67
  • zoltannemeth
    #27
    Az a sok ha meg talán!Jajj!
    Az biztos,ez a film nekem moziba nézős!
  • diablo1336
    #26
    hát nem tudom tegnap néztem meg a filmet nagyon sok volt benne sztem a digis rész,sőt nekem eléggé élvezhetetlen is volt emiatt, mert ami a lényeg volt a filmben az akció jelenteket még kidolgozatlanok voltak: pl kötél látszodik, és az uccso csatában is elég szar volt(spoiler miatt nem fejtem ki) ,tehát hiába a minősége mondjuk 10/9-es a film annak ellenére h nagyon jó lenne nálam így csak 10/3. De ha vki akarja meglehet nézni,de én tutti h moziban megnézem mégegyszer. Maga a film télleg jó-
  • winnie
    #25
    "Ergo attól még nem veszít bevételt a filmipar, mert letöltik a filmet."

    ugye te sem gondolod, hogy a saját példádból kiindulva kijelentheted ezt az általánosítást?:) attól, hogy te így gondolkodsz és jó páran így gondolkodnak, nagyon nagyon sokan nem így gondolkodnak. így természetes, hogy veszít a filmipar a letöltések miatt, de ez evidencia, remélem nem megy el ilyen irényba a kommentfolyam, inkább szúrjon be valaki képeket a még nem kész effektekről, az valóban érdekes lehet.
  • winnie
    #24
    jogos, csak a stúdiókról volt szó, automatikusan rájuk gondoltam, hogy ők nem szokták mondogatni, hogy bezzeg a letöltők. itthon sem a forgalmazó - inkább a letöltő mondja utólag, hogy xy film a letöltés miatt bukottt, holott...
  • endrev
    #23
    Ki gondolja azt, hogy nem megyek el moziba megnézni csak azért, mert letöltöttem (teszem azt, de nem tettem)? Ha moziba megyek, a programért, a társaságért, a kényelemért megyek moziba, nem csak azért, mert ott filmet vetítenek.

    Vagy azért nem megyek el, mert nincs rá pénzem. De nem azért, mert letöltöttem a filmet.

    DVD-vásárlás dettó. Ha van rá pénzem, megveszem, mert tetszik, mert jók az extrák, mert eredeti stabil DVD-minőség, nem egy kiírt szutyok, ami fél év múlva már kidobható. Hiába töltöttem le. Ha viszont nem vettem meg, akkor NEM azért nem vettem meg, mert letöltöttem, hanem azért, mert nincs rá pénzem (ezért mondjuk letöltöm jobb hijján).

    Ergo attól még nem veszít bevételt a filmipar, mert letöltik a filmet.

    Ennyit az ASVA koholt vádjairól...
  • freemanone
    #22
    Ezen a kiszivárgott workprint verzión kár rinyálni, én is pl azért néztem meg mert ez egy CSEMEGE azoknak akik foglalkoznak filmek készítésével. De ott leszek az első előadások egyikén valameik moziban az is biztos. Ez a film megéri a hatalmas mozivásznat brutál hangteknikával.
  • Kerub
    #21
    Igen ezt elírtam, bár nem tartom ezeket a kifejezéseket "nagy szavaknak" :)
    Nem veszem magamra és többnyire egyetértek veled. Ha lenne rá mód én is irtanám a kamerás verziókat, mert ennél nagyobb bűntette egy filmmel szemben nem lehet elkövetni. Egyszer belenéztem egy ilyenbe, azóta kösz nem. A legjobb megoldás az lenne ha a stúdiók raknák fel a filmjeiket normális minőségben ha másért nem akkor legalább, hogy ne a camos verziót bámulja az igénytelen néző.
    Azzal nem értek egyet, hogy a netről filmezősök youtube vicces videóként kezelik ezeket a filmeket. Biztos van egy ilyen (szerintem szűk) réteg is, de nem indulnék ki belőlük. Egyébként nagy moziba járok vagyok, ahogy szerintem sok hozzám hasonló is. Ha egy film tetszett akár többször is megnézem, de az egyre többszöri csalódás után kicsit sem ítélem el azokat akik nem minden esetben halandóak kiadni pénzt egy mozijegyre.

    A film a szórakoztató ipar egy terméke. Az általam felsorolt példák is mind innét lettek kiemelve. Nem hiszem, hogy a zenei ipar annyira távol állna a filmestől, hogy ne lehetne crosspéldaként hivatkozni rá.
    A filmeknél a mozi az elsődleges bevétel, a DVD a másodlagos. A letöltött dvdrip nem fogja helyettesíteni sem a mozis élményt és azt az érzést sem amikor a kezedbe fogod a dvd tokját és felrakod a polcodra. Ha jó filmet csinálsz ami tetszik a célcsoportodnak akkor azok megnézik illegálisan letöltött (vagy általad közzétett) verzióban is és moziban/DVDn is. Szerintem a már felhozott példák erre nagyon jók, de még szívesen vadászok párat ha kell.
  • Chocho
    #20
    "Bár a Motel 2. rendezője, Eli Roth egyértelműen a letöltőket hibáztatta filmjének bukásáért..."

    Részlet a cikkből.
  • waterman
    #19
    értem amit mondasz és nagy igazság van abban, hogy egy jó film cg nélkül is jó film. DE. ez pont egy ilyen supernatural film, ahol a lényeg van az effektusokban. plussz, lehet jó lett volna a gyűrűk ura is cg nélkül, csak elég fura lett volna amikor a makett minas tirith mellett nagy full zöld lapok vannak és fölé van írva sfx final war.. pély barna szavaival: "nem jönne át" ..

    Lalee1 - én is csináltam kis filmeket (pl lerohantam egy 15 méteres sóderkupacról kamerával a kezemben és a végén terültem egyet a susnyásban. de az anyag az ütött..) és tényleg más érzés pl vágóeffektek nélkül végignézni a "nyerset", de valahogy kétlem, hogy mindenki aki letölt egy ilyen félkész filmet, az ekkora backstage rajongó lenne.
  • dripkidd
    #18
    standálnak?? ..talán tendálnak.. ha már ilyen nagy szavakat használsz, hogy ,,társadalmi változások" csináld rendesen.. bocs, de nem bírtam ki..
    A zenés párhuzam meg mit bizonyít? a "fast and furiUs4" stábja hol és mikor ad koncertturnét? kiragadott példákkal soha nem lehet ennek a vitának megfogni a lényegét. nem a stúdiókat sajnálom, hanem azokat, akik azt gondolják hogy láttak is egy filmet, és nem csak egy pixelhalmazt nézegettek a 18colos monitoron. van amelyik filmnek ez tök mindegy, persze, semmivel nem mutat kevesebbet a laptopodon, a bazi hangon kívül, a mozishoz képest. csak valahogy amikor 3 perces youtube-video módjára tekernek bele a filmbe, megnézik a középső két jelenetet, és ebből eldöntik, hogy szar, mer nem volt olyan jó mint a viccesvideo, meg a látványosvideo... és mesélik, hogy jaa ők látták.. szval ennek a közegnek kár mozifilmet készíteni, úgyse nézik meg. és akkor nem is kéne elvárni, h bárki moziba menjen. (ez nem neked szól Kerub, nehogy személyeskedésnek vedd.)
  • Kerub
    #17
    ...letölthetőségbe, ahogy a Fahrenheit sem, ahogyan pl az SGn is sokszor példaként beállított Cory Doctorow író vagy a Nine Inch Nails is jól megéldegél azzal az üzletpolitikával, hogy nem árul zsákbamacskát és ingyen is elérhetővé teszi a műveit.
    Én úgy gondolom, ez a jövő és a társadalmi változások is e felé standálnak. Ezen felül egy sokkal normálisabb hozzáállásnak tartom. Főleg amikor pl beülök a Fast and Furius 4re (cirka 1200FT-ért) mivel annó élveztem az első részt, és úgy jövők ki moziból mint akit nagyon átvertek, sajnálom és vissza sírom a pénzem, pedig csak egy fellgood filmet akartam megnézni.
    Kitaláltad, a következő részt már a gépemen fogom nézni ILLEGÁLISAN!!! beszerzett verzióban és egy csöppnyit sem lesz bűntudatom ;)
  • Kerub
    #16
    Látta, megnézi moziban is.
    Kezdjük ott, hogy a torrentek és a könnyű letöltések korában vagy alkalmazkodik egy az ipar a társadalmi változásokhoz vagy marad a rinya (egyenlőre nekem nem tűnik úgy hogy olyan anyagi veszteségek érnék őket ami veszélyezteti a fennmaradásukat).
    Iedeje lenne alkalmazkodni az internetes korszakhoz ahogy azt sok sikeres művész is teszi. A Corporation sem bukott bele az ingyen letölthetőség
  • Lalee1
    #15
    Még annyit tennék hozzá a témához, hogy vannak olyan emberek, akiket érdekelnek a filmkészítés fázisai és jó érzés látni forgatási felvételeket, félig kész dolgokat, mögé látni kicsit a dolgoknak. Mert érdekes.
  • winnie
    #14
    pedig pofonegyszerű. a minőség sokkal jobb, mint ami lesz június végéig és nem a spec effektek teszik jóvá a filmet. megnézi valaki: ha jó, akkor valszeg moziban is csekkolni fogja a véglegeset (vagy nem), ha meg nem jó, akkor nem egy kamerás, hanem egy jó verzió alapján megspórolta magának a jegy árát.
  • xNoodlex
    #13
    Egyetértek. Nem tudom miért jó az valakinek, hogy megnézi egy film kamerás változatát, aztán meg mondja: "Ja, én azt már rég láttam." Pff, sokra megy vele, ha közben a film élvezeti értékét teljesen elveszti azért, hogy két héttel hamarabb láthassa. Jó neki...
  • waterman
    #12
    én csak azt nem tudom megérteni, hogy miért jó megnézni egy olyan filmet ami még nincs kész? aki így nézi, az saját magával szúr ki. ismerősöm is jött, hogy ő már látta és hogy vicces volt mikor "sfx fire" vagy mi volt kiírva. hát grat. nem lenne sokkal jobb a filmes élmény, ha már kész a dolog és úgy nézik meg? ha letölti valaki, akkor letölti, de szerintem elvből bannolni kéne a kamerás meg ilyen kiadás előtti verziókat.
  • sandor8206
    #11
    Én már nem írom ki hogy SPOILER, minek !

    Semmiköze x-professzornak rozsomákhoz, főleg nem a weapon x program idejében!


    Más, amúgy sztem eléggé spoileres dolog ez, mert eddig nem nagyon mondogatták sehol, direkt meglepetés akart lenni pl: amikor néztem a workprintet engem nagy meglepetéssel ért és nagyon jó jelent, illik a filmbe, szóval elég jó cameo összehozza ezt a részt a többi x-men filmmel
  • Achilles
    #10
    Azert a szetspoilerezes egy kicsit eros...
    En nem lepodtem meg hogy X-professzor is benne lesz, de lehet csak azert mert ismerem a kepregenyt es eleg fontos szerepe volt neki rozsomak(farkas brrr) eleteben.
  • djstefi
    #9
    kb 20 jelenet van benne ami nincs kidolgozva...amugy jo kis akcijos muvi
  • winnie
    #8
    nem hiszem, hogy hibáztatná valaki is a letöltőket.
  • Ginos
    #7
    Mindenki a letöltőket hibáztatja, de kérdem: ki által kerülhetett ki a stúdióbol ez a verzió a netre??? Nézzenek már szét előbb házon belül!!!
  • Chocho
    #6
    Mondjuk ez sejthető volt... de oké, végül is elfogadom. Ennek ellenére szvsz egy érdekesebb cikk. :)
  • CaptainRumi
    #5
    Pl. hogy X-professzor is benne lesz...

    Na én ott hagytam abba az olvasást...

    Szemjuel neked meg gratula.
  • Chocho
    #4
    Már bocs, de miféle spoilerekről beszélsz? :D
  • Szemjuel
    #3
    én már láttam. nagggggggyon jó rész :P tuti megnézem moziban is!
  • Kojiro
    #2
    Kedevs Cikkíró!

    Köszi, hogy szétspoilerezed a filmet, ami még ki sem jött a mozikban. Igazán hálás vagyok, tényleg.

    Amúgy már 1 hónapja szó volt róla, és mindig is ezt állította a fox, hogy az a 14 perc az, amennyi effekt hiányzik a filmből, tehát a hossza ugyanaz a filmnek, csak nem teljes.
  • Darth Sith
    #1
    "(A cikk megírásakor érkezett a hír, miszerint a Fox úgy kíván a hardcore rajongók kedvében járni, hogy több befejezést is kap a film - az egyik mozi ezt, a másik amazt adja majd le"
    ez szép és jó, de egy átlag mozinéző ezt honnan fogja tudni, hogy most épp melyik verziót nézte meg? lesz WolverineA meg WolverineB verzió? :)