatóak benne emberi és madárinfluenza gének."[/URL]
  • Különc
    #252
    Nincs olyan hogy sertés-influenza csak Új típusú influenza
  • tomcsa4
    #251
    Igen és 2 hét kell a szuri után, hogy teljeskörűen védjen.

    Betegségből jöttél ki, szuri alatt szedhetsz C-vitamint is (vagy egyél narancsot).
  • Pio
    #250
    Dokitól recept--->gyógyszertárban kivált-->dokihoz vissza beadatni.

    Az oltópontnál ezt mind egy helyen intézik el, nem kell sehova mászkálni, bemész, regisztrálnak, szúrnak, fizetsz, eljössz.
    Tehát ha oltópontra mész akkor nem kell menned külön gyógyszertárba.
  • Kmarha
    #249
    csak azért kérdem mert eddig náthás voltam nem akartam beadadni.. a héten elmúlt, holnap szombat nincs házidoki, de az ilyen oltóhelyek szombaton is müködnek itt Fehérváron legalábbis.

    amúgy csak bemegyek a gyógyszertárba és kérek, vagy elöször dokitól kéne recept rá? gondolom ez útóbbi hogy az ember minnél több útat bejárjon a sok beteg ember között (nehogy már logikusan csinálják a dolgot)
  • Kmarha
    #248
    vannak ezek az antsz oltó helyek.. gondolom ide is azt kell hogy gyógyszertárban vakcina megvesz 2000ért, bemenni és beadadni egy ezresért ahogy a házidokinál is
  • tomcsa4
    #247
    Immunrendszertől függ. Meghalt már oylan is, akinek nem volt krónikus betegsége, míg a párja lábon kiheverte.

    Több olyan ember van, aki lábon kiheverte vagy ágynak dőlt pár napra. Volt olyan melékszem, aki Mexikóból utazott haza és míg hazaérkezett, már ki is heverte. :)

    De nem mindenkinél megy így. Aki meg nagyon fél az oltástól (felesleges, a környezetemben sokan beoltották már magukat és én is), legalább tüdőgyulladás ellen oltasson. Nem tudom mennyire hatásos, de a halálozottakban és a lélegeztetőgépen lévőkben van egy közös tulajdonság: vérzéses tüdőgyulladásuk van.
  • LoSA
    #246
    Egy cikk, azoknak, akik csak legyintenek és kételkednek abban, hogy érdemes-e beoltatni magunkat?!

    Klikk
  • analfa
    #245
    Én saját tapasztalattal nem tudok szolgálni csak az egyik ismerősömével aki átesett rajta, ő azt mondta hogy 3 napos lázzal megúszta, de orvosilag nem volt bizonyítva hogy az, mert feleslegesnek tartotta elmenni. Remélem tudtam valamit segíteni.
  • Pio
    #244
    Ha valakit érdekel a National Geographic be fog mutatni egy doksifilmet vasárnap a témáról.
  • ProGabe #243
    :D